PDA

View Full Version : Езикът - извор на недоразумения или Спорът ражда истината



natty
03-01-2010, 06:45
pLLss трябва ми съчинение разсъждение на тема "Езикът - извор на недоразумения" или "Спорът ражда истината " за вторник са ми .... пЛсс помгнете :):):)

kotence_91
03-01-2010, 15:27
Човешката реч е нещо чудесно.Тя ни служи да
изразим мислите си,да скрием мислите си,а също така и да
запълним липсата на мисли


Речта отразява и съдържа индивидуалното,частното,ед иничното,моментното и неповторимото в езика.Тя може да е красива,но и много груба.Нанесените от нея щети,могат да останат като черно късче в сърцето на един човек.
Дали някога ще се научим как да се държим един към друг?Дали когато някой бъде нараняван стотици пъти би казал как всъщност се чувства?
Живеем във време на подтисници и подтиснати.Първите се раждат и израстват с чувството,че достойни са само хората,които се “осмеляват” да си поискат това,което заслужават,а дори и това,което не са заслужили.Възможно е заради тях да страдат хора,но те не осъзнават колко голяма може да е болката на един човек.
Втората група от хора са тези,за които речта е нещо неизказано.Те имат страшно много мисли в себе си,но се боят да ги изразят.
Чрез речта,понякога скриваме мислите си.Целенасочено или не,това се случва или защото искаме да запазим себе си и личния си живот или просто защото често оставаме неразбрани.
Речта,това са думи,способни да направят човек изключително щастлив,но и много нещастен.
Някой е казал,че раната от оръжието зараства,но раната от казаното остава за цял живот.Това е силата на думата.
Гениален е човекът,който съумява да борави с речта така,че винаги да изказва това,което мисли точно и ясно,без да наранява някого.
Какво означава,че с речта можем да запълним липсата на мисли?Може би това,че чрез комуникацията ни със външния свят ние обменяме чувства,случки,емоции и така постепенно се научаваме да развиваме мисълта си и тя да не спира да тече никога.А погледнато от друга страна,погледнато буквално на израза “чрез речта запълваме липсата на мисли” може да се има предвид и това,че когато нямаме какво да кажем,по-добре е да замълчим,защото иначе рано или късно ще кажем нещо глупаво. 
Дори и речта да е едно от най-ценните неща,които притежаваме в този живот,френският писател Антоан Дьо Сент-Екзюпери е казал: “Езикът е извор на недоразумения.-Истинските неща се виждат със сърцето”.

natty
03-11-2010, 05:03
Благодаря!! Помогна ми много :):):)

bamboochaa
12-14-2010, 15:35
и на мене ми погна... Супер е !!

BaD PoLi
01-15-2012, 12:54
trqbvami sa4inenie na tema Езикът е извор на недоразумения do 21:00 pomognete mi plis