PDA

View Full Version : Пада ми косата, по дяволите, какво да правя??



courtney
02-28-2010, 10:37
Хора, ще полудея, моля ви помогнете ми. Преди малко излязох от банята и сега докато се решех цяла шепа коса ми остана в ръката, направо ще откача не знам какво да правя. Отдавна ми пада по малко, след разресване, обаче не е било кой знае какво и не му обръщам внимание, обаче напоследък забелязвам все повече и повече да пада, а това от преди малко тотално ме шокира. Знам, че е наследствено и на майка ми много й падаше преди, а пък и стресът напоследък не е малък, обаче наистина не ме интересува какви са причините, кажете ми някакво средство, по възможност от маските или тези домашните глупости, защото тя какви ли не скъпи шампоани си беше изпонакупила, нямаше голям ефект. Ама пък квото и да ми кажете, ще го пробвам, откачам вече, нали имаше някакъв тривитаминол, не знам си какво, всичко, което предложите го пробвам, моля ви, спешно е!!

ghetto_superstar
02-28-2010, 11:34
Преди време и мен ми беше оредяла косата и ми бяха изписали някакви ампулки и шампоан,и досега не съм имала подобен проблем :)

titinkaa
02-28-2010, 11:45
Тривитаминол му е майката,и на мен ми беше почнала да пада по малко ама откакто взех да се грижа за косата си,нямам проблеми вече.Тривитаминола го мажи и втривай в корените,после по цялата дължина мажи,като се намажеш слагаш една найлонова торбичка да се събере цялата коса вътре в нея,и стоиш така 2 часа,след това се къпеш и така.Тривитаминола се слага 2-3 пъти в седмицата зависи колко пъти я миеш,и не се ползва повече от 1 месец,като направиш 1 месец спираш за 1 месец почивка и после ако искаш пак може да почнеш да слагаш.Моята коса се сгъсти,порасна ми и има блясък :)

bebsinkaaa
02-28-2010, 13:16
Спокойно и аз сега съм така и се побърквам , но това е сезонно окапване.Ще премине :)

slynchoo
02-28-2010, 14:40
започни да си правиш маска с тривитаминол.На майка ми доскоро много й падаше косата и остана доволна от тривитаминола.
Също ако използваш преса за коса трябва да спреш за малко,защото става по-зле...

Liar
02-28-2010, 14:49
Сама казваш,че в последно време си стресирана-ето я и причината.Важно е да се знае каква е,защото от нея тръгва лечението.Опитай се да бъдеш по-спокойна и да си почиваш повече,има и хапчета,които могат да ти помогнат,питай в някоя аптека.

SmilezZz
02-28-2010, 15:19
Попитай фризьорката си..И аз имах такъв проблем и я попитай..Даде ми един шампоан
=> и вече нямам такъв проблем

sunshine955
02-28-2010, 16:18
прочети в нета някоя маска за косопад .. веднъж в седмицата е добре да се правят маски :)

AraBella
02-28-2010, 17:00
Така, това е от един друг сайт, но там много хора са пробвали различните продукти и са останали доволни:
шампоани - енергизиращ на Виши, Фортицеа на Рене Фюртере, Фитоциан на Фито, Анафаз на Дюкре, Денсити Адванс на Лореал проф., Фитовал/кафяво шише/, лосион с пшеничен зародиш от лечебната серия на EVA PROFESSIONAL www.evaprofessional-bg.com

ампули - Виши, Рене Фюртере, Дюкре, Клоран, Фито, Аминексил на Лореал проф., Пантесалмина, Денис, Ревалид

добавки - капсули Пантогар, Дюкре, Фито, Рене Фюртере, Фитовал
И последното е чесън, но миризмата е много силна след това.

TheLittleAngel
03-02-2010, 16:02
За да не правя нова тема реших да ви питам в тази. Дано авторката не се сърди.
Аз също забелязах и то преди доста време, че косата ми пада и е изтъняла. Тя по принцип не е гъста, но сега още по-рядка. Мислех, че е от смяната ня сезоните или нещо такова, знам ли... Обаче продължава да пада. Спрях да я горя с преси, да и слагам пяна и какво ли още не, но ми се иска да я подхраня по някакъв начин, за да се сгъсти. Прочетох предните постове и ето ги въпросите:
1. Кое е по-добро хининовата вода или тривитаминола?
2. Как и колко често се ползва хининовата вода (за тривитаминола го пише, затова няма да питам за него)?
3. Колко струват и от къде мога да си купя? От аптеката ли?
Благодаря предварително.

FuCkInBuBbLeGuM
03-02-2010, 17:22
За да не правя нова тема реших да ви питам в тази. Дано авторката не се сърди.
Аз също забелязах и то преди доста време, че косата ми пада и е изтъняла. Тя по принцип не е гъста, но сега още по-рядка. Мислех, че е от смяната ня сезоните или нещо такова, знам ли... Обаче продължава да пада. Спрях да я горя с преси, да и слагам пяна и какво ли още не, но ми се иска да я подхраня по някакъв начин, за да се сгъсти. Прочетох предните постове и ето ги въпросите:
1. Кое е по-добро хининовата вода или тривитаминола? Според мен тривитаминола, но не пречи да ги комбинираш
2. Как и колко често се ползва хининовата вода (за тривитаминола го пише, затова няма да питам за него)? Хининовата вода се нанася на косата след къпане (мокра трябва да е) и се втрива.
3. Колко струват и от къде мога да си купя? От аптеката ли? Хининовата вода няма да е повече от 2 лв. - купуваш от аптека, а тривитаминола навсякъде на различна цена го продават и и се купува от ветеринарен/ зоо магазин
Благодаря предварително.

TheLittleAngel
03-02-2010, 17:35
За да не правя нова тема реших да ви питам в тази. Дано авторката не се сърди.
Аз също забелязах и то преди доста време, че косата ми пада и е изтъняла. Тя по принцип не е гъста, но сега още по-рядка. Мислех, че е от смяната ня сезоните или нещо такова, знам ли... Обаче продължава да пада. Спрях да я горя с преси, да и слагам пяна и какво ли още не, но ми се иска да я подхраня по някакъв начин, за да се сгъсти. Прочетох предните постове и ето ги въпросите:
1. Кое е по-добро хининовата вода или тривитаминола? Според мен тривитаминола, но не пречи да ги комбинираш
2. Как и колко често се ползва хининовата вода (за тривитаминола го пише, затова няма да питам за него)? Хининовата вода се нанася на косата след къпане (мокра трябва да е) и се втрива.
3. Колко струват и от къде мога да си купя? От аптеката ли? Хининовата вода няма да е повече от 2 лв. - купуваш от аптека, а тривитаминола навсякъде на различна цена го продават и и се купува от ветеринарен/ зоо магазин
Благодаря предварително.

Благодаря ти.

magiiito
03-02-2010, 18:16
Охх и на мен взе да ми пада и попитах фризьорката си и ти така направи, таа тя ми препоръча просто шампоан против косопад И някъкви ампулки или нещо такова, но шампоана бил от професионална козметика и го нямало в България, трябва да отида да ги взема от нея... :)

TheLittleAngel
03-02-2010, 19:32
Охх и на мен взе да ми пада и попитах фризьорката си и ти така направи, таа тя ми препоръча просто шампоан против косопад И някъкви ампулки или нещо такова, но шампоана бил от професионална козметика и го нямало в България, трябва да отида да ги взема от нея... :)

Колко струва шампоана горе-долу?

heiress
03-02-2010, 21:27
Тривитаминол му е майката,и на мен ми беше почнала да пада по малко ама откакто взех да се грижа за косата си,нямам проблеми вече.Тривитаминола го мажи и втривай в корените,после по цялата дължина мажи,като се намажеш слагаш една найлонова торбичка да се събере цялата коса вътре в нея,и стоиш така 2 часа,след това се къпеш и така.Тривитаминола се слага 2-3 пъти в седмицата зависи колко пъти я миеш,и не се ползва повече от 1 месец,като направиш 1 месец спираш за 1 месец почивка и после ако искаш пак може да почнеш да слагаш.Моята коса се сгъсти,порасна ми и има блясък :)

1 път седмично е повече от достатъчно. Останалото е безсмислено.

bubs95
03-13-2010, 21:43
отиди при фризиьорката си и я попитай какво може да ти помогне

kalpazanka
03-14-2010, 05:40
Причината може да е хормонален дисбаланс, така че се консултирай за всеки случай с гинеколог.
Да пиеш случайно така модерния напоследък Геритамин?!

BurnX86
03-14-2010, 09:55
http://herbalstore.webatu.com/

От менюто отстрани намери Hair Again
Натурален е продукта и отстранява проблема с косопада.Успех

Neopitom3na
03-14-2010, 10:38
тривитаминол :wink:

mmmimcho
06-23-2010, 20:10
Ами мий я поне 2 месеца само с бебешки сапун и вместо балсам я поливай с вода с 1 суп лъжица оцет и 2 или 3 капки йод разтворени в нея ( спокойно, изобщо не мирише от оцета ). При мене имаше ефект. Понякога косопада може се получава от всичките тези химии в шампоаните и балсамите, с които я мием, така ми каза баба, пък тя е лаборант. А, и най-важното - не се вглеждай чак толкова, имам предвид да не се вманиачиш, както аз бях направила .. ;)

aguilera
06-23-2010, 20:42
А спазваш ли диета? Понякога се получава така.

elz95sladki64etoy
06-27-2010, 08:52
Маска против косопад с лук

За косопад специалистите препоръчват и познатият на всички ни лук. За целта се обелват 3 глави лук и се настъргват на много ситно. Прецеждат се през марля, а към сока се добавя счукана стипца. От тази смес в косата се нанася с помощта на памучен тампон след всяко измиване. Внимание! Нанася се на вече суха коса. А стипцата в сместа трябва да е съвсем размита. След нанасянето косата се разресва и се завива с хавлиена кърпа за през нощта. На сутринта се измива с обилно количество топла вода. Прилага се около седмица.

Маска против косопад с греяно вино

Към кафена чаша греяно вино се добавят 5 счукани скилидки чесън и 1 с.л. свинска мас. Получената маска се държи на косата от 1 до 2 часа, като главата се увива в хавлиена кърпа. Измива се с шампоан с неутрално pH.

Маска против косопад с бира

При косопад помага и горещата бира. С нея се намазва косата и се увива със затоплена кърпа. Тази процедура обаче се прави поне 5 поредни дни.

Маска против косопад

1 жълтък, 1 с. л. балсам, 1с. л. кис.мляко, 7-8 капки вит.А, 7-8 капки вит.Д, 10 капки стимулант за коса на Икаров, 1 м. л.мед, 1 м. л. алкохол. Всичко се разбърква много добре, намазва се косата, завива се с вестник, найлон и хавлиена кърпа и се седи 20- 30мин. Прави се преди боядисване, защото боята пада или 2 пъти в месеца.

Маска против косопад с масло, жълтък и пчелно млечице

200 г масло се разтопяват. Сваля се от огъня и малко преди да се втвърди, се добавят 1 жълтък и 2 г пчелно млечице. Маската се държи в хладилник и се използва на части според дължината на косата. Държи се на косата 3 часа, след което се измива с неутрален шампоан и без балсам.

Маска против косопад със зехтин, бадемово масло и Витамин А

Много добра маска за косопад, особено през пролетта- смес от равни части зехтин, бадемово масло и ампула витамин А. Маската се нанася по цялата коса, като се втрива добре и в корените. Завива се с найлон и топла кърпа. Престоява се така поне 2 часа. Ефектът се забелязва почти веднага. Ако не разполагате с достатъчно време, можете половин час преди да измиете косата, да я намажете само със зехтин. Той е много полезен за заздравяване на корените.

Медена маска за изтощени коси и косопад

Медът е много полезно средство срещу косопад. Той може да се смеси със суров сусам и пектин и да се яде по лъжичка преди всяко хранене. Подходящ е и за маски на изтощени коси. Лъжица мед можете да смесите с рициново масло, жълтък, лъжичка ром, комбиниран витамин А и Д, може да се прибави и газ, ако не се притеснявате от миризмата. Маската се нанася обилно в корените и по продължение на косъма. Поставя се найлон и топла кърпа. Стои се 2 часа, след което се измива обилно с вода. Отмиването е малко по-трудно, затова може да се наложи да насапунисате косата два пъти. Това обаче не е препоръчително в останалите случаи, тъй като обикновено шампоаните съдържат доста агресивни съставки, които могат допълнително да увредят косъма.

Маска против косопад с жълтък, рициново масло и Витамин А

1 жълтък, рициново масло, 1 ч. л. Вит. А
Всичко това се смесва да стане като майонеза и се нанася на корените на косата, преседява се към 2 часа и се измива с шампоан и балсам. По желане могат да се прибавят и стрити на прах овесени ядки.

Маска против косопад с рициново масло, коняк и яйце

300г рициново масло с 30 мг коняк и 1 прясно яйце. Мажем корените на косата. Завиваме с хартия, найлон и топла кърпа. След 2 часа измиваме.

Маска против косопад с жълтък, зехтин, лук и мед

1 жълтък, 1 с. л. зехтин, 2 с. л. сок от прясно изцеден лук и 1 ч.л. мед. Със сместа се мажат първо корените, а после и цялата коса. Завива се главата с хартия, найлон и кърпа. След 2 часа се измива косата с разбит жълтък и се облива с оцетена вода.

Запарка от розмарин против косопад

Запарка от 2 ч. л. накълцани листа от розмарин и 300 мл вода. Киснат 15 мин и се прецежда. Първо се втрива в корените, после - в цялата коса.

Маска с лук против косопад

Вечер в корените на косата се втрива сок от настърган прецеден лук. Преспива се и на сутринта косата се измива с препечена, разтворена в оцет хума

Маска против косопад с мед, сок от алое и чеснов сок

1 супена лъжица мед, сок от алое и чаена лъжичка чеснов сок се смесват. Сместа може да се приготви предварително и да се съхранява в хладилник. Преди използване към 1 супена лъжица смес прибавете един жълтък, добре разбъркайте и намажете кожата на главата. Завържете я с памучна кърпа и отгоре с найлонов плик. Оставете така 20 минути. След това измийте добре косата. Повторете тази процедура пет пъти подред.

spopi
06-27-2010, 11:47
тривитаминол колко струва и шампоан ли е какво е :)