PDA

View Full Version : Режим , хранителни добавки и протеин за начинаещи.



Valento
02-27-2010, 14:51
Хранителен режим за покачване на теглото
Характера на този пост е пожелателен, а не задължителен!

Ако искате да прочетете мнението на други потребители за режима Ви на хранене направете нова тема. Там публикувайте хранителният режим, който спазвате в момента или изчисления нов режим, който смятате да следвате. За да получите адекватни коментари, изчислете мазнините, белтъците, въглехидратите и калорийте, както за всяко хранене, така и сумата им за ден. Посочете часовете на консумация, на всяко ястие и отбележете дали посоченото меню е за тренировъчен или за не тренировъчен ден. За целта ще Ви послужи следната таблица:
http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php

За себе си посочете следните данни:
-ръст
-тегло
-възраст
-гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли (ако да, то какво, колко често, с каква интензивност)
-спазали ли сте досега хранителни режими
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате)
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им)
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин)
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект)

Колкото по-подробни и ясно дефинирани са въпросите Ви, толкова по-голям е шанса да получите ценни препоръки от посетителите на форума! Без да преувеличавам, мога спокойно да кажа, че форума се посещава от дипломирани специалисти (ще спестя имената им).

Преди време имах времевата възможност сам да съставям хранителни режими на потребители, но от няколко месеца ми се налага да водя все по-активен начин на живот. Ето защо няма да ми е възможно за в бъдеще да поема нови ангажименти по 2 причини:

1. Съставянето на хранителен режим изисква сериозно отношение и доста внимание, което коства време, което нямам.

2. Интернет ми дава възможността да комуникирам с много хора едновременно, но сега за сега не ми позволява да осъществя индивидуален контакт, конкуриращ жива среща. Без добра връзка консултант - консултиран се наблюдава половин ефект + загуба на време и у двамата.

ПП: Постването на теми от рода на “Какво да ям за да ...” са безмислени и не водят до ясен отговор. Няма и как да водят понеже във въпроса липсва съдържателност. Доказва го статистиката, както и факта, че нови такива теми продължават да се правят.

Написаното в този пост няма статут на правило за ползване!


Хранителни добавки за изгаряне на мазнини


Всичко за L-Carnitine и Acetyl L-Carnitine

Информация за Ацетил Л-Карнитин(ALCAR)

Всяка втора тема е за л-карнитин.
Информация има на сайта, но кой да чете:
Част от текста по-долу е взет от сайта (http://www.bb-team.org) и от чуждестранни сайтове.

Л-Карнитин

Какво е това?
Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличито на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.

Какво е основното му физиологично въздействие?
Основната функция на Л-карнитина е да служи като “совалка”, която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като “гориво” за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитина е двойно веднъж -вкарва мазнината в клетката и веднъж - извежда ненужните продукти.

Какви са оптималните дози?
Mежду 2 и 4 грама дневно един час преди тренировка.Течната форма се усвоява по-бързо между 20 и 30 минути.

Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.
Тук ще добавя, че до момента във форума никой не е съобщил за странични ефекти !!!

Под каква форма се продава ?
Продава се под формата на пудра(прах), таблетки(капсули), течен и ефервесцентен.

Примерен прием на л-карнитин:
За да се засили ефекта се приема при въмозжност на празен стомах. - added - 27.02.2008
Тренировъчен ден - приема се преди тренировка и вечер преди лягане
1-2 гр. 60мин преди тренировка и 1-2 гр. преди лягане
Не тренировъчен ден - сутрин след ставане и вечер преди лягане.
1-2 гр. сутрин след ставане и 1-2 гр. преди лягане

Времето на прием преди тренировка се определя от формата на л-карнитина - течна или на капсули/таблетки !
Приема се 1 месец и след това се почива 2 седмици т.к. организма се насища и просто карнитина спира да действа.

Л-карнитина се се комбинира успешно с почти всички фат бърнъри и др. такива продукти, като в този случай често самите продукти съдържат л-карнитин и трябва да се внимава за предозиране.

НАКРАТКО:
Минуси:
- страничните ефекти (както казах не се наблюдават, често ако има такива са най-вероятно от предозиране)
Плюсове:
+ играе важна роля в продукцията на енергия
+ подпомага загубата на тегло
+ транспортира мазнините в митохондриите където се използват за енергия
+ подобрява мисловната дейност
+ забавя ефекта на стареенето
+ намаля симптомите на депресията
+ подпомага сърдечно съдовата система

Забележка: Темата се пуска по повод зачестялите теми "как да сваля килограми"


Протеин за начинаещи


Никой от форума не благоволи да направи такава тема за колегите които се чудят какво да взимат и дали е вредно ...


Протеина на прах е млечен, яйчен, растителен или друг белтък (протеин идва от английското protein, чиито еквивалент на български е белтък, белтъчини). С ДРУГИ ДУМИ ТОВА Е ПРОСТО ХРАНА НА ПРАХ

В млякото има два вида белтъчини - суроватка и казеин. Казеинът е дълговерижен белтък, който се усвоява бавно, тъй като на черния дроб му трябва повече време да раздгради съединението. Съответно има например натриев, калиев и други видове казеинат, като калият тъй като е с по-дълга верига се усвоява още по-бавно.

Има методи за отделянето на белтъка от мазнините и лактозата в млякото и така се получава сравнително чист млечен белтък. От друга страна има методи за отделяне и сушене на суроватката от млякото, същото важи и за казеина. Така получавате:


- СУРОВАТЪЧЕН ПРОТЕИН НА ПРАХ
Неговото предимство е, че е бързоусвоим (тъй като е водноразтворим и преминава през стомаха за минути и няма какво в него да забави черния ви дроб). Има страхотен аминокиселинен състав и е богат на BCAA. Подходящ за след тренировка в комбинация с бързоусвоими въглехидрати като глюкозата и нейните полимери (малтодекстрин, декстроза и тн). В големи количества без да имате нужда от него, черния дроб не може да се справи и го метаболизира като глюкоза, за това ако го пиете по цял ден общо взето го хабите.

- КАЗЕИН НА ПРАХ
Както вече писах - бавноусвоим, подходящ за преди лягане, така по-голямата част от нощта когато спите бихте получавали аминокиселини. Подходящ и за през деня.


Има и други пудри - яйчен протеин, млечен протеин от смесен тип (казеин и суроватка). Те са подходящи да заместят хранене през деня, когато бързате на някъде или сте на училище, работа, etc.

Има и растителни изолирани протеини, най-популярен соевия. Растителните протеини имат лош и често непълноценен аминокиселинен състав, усвояват се частично и са подходящи само като добавка към друга храна или ДРУГ ВИД протеин на пудра. Най-популярен от тях е СОЕВИЯТ, КОЙТО СЪДЪРЖА ФИТОЕСТРОГЕНИ, ВОДЕЩИ ДО ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС, ПРЕКОМЕРНАТА МУ УПОТРЕБА ВОДИ ДО ПОДТИСКАНЕ НА ТЕСТОСТЕРОНА, НАМАЛЯНЕ НА СИЛАТА, ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЕ КЪМ ПО-ЛЕСНО КАЧВАНЕ НА МАЗНИНИ И ДРУГИ


Протеина се дели на концентрат и изолат като това играе много,много съществена роля в определянето на цената и съответно на качеството :)

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Белтъците на прах (ПРОТЕИНА) са просто силнорафинирана храна. Не могат да заместят обикновената ви храна и не е това целта им. Могат да донесат положителен ефект при добре изградена диета, тъй като ще ви помогнат в определени моменти, в които храната не е подходяща (като шоковото за тялото състояние по време на и след тренировка). НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ВРЕДНИ ОСВЕН В СЛУЧАЙ НА ТЕЖКО ЧЕРНОДРОБНО ЗАБОЛЯВАНЕ. При чернодробни проблеми като цяло не се препоръчват високобелтъчни диети (такива богати на месо, белтъчни пудри и тн), но ако сте болен от нещо такова, то лекарят ви вече ви е уведомил да ограничите белтъчините в диетата си.


Като цяло очакванията към хранителните добавки са, че те са някаква мана небесна, някаква магия, която превръща всеки третокласник в камара, изглеждаща като професионален атлет/културист. Това са глупости, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ХРАНИТЕЛНИЯТ ВИ РЕЖИМ (ДИЕТА ИЛИ КАКТО ГО НАРИЧАТЕ) Е ОСНОВНОТО, ПОНЕ 90% ОТ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ. ПРИ ПРАВИЛЕН ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ ДОБАВКИТЕ (ПРОТЕИНИ, ВИТАМИНИ, КРЕАТИН и ПРОЧЕЕ) ЩЕ БЪДАТ СЛЕДВАЩИТЕ 10%, НО НИКОГА НЯМА ДА ИМАТЕ ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕДИ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ ДА Е НА ЛИЦЕ.

Това е, ако някой се сети нещо да допълни. Може и някои неща да отпаднат, идеята да е стегнато и ясно. Би било добре ако в един момент се направи Важна тема, за да може всеки да я види преди да пуска нещо в раздела.

Макар да е от друг сайт източник , би трябвало да се направи тази тема Важна за да може всички "фитнес маняци" да я виждат ....

Тема източник : http://www.bb-team.org/forums/viewthread/28223/
___________
Темата е направена важна от hamilcar

Shazzrah
05-12-2010, 20:17
Ами аз само не съм съгласен, че протеините са богати на BCAA O.o някои протеини съдържат...да факт, но далеч не всички :) BCAA-то са аминокиселини с разклонена верига, но това е за друга тема :) в 30 грама протеин се съдържа 80% в най-добрия случай чист протеин , калций, фосфор и др...

също ще е хубаво да се добави че протеина се дели на концентрат и изолат като това играе мн мн съществена роля в определянето на цената и съответно на качеството :)

на пръв поглед това ми идва на ум :) от Казеина файда няма освен ако сте си купили всички други добавки и са ви хартисали 100тина лв и се чудите за какво да ги изхарчите ... яжте извара преди сън :)

А и последно да добавя за L-carnitina купувайте си го в течна форма тъй като се усвоява мн по бързо

hugeZ
06-08-2010, 18:03
Мерси много за темата! :) :) :)

plmn
07-05-2010, 20:47
Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.

Shazzrah
07-06-2010, 21:30
Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.

Човек ти имаш ли си даже най-малка представа на какви боклуци и синтетички пумии си излагаш всеки път тялото като си купиш пилешка пържола от магазина?Ако си мислиш че тва пиле е расло диво и щастливо в някоя селска къщурка с 2 липи отпред и е хранено само с екологично чисти смески, много жестоко се лъжеш...

plmn
07-07-2010, 00:39
Поздравления на автора за усилията, но не мисля, че разни прахчета, хапове и др. т.н. 'хр. добавки' могат да се причислят към Спорта и Здравето.

Според мен си противоречат доста. Бодибилдинга не е нещо, което се 'спортува' за здраве, определено, а заради чисто козметичната гледна точка. Приема пък на синтетични 'протеини и витамини' могат единствено да изложат на риск здравето на човек.

Човек ти имаш ли си даже най-малка представа на какви боклуци и синтетички пумии си излагаш всеки път тялото като си купиш пилешка пържола от магазина?Ако си мислиш че тва пиле е расло диво и щастливо в някоя селска къщурка с 2 липи отпред и е хранено само с екологично чисти смески, много жестоко се лъжеш...

Зачекваш друга тема. Къде съм твърдял противното за качеството на храните?

Добре че са добавките, та да си набавим онова, което пържолите не предлагат..

YouAreAnIdiot
07-16-2010, 10:58
А ти какво мислиш има в изварата че ми стана интересно :) Взимам казеин от около година и е адски удобно за преди лягане

vaseto0o
07-23-2010, 10:40
Един качествен американски протеин според мене е "по-безвреден" от пилешкото сега. Вярно има тук таме някой подсладител, нормално е. Ако си вземете без аспартам-екстра. В пилешкото слагат хормони, хранят пилетата с пумии...
Преди лягане 200 грама извара със 1-2 супени лъжици растително масло(зехтин) е идеално, килото извара е към 2 лева. Взимайте пълномаслена. От казеин няма смисъл, по-добре си вземете повече суроватка с парите и я пийте през деня :)
Разликата между изолат и концентрат е че изолата е по-чист с по-голям % съдържание на протеин, затова концентрата компенсира с малко по-голяма доза (3-4 грама повече) които са мазнини/въглехидрати. Ако се качва или подържа маса няма значение, ако искате да сваляте КГ може би изолата ще е малко по-добре :)
Иначе цената е г/д една и съща примерно концентрат и изолат на една фирма са съответно 2.350кг и 2.000 кг, и 2те в кутиите има 80 дози, всяка с по 22гр. протеин. Цената е еднаква - 89лв. Само че за въпросната марка (Scietic) във концентрата има хранителни ензими :)
и незнайно защо концентрата е на цена 89лв., свален от 125 а изолата 89лв. свален от 100, според мен трябва изолата да е по-скъп, все пак е по-сложна технология...

machine
07-27-2010, 08:20
Как така няма смисъл от казеина???Изобщ разликата между суроватъчен протеи н и казеин е голяма.Казеинът се разгражда по-бавно от суроватката,така че е много подходящ за преди лягане.Източниците на протеин(суроватка,млечно-яйчен) са различни.
Друго как така не се съдържа БЦАА-протеинът е изгрден от аминокиселини и в его се съдържат освен незаменимите една доста голяма част от незаменимите аминокиселини и това е поради простата прична,заради пептидната връзка.
Разликата между концентрат и изолат не е в по-големият процент протеин,Това не е основното.Основната разлика между тях е обработката,която са преминали.И изолата е два вида-две рзлични обработки.Разлика в цената има.
Изварата идеална е преди лягане и не със зехтин а 30-40 гр.бадеми.
Л-карнитина в течна форма съдържа един особен вид прост въглехидрат.
Протеин не произлиза от английски,а от гръцката дума протос.

vaseto0o
07-27-2010, 09:29
Machine не сим ре разбрал-няма смисъл да се взима казеин на пудра, защото изварата е много по-добро решение (освен ако нямаш всички останали нужни добавки и имаш още пари да хвърлящ на вятъра)
И ако е за качване дали е изолат или концентрат няма голямо значение ;)
И да изолата по принцип е по-скъп

machine
07-27-2010, 10:26
Съгласен съм за изварата и казеина.
А за суроватката и изолата при качване,нека се избира по-доброто изолат чрез нанофилтрация

vaseto0o
07-27-2010, 11:30
Само че за едни и същи пари можеш да вземеш повече концентрат от колкото изолат, като пиеш по повече протеин можеш да компенсираш 8)

machine
07-27-2010, 11:35
ок съгласен съм,но все пак качеството е по-важно от количеството.Иначе имаш право

drogba333
10-17-2010, 14:11
-ръст 1.79
-тегло - 54
-възраст 16
-гръдна обиколка 90
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли не
-спазали ли сте досега хранителни режими не
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - не
-в какво се състои работата Ви - физически натоварена занимавате
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - зависи какво препоръчате
-какви препарати сте ползвали не съм
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец - за добавки 20 лева
-употребявате ли - не
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) да ,но наи вече искам да натрупам килограми

everythingisrelative
11-25-2010, 18:01
БРАВО ЗА ТЕМАТА :)

pamircola
11-27-2010, 15:36
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

Valento
11-27-2010, 18:41
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

ела да ти покажа дали съм корав !

blackfireXx
11-27-2010, 18:52
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

everythingisrelative
11-28-2010, 16:27
-ръст 1.79
-тегло - 54
-възраст 16
-гръдна обиколка 90
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли не
-спазали ли сте досега хранителни режими не
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - не
-в какво се състои работата Ви - физически натоварена занимавате
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - зависи какво препоръчате
-какви препарати сте ползвали не съм
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец - за добавки 20 лева
-употребявате ли - не
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) да ,но наи вече искам да натрупам килограми

маса се прави на маса

pamircola
11-29-2010, 04:14
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
Предпочитам бананите ;]

everythingisrelative
11-29-2010, 10:59
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
Предпочитам бананите ;]

еми яж си банани тогава ний ще пийм протеино :D :D

pamircola
11-29-2010, 11:52
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

Гаранция ти давам , че повече съм посещавал залата от теб ....
Предпочитам бананите ;]

еми яж си банани тогава ний ще пийм протеино :D :D

Има сделка :D

monsternutritions
12-11-2010, 13:36
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

В протеиновият шейк се съдържат 20 до 24 грама протеин, а не 50 :?

Ex4ct
01-13-2011, 08:46
на 18 години съм... 185см висок и 75 килограма от няколко месеца тренирам редовно и искам да кача около 10-15 килограма...ако можете да ми дадете някакъв съвет за хранителен режим ??

kreatin4o
01-20-2011, 13:01
ХАХАХАХАХАХАХАХА Браво за темата ХАХАХАХХА
Вии ще превърнете цяла БГ в химици е я са осъзнайте и почнете да тренирате като хората яж-те здраво ко химии химии и мн коравите ли ставате ХАХАХХАХА смешни сте ми вече всеки втори като тръгнал да ме пита ко пиеш ХАХАХХА .... както казах осъзнайте се ;]

слушай ся мойто момче, което не си и влизало в фитнес сигорно...
протеини ги вземат повечето хора поради факта, че в храната има много малко протеин и затова хората създават тези "кутийки с прах" ...да речем че в един банан има 300 милиграма протеин то в една доза от този протеин си набавяме 50 грама или тоест трябва да изядем 90-100 банана за да си набавим този протеин...ти кво предпочиташ ? 100 банана или 1 шейк ?

В протеиновият шейк се съдържат 20 до 24 грама протеин, а не 50 :?

Е да така е в една 20-25гр. и някой имат и малко повече , но като приемаш 2-3 дози за деня всичко си идва на мястото.

redrummm
01-24-2011, 11:15
Не знам как го смятате, какви заблудени души сте и за какви протеинови банани говорите, но в едно пиле за 5 лв. има 220 грама протеин, а в една пудра 1 кило на реномирана марка има ДО 900 грама протеин(под въпрос колко е качествен), а струва над 50 лв. Това че добавката се казва "протеин", не значи че в кутия 1 кило, ще има 1 кило белтъчини, въпреки всичките овкусители, нишестета и други боклуци...

В 300 грама извара за 1,5 лв. има 50 грама протеин.

Всеки тренирал - нетренирал вече раздава съвети наляво и надясно, че и програми и схеми изготвят, и става една яка верижна реакция от невежество, която се разпространява доста бързо сред тийнейджърите.

Стараех се да не пиша в тоя форум, ама като чета колко са малоумни днешните младежи и почна да ме боли глава, не че нещо ще се промени след моя пост, де. Пак ще си останете ретарди, но поне аз съм удовлетворен, че съм ви предупредил.

Айде, успех

DownloadVirus
01-26-2011, 13:17
в едно пиле за 5 лв. има 220 грама протейн

За колко грама/килограма говорим ? Иначе 220 грама протейн стигат 150% за дневните нужди на повечето..

offroad
01-31-2011, 20:30
Ако ходенето беше полезно за здравето, пощальонът щеше да е безсмъртен.
Китът по цял ден плува, яде само риба, пие само вода и ....той е дебел!
Заекът тича и скача, но живее само 5 години.
Костенурката не бяга, не скача, не плува, яде всичко, тя едва пълзи и живее 150 години.

Извод: никакви физически упражнения, никакви диети! :D :D :D :D :D

DownloadVirus
02-01-2011, 12:35
Ако ходенето беше полезно за здравето, пощальонът щеше да е безсмъртен.
Китът по цял ден плува, яде само риба, пие само вода и ....той е дебел!
Заекът тича и скача, но живее само 5 години.
Костенурката не бяга, не скача, не плува, яде всичко, тя едва пълзи и живее 150 години.

Извод: никакви физически упражнения, никакви диети! :D :D :D :D :D

А ти може да идеш на психиатър да те прегледа..Стига сте говори глупости + offtopic

secretstar
02-10-2011, 08:14
Ето ви един много полезен продукт http://ado-shopping.blogspot.com/p/musclemax-xtreme-body-building_31.html

DownloadVirus
02-11-2011, 20:07
В момента взимам протеин с 78% сега е свършил и май ще взема един whey + isolate ама тоя изолат дето го хвалите заедно с whey е като формула или нз обаче е със 70% протеин!

trackmaniafan12
02-19-2011, 22:12
на 18 години съм... 185см висок и 75 килограма от няколко месеца тренирам редовно и искам да кача около 10-15 килограма...ако можете да ми дадете някакъв съвет за хранителен режим ??

10-15 килограма, ако не се лъжа можеш да качиш за доста години, ако са чисти мускули, и то ако държиш стриктен режим на ядене + интензивни тренировки редовно. ако имаш късмет.

ZipFail
02-20-2011, 00:02
Аз съм качвал 15 килограма за 1 година, и то без какъвто и да е хранителен режим. 8% мазнини..

fatrat
02-20-2011, 07:12
Аз съм качвал 15 килограма за 1 година, и то без какъвто и да е хранителен режим. 8% мазнини..
зобче зобче 8-) :smt006

Myrth
02-20-2011, 11:12
Е в началото, ако не правиш пълни глупости и имаш добра генетика, можеш да качиш много и чисто. После обаче...

DownloadVirus
02-20-2011, 11:26
99% мускулна маса ми стига останалото 1 % е вода :lol:

ZipFail
02-20-2011, 11:45
Аз съм качвал 15 килограма за 1 година, и то без какъвто и да е хранителен режим. 8% мазнини..
зобче зобче 8-) :smt006

Без добавки или зоб ;)

monsternutritions
02-24-2011, 11:53
Аз съм качвал 15 килограма за 1 година, и то без какъвто и да е хранителен режим. 8% мазнини..
зобче зобче 8-) :smt006

Без добавки или зоб ;)

Напълно възможно е да се постигне 8)

redbul2
04-12-2011, 11:23
99% мускулна маса ми стига останалото 1 % е вода :lol:

Да превърнем и последните мозъчни клетки в мускули! :D

DownloadVirus
04-14-2011, 19:51
99% мускулна маса ми стига останалото 1 % е вода :lol:

Да превърнем и последните мозъчни клетки в мускули! :D

Няма лошо е,те мускулите са достатъчно интелигентни! :grin:

cetor
04-29-2011, 17:10
За себе си посочете следните данни:
-ръст 182см
-тегло 72кг
-възраст 19години
-гръдна обиколка 105
-талия нз точно но е тънка на фона на горната ча част
-ханш нз -
-обиколки на китка и глезен (много тънки проблемни са ми)
-ръце (за глезени и китки питате но за ръце не рофл) = 40+ имам разлика в двете
-спортувате ли : 3 пъти седмично фитнес 1 път лостове и успоредки (в последните 6 години се занимавах с бокс и кик бокс и 1 година кемпо)
-спазали ли сте досега хранителни режими = не много строг
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива = не
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд) = и двете
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) Да ест дори се занимавам с това един от големите онлайн магазини е мой! Ползвал съм: пртотейн, бцаа, креатин, глутамин и обикновен азотен бустер. Повечето само за тест. Придържам се към БЦАА и Гейнари.
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им)= не съм ползвал не си струват
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец = не много излизат ми много евтино :Д
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин) = Не това са пълни глупости и съветвам да не го правят хората.
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) кой не го иска дори и да го постигне ще иска още по-добри резултати.

awerw
05-14-2011, 14:41
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ХРАНИТЕЛНИЯТ ВИ РЕЖИМ (ДИЕТА ИЛИ КАКТО ГО НАРИЧАТЕ) Е ОСНОВНОТО, ПОНЕ 90% ОТ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ. ПРИ ПРАВИЛЕН ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ ДОБАВКИТЕ (ПРОТЕИНИ, ВИТАМИНИ, КРЕАТИН и ПРОЧЕЕ) ЩЕ БЪДАТ СЛЕДВАЩИТЕ 10%, НО НИКОГА НЯМА ДА ИМАТЕ ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕДИ ЦЯЛОСТНОТО ВИ ХРАНЕНЕ ДА Е НА ЛИЦЕ.

Щом добавките са само 10% приемането им не се ли обезсмисля ?

Chacho
05-14-2011, 14:47
Тези 10% са относителни, а и в груб превод означава, че ако за един период без добавки можеш да качиш 9 кила, с добавки можеш 10. Странно е да се пренебрегва ефекта от добавките, а да се обръща внимание на това, дали буташ малко повече с дясната ръка щангата и дали ще поставиш базовото упражнение първо. Има неща, които оказват влияние на резултатите и се прави всичко възможно, да се изясни докрай, кои са те. Пък как точно ще тренираш, как ще се храниш и какво ще взимаш, си е твой личен избор.

jonkata
06-06-2011, 18:01
Искам да ви задам един въпрос значи на 15 съм и тренирам футбол искам да направя коремни плочки като ми трябва да стопа малко мазнинка. Всеки ден тренирам,а когато не тренирам тичам на стадиона , правя упражнения за корем от Youtube в понеделник,сряда и петък.Преди винаги ядях сладки работи ,хляб пиех газирано общо казано неща от които немога да стопя мазнини и не са много здравословни.От 2 седмици ям без хляд на мястото на газираното вече пия вода или студен чай,а вместо вафлите и кроасаните ям ябълки,портокали и банани , но честно да ви кажа ефекта е нулев даже е по-зле положението май.За 1 ден ям примерно за закуска половин купичка с кисело мляко и мюсли.В училището ям по 1 ябълка,1 портокал , 1 банан и едни солети най-много,а като се прибера в нас ям сирене,домати , картофи такива работи или някаква манджа ,според зависи какво има но без хляб,газирано и сладко ,а ефект няма искам да попитам какво трябва да правя ? Както казах тренирам всеки ден правя упражнения за корем и лицеви правя и мислех ,че за 2 седмици поне малък ефект трябваше да има .Интересува ме най-вече относно храната какъв съвет ще ми дадете .. Благодаря Ви предварително : ))

anonymous546178
06-09-2011, 09:52
Започни да ядеш повече месо, млечни продукти, яйца.. овесените ядки са добре преди тренировка, а банана след нея.. И не очаквай резултати за две седмици..

jonib
06-18-2011, 13:48
Имам проблем,на 17 съм,сравнително висок - 1.87/8 , 70 кг ,много слаб,и интересното е,че под кръста съм добре ( дълги и мускулести са ми краката,имам голям прасец) а нагоре след кръста съм много слаб.
Тренирал съм 2 години Вин Чун (бойно изкуство) и нищо друго,искам лятото да кача килограми и да го съчетая с фитнес.Всякакви съвети ще ми бъдат добре дошли и ще съм ви много благодарен :)

DA0Trooper
06-18-2011, 16:59
почваш да ядеш по 6 пъти на ден. Някой може да те посъветва по 7-8 дори, обаче ако не мислиш да се занимаваш профи няма смисъл. Иначе е добре и по двата начина. Комбинираш -месо/яйца/извара/картофи/ориз/макарони/овесени ядки. Може да си купиш - БЦАА или обикновени аминокиселини и да ги комбинираш с протеин. НЕ си купувай гейнър няма смисъл. Тва е ! Намери си програма, но не изключвай краката, ако трябва едно упражнение прави,но да ги има в тренировката. Ако почнат много да растат, тогава може да спреш :)

redbul2
06-19-2011, 11:15
а нагоре след кръста съм много слаб.

С фитнес лесно ще се коригира. Лежанка за гърдите,гребане с щанга и дъмбел или на скрипец,раменни преси,пуловъри. Има голям избор за горната част на тялото.

jonib
06-19-2011, 19:54
Благодаря ви момчета,според вас ако ям ставилно лятото мога ли да кача маса,говорим за 5 килограма :)

redbul2
06-19-2011, 20:51
разбира се,че е възможно :)

TodorMarkov
07-01-2011, 11:02
По принцип лятото не е много подходящ сезон за трупане на маса,но ако си начинаеш би могло да стане при добър хранителен режим.

DA0Trooper
07-01-2011, 13:45
По принцип лятото не е много подходящ сезон за трупане на маса,но ако си начинаеш би могло да стане при добър хранителен режим.
Я па тоа. Че кво му е ? Аз па си качвам и свалям когат ми скимне?

TodorMarkov
07-01-2011, 13:55
Не казвам,че е невъзможно,а че е нерационално.През летния сезон апетита е занижен и по-трудно се качва ;)

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 10:04
Не казвам,че е невъзможно,а че е нерационално.През летния сезон апетита е занижен и по-трудно се качва ;)

Точно лятото качвам 7-8 кг за около 5 месеца :? Имам същият апетит :-o

Защо се изказвате неподготвени,тва лято-зима са глупости :)

TodorMarkov
07-02-2011, 10:08
Ако зобиш,нормално е хах

DA0Trooper
07-02-2011, 10:33
Ако зобиш,нормално е хах
хах че си смотан! Аз като съм бил на зоб съм правил по 12 кг чисто за 3-4 месеца!

TodorMarkov
07-02-2011, 10:38
Ти ако качваш всяко лято по 8кг трябва да си около 110-120 мускулна маса.Бягай лъжи децата!

DA0Trooper
07-02-2011, 10:41
Ти ако качваш всяко лято по 8кг трябва да си около 110-120 мускулна маса.Бягай лъжи децата!
а хаха. Ти сериозно ли смяташ ,че човек винаги или качва или сваля? Са ,че си си направил форумче- ок! Ама тролвай си в него! НЕ случайно има хора които поддържат формата която им харесва

TodorMarkov
07-02-2011, 10:47
Не съм казал такова нещо!Казвам по-принцип нещата как стоят.Ако вземеш 1 човек,който води нормален начин на живот без да спортува,зимния сезон трупа мазнини и маса като цяло,а летния сваля.Даже и при животните се наблюдава това нещо.Всеки си гони някъкви цели,форумите са за това,да се обменяма информация и да бъдеме полезни един на друг!

TodorMarkov
07-02-2011, 11:06
Не казвам,че е невъзможно,а че е нерационално.През летния сезон апетита е занижен и по-трудно се качва ;)

Точно лятото качвам 7-8 кг за около 5 месеца :? Имам същият апетит :-o

Защо се изказвате неподготвени,тва лято-зима са глупости :)

Ти се изсказваш неподготвен в 50% от постовете си,ако става за въпрос.А отностно моята \"неподготвеност\",този въпрос съм го дискутирал с хора доста напред с материала в тази сфера,отделен е въпроса,че имам завършено съответното образование.Аман от псевдо разбирачи!

Nadal97
07-02-2011, 21:46
-ръст:не знам.Предполагам някъде към 170 см.
-тегло:49 кг.
-възраст:13
-гръдна обиколка:95
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли:да,играя футбол доста често,ходя на фитнес от 2 седмици.
-спазали ли сте досега хранителни режими:НЕ
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива:НЕ
-одобрявате ли употребата на спортни добавки:ДА
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец:всякаква
-употребявате ли стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин):НЕ
-желаете да :направя хубав релеф за това лято и от началота на следващата учебна година да започна да тренирам и за маса,но да си запазя/в случай,че направя/яките плочки,гърди и т.н...
ПП.
Възможно ли е да направя готин релеф само за 2,5/два и половина/ месеца?Какви упражения трябва да правя-повече кг,но по-малко повторения или по-малко кг,но повече повторения.
Мерси предварително и моля ви помогнете.

Nadal97
07-02-2011, 21:49
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
тези не ги помня,но ръката ми е 25/26 см.

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 22:00
Готин релеф за 2 месеца и половина на 13 години и на 1.70 на 50 кг , браво бе все нови неща се мислят :)

ПП: НЕ! (освен ако под релеф нямаш впредвид просто плочки)

Nadal97
07-03-2011, 13:39
Всъщност точно т'ва имам предвид :) И та викаш е възможно/просто плочки/,нали? :)

DownloadVirus
07-04-2011, 11:23
Всъщност точно т'ва имам предвид :) И та викаш е възможно/просто плочки/,нали? :)

Всъщност не знам защо още нямаш(като съдя по съобщенията ти) 1.70 на 50 кг по принцип трябва да имаш 6 pack , зависи и от процента мазнини :) Прави различни упражнения за корем и ще излезнат,ако само това искаш!

ПП: Аз съм HatersAlwaysGonnaHate :D

Nadal97
07-04-2011, 20:16
Мерси!

protein
09-18-2011, 11:24
Евала за пост-а! Надявам се все повече хора да започнат да обръщат внимание на телата си. Може и да не се ползват хранителни добавки, но поне да се спазва хубав хранителен режим. Искам само да добавя статия, в която се описва как да се отслабва като се използва суроватъчен протеин (http://sportlements.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8A%D 1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D1%80/).

AtinaPalada123
09-24-2011, 06:04
Извинете ако питам в грешната тема, но имам едни навици дето наще много ме упрекват за тях. Може ли да кажете дали са вредни:
-пия по 3-5 кафета на ден (от които макс. 3 са еспресо)
-ям страшно много чили, горчица, черен пипер(според наще това може да ми предизвика язва)
-в кафето си слагам по 1/2 чаена лъжичка канела(според наще това количество е прекалено голямо и за в бъдеще може да доведе до метаболитни смущения или захарен диабет)
Моля, ако някой знае да каже, защото така ми е мн вкусно, но ако ще се прецаквам ще го променя...

П.П.На 18 съм, момиче.

awerw
09-24-2011, 06:47
освен чилито, не виждам друг проблем

AtinaPalada123
09-24-2011, 07:16
E, и кафето понякога ми идва в повече и почвам да треперя, но т'ва с кофеина не е системно.
Иначе - благодаря за бързия отговор.
Значии...ще намаля лютото и ще почна да си купувам мои си пакетчета канела и да ги крия от наще за да си я консумирам спокойно :D

HolyShit
10-03-2011, 20:54
Намали кафетата..

snow__queen
10-04-2011, 04:42
http://www.inspiredfitstrong.com/bg/nutrition/9-%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d 0%b5%d1%82%d0%b5-%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0%d 1%82%d0%b0-%d1%85%d1%80%d0%b0/attachment/what-is-real-food/

Muaythaifighter
10-17-2011, 13:30
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
тези не ги помня,но ръката ми е 25/26 см.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
брат ми дет е 2ри клас има 23 рака

awerw
10-17-2011, 15:30
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
тези не ги помня,но ръката ми е 25/26 см.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
брат ми дет е 2ри клас има 23 рака

брат ти сигурно е малко свинче

HolyShit
10-17-2011, 15:31
Просто тоя Надал е футболистче с "огромна" ръка :lol: :lol:

awerw
10-17-2011, 15:33
Просто тоя Надал е футболистче с "огромна" ръка :lol: :lol:
да споделя, вчера един с 26-7 ръка пита господина ми по физическо за който толкова ви разправях дали да взема креатин :lol:

HolyShit
10-17-2011, 15:37
Тук някой беше писал,че негов приятел взимал креатин монохидрат 2 месеца преди да почне фитнес :razz:

awerw
10-17-2011, 15:59
той да се подготви за натоварването :lol:

slicky
10-17-2011, 18:01
Тук някой беше писал,че негов приятел взимал креатин монохидрат 2 месеца преди да почне фитнес :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Toва е трябвало да бъде записано във вечните бисери.!!

kinder
11-09-2011, 16:40
Някой ползвал ли е МИКРОХИДРИН и ако да, за какво се ползва? Дали има странични ефекти ако може да ми обясните малко повече за тоя продукт. :)

FlyingUnderpants
11-09-2011, 22:32
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
тези не ги помня,но ръката ми е 25/26 см.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
брат ми дет е 2ри клас има 23 рака

брат ти сигурно е малко свинче

:lol: :lol: :lol:

Jayceon
11-25-2011, 12:52
1.70-ръст
56 -тегло
14-възраст
76 -гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)
70-талия
84 -ханш
Китка 17 , Глезен - 22 -обиколки на китка и глезен
Не,Рядко -спортувате ли
Не-спазали ли сте досега хранителни режими
Не-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива
Интелектуален Труд-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
Не Одобрявам-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате)
Не ползвам-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им)
20 -каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец
Не-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин)
1 Месец.Имам добре изглеждащо тяло с Плочки и Гърди но искам да го повиша.Благодаря.-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект)

Iframe
12-13-2011, 19:48
Имам един въпрос купих си бцаа Olimp на капсули обаче се чудя дали годините не са ми малко на 14 съм познавам 1 момче пие от 13 годишен но се чудя дали трябва да взимам по малко или нещо от сорта защото там пише:
1 доза 2-3 пъти дневно /преди, след тренировка и вечер преди лягане/. и се чудя дали не са ми много за годините ?

redbul2
12-21-2011, 18:31
Зависи колко голяма е дозата. Примерно дозата е 5-6 капсули. Можеш да вземаш много по-малко. Половината или една трета. Хем ще спестиш пари и ще ти стигнат за повече време. :)

Uplo1d3r
01-27-2012, 11:07
Здравейте!
Чета в много форуми различни мнение за Creatine Monohydrate Ultra Pure. Една казват, че е боклук, други, че ставал. Какво ви е мнението за него? Досега не съм тренирал интензивно и не съм се интересувал от такива работи, но мисля да започна. :) На 16 съм, 170 см., 63 кг, ако има някакво значение. :)

П.П. Creatine Monohydrate Ultra Pure - http://www.nutrim.bg/bg/products/profile/14/

П.П2. - Препоръчаха ми друг модел - http://monsternutritions.com/hranitelni-dobavki/gaspari-nutrition/qualitine НЯкакви мнения и за него?

redbul2
02-02-2012, 19:28
Монохидратите дават сила,но задържат и вода. При спиране, водата се изпикава и спадаш до началното ниво. :)

AsExXx
03-07-2012, 16:51
За себе си посочете следните данни:
-ръст- 182
-тегло - 64
-възраст - 18
-гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)- 103
-талия-81
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли (ако да, то какво, колко често, с каква интензивност) - MMA и Плуване
-спазали ли сте досега хранителни режими- Не
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - Нямам
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - Бих употребявал но нз какви точно
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им) - никакви
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин) - Нем
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) - Искам да кача до 71-2 кг искам траен ефект

Psychosocial_
03-10-2012, 10:33
http://muskuli-bg.com/

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002015158048

гр. София, жк. Света Троица, бл. 347'B, магазин N:6

DownloadVirus
03-11-2012, 13:34
Ей идиот кво си рекламираш тъпите сайтове е..

Psychosocial_
03-11-2012, 17:27
Всичко най-хубаво ти желая :)

DownloadVirus
03-12-2012, 17:33
Хубаво,че ми желаеш всичко най-хубаво..Поне да беше прегредал цените на конкурентите..

Psychosocial_
03-12-2012, 19:36
Конкуренти.. със сигурност не са :)

blackwave97
03-23-2012, 12:34
За себе си посочете следните данни:
-ръст- 178
-тегло - 60
-възраст - 14.почти 15
-гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)-не си я знам ;/
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли (ако да, то какво, колко често, с каква интензивност) - Баскетбол
-спазали ли сте досега хранителни режими- Не
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива - Нямам
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) - Не, защото не знам какви.
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им) - никакви
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец- нека първо видим какво
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин) - Не
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект) - Искам да покача мускулната маса на ръцете ми за 3-4-5 месеца!Не че няма да продължа след това, но времето в което ще ми трябват тези мускули е след въпросните месеци посочени по-горе.И да искам траен ефект!

Имам щанга, тежести и от онези старите гирички....дето да с кръгли тежести от двете страни.Смисъл сещате се за кво ви говоря.Не тези новите.

vraca
04-12-2012, 20:44
Здравейте! Имам въпрос тренирам си в нас с гири,правя коремни и т.н.,но напоследък малко наддадох. Кажете нещо за сваляне освен тичане.

DownloadVirus
04-17-2012, 12:36
Хранителен режим!

Joc
05-13-2012, 17:38
липосукция

fatrat
05-21-2012, 14:19
Конкуренти.. със сигурност не са :)
Не са наистина. За да сложиш такива цени трябва да те е е*ал луд на керемиди (без да се обиждаш) ;)

DownloadVirus
05-23-2012, 10:55
Не са наистина. За да сложиш такива цени трябва да те е е*ал луд на керемиди (без да се обиждаш) ;)

phapphap :D

remontivsofia
05-28-2012, 11:15
Момчета какво ще кажете за аминокиселините? Имам приятел кара само на тях и резултатите никак не са лоши

DownloadVirus
05-29-2012, 16:29
И какви точно може да са резултатите от едни аминокиселини мойто момче?

TePuKaTpoDuShA
05-30-2012, 17:36
Здравейте от другата седмица минавам на НВД режим за около месец и мисля да си взема един бърнър, спрял съм се на тези двата:
http://shop.bb-team.org/optimum-nutrition-mega-fat-burners и http://shop.bb-team.org/universal-nutrition-super-cuts-3 но се чудя кой да избера, вие как мислите, кой е по-добър ?

Joc
06-04-2012, 13:37
и 2та не ми допадат, пробвй с липо 6 черния :)

mitko16kolev
08-13-2012, 16:04
Моля ако някой е взимал True Mass на BSN нека да сподели мнение. Насочил съм се към този продукт тъй като искам да си взема гейнер защото метаболизмът ми е бърз и трудно качвам килограми. А и плюс това имам промо Купон за BSN.
Ако някои иска промо Купон за хранителни добавки нека да ми пише на лично съобщение http://www.shop.biceps.bg пускат всяка седмица нещо на промоция така, че ако някой се интересува да ми драсне.

fankata:)
08-18-2012, 20:47
Хубава тема. :))

калифорния
08-25-2012, 19:42
Здр, на 17 съм и от около две седмици тренирам по една програма и имам добри ризултати.Понаедрях като цяло и съм доста по-релефен. http://xn--80aahho1adjikchk0a.com/

Chacho
08-25-2012, 19:53
^Добър опит.

TePuKaTpoDuShA
09-23-2012, 12:39
Я кажете какво, е добре да се взима преди и след тренировка (става дума за храни, не за хранителни добавки). чувал съм, че е добре да вземеш бавен въглехидрат преди тренировка, две лъжици мед. Вие какво взимате?

DownloadVirus
09-23-2012, 14:05
Медът бавен ли е ?

Mladenoff
10-09-2012, 20:54
Аз преди тренировка ям банан и някъв шоколад, може и Сникърс. Трябва ти бърз въглехидрат непосредствено преди тренировка, а основното ти хранене преди трен. трябва да е с бавни въглехидрати - ориз, картофи и т.н. А след тренировка ти трябва бърз източник на протеин - суроватка, овес, яйца, ядки.

redbul2
10-10-2012, 06:22
Младеноф,оф,оф! :) Малко си объркал нещата. Непосредствено преди тренировката се избягват бързите въглехидрати. Заради опасност от реактивна хипогликемия и евентуално колабиране по време на самата тренировка. Значи като се вземе бърз въглехидрат, той предизвиква пик на инсулина в кръвта. Който от своя страна рязко намаля концентрацията на глюкозата в кръвта, понякога дори под нормата. И тогава настъпва хипогликемия от която човек може дори да загуби съзнание.

Бързи въглехидрати се вземат след тренировката. Нарочно за да вдигнат рязко инсулина. След тежка тренировка за около 1-2 часа се отваря тъй нареченият въглехидратен и протеинов "прозорец" за мускулите. Тоест това е времето през което те засмукват ускорено хранителните вещества-въглени и протеини от кръвта. Това е силно изразен анаболен период за мускулите и обезателно трябва да се използва за пълното мускулно презареждане с вещества и енергия,за мускулното възстановяване и растеж. Това именно е най-добрият анаболен период за мускулите.
Обаче при нормални условия глюкозата(въглехидрат) и протеинът не могат да преминат през клетъчната мембрана на мускулните клетки и влязат вътре в тях. Клетъчната мембрана е непроницаема,като бариера или жив щит. Въглените и протеините не могат сами да преминат през нея, да преминат от кръвоносните съдове в мускулните влакна.
И тогава на помощ идва именно инсулинът. Който отваря едни канали през мембраната на мускулните клетки. Той вкарва вътре в мускулите въглехидратите и протеините. Той,инсулинът е анаболен хормон,подобно на тестостерона и растежния хормон.
Тоест нивото на инсулина трябва да бъде рязко повишено за да се вкарат в мускулите тези хранителни вещества,които той транспортира през клетъчната мембрана на мускулите. А инсулинът се вдига след приема на бърз въглехидрат. И това е причината след тренировка да се взема малко количество бърз въглехидрат. След което и протеин,след което пък се препоръчва здраво ядене.

Mladenoff
10-10-2012, 09:36
Добре, не казвам, че това е най-правилното и е здравословно, но ми помага много с енергията, особено като не съм ял през деня и нямам много сила. Ако колабирам, ще си взема бележка и ще спра, вече 3 години няма проблем, така че мерси за съвета :)

DownloadVirus
10-10-2012, 12:11
Майко що за глупости четем в този замрял раздел на форума..

BogoO
11-01-2012, 05:43
-ръст-1.68
-тегло 63кг
-възраст 14г
-гръдна обиколка (не я знам...)
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли ( От 3-4 седмици фитнес.)
-спазали ли сте досега хранителни режим- НЕ.
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива- Не
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд) ---- ученик съм.
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате) . Не
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им). Никъкви.
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец.
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин)
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект)

marsita
01-14-2013, 10:58
Ей, хора, сега и аз да си кажа :) С нормално телосложение съм, но ми се иска да се стегна още до лятото. От седмица редовно търся по интернет за различни съвети както за типа упражнения, така и за храненето. Признала съм бб-тийм за един от най-добрите сайтове по темата. Днес, обаче, попаднах на тази статия http://www.kak-da.com/%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0.html . Тук прочетох за упражнения, които не съм чувала до сега, но ми се струва адски интересно. Тези, които разбират повече, могат ли да ми помогнат с отговор дали съм се насочила към правилните упражнения? Много, много ще съм ви благодарна :)

Donnie.Yen
02-20-2013, 20:06
само ще кажа такива глупости да не вярвате и четете даже не съм погледнал какво пише автора но ще е смотано, само като видях начинаещи и добавки на едно място ! всеки втори се прави на голяма работа и разбирач за тва всеки 2 попмер е с бъбречни кризи, аз като бъдещ лекар съм против вдигането на тежести при младежи и момичета под 18-19 години, дори и под 20, подржайте форма със кардио тренировки и не яжте боклуци и изчакайте да се развиете отвътре и отвън напълно защото ми писна в болницата да гледам младежи с цирей по лицето и с бъбречни кризи и рупторирали далаци и дробове защото немогат да изчакат още някоко години и и имат анадрол креатин метан и други лайна в тялото и здават багажа

DownloadVirus
02-24-2013, 08:19
FACEPALM

valentão
05-28-2013, 13:54
Здравейте от другата седмица минавам на НВД режим за около месец и мисля да си взема един бърнър, спрял съм се на тези двата:
http://shop.bb-team.org/optimum-nutrition-mega-fat-burners и http://shop.bb-team.org/universal-nutrition-super-cuts-3 но се чудя кой да избера, вие как мислите, кой е по-добър ?

Тоя Универсал Анимал кътс си взех и го почнах , нямам много надежда обаче , ще видим кво ще излезе

Другото е имам въпрос към младежите (КАНДИДАТ ХИМИЦИ) , тва е като комплимент бай да уей :smt023 Кво ще кажете за СИНТРАКС ФАЯР ама не интернешанал версията , ами тоя с Йохимбина , як ли е ? Мисля да си го взема :smt023 Тенксс

sofsity
09-13-2013, 22:06
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/554305-cigari?p=10863339#post10863339 molqvi vijte go spe6no i pi6ete

dimitroww
10-17-2013, 15:48
Тоя Универсал Анимал кътс си взех и го почнах , нямам много надежда обаче , ще видим кво ще излезе

Другото е имам въпрос към младежите (КАНДИДАТ ХИМИЦИ) , тва е като комплимент бай да уей :smt023 Кво ще кажете за СИНТРАКС ФАЯР ама не интернешанал версията , ами тоя с Йохимбина , як ли е ? Мисля да си го взема :smt023 Тенксс
Пробвал съм много фет бърнъри - Animal Cuts,Lipo 6 , Oxy. Всичките изброени са от по-силните,но това лято наистина дълбок релеф изкарах с комбинация от Thermocore на Amix с ALCAR на primaforce - направо убийствена комбинация,без странични ефекти,без прекалено много стимуланти,но топи мазнините хипер бързо,дава много издръжливост и енергия,апетита спада,направо е убийствено.

Баща Ти
10-17-2013, 19:00
само ще кажа такива глупости да не вярвате и четете даже не съм погледнал какво пише автора но ще е смотано, само като видях начинаещи и добавки на едно място ! всеки втори се прави на голяма работа и разбирач за тва всеки 2 попмер е с бъбречни кризи, аз като бъдещ лекар съм против вдигането на тежести при младежи и момичета под 18-19 години, дори и под 20, подржайте форма със кардио тренировки и не яжте боклуци и изчакайте да се развиете отвътре и отвън напълно защото ми писна в болницата да гледам младежи с цирей по лицето и с бъбречни кризи и рупторирали далаци и дробове защото немогат да изчакат още някоко години и и имат анадрол креатин метан и други лайна в тялото и здават багажа

Опазил бог от лекари като тебе!

LeagueofShadows
10-28-2013, 11:41
Здравейте от другата седмица минавам на НВД режим за около месец и мисля да си взема един бърнър, спрял съм се на тези двата:
http://shop.bb-team.org/optimum-nutrition-mega-fat-burners и http://shop.bb-team.org/universal-nutrition-super-cuts-3 но се чудя кой да избера, вие как мислите, кой е по-добър ?

вземи си на синтракс файар оригинал версията

BAN.ili.NE
10-28-2013, 19:10
Значи свалих към 25кг и искам да взема креатин, четох че бил давал повече сила и това значи по-голяма тежест, повече повторения и т.н. Искам да орелефя корема и другите части, но не искам да ставам Рони Колман, повече ми харесва формата на Лазар Ангелов, нищо че е на стероиди. И ако взимам креатин ме е страх да не напълнея пак и отново да се захващам със свалянето, а и не искам да изглеждам много масивен, голям...Ако го взема само не искам да се натрупа много в корема, искам пресата да се личи, по-добре в ръцето, че и без това като отслабнах не може да се каже, че съм здрав.

Dimchou fan97
12-19-2013, 08:27
На 16 години съм 60кгр. 1.75 и мисля да почна да тренирам фитнес. Трябва ли да почна да взимам хранителни добавки протеин и т. н, ако не, ми препоръчайте хранителен режим. Бих искал да кача поне 10кгр.Искам съвет от някой по-опитен.

SonataArctica
12-19-2013, 08:30
Говори с инструктора си. Той ще прецени най-добре.

DownloadVirus
12-19-2013, 12:35
На 16 години съм 60кгр. 1.75 и мисля да почна да тренирам фитнес. Трябва ли да почна да взимам хранителни добавки протеин и т. н, ако не, ми препоръчайте хранителен режим. Бих искал да кача поне 10кгр.Искам съвет от някой по-опитен.

Трябва ти хранителен режим,да почнеш да ядеш както трябва.
60 кила рахит преди да почне да тренира и вече добавки ще взема.
Има толкова много изписано за храната,че просто няма на къде.

Marseille
02-16-2014, 16:32
Абе я кажете файда има ли да го правя това. Аз съм 52 кила и 1.76 висок. От скоро почнах да се набирам по този начин.
Целта ми е да направя 100 набирания общо за цялата тренировка, като правя 5 набирания и почивам 2-3 минути и пак така до 100. Като за начало от това има ли смисъл? Имам и една гира 10кг. Както правя и коремни преси по 20, докато стигна пак до 100.

redbul2
02-21-2014, 17:57
Няма голям смисъл. Като олекнат набиранията обикновено се прави по-бавно, чисто изпълнение с пълна амплитуда или се използва допълнителна тежест. Това упражнение не е за цялото тяло,а натоварва само една или няколко мускулни групи. Не всичко.

ipman543
03-09-2014, 08:57
Здравейте!Искам само да допълня,че набиранията са най-доброто упражнение за гръб,много хора не го правят,защото не е лесно :Д.Четири серии по 10 повторения е достатъчо,естествено е нужно още 2 упражнения (по 4 серии всяко).Който разполага с възможности,може да си купи протеин и аминокиселини(БЦА в течен вариант),нищо друго не е нужно,и редовно хранене на качествена храна(изгответе си режим,или кажете на някои да ви изготви,аз мога да ви помогна,ако някой желае да пише) :)))

dimitrov11
10-05-2014, 22:55
Здравейте ! 177-78 см / 68-70кг съм на 18 год. след доста часовете четене направих един хранителен режим с цел покачване на ММ.. До сега режим не съм спазвал, нямам опит, бих се радвал ако ме поправите там, където греша

08:00 1. 150гр овесени ядки ; 300 грама прясно мляко 2 яйца
10:30 2. Кофичка кисело мляко
13:30 3. 150гр. пилешко филе ; 300 грама варени/печени картофи ; 2 ябълки
15:30 4. 3 белтъка, 50гр. фъстъци/бадеми 16:00 5. Тренировка
17:30 6. 2 банана ; 2 лъжици мед ; прясно мляко - Шейк
19:00 7. 150гр. пил. филе ; 200 гр ориз ; 1филия препечен хляб
22:30 8. 250гр. извара ( евентуално с кисело мляко като някакъв шейк )

Калориите приблизително са около 3100 / Основните хранения са 1,3,7

Писах и другаде .. но има само упреци и никой не казва какво точно да променя .. писаха ми :

"- лош баланс между белтъчини, мазнини и въглехидрати
- 7 хранения дневно са лоша стратегия - не виждам логика в ядките преди тренировка
- не виждам смисъл в масивната доза въглехидрати в първото хранене "

Благодаря предварително !

Rakshy
10-06-2014, 01:21
Яйца - 6,3 протеин/5,3 мазнини х2 = 12,6/10.6
Пилешко - 26 протеин/2.5 мазнини х3 = 78/7.5
Прясно мляко (low fat)- 3,4 протеин х3 = 10,2/0 + евентуално към 200 за шейка = 17/0
Кисело мляко - 3,5 протеин/3,25 мазнини
Извара - 46 протеин/ 12 мазнини/ 10 въглехидрати
Овесени ядки - 13,5 протеин/7 мазнини/60 въглехидрати (за 100 грама)
Картофи - 5 протеин/ 0 мазнини/ 65 въглехидрати
Ябълки - 0 протеин/ 0 мазнини/ 24 въглехидрати
Банани - 1 протеин/ 0 мазнини/ 23 въглехидрати х2 = 2 протеин/0 мазнини/ 46 въглехидрати
Белтъците са към 15 грама протеин +- общо
Фъстъци - 14 протеин/ 25 мазнини/ 7 въглехидрати
Ориз - 5 протеин/ 1 мазнини/ 52 въглехидрати
Меда не знам как го смяташ
А и 10тина въглехидрати за филията хляб може би.
==========
Протеин: 6,3+26+17+3,5+46+13,5+5+1+15+14+5= 152,3
Мазнини: 10,6+7.5+3.25+12+7+25+1=66,35
Въглехидрати: 10+60+65+24+46+7+52+10=274

Ако използваме, че при въглехидратите и протеина на 1 гр отговарят 4 калории и при мазнините 9, то:
Протеин: 152.3х4= 609
Мазнини: 66,35х9 = 597,15
Въглехидрати: 274х4 = 1096
Общо: 2302,15
Ако не съм изпуснал нещо, разбира се.

BMR = 1778.9 (BMR - basal metabolic rate, това са калориите, които тялото ти гори, ако цял ден си бил в покой, примерно цял ден си спал, т.е. без никва активност)
Имаш излишък от 500 и малко калории за цялата ти активност, което не е много... Качи ги на 700 за 1-2 седмици и виж дали няма да има разлика.


За закуска го смятах със 100 грама овесения ядки първо, защото ме мързеше и второ, защото 150 наистина са малко множко. Не е напълно нужно да имаш наистина 7 хранения. Премести ядките при 1 или 2, а може и с изварата преди лягане, а тия 3 белтъка можеш да ги махнеш, не виждам смисъл от тях.

За баланса не знам, не ми се мисли сега :D все пак е 4.20... (ifyouknowwhatimean)

dimitrov11
10-06-2014, 10:26
Яйца - 6,3 протеин/5,3 мазнини х2 = 12,6/10.6
Пилешко - 26 протеин/2.5 мазнини х3 = 78/7.5
Прясно мляко (low fat)- 3,4 протеин х3 = 10,2/0 + евентуално към 200 за шейка = 17/0
Кисело мляко - 3,5 протеин/3,25 мазнини
Извара - 46 протеин/ 12 мазнини/ 10 въглехидрати
Овесени ядки - 13,5 протеин/7 мазнини/60 въглехидрати (за 100 грама)
Картофи - 5 протеин/ 0 мазнини/ 65 въглехидрати
Ябълки - 0 протеин/ 0 мазнини/ 24 въглехидрати
Банани - 1 протеин/ 0 мазнини/ 23 въглехидрати х2 = 2 протеин/0 мазнини/ 46 въглехидрати
Белтъците са към 15 грама протеин +- общо
Фъстъци - 14 протеин/ 25 мазнини/ 7 въглехидрати
Ориз - 5 протеин/ 1 мазнини/ 52 въглехидрати
Меда не знам как го смяташ
А и 10тина въглехидрати за филията хляб може би.
==========
Протеин: 6,3+26+17+3,5+46+13,5+5+1+15+14+5= 152,3
Мазнини: 10,6+7.5+3.25+12+7+25+1=66,35
Въглехидрати: 10+60+65+24+46+7+52+10=274

Ако използваме, че при въглехидратите и протеина на 1 гр отговарят 4 калории и при мазнините 9, то:
Протеин: 152.3х4= 609
Мазнини: 66,35х9 = 597,15
Въглехидрати: 274х4 = 1096
Общо: 2302,15
Ако не съм изпуснал нещо, разбира се.

BMR = 1778.9 (BMR - basal metabolic rate, това са калориите, които тялото ти гори, ако цял ден си бил в покой, примерно цял ден си спал, т.е. без никва активност)
Имаш излишък от 500 и малко калории за цялата ти активност, което не е много... Качи ги на 700 за 1-2 седмици и виж дали няма да има разлика.


За закуска го смятах със 100 грама овесения ядки първо, защото ме мързеше и второ, защото 150 наистина са малко множко. Не е напълно нужно да имаш наистина 7 хранения. Премести ядките при 1 или 2, а може и с изварата преди лягане, а тия 3 белтъка можеш да ги махнеш, не виждам смисъл от тях.

За баланса не знам, не ми се мисли сега :D все пак е 4.20... (ifyouknowwhatimean)

Благодаря за отговорът ти ! Да, ядките ще са последни с изварата .. Някаква идея от къде да дойдат тези около 200 калории още ? Тренировките ми ще са на лост, успоредка, въже, дъмбели, че фитнес залите много не ги уважавам .. просто не ме кефят :D

Rakshy
10-06-2014, 17:59
Още малко мазнини примерно. В готвенето вкарай зехтин или пък ако искаш олио. Може и още малко въглехидрати. Пробвай да видиш. Най-лесно ще е с някакъв cheat meal. Примерно шоколад.

dimitrov11
10-06-2014, 18:25
Още малко мазнини примерно. В готвенето вкарай зехтин или пък ако искаш олио. Може и още малко въглехидрати. Пробвай да видиш. Най-лесно ще е с някакъв cheat meal. Примерно шоколад.

ОхО .. Шоколод, идеално ще вкараме и шоколад.. няма ядове :D

Rakshy
10-06-2014, 19:44
Не за друго, но така или иначе ти трябват калории, а пък и е за качване, така че на никой не му пука за единия шоколад :D Ако при въпросните хранения видиш, че има някво недохранване вкарай повече от храната, която ти трябва т.е. увеличи пилешкото/ориза и изключи шоколада, напасни както е удачно за теб.

dimitrov11
10-06-2014, 23:08
Не за друго, но така или иначе ти трябват калории, а пък и е за качване, така че на никой не му пука за единия шоколад :D Ако при въпросните хранения видиш, че има някво недохранване вкарай повече от храната, която ти трябва т.е. увеличи пилешкото/ориза и изключи шоколада, напасни както е удачно за теб.

Е за качване но ставаше въпрос за мускулна маса .. :D Но горе долу това което съм написал става нали ?! След няколко дни го почвам .. ;) заедно с тренировките ! :)

Rakshy
10-06-2014, 23:50
Да, не е идеално зле. Предполагам си наясно, че няма качване само и единствено на мускулна маса. With great power comes great responsibility - в случая малко мазнини :D Всеки знае, че ако искаш да надграждаш ти трябва калориен излишък, който стига протеина да е налице, няма значение от къде идва. Е, да, най-добре да дойде от протеин.

anonymous708973
10-07-2014, 06:31
И аз съм я приела присърце тая задача с шоколада 8-)

Ракши, как ги изчисляваш тия калории? Навик ти е вече и знаеш в кое какво има или как?

Rakshy
10-07-2014, 17:48
Ти пък... Има си ги в интернет :D Има адски много източници, най-лесно мисля, че е в бб-тийм => отиваш на храни и си го пише , ти само трябва да си изчислиш спрямо количеството, което ти трябва. Другото за единица мазнини, протеини и въглехидрати е лесно, защото за мазнините е 9, за другите 2 по 4. (грам/kcal)
В отговора на първоначалния пост го написах подробно, защото бях сигурен, че това не са 3100 калории храна :D

girlwithblueeyes
10-08-2014, 02:22
Шоколaд блякс..:Д

dimitrov11
10-09-2014, 14:01
Ти пък... Има си ги в интернет :D Има адски много източници, най-лесно мисля, че е в бб-тийм => отиваш на храни и си го пише , ти само трябва да си изчислиш спрямо количеството, което ти трябва. Другото за единица мазнини, протеини и въглехидрати е лесно, защото за мазнините е 9, за другите 2 по 4. (грам/kcal)
В отговора на първоначалния пост го написах подробно, защото бях сигурен, че това не са 3100 калории храна :D


И аз от там УЖ ги смятах ама нещо явно са ми се объркали сметките :D :D Иначе горе долу викаш бива ... сега само трябва да видя как ще тренирам и всичко точно :D

Rakshy
10-09-2014, 21:22
Четох одеве материал за диета и искам да перифразирам какво казах по-нагоре. По-добре ще бъде да добавиш още храна в основните хранения, най-вече трябва да вдигнеш малко пилешкото. Има много "спорове" за това колко протеин трябва да приемаш на ден или по-скоро, колко протеин можеш да усвоиш. На много места казват, че до към 120-150 грама на ден са оптимални. На други места казват да смяташ по 2-3 грама на кг телесно тегло (ако си 80 кг => 160-240 протеин, като най-добре по средата - 200). И малко ориза качваш и след това можеш да си добавиш, ако ти се яде нещо просто го ядеш, обаче трябва да внимаваш колко е голямо и т.н. Примерно не да отидеш и да заковеш един дюнер ХХЛ, а може някъв шоколад, фафла, там к'вото ти се яде. :D

dimitrov11
10-13-2014, 17:47
Четох одеве материал за диета и искам да перифразирам какво казах по-нагоре. По-добре ще бъде да добавиш още храна в основните хранения, най-вече трябва да вдигнеш малко пилешкото. Има много "спорове" за това колко протеин трябва да приемаш на ден или по-скоро, колко протеин можеш да усвоиш. На много места казват, че до към 120-150 грама на ден са оптимални. На други места казват да смяташ по 2-3 грама на кг телесно тегло (ако си 80 кг => 160-240 протеин, като най-добре по средата - 200). И малко ориза качваш и след това можеш да си добавиш, ако ти се яде нещо просто го ядеш, обаче трябва да внимаваш колко е голямо и т.н. Примерно не да отидеш и да заковеш един дюнер ХХЛ, а може някъв шоколад, фафла, там к'вото ти се яде. :D

Ясно, Благодаря .. Не знам само как ще стане, работя на 3 смени и трябва да го измисля някак си за да спазвам режима

duparinka
12-29-2014, 22:09
Търсите природни продукти, които да ви помогнат да се чувствате и да изглеждате по-добре? Открихте ги! Форевър Ливинг Продъктс предлага висококачествени продукти за здраве и красота. Компанията е разработила гама от напитки с алое вера и козметични продукти, които позволяват на милиони хора по света да се докоснат до забележителните свойства на това растение и благотворното му въздействие върху цялото тяло. Прибавете към тях разнообразните хранителни добавки и продукти от пчелния кошер и ще получите цялостна система за постигане на по-добро здраве и красота.
Koито има интерес към продуктите нека ми пише за повече инфо и цени: 0883494378 filis.m@abv.bg
За хора, който искат да си докарват допълнителен доход чрез Форевър Ливинг Продъктс могат да се обръщат също към мен.
Доставки за цялата страна, а в София и налично може.
http://www.flp.bg/bg/Products_Supplements_bg.htm

fitnesspro.bg
03-12-2015, 11:28
Тук има страхотни хранителни и тренировъчни режими,които може да получите и като подарък към поръчката ви.Най-добрите и качествени марки в света.

www.fitnesspro.bg

fitnesspro.bg
03-24-2015, 09:02
www.fitnesspro.bg

SAS_2000_15
05-09-2015, 20:15
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/575797-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D 0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B2-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0?p=11291308#po st11291308

nikolov2227
05-22-2015, 17:45
Стига с тези химии бе.Тренирайте здраво и се хранете правилно и лека полека ще станат нещата.Всеки втори ми пие химии,съвземете се бе хора!!! :) :) :)

MonikaDiva
05-31-2015, 07:42
Здравейте,за пореден път се убеждавам че Animal Cuts е най-добрия фет бърнър за отслабване (http://www.fhl.bg/products/product/91/animal-cuts-42-paketa.html).Пробвах и със няколко други хранителни добавки за отслабване ,но определено това имаше най-добър ефект.Наистина е силно и трябва да има тренировки иначе ни ви го препоръчвам,без режим на хранене и редовни тренировки ,няма да е добре.Действието на Animal Cuts усетих още през първата седмица.Направих прием на Animal Cuts за 3 седмици по 1 пакет, след което починах 1 седмица и повторих още три.Резултата за 2 месеца е пълно изчистване на мазнините в проблемните зони.Не търсех толкова ефект за драстично сваляне,защото нямам такава нужда,но релеф си постигнах.Силно ви го препоръчвам!Но трябва яко трениране.Поздрави на всички.

anonymous708973
05-31-2015, 07:49
Здравейте,за пореден път се убеждавам че Animal Cuts е най-добрия фет бърнър за отслабване (http://www.fhl.bg/products/product/91/animal-cuts-42-paketa.html).Пробвах и със няколко други хранителни добавки за отслабване ,но определено това имаше най-добър ефект.Наистина е силно и трябва да има тренировки иначе ни ви го препоръчвам,без режим на хранене и редовни тренировки ,няма да е добре.Действието на Animal Cuts усетих още през първата седмица.Направих прием на Animal Cuts за 3 седмици по 1 пакет, след което починах 1 седмица и повторих още три.Резултата за 2 месеца е пълно изчистване на мазнините в проблемните зони.Не търсех толкова ефект за драстично сваляне,защото нямам такава нужда,но релеф си постигнах.Силно ви го препоръчвам!Но трябва яко трениране.Поздрави на всички.

Преди-След снимки с никнейма ти във форума, моля : ))

bubaduc
05-31-2015, 09:10
Преди-След снимки с никнейма ти във форума, моля : ))

и аз и аз искам

Slarc3
05-31-2015, 09:31
The troll is real in this one.. Cuts за жени специално.. айде стига, пък и всички знаем ,че фет бърнарите =/= парите, които даваме за тях. кофеин и йохамбин ftw :D

Rakshy
05-31-2015, 10:22
ха-ха-ха секс и ябълки - това е най-добрата диета хъхъхъ

http://i.imgur.com/W0QgS4N.png

SpecHide
01-02-2016, 20:20
В ден за гърди нужно ли е да се правят и трите вида упражнения за горна долна и средна част? Не идват ли прекалено много упр? :)

Rakshy
01-02-2016, 20:40
1. "гърдите" са 2
2. що пък да идва много, след като си посветил цял ден специално на гърди правиш всичко възможно :Д

SpecHide
01-02-2016, 20:49
Май не се изразих правилно :д исках да кажа относно за лежанката, и като сметнеш ще станат някъде към 6 упражнения, те ще гръмнат бре :D

Rakshy
01-02-2016, 23:07
ако правилно разбирам визираш "горна", "долна" и "хоризонтална" лежанка. Ако е така, то честно казано няма смисъл да правиш 3те движения в една тренировка (това е ако имаш такива бодибилдинг цели). Дори по-оферта ти е да правиш "горна" и "долна" лежанка, и "хоризонталната" да я оставиш и да не я правиш. Друг е въпроса, че за повечето, да не кажа всички, бодибилдъри лежанката с дъмбели е най-полезна.

обикновено тренировките за гърди включват една вариация лежанка, втора вариация лежанка, вариация на флайс, евентуално кофички и кросолвър като за последно. Примерно можеш да правиш първо горна с дъмбели, после долна с лост, след това правиш флайс на горна или хоризонтална, и като за накрая кофичките с кросолвъра на суперсерия - това виждам най-често :Д

По принцип движенията, при които си събираш ръцете са по-добри за растеж (кросолвър, флайс) => по-добре да правиш 3 вида от това движение, отколкото 3 вида бутащо (лежанка с лост/дъмбели под къвто се сетиш ъгъл и кофички/лицеви)


има бая да се изпише по темата :Д

redbul2
01-10-2016, 11:17
По принцип движенията, при които си събираш ръцете са по-добри за растеж (кросолвър, флайс) => по-добре да правиш 3 вида от това движение, отколкото 3 вида бутащо (лежанка с лост/дъмбели под къвто се сетиш ъгъл и кофички/лицеви
Доста оспорвана хипотеза.

По принцип културистите предпочитат базовите упражнения с които се натрупва мускулна маса. А за гърдите това основно са бутащите упражнения на лежанките. А флайсът, пекдекът, кросовърът и останалите със събиране на ръцете се водят като изолиращи, неосновни упражнения. Използват се обикновено като оформящи вече натрупаните мускули.
Те по начало се правят с далеч по-леки тежести от базовите на лежанката.

redbul2
01-10-2016, 11:23
В ден за гърди нужно ли е да се правят и трите вида упражнения за горна долна и средна част? Не идват ли прекалено много упр? :)
Нужно е само, ако си на ниво средно напреднал или много напреднал във фитнеса. И ако си натрупал поне минималното количество мускулна маса. За начинаещи изобщо не са необходими. За тях е добре да правят обикновен лег. След това когато натрупат стаж в залата и мускулна маса може да прибавят полулег с дъмбели или с щанга. И накрая когато вече са много напреднали, натрупали са маса в гърдите и искат те да бъдат добре развити и оформени, може да прибавят и долната лежанка, обратния лег.

Rakshy
01-10-2016, 13:10
оф, глупости говориш, редбуле. Никой, който знае нещичко не би нарекъл това "оспорвана хипотеза", за бога. Ти ако изпълняваш лежанката правилно, всичко отива в трицепса, раменете и гърба. Гърдите имат роля, но не е кой знае каква. Смисл, да, важно е да са развити, но не са ти основната задвижваща сила. А и самите мускули са закрепени така, че да могат да се стегнат максимално когато humerus-a ти мине навътре, т.е. дойде на по-малко от 90 градуса с ключицата ти. Просто го пробвай докато си седиш на компа - направи мимика на движението на лежанката с едната ръка, а другата си дръж върху мускула, след това направи същото като вместо бутащо движение направиш такова като на флайс/кросолвър и виж като си вкараш ръката навътре колко по-добре ти се стяга мускула. Точно това пълно съкращаване ще донесе най-бърз и качествен растеж.

Много хора, които правят главно лежанка се оплакват, че "канала им куца" (канала между 2те гърди, който се получава при качествено развитие). Трябват ти няколко ъгъла и пълно движение, за да си сигурен, че си успял да накараш възможно най-много влакна да работят.
ето ти и цифри от проучване за активация на мускулите при различни упражнения: https://www.t-nation.com/training/inside-the-muscles-best-chest-and-triceps-exercises

първата цифра е по време на повторението, долната е при завършека, когато мускула е най-стегнат един вид :Д

ето ти изкарани най-добрите стойности за "горна", "средна" и "долна" гърда (така е решил да ги сложи за чисто бодибилдинг цели и разбирания)


най-добро за "горна" - 90 lb Dumbbell Incline Press 128.0/310.0 ; 225 lb Wide Grip Guillotine Press 114.0/302.0 като въпросната гилутин преса не бих я препоръчал на никого, защото шанса за контузия е твърде висок. трябва да знаеш какво правиш, че да се захванеш с това упражнение

най-добро за "средна" 225 lb Wide Grip Guillotine Press 176.0/511.0 ;60 lb Fly 195.0/493.0 като флайса ти поддържа по-добра стойност по време на повторението => по-добро е за напомпване

най-добро за "долна" 225 lb Wide Grip Guillotine Press 169.0/502.0 ; 60 lb Fly 160.0/450.0 тук флайса отстъпва малко, но все пак.


Толкова високите цифри за гилутин пресата са защото лактите ти са перпендикулярно на тялото и едвам можеш да вкараш някой др мускул в уравнението, което го прави и толкова опасно упражнение.

redbul2
01-11-2016, 17:06
оф, глупости говориш, редбуле.
Хахаха, това ли е меродавното мнение от последна инстанция за теб Рикши? :) Мога да ти цитирам 100 подобни мнения и "изследвания" на разни африканци и аборигени. Които са направили собствени "научни" изследвания и се изхождат "научно" по форумите за щяло и нещяло. А германската наука има други изследвания в техните институти и становище по въпроса. Ама никой не ти пречи да се връзваш на първия срещнат сульо и пульо. Вярвай си в каквото щеш. То фитнесът не е дреболия като карането на Рикша с хора в нея :D

Rakshy
01-11-2016, 20:18
опитваш се да се гавриш с ника, ясно, знаеш че грешиш, ма не искаш да си признаеш. Няма проблем

Slarc3
01-11-2016, 21:24
Rakshy е напълно прав в тоя семи-спор.. just saying.

golemiq_korab_minava
01-12-2016, 11:43
Абсолютно.
Редбул-а обичайно пише точни неща и не се офлянква, но в случая, за да падне толкова низко, е очевидно, че греши и не може да си го признае.
Какво разбираш от мъжки фитнес пък ти?

golemiq_korab_minava
01-12-2016, 11:46
Много зависи и от индивидуалните качества. Не от всеки може да излезе културист или гимнастик. Тана е и с гърдите ви. При някои по-трудно се развиват. Жените да нямат едни и същи?

redbul2
01-12-2016, 18:13
Rakshy е напълно прав в тоя семи-спор.. just saying.
Щом е напълно прав Рикшито, аз му предлагам (а също и на теб и Пинкото) да кацнете в бибитайма и снесете тоя "бисер" и уникален "шедьовър", че лежанките не са базови упражнения и не са ефективни както изолиращите. Поне ще се превиваме от смях във форума на бибитайма. Обаче посочете там и никовете си оттук. За да ограмотите "неопитните" нацепени билдъри в бибитайма, как изолиращите като флайс, пекбек и кросовър са много по-ефективни от лежанките. И че от последните няма абсолютно никакъв смисъл. Петко К, Кольо Пияндето, Вероника, Блажка много ще се изненадат колко заблудени са били досега. :)

Ще обясните на билдърите там, че са пълни идиоти защото правят упорито лег с щанга и си въобразяват, че нещо им помага. Вместо да изхвърлят лега с щанга и започнат изолиращите ,които препоръчва Рикшата. Всички там много ще се чудят и маят колко са били прости, та правят базови лег, тяга и клек с големи тежести вместо да не се мъчат толкова и сложат по 1-2 плочки за кросовър или вземат розовите гирички за флайс. Как не са се сетили глупаците на колко погрешен път са.

Та поканвам ви вас тримата. Има там една тема "Виц на деня". В нея тримата може да развиете тезата си за уникалните изолирящи и безсмислените базови. Моля, помогнете на момчетата в бибитайма да направят по-бързо мечтаните плочки! Вместо да се мъчат с тежки коремни преси, вие тримата ще им докарате мускулна треска на корема за броени минути. И така само за час-два ще получат безплатно желания фаянс. :D

Rakshy
01-12-2016, 19:08
о, ама ти дори не си разбрал за кво "спорим", екстра. :Д :Д :Д

Rakshy
01-12-2016, 19:28
Много зависи и от индивидуалните качества. Не от всеки може да излезе културист или гимнастик. Тана е и с гърдите ви. При някои по-трудно се развиват. Жените да нямат едни и същи?

не става въпрос дали можеш да станеш, кораб. Идеята ми беше, че много хора влизат и правят 50 вида лежанки "за всичките 6 части на гърдата", разбираш ли :Д "Правиш хоризонтална със средна ширина хват за средата на гърдите, широк хват за външната част, тесен хват за вътрешната (канала)" същото нещо се случва и с горната лежанка, но странно е, че за долната има само 1 хват :Д Но пък и не го правят много хора, защото "не мога да стоя надолу с главата, имам чувството, че ще ми се пръсне черепа" / същия човек си вдига задника на 1 педя от лежанката докато бута/. Не това е идеята. Не става така. Трябват ти fly движения, crossover движения, дори кофички, за да се развие мускулната група равномерно и както трябва.

Това значи ли да не правиш лежанка? Не, разбира се. Просто си програмираш нещата където имаш няква схема за сила и около нея завърташ схема за хипертрофия. Пример: Conjugate method - имаш "бързи" и "max effort" дни, като обикновено на "бързия ден" ти влизат тези шитни. (пример за "бърз ден" за лежанка - имаш основен "протокол" от 8 серии по 3 повторения с там Х почивка /мисля, че 30-45 секунди беше/ на не повече от 60% от макса ти. Правиш го това за 10тина минути /толкова отнемат 8те серии/ и след това почваш упражнения за гръб, за рамо, за трицепс, за гърди. Именно в тази "втора" част от тренировката се правят флайсове, кросолвъри и т.н. И ти няма да пораснеш от 24те повторения за 8 мин на 60%, а ще пораснеш от тези примерно 4х12 горна лежанка, флайс и кросолвър.) Max effort деня ти имаш главно до тежка тройка или двойка на движението дет си си избрал като проценти това ще да е 90-95+ и след това евентуално още няква тежка вариация или други упражнения за хипертрофия. Мислиш, че ще пораснеш от 2 х 95%? Надали.

golemiq_korab_minava
01-13-2016, 10:40
:D

Аз спрях да се занимавам с Ф, но е пределно ясно, че само с лежанка не става. Лежанката обаче както каза редбул е базово упражнение, което заема много по-голям процент развитие, сравнение флейса. Може би защото както каза, малките гирички не оказват влияние на основните мускули. Малки са, разбира се. Напредналите може да го правят с големи гири, но те на лежанка вдигат много повече.
Какво съм забелязал при мен, винаги когато разпъвам гирите - гърдите ми се помпят, но точно за 2 дена спадат. После дори се разпадат.
Докато частта, оформена от кофички, лег, лицеви - непомръдва, ако ще и да не тренирам месеци.
Днес от няколко години съм заебал фитнес, дори на лостове спрях да ходя, отслабнах значително, но това, което бях изградил с базовите упражнение - си остана.

Повтарям, тези гири страшно ми помпаха гърдичките, но до време. Това се дължи и поради неравномерността, несъотношението с развитието и на другите мускули по тялото!


Лежанката пък не ми е оказвала чувствителен ефект, но е също както кофичките - ми е градила истинските сухужилия.

Rakshy
01-13-2016, 18:26
корабе, тва не ти е от силните теми :Д :Д

golemiq_korab_minava
01-13-2016, 20:47
корабе, тва не ти е от силните теми :Д :Д
не се интерувам от бодибилдингм дам.

foreversmall
02-19-2016, 17:12
Да знаете във Варна да продават течен магнезий(liquid chalk) или откъде мога да си поръчам от България?

Rakshy
02-19-2016, 21:13
Да знаете във Варна да продават течен магнезий(liquid chalk) или откъде мога да си поръчам от България?

http://www.decathlon.bg/techen-tebestir-soft-id_8313241.html

http://sport-zona.com/category/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D 0%B8/sz-accessories-sport-chalk#.VseTW_mLTIU

foreversmall
02-20-2016, 16:37
мерси, не се сетих да търся за тебешир :)

豊ノ島大樹
04-23-2016, 20:05
Мнение за това

https://www.silabg.com/bg/11505-AMIX-Creatine-Monohydrate-Powder.html

Rakshy
04-23-2016, 21:09
Мнение за това

https://www.silabg.com/bg/11505-AMIX-Creatine-Monohydrate-Powder.html

кво мнение, пичага. Най-обикновен креатин. И мисля, че е най-евтиният на пазара. Прави това, което прави креатина - вдига ти малко силата/издръжливостта или нищо не ти прави. Има ги вариантите, в които не действа осезаемо. Пробвай и разбери. Можеш да се почувстваш малко подут и пълен с вода, ама нема се плашиш. Пиеш го по 5г всеки ден. ВСЕКИ ДЕН ПО ПЕТ ГРАМА, без да пропускаш. Не прави зареждащи фази и т.н. безполезни са.

豊ノ島大樹
04-23-2016, 21:14
Това за 5-те грама е ясно , но просто исках да разбера малко повече. Мерси за инфото

Няма смисъл от зареждащите фази

Georgius
04-28-2016, 17:41
Здравейте , имам въпрос и той е следния : Днес си поръчах аминокиселини - BCAA , но пия хапчета за алергия , та въпроса ми е дали мога да ги съчетая , без отрицателни ефекти ? Бих се развал някой да ми отговори.

Rakshy
04-28-2016, 19:24
не би трябвало да имаш проблем, освен ако алергията ти не е от млечни продукти или някое от помощните в-ва в продукта

ако имаш алергия от цветовете на някое растение, вероятно нямаш проблем да си ги пиеш

Georgius
04-29-2016, 08:02
не би трябвало да имаш проблем, освен ако алергията ти не е от млечни продукти или някое от помощните в-ва в продукта

ако имаш алергия от цветовете на някое растение, вероятно нямаш проблем да си ги пиеш

Благодаря ти много . Правиха ми тест за алергии от хран. продукти и от тях не съм алергичен . Най-верочтно от някое цвете или нещо такова.

bubaduc
06-01-2016, 13:54
може ли от аминокиселините да ме боли главата? разтворими са и като взех едни нови да пробвам ме боли главата, докато тренирам. на някого да се е случвало?

Rakshy
06-02-2016, 23:38
не би трябвало, какви са?

bubaduc
06-03-2016, 14:59
http://mma.bg/shop/image/data/Products/E/everbuild/everbuild-cryo-cell-492gr.jpg такива

Rakshy
06-03-2016, 19:42
ами в тези няма от какво да те боли главата. Ако е от цитрулин малата, би било странно, защото минималната доза, при която е тествано, че прави нещо е 6г, а тук ти дават 2г. Може да е от таурина, но изключително много се съмнявам.

не би трябвало да е от тях, по-скоро си го внушаваш

Юлиян
06-05-2016, 11:33
http://mma.bg/shop/image/data/Products/E/everbuild/everbuild-cryo-cell-492gr.jpg такива

колко дози пиеш попринцип

bubaduc
06-06-2016, 08:10
по една доза на тренировка

Юлиян
06-08-2016, 19:18
по една доза на тренировка

мхм ясно а вече болили те главата малко странно ми се вижда главоболие от аминокиселини :? претоварваш ли се

kinir2
06-13-2016, 14:07
Здравейте,
От около месец пия по 5-10 грама креатин всеки ден (5 сутрин и 5 преди тренировка), обаче сега ми се налага да прекъсна тренировките за 1 седмица. Добре ли е в случая да спра и креатина, или да си пия по 5 грама дори когато не тренирам? И също така през какви периоди и за по колко време е добре да се прави почивка от креатина?

Rakshy
06-13-2016, 17:56
Креатина е добавка, която работи с натрупване в клетките и след това се поддържа нивото на веществото в клетките => ако си тренирал и трябва д анаправиш пауза от 1 седмица и след това да продължиш, не спираш да го пиеш.

По принцип не е нужно да се почива, можеш да си го пиеш постоянно.

sevdalina
06-25-2016, 19:49
Вчера случайно минах покрай бул. Климент Охридски №117 в София и там открих healthstore.bg. Реших да вляза, за да разгледам и си харесах едни капсули с жен-шен. Чела съм за редицата положителни свойства, които те имат. Мисля да си ги взема. Това, което искам да ви попитам е дали жен-шенът ще ми помогне да отслабна, защото четох, че с помоща на тези капсули се изхвърлят силно токсичните вещества? Благодаря ви предварително!

Rakshy
06-25-2016, 22:13
ако чакаш да свалиш шкембето за морето от женшен, мнол жестоко се лъжеш

sevdalina
06-28-2016, 18:05
Ясно е,че няма да стане само с тях, ще комбинирам с упражнения.

Rakshy
06-28-2016, 22:23
пак едва ли ще стане до морето, но пробвай

healthelp
07-12-2016, 13:29
Независимо дали искате да отслабнете или да живеете по-здравословно, има едно решение и за двете - боров прашец.

beautyhair
10-24-2016, 07:03
Ясно е,че няма да стане само с тях, ще комбинирам с упражнения.

В такъв случай опитай с някой от тези двата http://4plusnutrition.bg/izgaryane-maznini/formuli-jeni Съчетани с тренировка ти дават повече шансове за успех.

foreversmall
01-19-2017, 19:38
suicide cut ден номер 22 http://prntscr.com/dxswmr ши са гръмна

BiserkaManolova
08-17-2017, 09:16
Добре ли е да се пие л-карнитин сутрин на гладно преди тренировка (основно спининг) ? Моля за съдействие , кое е по добре за бързо изгаряне на мазнини :)

djillas
12-16-2017, 07:43
Някой пробвали е лечебното гладуване (интермитентно хранене)?
Стана ми интересно, като видях следната статия https://www.timefortrain.com/blog/hranene/lechebnoto-gladuvane/
и си мисля, че не е добре.. бих искал от вас съвет, дали изобщо да се подлагам на такова нещо?
Не се стремя да се пускам на състезания и такива неща (когато е трябвало съм се пускал), но ми е любопитно какво добавки да се вземат в случай, че се подложа на такова нещо (искам да изгоря мазнини, като тренирам разбира се :)

Поздрави.

killemall_2002
12-16-2017, 08:45
Здравей и аз наскоро бях попаднал на подобона сататия за периодичното гладуване и открих този клип, който ми беше полезен https://youtu.be/3-7QkqXknkA

petq99plv
12-28-2017, 13:23
Според мен в гладуването няма нищо полезно! Аз се храня в нормални количества и ям всичко и не съм много добре ходя само пеш. В класа ми съм едно от момичетата с най-добра фигура и никога не съм се ограничавала с храненето.

prosto_chovek
02-11-2018, 11:45
Браво, добра реклама правиш. Аз лично си взимам от силата, че са ми на оферта и засега не съм имал проблеми също, както и от онлайн магазина на бб тийм.

trifonvw
06-20-2018, 08:52
Хаха, аз пък от доста време си взимам от тия https://www.fitneshrani.com/hranitelni-dobavki и да ти кажа съм доста доволен. От силата веднъж ме изшаниха с един протеин и от тогава не съм ги доближавал.

ةتشضل انزفث
06-20-2018, 20:42
Аз купувам основно от силата и да ти кажа съм доста доволен от тях.
Пък и ако не друго, там винаги все нещо е намалено и на промоция :D :D

dexofen
06-21-2018, 19:23
Аз купувам основно от силата и да ти кажа съм доста доволен от тях.
Пък и ако не друго, там винаги все нещо е намалено и на промоция :D :D

Аз пък сила бг никак не ги хар.

http://6nine.net/2016/09/14/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D 0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-haya-labs/

имаха проблеми с качеството доста

ةتشضل انزفث
06-21-2018, 20:23
Да ти кажа на мен не ми пука с какво качество са, стига да не се натровя все пак :D

Мила Петрова
11-20-2018, 13:03
Здравейте,
Скоро намерих следния сайт за хранителни режими. Там има една интересна статия за това как да си изготвим хранитетелен режим. Тази --> https://fitbg.net/blog/fat-loss/hranitelen-rejim Какво мислите?

Do4oMaN
12-29-2019, 11:01
Здравейте,
Скоро намерих следния сайт за хранителни режими. Там има една интересна статия за това как да си изготвим хранитетелен режим. Тази --> https://fitbg.net/blog/fat-loss/hranitelen-rejim Какво мислите?

Бях забелязал този сайт, но не знам дали да се възползвам. В момента целя да отслабна и пия няколко продукта от тези https://www.fitneshrani.com/hranitelni-dobavki/izgaryane-na-maznini До момента има ефект, като аз редувам л-карнитин с фет бърнер и понякога гарциния камбоджа.

an7raks
04-03-2020, 20:11
Водка с бира и сутринта си с пресата на Лазар Ангелов.

TMbW
05-01-2020, 16:16
Във връзка с видовете протеин, бих искал да добавя малко за разликите между Концентрат, Изолат и Хидролизиран:

Концентрат - Суроватъчният концентрат се произвежда от краве мляко. Не подлежи на много голяма обработка и съответно съдържа повече въглехидрати и мазнини от изолата. Също така съдържа повече лактоза и съответно не е особено подходящ за нетолерантните към лактоза хора.

Изолат - Суроватъчният изолат е най-популярният от всички и също се произвежда от краве мляко. Подлежи на филтрация и съответно той е един от най-чистите източници на аминокиселини на пазара (без примеси). Съдържа най-малко въглехидрати и мазнини.

Хидролизиран - В производството на хидролизирания протеин се използва богат на белтъчини суроватъчен протеин. В процеса на филтрация, той се разгражда на по-малки и лесноусвоими пептиди и аминокиселини. Често вкусът е по-неприятен и горчив.

Повече за протеините можете да прочетете тук: https://www.bav.bg/statii/protein-na-prah-vidove-i-razliki
А ако се интересувате от хранителни режими, посетете тази страница: https://magazin.bav.bg/

banichko
05-08-2020, 10:32
Да ви кажа поне за коронавируса казаха, че водката била цяр хаха. Иначе за хранителни добавки - особено във фитнеса човек има нужда. Почти всеки фитнес ги продава, така че са леснодостъпни. Аз лично си купувам от https://nowfoods.bg/ на малко по-добри цени. То като цяло онлайн си е далеч по-изгодно да се пазарува напоследък.

sof21
09-01-2020, 06:17
Да ви кажа поне за коронавируса казаха, че водката била цяр хаха. Иначе за хранителни добавки - особено във фитнеса човек има нужда. Почти всеки фитнес ги продава, така че са леснодостъпни. Аз лично си купувам от https://nowfoods.bg/ на малко по-добри цени. То като цяло онлайн си е далеч по-изгодно да се пазарува напоследък.

Аз открих сайта https://www.bav.bg/ и те също предлагат готини хранителни добавки, от които съм много доволна.

petkolucky
03-16-2021, 17:39
То ясно, че храните и те са бъкани с нитрати и други вредни вещества, но с какво да се храним тогава? От къде да го купиш, месо ли ще е, зеленчуци ли ще? Плодовете дето лепнат те са ясни, съдържанието по опаковките и то се вижда, но пак е много трудно.

GreezLy
04-13-2021, 08:00
То ясно, че храните и те са бъкани с нитрати и други вредни вещества, но с какво да се храним тогава? От къде да го купиш, месо ли ще е, зеленчуци ли ще? Плодовете дето лепнат те са ясни, съдържанието по опаковките и то се вижда, но пак е много трудно.

Съгласен. Ако е така, по-добре е да легнете под капкомер и да получите концентрирани хранителни вещества. Наличието на вредни вещества в плодовете, месото, зеленчуците - за нашия свят - това вече е нормално (не в добрия смисъл). Дори да не ядете, същият въздух вече не е „полезен“ за белите ни дробове, особено ако живеете в мегаполис. Дори ако засаждате или отглеждате добитък в градината си. Опитваме се да се храним „правилно“, въпреки че не винаги е наистина правилно.

shivarock
06-09-2021, 12:11
Във връзка с видовете протеин, бих искал да добавя малко за разликите между Концентрат, Изолат и Хидролизиран:

Концентрат - Суроватъчният концентрат се произвежда от краве мляко. Не подлежи на много голяма обработка и съответно съдържа повече въглехидрати и мазнини от изолата. Също така съдържа повече лактоза и съответно не е особено подходящ за нетолерантните към лактоза хора.

Изолат - Суроватъчният изолат е най-популярният от всички и Bazoocam (https://bazoocam.one/) също се произвежда от краве мляко. Подлежи на филтрация и съответно той е един от най-чистите източници на аминокиселини на пазара (без примеси). Съдържа най-малко въглехидрати и мазнини.

Хидролизиран - В производството на хидролизирания протеин се използва ome tv (https://ometv.one/) богат на белтъчини суроватъчен протеин. В процеса на филтрация, той се разгражда на по-малки и лесноусвоими пептиди и аминокиселини. Често вкусът е по-неприятен и горчив.

Повече за протеините можете да прочетете тук: https://www.bav.bg/statii/protein-na-prah-vidove-i-razliki
А ако се интересувате от хранителни режими, посетете тази страница: https://magazin.bav.bg/

Водка с бира и Лазар Ангелов преса сутрин.

KrasiMarko
01-09-2022, 08:50
Принципно знам, че първо трябва да се отслабне и тогава да се трупа мускулна маса, за да не заприлича човек на кюфте.
Мисля да пробвам да сваля едни 10-ина кила с кето диетата и после да си мина на стандартен режим за хранене за трупане на маса.
Някакви мнения за Кето-то?

marto2007
10-02-2022, 07:27
И аз съм се хванал сериозно да отслабвам. Как мислиш да ги сваляш тея 10 кг? Спортуваш ли редовно и спазваш ли някква диеста?

bmwsasho
12-29-2023, 07:34
От януари и аз вече мисля да влизам във форма

haritov
12-29-2023, 18:24
От януари и аз вече мисля да влизам във форма
Не мисли,а действай още сега!

sasho2000
01-01-2024, 15:53
Е да така е в една 20-25гр. и някой имат и малко повече , но като приемаш 2-3 дози за деня всичко си идва на мястото.

Споделям мнението ти