PDA

View Full Version : Дали не се прецаках малко?



ritobis
02-28-2010, 05:42
Значи аз сега съм осми клас и искам да ви попитам вие как мислите.Аз уча в математическа гимназия.Обаче преди кандидатстването си мислех за строителния техникум, но майка ми ме разубеди да отида там.Сега пак мисля че трябваше да отида в строителния.Според вас като математиката знам мога ли да се реализирам някъде с математиката (и какво).Мисля си да кандидатствам след 12 клас в Англия.Ама ако там не ме приемат тука в БГ какво мога да запиша, щото тука май много много възможности няма.

ecstazy
02-28-2010, 07:02
Не съм информирана точно къде можже да отидеш с математиката, но повярвай почти навсякъде може.. примерно мани я българия тука нещо като образование няма.. в Англия според мен може много неща да започнеш да учиш ако си от СМГ както си мисля виж ги къде ходят все по елитни университети не си сгрешил/а ,повярвай :)

blackydesign
02-28-2010, 07:08
С Математика... адски много ако ти се отдава! :) Информатиката, Инженерството във всичките мну аспекти, включително Икономиката, включват Математика! И е 8 пъти по-добре в гимназия, отколкото в техникум...освен ако не си решил да ставаш автомонтьор :?

Chacho
02-28-2010, 08:01
Ти шегуваш ли се да няма възможност с математика. Та те половината специалности във висшите учебни заведения са с математика. Специалности с компютри, специалностите по техническите университети, икономиките, архитектурата, строителното инжинерство, специалност пожарникар, т.н., т.н. Каквото и да приказват, образование и переспектива в България има, а дали ще се реализираш зависи най-вече от самия теб - как ще си изиграеш картите. В чужбина по-добре да завършиш магистратура, отколкото и бакалавър да изучиш.

В гимназиите излизаш по-подготвен за кандидатстване във ВУЗ-ове, а от техникумите излизаш уж с професия. По-гъзарските професии ти се откриват като възможност след като си завоювал диплома за висше.

remix1912
02-28-2010, 08:13
С Математика... адски много ако ти се отдава! :) Информатиката, Инженерството във всичките мну аспекти, включително Икономиката, включват Математика! И е 8 пъти по-добре в гимназия, отколкото в техникум...освен ако не си решил да ставаш автомонтьор :?
Да разбулим простотийте малко

С математика можеш да станеш на първо място Учител,от което няма файда
Второ информационни технологий,за което иначе трябва допълнително образование и квалификация

Ква икономика бе братче.Аз уча това и знам че единствено в основата се нуждае от елементарна математика като събиране изваждане умножение и деление.Това е.Икономика само с математика няма да те бъде.Кво инженерство,вие знаете ли колко допълнителна квалификация му трябва след това.Че тези специялностти се нуждаят от елементарна математика,която може да се получи във всяко средно.

Математика:
учител
химик
математик на свободна практика
Да прецакано е особено в БЪЛГАРИЯ

blackydesign
02-28-2010, 08:22
Ама чакай малко сега...тая допълнителна квалификация къде я получаваш?! В гимназията ли?! ;) Относно Икономиката е малко, наясно съм с този факт, но има хора, които и с това не могат да се справят, знаеш :) А като казваш, че предимно можеш да станеш учител, пък за ИТ ти "трябва допълнително образование и квалификация" .. за учител не ти ли трябва?! ;) С каквото и да продължи, му "трябва допълнително образование и квалификация", това е системата! След гимназия - университет! А това с Химика откъде го измисли?! :D :razz:

tainaTaa
02-28-2010, 09:11
Математиката е всичко и навсякъде. Правилно си се ориентирал, не се мести

Luscious_Heart
02-28-2010, 09:27
Харесай си нещо и ходи в чужбина.

remix1912
02-28-2010, 09:33
Ама чакай малко сега...тая допълнителна квалификация къде я получаваш?! В гимназията ли?! ;) Относно Икономиката е малко, наясно съм с този факт, но има хора, които и с това не могат да се справят, знаеш :) А като казваш, че предимно можеш да станеш учител, пък за ИТ ти "трябва допълнително образование и квалификация" .. за учител не ти ли трябва?! ;) С каквото и да продължи, му "трябва допълнително образование и квалификация", това е системата! След гимназия - университет! А това с Химика откъде го измисли?! :D :razz:
1.Квалификацията я получава в университета след това наистина,но трябва да имаш здрава основа,да учиш икономика не трябва да си преди това в математическа гимназия,а в икономическа
2.Основните знания ги получаваш в гимназията,които са по-важни
3.Точно в химията има много повече математика от информатиката и икономиката

Chacho
02-28-2010, 10:16
В химията има повече математика от информатиката, козите са зелени, а хората фотосинтезираме чрез ноктите. Информатиката си е направо дял на математиката. И къде го измисли, че математиката само даскал те изкарва не знам. Това, че ти не си се ориентирал в днешното общество, не значи че математиката не ти дава переспективи.

Половината специалности по ВУЗовете са с приемен изпит математика. Май за втори път го казвам вече. А ако мислиш, че в техникум със специалност иконимика или строителство ще те подготвят по-добре отколкото в МГ за кандидатстването, много си далече от истината. И като навлизат от МГ-тата във висшите училища, а от техникумите - не, гимназистите вадят дипломите за висше, а от техникума оставаш с документ за "професия". Много ясно, че първата ще е по-търсената.

Умишлено избягвам да коментирам какво е отношението към ученето в техникумите и гимназиите, за да не засегна някого, но може и там да задълбаем.

rtpghhfcz
02-28-2010, 10:25
С Математика... адски много ако ти се отдава! :) Информатиката, Инженерството във всичките мну аспекти, включително Икономиката, включват Математика! И е 8 пъти по-добре в гимназия, отколкото в техникум...освен ако не си решил да ставаш автомонтьор :?

++++, добавям и професия пожарникар - Симеоново- изпит по матем.

blackydesign
02-28-2010, 10:46
Ама чакай малко сега...тая допълнителна квалификация къде я получаваш?! В гимназията ли?! ;) Относно Икономиката е малко, наясно съм с този факт, но има хора, които и с това не могат да се справят, знаеш :) А като казваш, че предимно можеш да станеш учител, пък за ИТ ти "трябва допълнително образование и квалификация" .. за учител не ти ли трябва?! ;) С каквото и да продължи, му "трябва допълнително образование и квалификация", това е системата! След гимназия - университет! А това с Химика откъде го измисли?! :D :razz:
1.Квалификацията я получава в университета след това наистина,но трябва да имаш здрава основа,да учиш икономика не трябва да си преди това в математическа гимназия,а в икономическа
2.Основните знания ги получаваш в гимназията,които са по-важни
3.Точно в химията има много повече математика от информатиката и икономиката

Оооу, извинявай, ама тука не съм съгласен! Това с основните знания в гимназията по Икономика... :? Истината е една....ако можете, бегайте навън!

remix1912
02-28-2010, 12:16
В химията има повече математика от информатиката, козите са зелени, а хората фотосинтезираме чрез ноктите. Информатиката си е направо дял на математиката. И къде го измисли, че математиката само даскал те изкарва не знам. Това, че ти не си се ориентирал в днешното общество, не значи че математиката не ти дава переспективи.

Половината специалности по ВУЗовете са с приемен изпит математика. Май за втори път го казвам вече. А ако мислиш, че в техникум със специалност иконимика или строителство ще те подготвят по-добре отколкото в МГ за кандидатстването, много си далече от истината. И като навлизат от МГ-тата във висшите училища, а от техникумите - не, гимназистите вадят дипломите за висше, а от техникума оставаш с документ за "професия". Много ясно, че първата ще е по-търсената.

Умишлено избягвам да коментирам какво е отношението към ученето в техникумите и гимназиите, за да не засегна някого, но може и там да задълбаем.
Не знам дали козите са зелени,но знам че ти си тъпо парче
Уча в Национална гимназия.
Като специялността ми е икономист-информатик.
Това ли не е доброто ориентиране бе лапе?Някой ти е налял некакви мисли в канчето и сега безразборно ги защитаваш.Май ти си неориентирания :lol:

Chacho
02-28-2010, 13:58
Възгледите са си мои и добре си знам пътя, по който съм тръгнал. Като казах, че не си се ориентирал имах впредвид, че не си огледал вратите, които математиката ти отваря. Понеже изказваш мнение в темата, реших че си се ориентирал към този предмет.

Значи за теб с математика не се продължава към икономиката, защото "Икономика само с математика няма да те бъде", но химик може да излезеш. А химия само с математика става "ще я бъде ли"? Не знам какво парче съм, но поне не си противореча.

Записал си специалност икономика+информатика и ми говориш, че не е нужна математиката. Еби му мамата, тва е дефиницията за нужда от математически алгоритми.

Докато още не съм избягал от коментара за това какво парче съм, намисли си дали ще коментираш кандидатстването с елементарната математика или професионалната реализация с елементарната математика. Естествено, че за да станеш инжинер ти трябва допълнителна квалификация. Както и да станеш икономист. Както и информатика.

Трябвало елементарна математика за специалностите (връщам се на първият ти пост). Икономиката ще те сблъска с матрици и функции, информатиката със сяква математика, строителството с едно прекрасно интегрално смятане.

В крайна сметка пича питаше дали може да кандидатства с математика в България и да се реализира. Всеки изказва свойто мнение. Аз казвам да, защото голяма част от родата и доста познати са се реализирали точно с математика в България - като икономисти, като инжинери, като програмисти, като учители.

Айде със здраве !

nIkEnCeTy_bE
02-28-2010, 14:01
хахаха вика ти си тъпо парче :x :D я са осъзнай :D и аз съм със такава специалност - икономист- информатик и вече почвам да съжелявам, макар че съм първа година. :? :D

remix1912
02-28-2010, 16:35
Chacho
Не ми разяснявай какво се учи в мойта специялност.Защото хал хабер си нямаш.По-добре се скрий някъде,защото от толкова стремеж да докажеш някаква измислена теза се насра вече.Точно в мойта специялност,главното е информатиката,като почти не е подплатена от каквато и да е математика,за икономиката уча счетоводство,учех микро и макро,икономика,право и т.н.
Математиката в тях е за първи клас

remix1912
02-28-2010, 16:36
хахаха вика ти си тъпо парче :x :D я са осъзнай :D и аз съм със такава специалност - икономист- информатик и вече почвам да съжелявам, макар че съм първа година. :? :D
Почни да учиш дърводелство и двигатели с вътрешно горене като съжаляваш

LoveRetroMusic
02-28-2010, 17:52
Всичко може с математика/икономика.

nIkEnCeTy_bE
02-28-2010, 18:57
хаха не са е намерил още човека, който да ми казва какво да правя. Това е форум, преди всичко.

anonymous546178
02-28-2010, 19:09
remix1912 Скрий се моля те, че се разплаках от смях. Със математика се кандидатства на много места. Ама с математика химик няма да станеш. Да във химията има много математика, ама тази химия не се учи в училище, или поне не много. А относно информаниката не знаеш колко математика включва. Те сигурно учат висша математика ей тъй за кефа.

n3siity
02-28-2010, 19:16
Математиката е всичко и навсякъде. Правилно си се ориентирал, не се мести

Chacho
02-28-2010, 19:17
remix1912 Скрий се моля те, че се разплаках от смях. Със математика се кандидатства на много места. Ама с математика химик няма да станеш. Да във химията има много математика, ама тази химия не се учи в училище, или поне не много. А относно информаниката не знаеш колко математика включва. Те сигурно учат висша математика ей тъй за кефа.

Зарежи, няма смисъл. Остави го да завоюва света с неговите нематематични сили.

Изказахме си мненията, темата се изчерпа. Предлагам ключ, ако има някой нещо да добавя, на ЛС. Достатъчно сеир.

anonymous546178
02-28-2010, 19:26
Забелязах някво много странно явление. Тея дето учат в паралелка с икономика са некви умни или поне се мислят за такива. Никва идея си нямат от математика и химия, ама иначе по тези два предмета акъл могат да дават-море.

ritobis
02-28-2010, 19:31
В химията има повече математика от информатиката, козите са зелени, а хората фотосинтезираме чрез ноктите. Информатиката си е направо дял на математиката. И къде го измисли, че математиката само даскал те изкарва не знам. Това, че ти не си се ориентирал в днешното общество, не значи че математиката не ти дава переспективи.

Половината специалности по ВУЗовете са с приемен изпит математика. Май за втори път го казвам вече. А ако мислиш, че в техникум със специалност иконимика или строителство ще те подготвят по-добре отколкото в МГ за кандидатстването, много си далече от истината. И като навлизат от МГ-тата във висшите училища, а от техникумите - не, гимназистите вадят дипломите за висше, а от техникума оставаш с документ за "професия". Много ясно, че първата ще е по-търсената.

Умишлено избягвам да коментирам какво е отношението към ученето в техникумите и гимназиите, за да не засегна някого, но може и там да задълбаем.Всъщност уча в ПМГ и един от водещите ми мотиви да отида там беше именно информатиката.

Chacho
02-28-2010, 19:45
Информатиката в училище ти дава само някакви основи. И аз заради нея влязох в ПМГ, сега искам това да следвам. За да продължа с информатика ми трябва изпит по математика.

nIkEnCeTy_bE
02-28-2010, 19:47
Абе то в чужбина хубаво, ама не можеш да отидеш, само защото знаеш езика. Не винаги той ти помага. Сестра ми завърши езикова, отиде в Германия и сега там учи немска икономика. И какво и помогна езика в тоя случай, като халхабер си няма от икономика. Като си влязъл в ПМГ не съжелявай. Математиката ще ти помогне.

DesireToFire
03-01-2010, 12:17
Естествено че МГ е в пъти по-добър вариант. И не става въпрос само за това че може да използваш математиката. Като цяло там получаваш страхотна подготовка по всички останали предмети. Аз като съм в МГ от 5. клас да не мислите че тогава съм си мечтала да следвам икономика. Целите ми са напълно различни, но образованието което ще получиш ще ти помогне в почти всичко което избереш.

remix1912
03-01-2010, 13:07
Вие като сте такива глупави лишпери,ако ще и ядрена физика да учите пак ще рините лайната

blackydesign
03-01-2010, 19:15
Вие като сте такива глупави лишпери,ако ще и ядрена физика да учите пак ще рините лайната

Като си се хванал на хорото, играй го докрай! Като ше се правиш на интелигентен, бъди такъв до края и пиши специАлност правилно ;)
Не знам кой-какво ще рине, но знам, че ти излизаш от университет в България със специалност Икономика, заедно с още хиляди...и ставаш...секретарка ;)

remix1912
03-01-2010, 20:30
Вие като сте такива глупави лишпери,ако ще и ядрена физика да учите пак ще рините лайната

Като си се хванал на хорото, играй го докрай! Като ше се правиш на интелигентен, бъди такъв до края и пиши специАлност правилно ;)
Не знам кой-какво ще рине, но знам, че ти излизаш от университет в България със специалност Икономика, заедно с още хиляди...и ставаш...секретарка ;)
Майка ти може да стане магистрална фея,но аз имам акъл колко 5 като теб + цялата ти рода .

Когато ти налеят акъл и докажеш,че си достатъчно умен пак пиши.Аз спирам да се занимавам с миндили

blackydesign
03-01-2010, 20:59
Вие като сте такива глупави лишпери,ако ще и ядрена физика да учите пак ще рините лайната

Като си се хванал на хорото, играй го докрай! Като ше се правиш на интелигентен, бъди такъв до края и пиши специАлност правилно ;)
Не знам кой-какво ще рине, но знам, че ти излизаш от университет в България със специалност Икономика, заедно с още хиляди...и ставаш...секретарка ;)
Майка ти може да стане магистрална фея,но аз имам акъл колко 5 като теб + цялата ти рода .

Когато ти налеят акъл и докажеш,че си достатъчно умен пак пиши.Аз спирам да се занимавам с миндили

Имаш ли идея колко се излагаш?! Ако имаше акъл колкото 5 като мен + цялата ми рода, нямаше да си на 20тина години и да пишеш по тийнейджърски форуми ;) Пък аз и родата ми колко акъл имаме никак не ти влиза в работата. Още по-малко те интересува майка ми какво работи... Смешен си в опита си да бъдеш интересен и забавен... "много като тебе вече плакаха" ;) Ще си намериш майстора... пък светът е малък... ;)

remix1912
03-01-2010, 21:38
Пфахахахахахахахаххахахах хаа
Кой те излъга че съм на 20 години бе малоумник

HexGirl
03-02-2010, 11:59
аз пък съжалявам че се записах в стротиелен техникум.... защото математиката не е на нивото което ми трябав за напред :( ако знаех това щях да си влезна в математическа гимназия ама ся един голям ... ме чака !
Затова не се подлъгвай по това че в строителните техникуми ти обещават професия . Тя се получава в 13 клас и за да я вземеш си скъсваш гъза с механика :)

blackydesign
03-02-2010, 18:02
Пфахахахахахахахаххахахах хаа
Кой те излъга че съм на 20 години бе малоумник

Oф, скучен си ми... Не си ми в категорията, оставям те да се мислиш за много велик ;) iSiktir :)

remix1912
03-02-2010, 20:19
хАХАХА,не знае какво да каже говното.На 17 съм бе тъпако

Оставям те с надеждата да се самоубиеш и няма да те коментирам повече