PDA

View Full Version : малко помощ за тренировки по борба



plamentigaraa
02-28-2010, 15:08
Значи изключваме варианта да тренирам щото съм от село и най-близкия клуб по борба е на около 20 км. Не съм слаб 180/75 кг съм и искам да се занимавам с борба в смисъл искам да тренирам борба в домашни условия имам си лежанки,щанги,дъмбели и други глупости и желая някой който е тренирал борба или си има представа от тези работи да ми каже какви точно упражнения да правя. Ако може и видео с някой техники. Извинявам се за правописните грешки ама съм от село все пак :) . Мерси предварително!

someonerandom
02-28-2010, 15:13
Първо,нямаш правописни грешки :)
Второ,не искам да ти развалям ентусиазма,обаче без трньор шансовете ти наистина да научиш нещо са нулеви :( Можеш да си блъскаш,да станеш машина,обаче борец без треньор няма как :(

plamentigaraa
02-28-2010, 17:26
Абе ти ми кажи какво и как да тренирам оттам нататък аз поемам нещата аз няма да ставам точно борец ами се пускам на селски борби :)

Bimmer
02-28-2010, 18:21
Първо, че ми се струва, че си малко висок за да се опитваш да станеш борец, второ, че ти без партньор въобще не знам какво искаш да постигнеш? Даже и да знаех упражненията, даже и да ти ги бях казал, във въздуха ли щеше да ги правиш?...

wallmart
03-01-2010, 10:02
Без треньор си загубен. Или някой от по-старите пехливани да те научи, или пътувай до клуба. Друг начин няма.

redbul2
03-01-2010, 15:04
Както ти отговориха борба трудно се тренира сам.Най-елементарното нещо в залите и клубовете е,че имат чучела за тренировки и отработване на различните движения и захвати.Оттам нататък всичко останало.Но щом се пускаш на народни борби...Имаш добра физика,но предвиждам,че след 5-10 секунди гърбът ти ще залепне на тревата :D .Може да разгледаш тоя сайт http://www.bul-wrestling.org/
http://www.bul-wrestling.org/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0032&g=
Преди имаха форум,но сега не виждам.
А тук има десетки клипове http://vbox7.com/category:%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82

На търсачката пишеш "народна борба","свободна борба","борба" и ти показва всичко което има по темата.Търсиш специална тренировка за борци или фитнестренировка за сила?

plamentigaraa
03-01-2010, 17:43
тренировка за борци търся :)

dshiznit
03-02-2010, 15:03
Като гледам на интелектуално ниво си като за борец :D. Как ще тренираш борба в къщи с лежанка и щанга. С кой ще се бориш, кой ще те напътсва, зарежи.

plamentigaraa
03-06-2010, 15:51
Като гледам на интелектуално ниво си като за борец :D. Как ще тренираш борба в къщи с лежанка и щанга. С кой ще се бориш, кой ще те напътсва, зарежи. няма кво да ми го пускаш тоя ненужен пост като не разбираш не пиши ..

Bimmer
03-06-2010, 15:55
Като гледам на интелектуално ниво си като за борец :D. Как ще тренираш борба в къщи с лежанка и щанга. С кой ще се бориш, кой ще те напътсва, зарежи. няма кво да ми го пускаш тоя ненужен пост като не разбираш не пиши ..
Мой, нищо лично, ама ми се струва, че този, който не разбира нещо тук си ти.

Everytime
03-06-2010, 16:15
купи си 1 каракачанка,ояж я и се борете :)

Reaper93
03-06-2010, 16:19
Що точно борба? Гледай клипове с кик бокс, научи ударите, после си намери един чувал(щом си от село няма да е трудно) и тренирай с него :D

Bimmer
03-06-2010, 16:24
Що точно борба? Гледай клипове с кик бокс, научи ударите, после си намери един чувал(щом си от село няма да е трудно) и тренирай с него :D
Аз не мога да разбера как кик-бокса може по някакъв начин да се сравнява с борбата... Иначе и това става, ама ако беше тей, някой щеше ли да ходи на тренировки (освен ако не иска медали)

MissStunning
03-06-2010, 20:13
Луд ли си бе ? 180см борец ще ми става ..

sStoianov
03-07-2010, 14:23
Първо си висок и слаб за борба.Аз съм 170 и 85кг.Мускулите ,които ти трябват са здрав гръб,ръце гърдите не са толкова важни разбира се крака. От този сайт си намери упражнения за тези групи ,които те интересуват http://www.bb-team.org/fitness/exercises/ . И си намери някои да се подмятате и пази ушите :D

someonerandom
03-07-2010, 14:51
Човек без треньор абсурд.Нали трябва някой да е там да ти показва грешките,стойката,къде как да пипнеш и т.н.Ходи до залата най-добре.

Reaper93
03-08-2010, 12:41
Казах кик-бокса щото го предпочитам пред другите такива спортове...А и един път гледах, клип с Муай Тай(вид кик бокс), и един показваше удари в/у чувал, и просто дадох пример.. ;)

Bimmer
03-08-2010, 19:28
Казах кик-бокса щото го предпочитам пред другите такива спортове...А и един път гледах, клип с Муай Тай(вид кик бокс), и един показваше удари в/у чувал, и просто дадох пример.. ;)
Не, мисълта ми беше, че човека вече се е ориентирал, ама ако наистина няма намерение да ходи да тренира някъде, май твоя начин ще се окаже правилния... Не знам какво е очаквал автора на темата