PDA

View Full Version : Как да учим по-ефективно и как да имаме хубави оценки?



silwinka
03-02-2010, 21:08
Хей,хора.имаше една тема,но не мога да я издиря..
хайде тук,помагайте.
предполагам,на всички ще им е нужно и приятно да прочетат някои техники на тематика ' Как да учим по-ефективно и как да имаме хубави оценки? '

FlowerPower
03-02-2010, 21:18
Наистина, не само ти се интересуваш, в нета е пълно със съвети :D http://www.zapiski.info/view.php?id=452
http://www.gotovi.com/efektivno.php
http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=15521
http://aukro.bg/item884557039-kak-da-uchim-3-pti-po-brzo.html
За мене най- важно е желанието и мотивацията, а и често на воля, неученето обикновено е следствие на мързел 8-)

brokeninside13
03-02-2010, 21:41
Офф според мен тва са глупости... Ако седнеш и се съсредоточиш, не мислиш за разни глупости и мислиш само за ученето, не се разсейваш ще научиш...Разни музики глупости.. :?

SoStarstruck
03-02-2010, 21:53
Офф според мен тва са глупости... Ако седнеш и се съсредоточиш, не мислиш за разни глупости и мислиш само за ученето, не се разсейваш ще научиш...Разни музики глупости.. :?+1

Не знам дали помагат наистина тия работи,ама лично на мен ми се струват най-малкото ненужни. :)

Abigoria
03-03-2010, 05:56
С разбиране и постоянство?

xkorem
03-03-2010, 06:02
Сядаш и като четеш се стремиш да го запомниш....... :-o :-o

kpuckyy
03-03-2010, 06:35
Офф според мен тва са глупости... Ако седнеш и се съсредоточиш, не мислиш за разни глупости и мислиш само за ученето, не се разсейваш ще научиш...Разни музики глупости.. :?+1

Не знам дали помагат наистина тия работи,ама лично на мен ми се струват най-малкото ненужни. :)

+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

SmilezZz
03-03-2010, 08:14
http://momi4eto.com/index.php?/2008-07-05-15-14-30/study-effective.html

Christine
03-03-2010, 08:23
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

FlowerPower
03-03-2010, 08:58
Еми започваш да се мотивираш с предстоящата хубава оценка, с това, че тези знания могат да ти потрябват някой ден и същевременно се плашиш, че ако не се стегнеш, ще ти е много гадно като се издъниш... Затова казах- желание и ВОЛЯ, те са важни за всяко начинание ;)

ImmortalSportFreak
03-03-2010, 09:06
С разбиране и постоянство?
.. с това много ясно. ;)
Иначе аз уча на музика и ми е по-приятно така. :D

Infinity
03-03-2010, 09:19
При мен лично става със постоянство и при самото учене тишина и спокойствие. :)

EcstazyBaby
03-03-2010, 11:31
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

Няма как да искаш да учиш,аз лично съм приела,че ако не уча просто няма да се реализирам в живота и в сферата,която ми е интересна :) Майка ми много пъти ми е казвала,че в живота от разказвателни предмети нямаш нужда(освен ако не си историк например), но трябва да изкарваш добри оценки за да влезеш 1во в гимназия,после в университет и т.н. :) Според мен за да се учи ефективно и трайно трябва да разбираш нещата, а не просто да се мъчиш да ги запомниш :D :)

Nakadah
03-03-2010, 17:00
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

Няма как да искаш да учиш,аз лично съм приела,че ако не уча просто няма да се реализирам в живота и в сферата,която ми е интересна :) Майка ми много пъти ми е казвала,че в живота от разказвателни предмети нямаш нужда(освен ако не си историк например), но трябва да изкарваш добри оценки за да влезеш 1во в гимназия,после в университет и т.н. :) Според мен за да се учи ефективно и трайно трябва да разбираш нещата, а не просто да се мъчиш да ги запомниш :D :)

права си, разказвателните предмети са пълен боклук
особено за политици, мениджъри, CEOs, продавачи на високо ниво и тн...
за какво ти е да се учиш да говориш като няма да работиш на висока длъжност? или пък за какво ти е да учиш как да говориш, така само ще знаеш кой те лъже и кой не....

ПТ: СЛУШАЙ СКАПАНИЯ УЧИТЕЛ В КЛАС БЕ... НЕ СИ ГОВОРИ СЪС СЪСЕДКАТА ЗА ОНОВА МОМЧЕ, И НЕ ОБЯСНЯВАЙ КЪДЕ СИ БИЛА. ПРОСТО СЕДИ И СЛУШАЙ БЕ!!!

АЗ 1 УЧЕБНИК НЕ СЪМ ОТВОРИЛ, ОЦЕНКА ПОД 95% НЯМАМ!!!

Christine
03-03-2010, 17:55
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

Няма как да искаш да учиш,аз лично съм приела,че ако не уча просто няма да се реализирам в живота и в сферата,която ми е интересна :) Майка ми много пъти ми е казвала,че в живота от разказвателни предмети нямаш нужда(освен ако не си историк например), но трябва да изкарваш добри оценки за да влезеш 1во в гимназия,после в университет и т.н. :) Според мен за да се учи ефективно и трайно трябва да разбираш нещата, а не просто да се мъчиш да ги запомниш :D :)
Ами при мен нещата явно седят по-различно. Аз имам избрана професия, и си уча и извънкласно по нея. Не е в това въпросът. Когато имам да уча нещо, което смятам, че ще ми е полезно за в бъдеще, би ми отнело 10-15 минути да го прочета няколко пъти, и да го поразкажа примерно на майка - но не гладко, все пак не го знам наизуст :? Не ми и трябва. Но ако е нещо много далечно от мен - например за Плоски червеи, за които учих в седми клас, текст със същия обем би ми отнел поне час и половина. Освен това давам още един пример - с английския. По принцип редовно и съвестно се подготвям по него, защото го смятам за важен. За мен ученето на думи е бавен и постепенен процес и не само че е ненужно, но и е вредно да се насилва. Да, обаче моята учителка ме задължава да ги пиша по много пъти. Не, че ги научавам с писане, изобщо, просто ме боли ръката. Ами, не ги пиша, но не знам при следващата проверка на думите какво ще правя. Ще пиша цяла нощ, предполагам.
Стана много дълго, спирам дотук.

vanesa0pld
03-03-2010, 18:53
Офф според мен тва са глупости... Ако седнеш и се съсредоточиш, не мислиш за разни глупости и мислиш само за ученето, не се разсейваш ще научиш...Разни музики глупости.. :?
лошото е че аз например МНОГО трудно се съсредоточавам.. :?

EcstazyBaby
03-03-2010, 19:11
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

Няма как да искаш да учиш,аз лично съм приела,че ако не уча просто няма да се реализирам в живота и в сферата,която ми е интересна :) Майка ми много пъти ми е казвала,че в живота от разказвателни предмети нямаш нужда(освен ако не си историк например), но трябва да изкарваш добри оценки за да влезеш 1во в гимназия,после в университет и т.н. :) Според мен за да се учи ефективно и трайно трябва да разбираш нещата, а не просто да се мъчиш да ги запомниш :D :)

права си, разказвателните предмети са пълен боклук
особено за политици, мениджъри, CEOs, продавачи на високо ниво и тн...
за какво ти е да се учиш да говориш като няма да работиш на висока длъжност? или пък за какво ти е да учиш как да говориш, така само ще знаеш кой те лъже и кой не....

ПТ: СЛУШАЙ СКАПАНИЯ УЧИТЕЛ В КЛАС БЕ... НЕ СИ ГОВОРИ СЪС СЪСЕДКАТА ЗА ОНОВА МОМЧЕ, И НЕ ОБЯСНЯВАЙ КЪДЕ СИ БИЛА. ПРОСТО СЕДИ И СЛУШАЙ БЕ!!!

АЗ 1 УЧЕБНИК НЕ СЪМ ОТВОРИЛ, ОЦЕНКА ПОД 95% НЯМАМ!!!

Не съм казала, че разказвателните предмети са боклук или,че не трябва да се учи напротив просто след време когато започнеш да се усъвършенстваш в дадена професия ще научаваш нови неща и ще забравиш други, който си учил в училище и не са ти нужни :) може и да греша незнам, но това е лично мое мнение

П.С. Съгласна съм с това, че трябва да се слуша в час защото това е 90% от научаването на урока :)

mrtn
03-03-2010, 19:20
Зависи по какво учиш..
Примерно, една математика не можеш да я научиш със зубрене или химия, а с желание и разбиране. Колкото до другите предмети, просто слушаш в час и доста ще запомниш и си отваряш учебника само да припомниш.. :)

Callisto
03-04-2010, 15:57
Аз си уча уроците или като ги прочета 2 пъти или като си препиша 1 път. След това просто ги знам перфектно.
Изобщо не бях учила за 1 контролно както и всичко от класа ми. Господина ни даде 10мин да си прочетем урока. Прочетохме го и аз почвам да пиша като машинка, а другите запецнаха на първото изречение. :D

ArrowsOfDeath
03-04-2010, 21:31
+2 всичко опира до желанието на човек да си научи уроците

А какво правим, ако не желаем да си научим уроците, но сме принудени, за да нямаме двойки?
Въпроса ми не е към конкретния човек който цитирам, а като цяло от всички.

Няма как да искаш да учиш,аз лично съм приела,че ако не уча просто няма да се реализирам в живота и в сферата,която ми е интересна :) Майка ми много пъти ми е казвала,че в живота от разказвателни предмети нямаш нужда(освен ако не си историк например), но трябва да изкарваш добри оценки за да влезеш 1во в гимназия,после в университет и т.н. :) Според мен за да се учи ефективно и трайно трябва да разбираш нещата, а не просто да се мъчиш да ги запомниш :D :)

права си, разказвателните предмети са пълен боклук
особено за политици, мениджъри, CEOs, продавачи на високо ниво и тн...
за какво ти е да се учиш да говориш като няма да работиш на висока длъжност? или пък за какво ти е да учиш как да говориш, така само ще знаеш кой те лъже и кой не....

ПТ: СЛУШАЙ СКАПАНИЯ УЧИТЕЛ В КЛАС БЕ... НЕ СИ ГОВОРИ СЪС СЪСЕДКАТА ЗА ОНОВА МОМЧЕ, И НЕ ОБЯСНЯВАЙ КЪДЕ СИ БИЛА. ПРОСТО СЕДИ И СЛУШАЙ БЕ!!!

АЗ 1 УЧЕБНИК НЕ СЪМ ОТВОРИЛ, ОЦЕНКА ПОД 95% НЯМАМ!!!

Ебати простотията написа. Че те само хората на високи длъжности ли говорят? Ти с некви нечленоразделни звуци ли общуваш, или си тръгнал натам? Тези предмети ти развиват мисленето, не може без тях, защото виждаме как голяма част от учениците сега не могат едно просто впечатление да изразят...

А иначе по темата - еми да си го кажем направо то някои хора толкова си могат и няма методи за ефикасно учене при тях.

MissHouse
03-05-2010, 18:04
само воля и съсредоточеност