PDA

View Full Version : Netware ?!



taffy
02-28-2010, 08:45
Ами снощи като се засилих да трия ненужни файлове и.. един вид съм си.. изтрила интернета.. :lol: Опитах да го оправя първо сама ии ето кво направих.. Компа ми е с два акаунта и сега е "забранен екрана за приветствие и бързото превключване на потребители".
Като влязох в потребителски акаунти и "Промени начина, по който потребителите влизат и излизат" ми се показва прозорче, в което пише " Клиентските услуги на NetWare са забранили екрана за приветствие и бързото превключване на потребители. За да възстановите тези характеристики, трябва да деинсталите клиентските услуги за NetWare."

Може ли някой да ми обясни какво забога е тва NetWare и ако го изтрия ще се прецака ли компа и КАК да го изтрия?! Мерси. :)

Petrow
02-28-2010, 08:48
Дай систем ресотре върни пц-то някой ден назад и всичко ще си е както преди :lol:

Novell Netware е сървърна операционна система. Щом си с ХР най-вероятно имаш клиент за Novell. Изтрива се от Control Panel-> Add/Remove Programs-> Novell Client for Windows.
Препоръчвам ти да правиш това само ако наистина не ти е нужен. Защото ако компютъра работи в Новел среда, без клиента няма да имаш достъп до файловете си и други неприятни неща

taffy
02-28-2010, 08:52
Дай систем ресотре върни пц-то някой ден назад и всичко ще си е както преди :lol:

Novell Netware е сървърна операционна система. Щом си с ХР най-вероятно имаш клиент за Novell. Изтрива се от Control Panel-> Add/Remove Programs-> Novell Client for Windows.
Препоръчвам ти да правиш това само ако наистина не ти е нужен. Защото ако компютъра работи в Новел среда, без клиента няма да имаш достъп до файловете си и други неприятни неща

Да, тва и аз го прочетох в АБВ форумите, ма ми трябва обяснение като за малоумник.. Търсих го нещото в "Add/Remove Programs, ама я нема тая гад..

Petrow
02-28-2010, 08:53
system restore пробва ли ? :-o

taffy
02-28-2010, 09:08
"Понастоящем няма налични точки на възстановяване"

Petrow
02-28-2010, 09:12
Странно.. защо пък да няма налични точки... :? Изчакай doomkillerr той ще ти отг.. :)

doomkillerr
02-28-2010, 09:57
Странно.. защо пък да няма налични точки... :? Изчакай doomkillerr той ще ти отг.. :)

Ами аз лесно ще отговоря, но надали ще мога да помогна в случая... Такива "почиствания на системата" от сорта "изтрии това което ти се стори най-голямо" изобщо не ги обичам!!! :? А после защо нещата не работия и как да ги оправя... :neutral:

Най-добрия вариант беше със "System Restore", но щом няма налични бекъпи на системата, другата алтернатива е преинсталация! До колкото разбрах, не само има проблеми с интернета! 8)

taffy
02-28-2010, 13:25
Да, май наистина ще се преинсталира... Интересното е, че след последната преинсталация се стараех да не инсталирам програми в С:\, а в другите дискове... А пак се пълни бързо.. :-o Интернета вече си е наред, но ме дразни тфа другото.. Приветстването.. което липсва..
Е, благодаря все пак.. :)

SolusChristus
02-28-2010, 16:45
един вид съм си.. изтрила интернета. ](*,)