PDA

View Full Version : eRepublik - онлайн България



psychedelic
02-28-2010, 19:31
еРепублик
(http://www.erepublik.com/en/referrer/Martin+Pavlov) е онлайн базирана игра която симулира реалния живот. Всъщност думата симулация е доста неточна, тъй като единственото по което се симулира реалния живот е възможността да живеете в онлайн копие на родната си държава.
В момента в играта съществуват около 40 държави, сред които и България. За нещастие ние сме доста малка държава в сравнение с останалите (извън първите 30), а в тази игра човешкият фактор е най-важен.

Защо пиша всичко това ще се запитате?
Защото с малкото си население сме твърде лесна хапка за големите държави и по-специално за нашите съседи: Турция и най-вече Румъния. Създателите на играта са румънци, така че не е чудно че северната ни съседка е сред водещите страни в играта. За да бъдем по-силни е нужно повече хора да се регистрират.

Основно предимство (в същото време може би и недостатък) на играта е липсата на каквато и да е сложност, като редовната игра ще ви коства не повече от 2-3 минути на ден.

Какво може да прави човек след като се регистрира в еБългария:
- да работи (работата става с кликване на един линк и по желание отговаряне на 5 въпроса тип "Стани богат")
- да тренира (вдигане на умението за битки, по същия начин както с работата)
- след няколко дена игра ще можете да членувате в партия
- след още няколко дена ще можете да гласувате на три вида избори:
* за Президент на държавата
* За Председател на партията (в която членувате)
* За Конгресмени (депутати в парламента от вашия регион)

Като споменах регион да кажа, че България в момента е разделена на 6 региона: София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Видин. Регионите са с различни размери в зависимост от държавата, границите им не могат да бъдат променяни, но пък могат да бъдат завладявани от други страни. Северната ни съседка Румъния има над 30 региона, а САЩ например имат 50 (щата).

- Можете да основете собствена фирма, като управлението й не е никак леко: работници във фирмата са други играчи като вас
- Можете да основете собствена партия (ако никоя от представените в еБългария не ви допадне)
- Някой ден може да станете депутат и дори президент на страната
- Можете да списвате вестник

Целта в играта е да се забавлявате доколкото може, както и силна еБългария естествено. А затова ни трябват хора.
ЗАПОМНЕТЕ: Една от целите в играта е да стигнете 5 левел, от там нататъка става интересно. Стигането до 5ти левел ще ви отнеме 3 дена, но по-натам ще ви стане много интересно !!!
Линк към моят реферал: http://www.erepublik.com/en/referrer/Martin+Pavlov

psychedelic
02-28-2010, 19:43
Да, забравих и това да спомена, че ако аз ги поканя в играта и стигнат 6 левел ще ми даде 5 злато, защото съм ги поканил в играта. Така че цъкайте на реферала ми > http://www.erepublik.com/en/referrer/Martin+Pavlov 8)

plmn
02-28-2010, 19:44
хубавото е, че наистина не се иска повече от 2-3 минути, без да чета форумите и да вниквам в играта го докарах почти до 17 левел вече. иначе, да, еднообразно е.

psychedelic
02-28-2010, 19:48
Общо взето - да ;) Ако не станеш президент, конгресмен или шеф на фирма играта става тъпа след 1-2 месеца игра. Аз може да се каже, че все още съм в ранен стадии като съм почти 15 левел, а играя от почти 1 месец.

w0sh
02-28-2010, 19:50
вече я изръчкахме тая тема 100 пъти ;Д


аз си събирам златце.

JohnnyQuid
02-28-2010, 19:54
На гурбет в Унгария съм 8-)

Still1ME1Still1HERE
02-28-2010, 20:05
ПиснА ми.ВА го духате,вземете си истински живот!

И нека съм груб!

ArrowsOfDeath
02-28-2010, 20:37
Aбе, направо се срути пазара на оръжия, ебахти дефлацията, ебахти нещото! Ще затварям фирмата май...

Mooo6no
03-01-2010, 07:45
Отдавна се отказах от играта. Може би вече съм умрял. 8-)