PDA

View Full Version : Март месец.



Psychoman
02-28-2010, 12:06
Какви са настроенията ви към месец март? Има три празника, а към неговия край идва пролетта.

Баба Марта, Националния ден на България и Деня на жената...

Какви са ви суеверията? Носите ли мартеници? Аз примерно не нося мартеници. Вие как мислите, не са ли мартениците за малките дечица?

Темата е отворена за коментари около целия месец.

realantisocial
02-28-2010, 12:26
Кондензацията бърз процес ли е ?

antiWHAT
02-28-2010, 12:31
целия март месец ще си късам задника от учене :)

мартеници носим, ама само по 1, не всички които ми се подарят.

SunSmile
02-28-2010, 12:44
Да, нося мартеници, но не всички, които ми подаряват. Ненавиждам хора накичени с много мартеници. Не мисля, че е за малките деца само!
Март ще е динамичен месец, започвам го с много учене, изпит ден преди 8ми март.
След изпита месеца е мой - пътувания, подготовки за бала...
Труден и тежък ще е март, както и април поне за мен.

realantisocial
02-28-2010, 12:46
Наистина ли?
За.би го.. той е учил в Харвард и Оксфорд, на него му е позволено :D :D :D

realantisocial
02-28-2010, 12:54
Остави го. Дори за пълния член няма да му се заяждаме... доста хора във форума го защитиха - може да използва думи, чието значение не знае, но прави подобен род грешки.. ехх 8) :-o

ScionOfStorm
02-28-2010, 12:59
Мартениците са си традиционен нашенски езически празник, не виждам какво общо имат с дечицата въобще.

Март е един от любимите ми месеци, просто защото носи пролетта и е мнооого по-як и контрастен на февруари, който е безумната шибания.

ef4etyYy
02-28-2010, 13:20
плановете ми за март месец ... пф...
от една страна имам да уча, много да уча, за да си оправя кашите от първия срок
от друга страна има невероятно много рождени дни и купони, които не мисля да пропускам... а и ми се пие 8-)
ии с други думи плановете са пиене, учене, пиене, пиене, учене, пиене и пак пиене 8-) ебати алкохолика се изкарах :( :booooomb:

мартеници нося, кефят ме, ама после омръзват 8-)

SolusChristus
02-28-2010, 13:21
Хуйня. :(

ShtrudeL
02-28-2010, 13:21
Обожавам март! Пък и имам рожден ден на 14-ти ^^ Обичам и мартеничките <3 Някво слънчево и пролетно ми е,ного яко <3 ^^ Любимия ми месец <3

PinkFloydSound
02-28-2010, 13:26
Март определено ще е як месец. Оби4ам го тоя период!
Само дето на 6-ти и 7-ми съм на олимпиади, 4ака ме яко у4ене и за даскалото... Няма нищо, носи ми страхотно настроение.
А на 24-ти имам рожден ден, ве4е нямам търпение, 4естно. (sun)
Колкото до мартениците – накупила съм доста за приятелите ми и задължително ще си сложа някоя и друга мартеница. :P

nIkEnCeTy_bE
02-28-2010, 13:33
А то ученето, за тези които са се оплескали първия срок, като мен, спирка няма. Иначе март месец почва да се стопля, идва слънцето и топлото време. Нямам търпение. Стига с тия шалове, шапки, палта и дебели блузи. Макар, че ние на морето януари замина във ваканции само. :D Иначе март, освен учене, празници, състезанията почват ии просто броя дните :D :P

PainMonopoly
02-28-2010, 13:53
Март месец не ми се очертава да е много напрегнат. Вероятно към края ще имам един изпит и ще пиша разни проекти и тогава ще ми стане топличко. Но поне в началото ще е рИлЯкс.

Надявам се най-накрая да стане да се пренеса. Писна ми вече да чакам. И трябва да си поправя стола... :razz:

На 3ти март не назмазвам нищо, защото срядата така или иначе ми е свободен ден. 8ми март не го смятам за празник.

Мартениците ги нося обикновено само на 1 март и при първото къпане ги махам.

Пролетта идва, но сигурно пак до края на месеца ще завали сняг 2-3 пъти. В това отношение много повече харесвам Април и Май.

Biskfitka
02-28-2010, 14:12
Март определено ще е як месец. Оби4ам го тоя период!
Само дето на 6-ти и 7-ми съм на олимпиади, 4ака ме яко у4ене и за даскалото... Няма нищо, носи ми страхотно настроение.
А на 24-ти имам рожден ден, ве4е нямам търпение, 4естно. (sun)
Колкото до мартениците – накупила съм доста за приятелите ми и задължително ще си сложа някоя и друга мартеница. :P И аз имам на 24ти рожден дееенннннннннн :grin:
А за мартениците-нося,но не всички ..само тия от по-специални хора и тия,които ми харесват :D

ImmortalSportFreak
02-28-2010, 14:48
Страхотен месец.Скоро предстои един от най-хубавите дни в годината-рождения ме ден! (5 март) :grin:

ArrowsOfDeath
02-28-2010, 15:02
Месец като предвещаващия и последващия го.

sword
02-28-2010, 16:05
Пък и имам рожден ден на 14-ти ^^

Ми туу ^.^

Infinity
02-28-2010, 16:32
Обичам го тоя месец. Пролетно ми е , хубаво ми е . 8-)
Мартеници си нося , да. Докато не видя щъркел не ги махам. 8-)
Очертават се едни много яки пътувания .. абе доволна съм , че
идва март месец. :)

Dumb
02-28-2010, 16:42
Обичам мартеници! Нося си ги всичките, да

FuCkInBuBbLeGuM
02-28-2010, 17:03
Март е един от любимите ми месеци. Тая година обаче след излагацията първия срок сега ще трябва да уча мнооого и да си оправям шибаните оценки. Купила съм мартеници за почти всички познати и ще нося всички, които ми подарят. Момента на къпане с тия мартеници не ме радва особено, ама ще го мисля после.

kypo
02-28-2010, 17:05
най-ме кефи февруари щото бачкам по-малко, пък взимам същите парЕ като другите месеци 8-)

hrisana
02-28-2010, 17:09
мартеници нося кефят ме :-D а 3-ти март - празник като празник нищо особено , :-) март ще ме изпитват много защото дълго не бях на даскало и трябва да наваксам и така и ще мине бързо бързо :-) :wink:

plmn
02-28-2010, 17:12
а 3-ти март - празник като празник нищо особено , :-)

:( :(

sword
02-28-2010, 17:54
а 3-ти март - празник като празник нищо особено , :-)

:( :(

Тъжноо.. :Х

Psychoman
02-28-2010, 19:18
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%82

Когато бързам допускам грешки, ако се вгледаш, ще видиш още поне 3-4, но аз нямам много време на компютъра. Дали е националнияТ или националния, няма голяма разлика. И все пак, нормално е човек да греши (дали защото бърза, дали защото не знае, дали защото го иска).

Според Уикипедия, 3 март е Националният Ден на България.

AutumnTears
02-28-2010, 19:57
една от малкото оцеляли езически традиции :]

ShtrudeL
02-28-2010, 20:14
Пък и имам рожден ден на 14-ти ^^

Ми туу ^.^

Наистина>?! SWEET! ^_^ На колко ставаш? ^^

realantisocial
02-28-2010, 20:35
Психоман сам доказва това, което обсъждахме в една друга тема. Неговата имбецилност. 8)

SkyEatsAirplane
02-28-2010, 20:38
аз най-много се кефя на 3ти март и нямам търпение да отида на Шипка
нося мартеници ай така за здраве :)
деня на жената не ме кефи подаряват ми огледала и парфюми а аз нищо не искам :-o

Dopeass
02-28-2010, 20:44
Носи ми лятно настроение, защото месеците до лятото намалят.
Празниците ги уважавам само, заради почивните дни. Аре...3ти март - добре, Освобождение и т.н. НО 1ви март..какъв празник е тва бе хаха се едно 1ви април, 1ви октомври, 1ви август, 1ви декември, 8ми март е същата история.
Мартеници нося в момента на подаряването им. След това оставям една, която нося една седмица макс и я махам.

AcrossYourFace
02-28-2010, 20:58
Март е доста приятен месец поне за мен. Не е нито много горещо, нито е студено, денят става по-дълъг, но пък за сметка на това в у-ще ще стане доста натоварено.
Мартеници нося, но честно казано никога не съм вярвала в това, че носят здраве и т.н. - просто си е наш само български празник и го уважавам.
А относно 3-ти март ... малко лицемерно и престорено става всичко вече.

Psychoman
02-28-2010, 21:10
Психоман сам доказва това, което обсъждахме в една друга тема. Неговата имбецилност. 8)

Дали да се заям, че няма точка в края на изречението? Не мисля.

Такива неща ми се струват адски глупави, не знам ти какво мислиш по въпроса...

realantisocial
03-01-2010, 10:39
Продължаваш да доказваш! :) Давааай !! Всички се смеем! :D

Psychoman
03-01-2010, 10:59
Продължаваш да доказваш! :) Давааай !! Всички се смеем! :D

Всъщност само ти пускаш постове, които мнимо изразяват моето 'падение', което ме кара да мисля, че блафираш... ;)

realantisocial
03-01-2010, 11:00
блафираш... Wink
К'во правя ? :D

Psychoman
03-01-2010, 11:19
блафираш... Wink
К'во правя ? :D

БлАфираш! :)

ShtrudeL
03-01-2010, 12:16
SWASTICA...ти си психично болен човече.

MetalZone
03-01-2010, 12:41
Psychoman, всеки ти се ебава, а ти се палиш все поуече и поуече. Сопри се? :-o

Mimchy
03-01-2010, 14:43
готин март 8-) Обичам го , първият по-нормален месец след гадната потискаща зима .Обичам и мартеници , нося си ги до 22ри март винаги :) :-) 3ти март е празник ,който трябва всеки българин да зачита ,а не да му се радва защото не се учи ;) 8ми март е само за майките :D:D и естествено любимия ми ден 22ри март -Първа пролет и празника на Търново :-) :P 8-)

antiWHAT
03-01-2010, 15:18
Ще разтълкуваш ли употребената терминология, че не сме достатъчно образовани и аз лично не знам какво значи тази дума, а ако е някоя обида ще трябва да я модерирам... :-o

просто я преписа грешно от речника :lol:

cherinka
03-01-2010, 15:40
Мартениците са за здраве, това не е определен вид анимационни филми, които да предпочиташ да не гледаш или розови пухкави пантофи с барби на тях, да предпочетеш да не носиш такива...
Обичам март месец, защото самото наименование на месеца е звучно такова и предразполага към идването на пролетта, а тя, както знаем, носи положителни емоции. 8-)
А и една приятелка е Марта и цял месец празнува. 8-)

Psychoman
03-01-2010, 19:48
Ще разтълкуваш ли употребената терминология, че не сме достатъчно образовани и аз лично не знам какво значи тази дума, а ако е някоя обида ще трябва да я модерирам... :-o

Правя грешки, нали трябва да има за какво да се заяжда...

Истината е: Пробвах дали би се заял и за това нещо...

Изглежда, че: Аз съм неграмотен човек, който е завършил 4-ти клас... :)

ПП: И без това всеки един пост го пиша в office word (проблем с фонетиката в интернет), там дори да имам грешка, ще разбера, защото автоматично ги открива... Така че, ако бъркам е умишлено. :)

PainMonopoly
03-01-2010, 20:01
А и една приятелка е Марта и цял месец празнува. 8-)Марта, Мартина, Мартин и т.н. имат имен месец и трябва цял месец да черпят, ама все се покриват. :D

BladeOfMySoul
03-01-2010, 22:07
По принцип, нормален месец, но на пети изтървам нещо, което ама хич не е за изтърване ;д... и са ше ми е сдухано целия месец.
Иначе мартеници нося на 1ви, 2ри и ги махам.
Ей скоро такава Пенда видях, приличаше на Пришалеца. 8-)

Pwnmaster
03-01-2010, 22:30
14 май, 2010 г.

xoxi
03-02-2010, 06:39
Месец като месец.
На 3-ти ще пътувам към Плевен. Така ми се ходи.. Не съм ходила от години. Сега организираната екскурзия ще ми дойде много добре. Пък и само този празник ме вълнува наистина.
Вчера в училище толкова много мартеници ми дадоха, че не знам къде да ги съхранявам. Аз имам две. Втората е, защото буквално ми я сложиха на ръката и ще е обидно на другия ден да съм я махнала.
Пък 8-ми март хич не ми е по вкуса. Не обичам цветя и не ми харесва, че всеки това ми подарява.