PDA

View Full Version : Приятели - наркомани



nikity9926
02-28-2010, 15:54
Ами... имам една приятелка, и тя е... ами наркоманка. Имам предвид, че взима наркотици, пуши и през повечето време (вечер) е пияна! Обаче, тя не разбира това, мисли си че е нормална като другите момичета на 15. Това ми създава особени проблеми, ама не знам дали да ѝ кажа или да си замълча докато родителите ѝ не я вкарат в правия път. Посъветвайте ме какво да направя, защото от една страна ми е приятлка, но от друга ми пречи с присъствието си, докато е пяна.

anna93
02-28-2010, 16:12
Когато е трезвена и не е взела наркотици поговори с нея. Кажи си мниението и какви последици имат наркотиците и алкохола върху организма й и че по този път, по който е тръгнала може би ще загуби много приятели и ще си навлече неприятности. Дано да те послуша и да ги спре.

xXxAngerfisTxXx
02-28-2010, 16:22
на наркоман колкото и да му говориш, той само си мисли откъде да вземе пари за поредната доза... щом е почнала, квото и да и говориш, няма спиране

rtpghhfcz
02-28-2010, 16:33
няма спасение,съжалявам (1 на 1000), със силна воля.
Говори с родителите й.

liim0nka
02-28-2010, 16:47
Когато е трезвена и не е взела наркотици поговори с нея. Кажи си мниението и какви последици имат наркотиците и алкохола върху организма й и че по този път, по който е тръгнала може би ще загуби много приятели и ще си навлече неприятности. Дано да те послуша и да ги спре.
почти сигурна съм, че няма да й помогне..хората, които го правят, ако осъзнаваха до какво води всико това, нямаше да ги взимат..те просто имат болно съзнание..имам няколко в класа..и смятат, че няма да ти стане нищо освен да ти е весело и яко..колко пъти съм говорила с тях но не "знайш ли кво яко ще ти стане..ела с нас.. ще видиш" така че няма да помогне за жалост :( ..

plmn
02-28-2010, 17:21
говори директно с родителите й, като ги помолиш да не казват за разговора ви, в случай, че тя разбере и вземе че ти се разсърди.
те трябва да знаят за пътя, по който е тръгнала дъщеря им. от там нататък, не виждам кво може да направиш.

Ebullience
02-28-2010, 17:59
Какво разбираш под "наркоманка"? Какво точно взема?

ilonka
02-28-2010, 18:42
Спри да се събираш с нея , че ще става лошо.. :)

therichbitch
02-28-2010, 19:33
Спри да се събираш с нея , че ще става лошо.. :)

глупости, ако ти е приятелка, трябва да се опиташ да й помогнеш,а не да я заебеш просто ей така, това би било супер гадно

NeENormalen
03-01-2010, 12:23
Когато е трезвена и не е взела наркотици поговори с нея. Кажи си мниението и какви последици имат наркотиците и алкохола върху организма й и че по този път, по който е тръгнала може би ще загуби много приятели и ще си навлече неприятности. Дано да те послуша и да ги спре.
Това Ще я отчужди от теб!!!

Говори с родителите й.
това също!!! даже ще я накара да си мисли че ти си й враг!!! НЕДЕЙ!!!
АЗ смятам така: Момичето щом се е обърнало към наркотици или алкохол значи има проблеми, най-често семейни. Ако родителите й се карат и това я прави по някакъв начин тъжна, и ти им кажеш за нейните пороци, това не само на нея ще навреди, а на цялото семейство (родителите ще почнат да се обвиняват - ТИ СИ ВИНОВЕН ЗА НЕЙНОТО СЪСТОЯНИЕ... НЕ ТИ СИ ВИНОВНА!!! и т.н.).........
По добре й покажи нещо хубаво женско (например шопинг, обсъждане на мъже, лов на мъже и т.н.) и опитай да разбереш проблема й, и й съчувствай по някакъв начин... толкова от мен :) надявам се да помогне :)

silwinka
03-01-2010, 15:43
' каквито са приятелите ти , такава си и ти. '
по-хубаво казвай квото ще казваш,защото после ще е късно.
ако ти е приятно - ок. , но не мисля че момиче на 15 е нормално за норкоманство и т.н , тъпо е .

Pwnmaster
03-01-2010, 15:51
Заеби я.

kirchag
03-01-2010, 20:41
Спри да се събираш с нея , че ще става лошо.. :)

глупости, ако ти е приятелка, трябва да се опиташ да й помогнеш,а не да я заебеш просто ей така, това би било супер гадно

Кфо да и помагаш,тя наистина мисли само как да вземе пари и да се надруса още и още...Наи много да ти вземе парите....И аз съм на това мнение,да спреш да се събираш с нея!

SK0RP10N
03-01-2010, 21:01
Чакай сега - наркоман е доста обширно понятие.
1. Какво взима ?
2. По колко взима ?
3. Колко често взима ?
4. Умее ли да се контролира докато е под въздействието на наркотика ?
5. Умее ли да контролира приема на наркотика ?

Ако е трева/амфетамин, от личен опит, няма какво да се притесняваш.
Чакаме развитие на темата :)

therichbitch
03-03-2010, 19:28
Спри да се събираш с нея , че ще става лошо.. :)

глупости, ако ти е приятелка, трябва да се опиташ да й помогнеш,а не да я заебеш просто ей така, това би било супер гадно

Кфо да и помагаш,тя наистина мисли само как да вземе пари и да се надруса още и още...Наи много да ти вземе парите....И аз съм на това мнение,да спреш да се събираш с нея!

оффф, няма да споря повече, това е детински начин на разсъждение...

iLovePussyJuice
03-03-2010, 20:57
Аз лично не обичам да ми дават акъл (за каквото и да било)
Сам съм решил да вляза в 'правия път', въпреки непрестанните "аре бе бате, к'во толко" 8-)
Всичко е до воля и желание...аз ако кажа, че го правя заради момиче или приятел ще излъжа...правя го само заради себе си. 8-)

Assya
03-03-2010, 21:03
е на 15г. едва ли е толко замаляла наркоманка ... според мене още има няква надежда..но ако тя има желание..съмнявам се да спре, защото ти си и казала .. поговори си с нея ..и ако откаже да те послуша..довиждане и това е ;)