PDA

View Full Version : 12 годишен с 0.5 л. алкохол в кръвта.



NamelessRomantic
03-01-2010, 16:48
Забавно...не знам защо,но въпреки че съм свикнал да виждам подобни абсурди навсякъде и днес са нещо нормално,пак се шокирам.Не мога да разбера тия хора...Смешно е.Подобна новина.Детето не е виновно.Хората обвиняват родителите,те обвиняват училището,то вини обкръжението/родителите...накрая седят и се червят,излиза някоя важна клечка и казва че "ще направят всико възможно да се ограничат подобни случаи"...Мижи да те лажим.Не знам,не могада ги разбера.Понякога се чудя дали това е светът в който бях роден някога,за койт оми гогорят нашите...когато ми говорят за тяхното време седя и се чудя дали е било не нашата мила планета.Не разбирам.
Защо стана така?Кой изгуби контрол?

cherinka
03-01-2010, 16:53
0,5 промила колко беше? 500-600мл бира?

NamelessRomantic
03-01-2010, 16:54
Не чисти алкохол,ся го гледах по новините...знам че 350 мл.чист алкохол е смърт,посто пича на 12 изпил половин литър твърдо...

cherinka
03-01-2010, 16:57
тоя половин литър би трябвало да е смесен с още половин литър безалкохолно, примерно, това или са някакви измислици, или не знам....

hopekiller
03-01-2010, 16:57
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=322304 ... Не - това не е държавата в която си роден. Страната е същата, но одавна държавата си отиде. Неискам да коментирам повече тази тема, защото отново ще ми се възпламени патриотични дух и ще почна да плюя по - този и онзи.
П.С: Баща ми е изпил първата си чаша алкохол на 25, или 27 - било е бира. Аз, съм пих доста по - рано, но все пак по приемливо. Но немога да бъда прав никога, защото само пича знае причини и последствия в конкретния случай

Nam3less3
03-01-2010, 17:05
Това е еволюция и адаптация към пиенето на алкохол. Децата и внуците ни ще държат още повече на пиене :D

cherinka
03-01-2010, 17:05
знам че 350 мл.чист алкохол е смърт
Кой те излъга?

antiWHAT
03-01-2010, 17:06
това,че пиеш 0.5л. твърд алкохол не значи, че имаш толко в кръвта.
или греша?

antiWHAT
03-01-2010, 17:08
и как 350 мл. алкохол са смърт?!
аз трябва съм умрял двеста пъти вече...

JohnnyQuid
03-01-2010, 17:10
и как 350 мл. алкохол са смърт?!
аз трябва съм умрял двеста пъти вече...
пропусна едно "чист" преди алкохол...

cherinka
03-01-2010, 17:12
и как 350 мл. алкохол са смърт?!
аз трябва съм умрял двеста пъти вече...
пропусна едно "чист" преди алкохол...
и чист пак не е смърт:)

тоя малкия (ако е истина,но не ми се вярва) едва ли е изпил 500мл чист алкохол на екс, за което може би ти говориш и се възмущаваш на това

дори половин литър алкохол с разредител да е пил, пак е невъзможно, един дванадесет-годишен организъм още на втората водка е припаднал, тоя едва ли е имал сили да ги направи 0,5л, айде моля ви се

kypo
03-01-2010, 17:13
не е верно бе, смъртоносно е един литър, затва шишетата са направени по 0,7 да се поосмъртиш малко, ама да не пукнеш изцяло 8-)

cherinka
03-01-2010, 17:15
то има и трилитрова мастика, някой нещо казал ли е 8-)

NamelessRomantic
03-01-2010, 17:15
и как 350 мл. алкохол са смърт?!
аз трябва съм умрял двеста пъти вече...
пропусна едно "чист" преди алкохол...
Имам предвид 350 мл.чист етанол...пф.Мисля че само Raybeez и Hopekiller изказаха смислени мнения.

Mimchy
03-01-2010, 17:25
Самият факт,че 13-14 годишен се напива (без значение чист,разреден ,или какъвто и да е алкохол) , просто е жалък и всички останали случаи на 12 годишни деца с алкохолни натравяния и тем подобни говорят за това до къде я докарахме.. ;)

SunSmile
03-01-2010, 17:34
това,че пиеш 0.5л. твърд алкохол не значи, че имаш толко в кръвта.
или греша?

Не грешиш!
0,5л изпит твърд алкохол, не значи, че имаш толкова литри алкохол в кръвта!!!

В пръвта има промили, а НЕ литри алкохол!
Като промилите и литрите не са еднакви!

MrUnnamed
03-01-2010, 18:01
Ако е по голям и гаси или смесва с нещо по може ... но 12 годишен сопол да пие и то не го пие по повод той го пие от гъзария ... а кой е виновен ли мисля , че до някаква степен държавата е виновна за това .. защото ако бяха по солени глобите нямаше да сме на това ниво ... но имаче родителите виновни , лекарите виновни , учителите виновни а тези депотати където се чудят по цял ден къде да се наместят и колко кебабчета да изядат няма да направят нещо по въпроса еми седят и чакат лошото щот в нашата държава ако не се случи нещо лошо никой никакви мерки няма да предприеме ...

antiWHAT
03-01-2010, 18:22
продължавам си с пиенето и толко...

Disrespect
03-01-2010, 18:31
продължавам си с пиенето и толко...

Много си тъп, ама много...

cherinka
03-01-2010, 18:34
И как по-точно държавата е виновна, защото знаете по селата как стоят нещата с домашно приготвения алкохол на тате и дядо:)
Без проблеми си отиваш в избата, цъкваш си малко от бъчвата на дядо, независимо на колко години си, изпиваш си го самичък или с приятели, та къде тук, викате, че държавата е виновна?

bEbsI
03-01-2010, 18:36
Когато на човек,който още не е доизградил дори детското в себе си ,не се обръща достатъчно внимание - се получават и такива неща.Всъщност те са факт постоянно,но видите ли точно сега на някой журналист/медия му/и е скимнало да прави обща кфалификация на моето поколение,на хората с които аз съм заобиколена.И когато половината индивиди около теб са нещо като "този" и ти си достатъчно лабилен психически,че да се движиш по нормата: "ама всички правят така,дай и аз" ,тогава това ще/е напълно предвидимо.На репортажа няма да му се обърне внимание,пък и това да стане реформата не би трябвало да е само като забранна,българинът трябва да реформира цялата си душевност(в някой аспекти),начините на педагогика и прочие и прочие.Нямането на време днес няма да ни се струва толкова фатално,то в един момент с всичко се свиква,но ако утре имате време и не направите нищо дори за собственото си обкръжение(приятели,роднин и,братовчеди до 9-то коляно ако щете) не се оплаквайте - защо светът бил такъв или онакъв.

plmn
03-01-2010, 18:41
не се оплаквайте - защо светът бил такъв или онакъв.

Ние сме тези, които определят в момента какъв да е света, какъвто го направим - такъв ще е.
И аз имам вина (пряка или не), и ти имаш, и родителите на пияните лапета след полунощ имат.
Коментираме, коментираме, коментираме, и после? Нищо. Пак си пият, друсат, насират се по улиците, без извинение. На кой му дреме? На никой явно. Само се правим на загрижени.

bEbsI
03-01-2010, 18:45
Това мога да направя в момента.Да обсъждам,да дискутирам.Ясно е ,че всички сме виновни.И след присъдата какво - да не се променяме.Ако спрем да обръщаме внимание и стигнем до пълен непукизъм ,тогава какво? По-добре ли ще е?Кой е казал,че писането няма да доведе до нищо? Защото "протест" като дума вече не звучи толкова фантазьорско.Вече има кампания sos образование - аз предлагам да направим и sos внимание .

plmn
03-01-2010, 18:50
Това мога да направя в момента.Да обсъждам,да дискутирам.Ясно е ,че всички сме виновни.И след присъдата какво - да не се променяме.Ако спрем да обръщаме внимание и стигнем до пълен непукизъм ,тогава какво? По-добре ли ще е?

Вече е спряно да се обръща внимание, и непукизъм отдавна цари.

Хората, които имат власт, могат да разпореждат акции вечер по дискотеки, клубове, и сякви дупки, както и пейки и сякви свърталища на наркомани, правят ли го?
Ако го направят - то това е голямо събитие, даже по новините го дават. Еди-колко-си акции бяха извършени, 7 човека задържани. Дрън-дрън. Някой май не си върши работата, а като я върши (колко я върши е ясно), бум, голяма сензация?

Непукизъм и от страна на младите, айде при тях е по-обяснимо. Въпреки, че както сама виждаш минава всякакви граници. Пиене, друсане, безразборен секс. Потвърдено ли е, че ще се мре 2012?

cherinka
03-01-2010, 18:53
Потвърдено ли е, че ще се мре 2012?
Днес раздаваха някакви хартиени листчета по центъра, отпред с големи букви пише"
"Страданията скоро ще свършат".

:lol:

bEbsI
03-01-2010, 18:55
За проверките е ясно,че половината неща са бутафория.Чудното е ,че всички позволяваме очите ни да бъдат замазвани.Защото така ни е по-добре.Колко човека в България са свикнали да си търсят правата,колко човека знаят какво е комисия за защита на потребителя и каква функция изпълнява и колко прочетоха нещо за ГМО.Всичко се навързва.И след като вече това стана нормална гледка ,е следователно и "законът" няма да си върши работата- при условие ,че ние като общество не го правим.

И само още нещо,на което попаднах днес: http://www.youtube.com/watch?v=dGCJ46vyR9o

plmn
03-01-2010, 19:00
За проверките е ясно,че половината неща са бутафория.Чудното е ,че всички позволяваме очите ни да бъдат замазвани.Защото така ни е по-добре.Колко човека в България са свикнали да си търсят правата,колко човека знаят какво е комисия за защита на потребителя и каква функция изпълнява и колко прочетоха нещо за ГМО.Всичко се навързва.И след като вече това стана нормална гледка ,е следователно и "законът" няма да си върши работата- при условие ,че ние като общество не го правим.

И докъде стигнахме пак? Непукизма вече е факт. Човека не му дреме кво яде. 10 човека излязоха да протестират срещу ГМО, другите си стоят пред телевизорите на топло и нагъват кренвирши. Гледат за убийства, пияни деца, цъкат с език и казват - брей, до къде стигнахме? И после? Нищо.



Потвърдено ли е, че ще се мре 2012?
Днес раздаваха някакви хартиени листчета по центъра, отпред с големи букви пише"
"Страданията скоро ще свършат".

:lol:

Ами да ти кажа, все едно ми е. Ако ще се мре, явно всички заминаваме. 8-) Но съм сигурен, че ще бъде за добро. Света се пренасели, земята има нужда да си почине няколко хиляди години. :д

bEbsI
03-01-2010, 19:02
Е добре сега - да се отказваме напълно ли?

Pwnmaster
03-01-2010, 19:13
Гледах го по новините.
Не се учудвам. Днешната младеж е пълна сган.
Nuff said.

plmn
03-01-2010, 19:16
Е добре сега - да се отказваме напълно ли?

Бягството не е решение. И все пак, последно време всичко ми се вижда все по-безнадеждно. Трябва да се даде рестарт на цялата с-ма, нови, свежи лица, нови идеи, даже не нови, поне да взаимстваме с-мите на развитите държави.
Вземи една Америка... плюят ги за кво ли не, но за държава, която няма и 300 години, не постигнаха ли повече от който и да е? Не са ли сега най-богатата/мощна държава?
Трябва да гоним най-големите, да се целим високо, да взаимстваме най-доброто, вече разработено и доказано за рентабилно, и да го прилагаме. Така може и да стигнем до някъде. Докато се сравняваме с Румъния, примерно, или някой също толкова зле като нас, до никъде няма да я докараме.

Still1ME1Still1HERE
03-01-2010, 20:10
14 промила най-много съм чувал и да е изживял.

14 промила е равно на 14/1000 - т.е. 1.4% от кръвта да е етилов алкохол.Ако средно чвек има 5-6 литра кръв,то това е равно на около 60-70 милилитра максимум.Може и да бъркам,де,но така си спомням :)