PDA

View Full Version : Немски или испански



anisummer
03-01-2010, 13:13
Здравейте! Така ..тази година ще кандидатствам (в Бургас) и се чудя къде е по-добре : дали в немската или със испански.Тъй като не съм от Бургас и идвам там специално заради езика искам да съм сигурна в избора си.Тая немска не ми е нещо лицеприятна. Смисъл на много забутано място е и с една дървена дограма... Докато тая испанската ( не знам точно така ли се води) е на много хубаво място- на центъра и като сграда е много хубаво даскалото. Аз уж много разпрогласявах, че ще е немската ама нещо се разобедих в последствие. Лошото е , че от 2 години ходя на уроци по немски и ся изведнъв да го спра...И като произношение испанският ме кефи повече. Какво сте чували за двете училища и какво е вашето мнение по въпроса. :-D :-D

DeinStern
03-01-2010, 14:38
Според мен щом испанския ти харесва повече, а дори и сградата е по- уютна, по- добре иди там. Все пак ти предстои да се занимаваш много време с този език и най- важното е да ти харесва.
Колкото до това, че си ходила на уроци по немски, нека да не определя избора ти. Казвам го от личен опит, това да харесваш езика, който учиш и от много голяма важност. Немският може да почака. И все пак, за да не похабиш усилията си с него, можеш да си купиш книги или други подобни на немски, за да не го забравиш.. на мен лично четенето най- много ми е помагало.
Упех с кандидатстването! :)

iveto90
03-01-2010, 14:43
Аз учих в началния курс испански и след това пак испанска паралелка...много ми харесва езикът,много е приятен за слушане,за говорене,а и граматиката не е чак толкова трудна..и щом сградата е по хубава и мислиш че повече те влече иди там.

crystalicks
03-01-2010, 17:50
И аз мисля че испанския е по приятен език- той се говори много повече от колкото немския. Чувала съм че и граматиката е малко по-лесна и произношението също. Уча го вече 3 години и много ми допада така че мисля да продалжавам да го уча след като приключа с училището. :)
Според мен, ако ти харесва сградата повече и ти е по-удобно да стигнеш до там- кандидатствай там. Питай хората къде им харесва повече и така и самата ти ще разбереш. Успех!

Mimchy
03-01-2010, 18:00
не съм учила немски, но за това пък вече 5-та година уча испански ;) най-готиният език :) и просто съм убедена,че е много по-лесен от немския :)

BDM
03-01-2010, 18:08
По принцип не е важно къде се намира училището и каква е дограмата, а на какво ще те научат там. Например, моето училище е на края на Пловдив (буквално на полето), но е едно от най-елитните в града.
Аз уча немски и мога да ти кажа, че не е чак толкова труден, ако в началото се понапънеш и научиш основната граматика (и думите, разбира се). И на мен в началото ми се струваше неприятен, но с течение на времето страшно ми допадна. ;)
Испанският също е доста разпространен език, на мен лично ми харесва и ако наистина искаш да го учиш, давай смело. :)

Общо взето съветът ми е да учиш езикът, който повече ти харесва, но ако решиш да учиш немски, избери го като първи чужд език, защото почти всички, които познавам, които го учат като втори, не са научили нищо от него.

:)

fogdog
03-01-2010, 20:15
Аз съл учила и испански и немски, но испанския е толкова по-приятен че просто няма на къде а и да не говорим кооолко е по-лесен :grin:

xoxi
03-02-2010, 06:03
Който език те влече повече, този учи. Не избирай езика, само по външния вид на двете училища или по това, че си ходила на уроци.
Много е важно да харесваш езика, който учиш. Не ти ли харесва, няма да научиш нищо.
Аз уча немски като първи език и мога да ти кажа, че няма нищо сложно в езика. Граматика като граматика, думи като думи. Българският например е много по-сложен 8-)
Стига да имаш желание да учиш, всички езици са лесни.

kpuckyy
03-02-2010, 07:24
в момента уча немски не е лош езика но неми допада усобенно знам и малко испански той ми е много по симпатичен според мен избери испанския приятен е за слушане и говорене и на мен неми е толкова труден отколкото немския .. :)

iveetyy
03-02-2010, 07:27
Аз уча испански..и ми харесва повече..

SK0RP10N
03-02-2010, 08:34
Аз съм в средата и на 2та езика - говоря немски, оправям се с испанския и живея в Испания всяка година през цялата лятна ваканция :)

Та и немският не е лош, изобщо не е толкова труден и груб, колкото всички го описват, а и е лесен за учене (например на мен английският ми е много по-труден, отколкото немския, въпреки че уча немския на къде-къде по-високо ниво (немска литература и подобни)).

Въпрос на личен избор е и сам да прецениш, кое ще ти върши повече работа за вбъдеще.

webmast3rche
03-02-2010, 19:06
Аве ейй... след ремонта ся дето ще го правят.. ще видите вий една дървена дограма... :D

FlowerPower
03-02-2010, 21:32
Испанският е значително по- лесен от немския. Затова според мене е по- удачно да учиш в немската, защото ще се занимаваш много с езика. Испанския можеш да го научиш и на курсове. Помисли си обаче кой език ще ти трябва. Ако искаш да следваш медицина или архитектура- немският е страхотен избор, но ако ще се насочваш към топлите страни, много ясно че немският само ще ти заема място в паметта :-D

brokeninside13
03-02-2010, 21:38
Испански.

SoStarstruck
03-02-2010, 21:58
Spanish.

И двата са с МНООГО трудна граматика,но испанският е по-приятен. И като произношение,и като цяло. :) Немският е сякаш имаш гущер в гърлото (no affence).

Force_bladeR
03-02-2010, 22:01
Испански.. пък и е по-лесен :)

SK0RP10N
03-02-2010, 22:11
Spanish.

И двата са с МНООГО трудна граматика,но испанският е по-приятен. И като произношение,и като цяло. :) Немският е сякаш имаш гущер в гърлото (no affence).

Ако мислиш, че немският е с трудна граматика, върви си направи отново тест за интелигентност и гледай да изкараш поне 40 точки, че иначе работата е кофти...

SoStarstruck
03-02-2010, 22:39
Spanish.

И двата са с МНООГО трудна граматика,но испанският е по-приятен. И като произношение,и като цяло. :) Немският е сякаш имаш гущер в гърлото (no affence).

Ако мислиш, че немският е с трудна граматика, върви си направи отново тест за интелигентност и гледай да изкараш поне 40 точки, че иначе работата е кофти...Ще отида още утре,мерси за предложението. :)

bezobraznica
03-03-2010, 07:56
Не уча нито един от двата езика, но направо бях влюбена в испанския от една песничка.. :smt007 Много е приятен..

KumchoValcho
03-03-2010, 08:00
Spanish.

И двата са с МНООГО трудна граматика,но испанският е по-приятен. И като произношение,и като цяло. :) Немският е сякаш имаш гущер в гърлото (no affence).Пише се offense :-o
Иначе немски.

ByK
03-03-2010, 08:06
немски :)

dimeto007
03-03-2010, 08:28
:) Испански.

nIkEnCeTy_bE
03-03-2010, 09:42
учила съм немски, но испанския го обожавам

pisety000
03-03-2010, 09:53
Испански определено :grin: доста по приятен език е от немския :)

Infinity
03-03-2010, 09:56
И С П А Н С К И !!! :grin:

MichellePhan
03-03-2010, 10:35
И С П А Н С К И

Tasto
03-03-2010, 16:44
Ела във Френската най-зачитана е в Бургас ;) .

elito6754
03-03-2010, 17:07
Уча испански, харесва ми. А относно избора - избери езика, който ти харесва.

perla333
03-03-2010, 18:16
Лично аз съм учила немски три години...нооо толкова го и научих. Няма ли желание - нищо няма да стане. А от миналата година уча испански в ГРЕ "Г.С.Раковски" в Бургас. Според мен испанският е по-лесен. А и аз повече испанският харесвам..

nefchi_bs
03-04-2010, 06:16
Аз мисля,че немският е по-хубав,а и се води,че немската е по-елитна от испанската...Няма да съжалявяш ако влезеш в немска,езикът не е толкова ужасен,колкото го изкарват...

xXxAngerfisTxXx
03-04-2010, 06:22
немски

mrtn
03-04-2010, 06:30
Аз пък бих избрал испански, немския и той вече е разпространен, а и е нещо различно. 8-)

Ahhhhh
03-04-2010, 07:07
Испански, поне е по-приятен за говорене.

Christine
03-04-2010, 07:28
Испански :grin:

DjPiRgOs
03-04-2010, 09:38
Здравейте! Така ..тази година ще кандидатствам (в Бургас) и се чудя къде е по-добре : дали в немската или със испански.Тъй като не съм от Бургас и идвам там специално заради езика искам да съм сигурна в избора си.Тая немска не ми е нещо лицеприятна. Смисъл на много забутано място е и с една дървена дограма... Докато тая испанската ( не знам точно така ли се води) е на много хубаво място- на центъра и като сграда е много хубаво даскалото. Аз уж много разпрогласявах, че ще е немската ама нещо се разобедих в последствие. Лошото е , че от 2 години ходя на уроци по немски и ся изведнъв да го спра...И като произношение испанският ме кефи повече. Какво сте чували за двете училища и какво е вашето мнение по въпроса. :-D :-DАз съм от Бургас и те саветвам да избереш испанската

magiiito
03-04-2010, 10:38
Немският е труден но повече си струва

и точно испанският е по лесен и се говори на много места

по добре да се напънеш малко да научиш немския, защото според мен там е по добре

аа и аз чух че ще и правят ремонт на немската :D

teffii
03-04-2010, 21:35
Аз пък съм за НЕМСКИ език ! Въпреки че и испански език не е лош. :)

NothingSpecial
03-05-2010, 09:37
Немската гимназия наистина е на забутано място,но от личен опит мога да ти кажа,че езика перфектно ще го знаеш след като завършиш.Гърч си е,няма спор,но си струва.Миналата година бях заек там и да ти кажа прекарах доста добра година.И обстановката не е толкова лоша колкото си мислиш.Поне от това,което аз знам,гимназията от другата година ще е ремонтирана(надявам се) :-D и ще изглежда далеч по-добре от сега. :)

XxStupidMuffinxX
03-05-2010, 11:37
Н Е М С К А :grin:

ospower
03-05-2010, 14:25
Немски, разбира се.

titinkaa
03-05-2010, 14:26
Не съм учила нито един от тея езици,но щом те влече и ти харесва испанския,значи иди там и учи това,което ти харесва :) Успех!

nicolepcd
03-05-2010, 20:38
Уча немски, ма ти препоръчвам испански. Не знам защо 8-) Който и език да избереш, все е добре. :)

kris4ety14
03-05-2010, 20:46
Немски, разбира се.

monica_1233
03-06-2010, 13:01
Здравейте и от мен!

Моята дилема е подобна. Чудя се между испанския и немски. Въпроса е че аз съм млада жена както се казва, уча в университет и гледам на практика кой език ще ми бъде повече от полза, след това като работя.
За испанския - много го харесвам, особено как звучи, определено ще ми бъде по-лесен и по-интересен за научаване. Ако трябва да избирам без други съображения бих избрала испански, но.....
немски - доводите за него са следните: с мноого по голямо практическо приложение за работа. Да не говорим, че като втори език в България за търсене на работа доста работодатели го предпочитат. Следя обявите за работа постоянно. тук, а и навънка в Европа, като гледам и по много мои познати които знаят немски, много по добре се устройват (дали в бг или чужбина). по-търсен език е. Именно заради това имам голяма дилема, и от конюнктурни съображения бих избрала немския.
Но като се замисля.. испанския май по-лесно се асимилира и научава за някакво поне средно ниво на разговор. Ако е така, бих избрала испански. Вие, как мислите ?? Кой език от посочените два, е по-вероятно да науча по-бързо и по-задълбочено, демек да владея що годе свободно ?? Тъй като един език бонус в автобиографията е добър старт, но само ако го владееш НАИСТИНА, а не просто да си го учил.

perla333
03-06-2010, 14:09
Според мен испанският е по-добрият избор. (това си е мое мнение) Доколкото ми е известно испанският е третият най-говорен език в света..(поне така са ми казвали) Също мисля че испанският е по-лесен като език,ако имаш желание да го учиш разбира се. Учила съм и немски, но знам само около 10 думи 8-) Но не е важно кой език знаеш, важното е да знаеш чужд език..защото без чужд език не си за никъде. И вместо да питате кой език да учите, помислете много добре на Вас кой ви се учи. А ако искаш и двата нищо не ти пречи ако сега влезеш в немската след време да тръгнеш на уроци по испански. :)

Bimmer
03-06-2010, 15:12
Еми не мога да ти кажа нищо за гимназиите, ако се счита за спам - трийте модератори.
Обаче при положение, че си ходила на уроци по немски 2 години и че испанския се говори само в испания и южна америка, направо ти се чудя какво въобще се съмняваш... Много ясно, че трябва да избереш немския, даже и да не ходиш в Германия, ако контактуваш с шваби по бизнес даже и в нашата Татковина, направо ще ги разтопиш... И швейцария, и северна италия и австрия говорят немски. Прави си изводите...

Unendlich
03-06-2010, 16:07
Не знам как си с немския, но 2 години ходене на уроци и ако ти се отдава.. не си заслужава губенето на време за испански, поне не още. Понякога прищявката и моментното желание може да изиграят лоша шега и в последствие да се окаже така, че само са отишли парите на вашите за 2 години уроци.

BlueKnife
03-06-2010, 21:13
немски
ама като гледам ти повече клониш към испански, така че..

monica_1233
03-07-2010, 23:45
Unendlich е много прав за прищявките. Не искам и с мен да се случи така.

pussucetka
03-08-2010, 11:08
Аз съм френска паралелкаа .. и испанският е близо до него.. и бих казалаа, че не е толкова лесна граматикатаа .. Немският си го учиш и продължи . . Език не се заебаваа . . Довърши го .. ако имаш желание послее почни и испански няма да е лошо .. бих казала, че немският е по-добре .. според мене де .. :) В моето училище е едно от най елитните .. Имаш избор на много езиции .. Немският е повече говорящ от испанският. . :)

PorcelainLady
09-28-2010, 15:47
ми аз сега започнах да уча испански .. но мисля че почти всеки ще се съгласи, че с музика се учи най-лесно език .. обаче испанската музика изобщо не ми харесва .. и се чудя дали да не се преместя с немски .. поне ще си разбирам рамщайн :D .. имам много приятели които учат немски и казват, че езика найстина е труден но и приятен .. не е толкова груб .. и съм и аз пред дилема .. после искам да уча ветеринарна медицина и незнам кой от двата езика ще ми е повече в полза ;// .. все още има време да се прехвърля .. докато четях коментарите май почечето хора предпочитат испанският , но самоз ащото е по - лесен ..

elito96
09-28-2010, 16:05
Испански

BaffaLsc
09-28-2010, 16:44
Еспаньола :D 8)

Daisy11
09-28-2010, 17:12
Немски ...супер лесен и приятен език...мен и испанският ме кефи,но предпочитам немски

vagarious
09-28-2010, 19:41
Немският ми е възможно най-антипатичния език за света!!!!Страшно труден ми е.Сигурно е, заради госпожичката, която ми предаваше.Останала съм със супер кофти впечатление и си умирам от кеф, че вече не го уча.
Определено испански!!! :D

raqtaaa
09-28-2010, 21:02
Кой е най- говореният език в света? Ето и отговора! Най-говореният език в света е Китайския! До голяма степен това се дължи на факта, че Китай е най-голямата страна по-население! То е 1, 25 милиарда души!
Вторият най-говорен език в света е Английския! С него си служат 54 страни в света!
А Хинди, основния език на Индия се нарежда на трето място!

Данните са взети от енциклопедия.


:D Таа по темата.. Аз лично предпочитам испанския - по-лесен и забавен език.. Но немския след време много ще ти помогне с намирането на работа и т.н... А и испано-говорящите страни едва ли знаят на кой континент се намира Бългрия, така че.. мисля, че е ясно :-)

raqtaaa
09-28-2010, 21:05
Ето още нещо, което намерих:

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://www.krysstal.com/spoken.html

b0b0bg
11-08-2010, 21:53
Естествено, че немският е по-добър. Испанския ще го научиш и ще си останеш с наученото. Немския ще го ползваш много повече, ако искаш да учиш в чужбина. Според мен немският има по-голямо приложение, пък и не е труден. Българският е най-труден от всичките. :P

SiSi7yYy
11-09-2010, 12:14
Аз учих в началния курс испански и след това пак испанска паралелка...много ми харесва езикът,много е приятен за слушане,за говорене,а и граматиката не е чак толкова трудна..и щом сградата е по хубава и мислиш че повече те влече иди там. :) :)