PDA

View Full Version : Фотоапарат



questionsss
03-01-2010, 18:23
Незнам дали съм поставила темата на място, не съм на ‘ти’ с форумите. Проблема ми е следния – Имам нов фотоапарат, който заснемайки видео неможе да се чуе на компютъра. Когато го гледам от фотоапарата се чува, но кача ли го не. Пробвах на много компютри все е така. Няма никакъв звук. Ако някой е компетентен моля да ми даде отговор. Благодаря!

Пс- апарата е Panasonic Lumix DMC-FS7

MrUnnamed
03-01-2010, 18:45
Най-добре отиди до магазина от който си го купила там ще ти кажат със сигурност какво му има и ако му има нещо и е още в гаранция може и да ти го смемят.

doomkillerr
03-01-2010, 19:20
Спокойно фотоапарата си е наред... Щом се чува звука до като гледаш записа на самия фотоапарат, значи всичко е ОК. Проблема най-вероятно идва от това, че на тези компютри на които си прабвала клипа, явно нямат инсталирания точен аудио кодек. Аз силно ти препоръчвам да ползваш "Quick Time Player", тъй като по принцип фотоапаратите на "Panasonic" записват видео клиповете в т.н. "MOV" видео формат, а гореспоменатия плеър е точно за този вид формати! Аз също имам "Panasonic", но е друг модел и аз имах така проблеми с звука на компютъра. След инсталацията на "Quick Time Player" той добавя и вградени в него аудио и видео кодеци необходими за видео клиповете от "MOV" формата! :)

П.С. - На диска в комплекта с фотоапарата на 100% има и най-новата версия на "Quick Time Player", а другия вариант е безплатно да си го свалиш от - http://www.apple.com/quicktime/download/

questionsss
03-02-2010, 11:49
ей doomkillerr ако знаех каде си щях да те намеря и да те разецлувам! МЕРСИ МНОГО. Радвам се че има хора, които се стараят да помагат!

doomkillerr
03-02-2010, 12:00
ей doomkillerr ако знаех каде си щях да те намеря и да те разецлувам! МЕРСИ МНОГО. Радвам се че има хора, които се стараят да помагат!

Моля - пак заповядай! :oops:

П.С. - Това за "разцелуването" ми хареса... :smt008

questionsss
03-02-2010, 15:17
хах заслужи си ги ейй.. бях тръгнала към магазина с гаранцията напразноо :-o

doomkillerr
03-02-2010, 15:38
хах заслужи си ги ейй.. бях тръгнала към магазина с гаранцията напразноо :-o

Значи сега, както се казва - "камък ти падна от сърцето" :)

Norty
03-02-2010, 19:10
Браво DooM :grin:

Lav40
03-02-2010, 23:14
Месец човъркане на GSMa/Фотоапарата/Камерата...спестяват 15 минути четене на инструкциите....