PDA

View Full Version : Възмутена съм...



vanesa0pld
03-03-2010, 10:34
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИ!!!Пожелавам на всички много,здраве,щастие,късмет и дано все да имаме поводи за празнуване!!!

--------------------------------------------------------------------------------------
Сега по темата:
Много се ядосах като видях впрограмата че дори и днес,на празника на БЪЛГАРИЯ( :smt007 ) ще дават тия турски бози.. :-x
Днес празнуваме СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ забога....празнуваме освобождението ни от турците...
А пак ще гледаме турките сериали.... :smt119
нямам думи просто...неможеше ли поне днес да не ги дават??? :x

antiWHAT
03-03-2010, 10:36
Тебе някой да те бие в главата да ги гледаш? Аз не ги гледам, не ми пречат. Това е.

DimovB
03-03-2010, 10:36
Чудо голямо.

vanesa0pld
03-03-2010, 10:40
Тебе някой да те бие в главата да ги гледаш? Аз не ги гледам, не ми пречат. Това е.
никой не ме бие в главата да ги гледам...но се дразня :-x

antiWHAT
03-03-2010, 10:41
и ние какво да направим по въпроса?
Аз се дразня на времето... някой ще помогне ли?

MetalZone
03-03-2010, 10:42
но се дразня :-x

И това наш проблем ли трябва да стане?!

LadyDi
03-03-2010, 10:43
А мен ме подразни, че си сбъркала цветовете на българското знаме. Ама ей го на, примирявам се :)

hopekiller
03-03-2010, 10:54
Скоро разбрах, че за много хора парите са над всичко - обичаи, традиции, любов - всичко. Няма смисъл да търсиш принципи и морални ценности, трудно се намират. Глупаво е да, но дори всички да отидем пред офисите на всички ефирни телевизии, пак неможем да направим нищо.

antiWHAT
03-03-2010, 10:56
Скоро разбрах, че за много хора парите са над всичко - обичаи, традиции, любов - всичко. Няма смисъл да търсиш принципи и морални ценности, трудно се намират. Глупаво е да, но дори всички да отидем пред офисите на всички ефирни телевизии, пак неможем да направим нищо.

всичко си е рейтинг, колкото по малко хора ги гледат, толкова по-голяма вероятност има да ги свалят от ефир ;) има какво да се направи, но масово...
а такива изблици във форумите...

hopekiller
03-03-2010, 11:00
Да има, ако влезем в парламента едно 1000 човека, изколим всички политици и сложим оправляващи хора от народа, но не хора като Бай Ганьо, а хора с амбиций за по - добра България. Но това нали знаеш, че ще остане само в патриотичната ни мисъл.

antiWHAT
03-03-2010, 11:02
а ти грам мисъл не вложи в написаното!

LadyDi
03-03-2010, 11:04
Да има, ако влезем в парламента едно 1000 човека, изколим всички политици и сложим оправляващи хора от народа, но не хора като Бай Ганьо, а хора с амбиций за по - добра България. Но това нали знаеш, че ще остане само в патриотичната ни мисъл.
Човек, ти повярва ли си?
И си оправи правописа, защото е смешно да се биеш в гърдите, че си патриот, а да не можеш да пишеш на родния си БЪЛГАРСКИ език.

hopekiller
03-03-2010, 11:06
Да има, ако влезем в парламента едно 1000 човека, изколим всички политици и сложим оправляващи хора от народа, но не хора като Бай Ганьо, а хора с амбиций за по - добра България. Но това нали знаеш, че ще остане само в патриотичната ни мисъл.
Човек, ти повярва ли си?
И си оправи правописа, защото е смешно да се биеш в гърдите, че си патриот, а да не можеш да пишеш на родния си БЪЛГАРСКИ език.
Лелеле, смяташ ли че беше удачно да намесваш правописа ми в тази тема? Или просто ей така за идеята да се заядеш го правиш. Извинявай - къде съм аз, къде си ти - все пак си с 5 звезди...

LadyDi
03-03-2010, 11:08
Тия 5 звезди сигурно са заради това, че пиша правилно.
Не се заяждам, но си погледни мнението. Смешно е.

SoStarstruck
03-03-2010, 11:12
Офффф .. Големите патриоти,турските бози им пречели. Горките ..

hopekiller
03-03-2010, 11:15
Смешно е, но поне е по темата - сега защо не се накажеш, тъй като си офтопик. Виждам колко можеш да пишеш "Тия"... Хайде мир, няма да влизам в някакви пререкания, само защото си станал/а с задника нагоре.
Ползвай си звездите с акъл, а не с арогантно поведение.

antiWHAT
03-03-2010, 11:17
:lol: днес ме радва тоА

Pustinqchka
03-03-2010, 11:22
Плаче ми се от вас :lol:

LadyDi
03-03-2010, 11:29
Да вземете да ми видите ранга ли, че ми писна да ме бъркате с модератор.
Отивам да се накажа. Сто тояги по петите :D

Diam0nD
03-03-2010, 12:02
я юркай модератори да ме турят и мен почетен 8-)

Serseri91
03-03-2010, 12:14
Струва ми се, че темата е направена в опит за изпъкване като родолюбец сред безименните войни във форума ...
Не можа ли да измислиш нещо по - стойностно и смислено, от това със сериалите ? Плюенето по турските сериали се изтърка, също както и отчаяното състояние на младежта и спора за или против смъртното наказание.И мен ме дразнят приятелките на баба ми, които са в позицията на натрапници, също както вие възприемате турците, но не мога да ги изгоня от нас ;)

... :?

slavito007
03-03-2010, 12:18
Преди малко като бях с нашите градска, чувам как двама индивиди си говорят пълноценен разговор:
... Ама каква дата сме днес?
- Ами не знам.
4ти март сме днес...

Индивидите не бяха българи....
:razz:

w0sh
03-03-2010, 12:19
Предлагам в ден като днешния да се забрани използването на всички думи от турски произход : шише, шкембе, джам, евала и други, защото сме патриоти.

MakeMeLaugh
03-03-2010, 12:32
Всичко е бизнес.
Ако бяха ги махнали заради празника, на празника щяха да изгубят десетки хиляди.
По-добре отколкото да гледам някакви концерти на 60-годишни ''звезди'' как грачат и тем подобни.

Wildchildd
03-03-2010, 12:52
А най-добре да бяха запълнили програмата с патриотични предавания :) .
Обаче немааа, народа иска перла и листопад, той за това е и беден, щото е прост и се кълчи на турски ритми и гледа турски предавания. Малко са ни били 500 години, нахалос са си отишли руските,румънските,финланд ските и българските момчета :( .

Infinity
03-03-2010, 12:53
По Нова тв цял ден дават български филми.

cherinka
03-03-2010, 13:11
По Нова тв цял ден дават български филми.
Точно, да.
А и по канал едно редовно си дават български филми. :)

Защо когато ни заляха отвсякъде с латино-американските сапунки никой ненадигна глас срещу тях? А сега, когато по едно 30 канала въртят на ден по 2-3 латино-американски интриги никой не се оплаква? На мен не ми ли е писнало от Изаура, Мария, Маримар, Лусиа, Леонардо, Жасмин, Роксана, Офелия, Джована, Луис Диего.
Имаше точно около 10-20 хитови такива сериала, сега като пусна без да искам някой по "романтика", примерно, ми става тъпо, защото сюжетът на всички е един и същ, а съм свикнала с определени герои (като малка)
Бабите ни кво си мислите? Че гледат само турските сапунки ли? Не, с тях просто се парадира повече...


Тебе някой да те бие в главата да ги гледаш? Аз не ги гледам, не ми пречат. Това е.
Ако не беше форума, всички анти-теми по тия сериали в киберпространството и по рекламния блок по телевизиите и аз нямаше да знам какво е това листопад :-o
Смятай... щом даже чак го коментирам в момента колко съм облъчена с него. 8-) '

А когато даваха "Шехерезада" по нова тв някой оплакваше ли се? А когато даваха "брак с чужденец" някой оплака ли се?
Как пък баш листопад и перла са ви само в главите :lol:

AutumnTears
03-03-2010, 13:21
А най-добре да бяха запълнили програмата с патриотични предавания :) .
Обаче немааа, народа иска перла и листопад, той за това е и беден, щото е прост и се кълчи на турски ритми и гледа турски предавания. Малко са ни били 500 години, нахалос са си отишли руските,румънските,финланд ските и българските момчета :( .
;-)

Serseri91
03-03-2010, 14:43
Защо когато ни заляха отвсякъде с латино-американските сапунки никой ненадигна глас срещу тях? А сега, когато по едно 30 канала въртят на ден по 2-3 латино-американски интриги никой не се оплаква? На мен не ми ли е писнало от Изаура, Мария, Маримар, Лусиа, Леонардо, Жасмин, Роксана, Офелия, Джована, Луис Диего.



Ако го бях казал аз това, в положението на мохамеданин, щях да бъда поставен под графата на овцете, защото това е " доста плосък аргумент".Всъщност какъвто и да е той, има парче истина в него.

Canis_Dirus
03-03-2010, 14:54
:(
Направете петиция!

Diam0nD
03-03-2010, 14:59
:(
Направете петиция!
то вече за какво ли няма ?
Raybeez факт е това :)

Nam3less3
03-03-2010, 15:14
Мене доста ме дразнят "интернет патриотите". Особено като видя група във фейсбук от типа на "Ако сте патриоти, пишете на български". В реалния живот хората не са патриоти, пък тръгнали в ИНТЕРнет, където ако използваш само български език в международни сайтове като facebook, ограничаваш комуникацията. Примерно може да си общувам с чужденци във facebook, и ако не използвам кирилица и български език не съм патриот значи :lol:
Винаги съм гледал в интернет да ползвам само латиница, и по възможност английски език на местата, където това би било от полза.
И сега всеки "патриот" е За домейни на кирилица, въпреки недостатъците както за разработчиците, така за и за клиентите на интернет.

clockwork
03-03-2010, 16:47
:(
Направете петиция!във фейсбук!

ospower
03-03-2010, 17:17
Тия 5 звезди сигурно са заради това, че пиша правилно.
Не се заяждам, но си погледни мнението. Смешно е.
Ако беше така, още 20% от форума да имат "5 звезди", а защо не и 7.

ospower
03-03-2010, 17:18
Винаги са ми били смешни хората, които са християни само на Коледа, патриоти на 3-и март и влюбени на св. Валентин.

Естествено винаги интернет патриотизма е обилно поръсен с неграмотност и неуважение към родния език, но това май не е важно. Важното е веднъж в годината да се удариш гордо в гърдите и да извикаш "Булгар", а после.... :)
Колко е интересно да се правим на различни. Дори не ни се получава! :( 8-)

Mimchy
03-03-2010, 17:45
Ценнтостите на повечето хора днес са сведени до минимум ;) а имено- да ядът, да излизат и по цял следобед да гледат турски сапунки и да ревът (че си нямат техни проблеми)
Това е бизнес,щем нещем ще ги има било то на 3ти март, на 1 ноември на 24ти май .. на рождения ми ден? о.О .. Ясно е ,че малцинството в случая,които не ги гледаме и не ги одобряваме,нямаме право на глас ;) Нашият личен избор се сътои в това -в делничните следобеди ,просто да игнорираме 4-5 български телевизии и това е ;)

clockwork
03-03-2010, 17:56
Винаги са ми били смешни хората, които са християни само на Коледа, патриоти на 3-и март и влюбени на св. Валентин.

Естествено винаги интернет патриотизма е обилно поръсен с неграмотност и неуважение към родния език, но това май не е важно. Важното е веднъж в годината да се удариш гордо в гърдите и да извикаш "Булгар", а после.... :)
Колко е интересно да се правим на различни. Дори не ни се получава! :( 8-)друго си е да се кланяш на америка нали?

ospower
03-03-2010, 18:13
Сигурно е по-интересно е да се правиш на велик със заучени реплики и никаква мисъл. :)
Ако имаш предвид себе - да, така е. :)

plmn
03-03-2010, 18:48
Аз пък съм възмутен, че ежедневно плюем България, а в дни като този изведнъж трябва да забравим всичко и да се почувстваме горди, че сме българи.
Както, и че масата хора не влизат в църква, не знаят 1 молитва, но на Коледа изведнъж усещат духа и се чувстват християни.
Или пък тези, които се карат всеки ден, но на Свети Валентин всичко е различно.
Или може би деня, в който си искаме прошка? Всеки сложил по 1 усмивка и прощава. Дрън-дрън...

Mimchy
03-03-2010, 20:00
Аз пък съм възмутен, че ежедневно плюем България, а в дни като този изведнъж трябва да забравим всичко и да се почувстваме горди, че сме българи.

а не е ли хубаво ПОНЕ веднъж в годината да сме горди от това ,че сме българи? Държавата ни е такава и ние сме си го направили така,че да не се гордеем с това ,което сме , но нямаме ли право веднъж да се почувстваме горди с историята си,да се изправим на крака ,слушайки химна на България и да бъдем заедно,един народ .

plmn
03-03-2010, 20:28
Аз пък съм възмутен, че ежедневно плюем България, а в дни като този изведнъж трябва да забравим всичко и да се почувстваме горди, че сме българи.

а не е ли хубаво ПОНЕ веднъж в годината да сме горди от това ,че сме българи? Държавата ни е такава и ние сме си го направили така,че да не се гордеем с това ,което сме , но нямаме ли право веднъж да се почувстваме горди с историята си,да се изправим на крака ,слушайки химна на България и да бъдем заедно,един народ .

Имаме право. Целогодишно даже.

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 20:37
Аз пък съм възмутен, че ежедневно плюем България, а в дни като този изведнъж трябва да забравим всичко и да се почувстваме горди, че сме българи.

а не е ли хубаво ПОНЕ веднъж в годината да сме горди от това ,че сме българи? Държавата ни е такава и ние сме си го направили така,че да не се гордеем с това ,което сме , но нямаме ли право веднъж да се почувстваме горди с историята си,да се изправим на крака ,слушайки химна на България и да бъдем заедно,един народ .Ти си идиот...

Право!?Та наше право и задъллжение е всеки ден да се гордеем с това!Смешното е това,че един път в годината всеки се "гордее" с това.Ти само на Трети Мартли би българин/българка?

Но заставам и на позицията на другите.Защо да не псуваме калпавото ни управление и недодяланите ни представители?Аз се гордея,че съм Българин,а не с управлението ни.Горд съм с това,че нашите деди са жертвали живота си за НАС!Горд съм с това,че обичам страната си,и че съм готов в нейното име да се жертвам,стига да има смисъл!

Не ми пука за турските сериали.Все пак,всяка (почти) една песен,филм,илои каквото и да е творба няма цел да си възхвали държавата,а да даде повод за размисъл.Или греша?Ние трабва да направим сериали,които да се гледат по целият свят,а не да псуваме чуждите по нашия ефир.Нека дават туркси сериали,нека хората да се учат от тях,ако могат.Трябва да защитаваме правото си да сме народ,ако не го,то няма значение дали има България или не - на никой няма да му пука.Трябва да защитаваме държавата си не само пред Турция,а пред целия свят.Да покажем,че ние можем,ние заслужаваме да сме отделно,че ние сме различни от останалите.

А сега...сега всеки гледа да покаже какво има...

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 20:43
Едит: Дразня се на турските и китайски мартеници и чуждите смиволи по тях.Това е Български праник,а не някакъв дург.Все едно за деня на независимостта в Америка да внасям пуйки от България,пффф...

Mimchy
03-03-2010, 20:49
Ние трабва да направим сериали,които да се гледат по целият свят,а не да псуваме чуждите по нашия ефир.Нека дават туркси сериали,нека хората да се учат от тях,ако могат.Трябва да защитаваме правото си да сме народ,ако не го,то няма значение дали има България или не - на никой няма да му пука.Трябва да защитаваме държавата си не само пред Турция,а пред целия свят.Да покажем,че ние можем,ние заслужаваме да сме отделно,че ние сме различни от останалите.

А сега...сега всеки гледа да покаже какво има...

ние трябва това ,ние трябва онова.. и какво правим НИЕ по въпроса? всеки приказва и никой нищо не прави .Само знаем,че Трябва Някой да направи Нещо ;)
И не аз съм идиот,че го казвам , а всички сме идиоти,че така сме си го напрвили , че има само един ден ,който всички знаят какво се е случило тогава.Че всеки много се изхвърля голям патриот голямо чудо,но незнае какво е станало на 22 септември 1908г. ,или на много други значими за България дати!

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 20:56
Ние трабва да направим сериали,които да се гледат по целият свят,а не да псуваме чуждите по нашия ефир.Нека дават туркси сериали,нека хората да се учат от тях,ако могат.Трябва да защитаваме правото си да сме народ,ако не го,то няма значение дали има България или не - на никой няма да му пука.Трябва да защитаваме държавата си не само пред Турция,а пред целия свят.Да покажем,че ние можем,ние заслужаваме да сме отделно,че ние сме различни от останалите.

А сега...сега всеки гледа да покаже какво има...

ние трябва това ,ние трябва онова.. и какво правим НИЕ по въпроса? всеки приказва и никой нищо не прави .Само знаем,че Трябва Някой да направи Нещо ;)
И не аз съм идиот,че го казвам , а всички сме идиоти,че така сме си го напрвили , че има само един ден ,който всички знаят какво се е случило тогава.Че всеки много се изхвърля голям патриот голямо чудо,но незнае какво е станало на 22 септември 1908г. ,или на много други значими за България дати!Ние ли?Дефинирай ние!

Всеки прави каквото може.Не всеки прави филми или сериали.Аз лично ще се занимвам с биохимия или молекулярна биология.Един ден искам да измисля ваксина или лекарство за всеки вид СПИН,Рак,Ебола,Сифилис.По същия начин мога да те попитам - а ти какво правиш?В тийн форум с преобладаваща възраст 11-19 какво искаш да ти кажем - ние правим нов проект за нергоспестяване,нов вид атомни централи или нов вид космически кораби?Аз лично не съм правил нищо за избирането на представилите/премиера/президента ни.Пишеш глупости...

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 20:57
Турските сериали са най-големият проблем?

Просто ми е любопитно, защото аз телевизия не гледам и явно имам изкривена представа за проблемите на съвременна България...На всеки удавник му е нужно да се хване за сламка ;)

Diam0nD
03-03-2010, 21:01
Тия 5 звезди сигурно са заради това, че пиша правилно.
Не се заяждам, но си погледни мнението. Смешно е.
Ако беше така, още 20% от форума да имат "5 звезди", а защо не и 7.защото 7 е еврейското число ,а тук повечето хора ги мразят :)

ZipFail
03-03-2010, 21:04
Тия 5 звезди сигурно са заради това, че пиша правилно.
Не се заяждам, но си погледни мнението. Смешно е.
Ако беше така, още 20% от форума да имат "5 звезди", а защо не и 7.защото 7 е еврейското число ,а тук повечето хора ги мразят :)
:razz:

Mimchy
03-03-2010, 21:19
Ние трабва да направим сериали,които да се гледат по целият свят,а не да псуваме чуждите по нашия ефир.Нека дават туркси сериали,нека хората да се учат от тях,ако могат.Трябва да защитаваме правото си да сме народ,ако не го,то няма значение дали има България или не - на никой няма да му пука.Трябва да защитаваме държавата си не само пред Турция,а пред целия свят.Да покажем,че ние можем,ние заслужаваме да сме отделно,че ние сме различни от останалите.

А сега...сега всеки гледа да покаже какво има...

ние трябва това ,ние трябва онова.. и какво правим НИЕ по въпроса? всеки приказва и никой нищо не прави .Само знаем,че Трябва Някой да направи Нещо ;)
И не аз съм идиот,че го казвам , а всички сме идиоти,че така сме си го напрвили , че има само един ден ,който всички знаят какво се е случило тогава.Че всеки много се изхвърля голям патриот голямо чудо,но незнае какво е станало на 22 септември 1908г. ,или на много други значими за България дати!Ние ли?Дефинирай ние!

Всеки прави каквото може.Не всеки прави филми или сериали.Аз лично ще се занимвам с биохимия или молекулярна биология.Един ден искам да измисля ваксина или лекарство за всеки вид СПИН,Рак,Ебола,Сифилис.По същия начин мога да те попитам - а ти какво правиш?В тийн форум с преобладаваща възраст 11-19 какво искаш да ти кажем - ние правим нов проект за нергоспестяване,нов вид атомни централи или нов вид космически кораби?Аз лично не съм правил нищо за избирането на представилите/премиера/президента ни.Пишеш глупости...
под Ние имам предвид младите...и не тези на възраст 11-19 ами тези,като теб предполагам ,които имат възможността да избират,но не го правят ..

BluEWisH
03-03-2010, 21:22
тия сериали немат нищо общо с нащо освобождение. За мене Левски, Ботев и вс. хора дето загинаха за България, умряха на празно. За каво умряха за неква държава пълна с мутри, убийци и корупция????

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 21:25
под Ние имам предвид младите...и не тези на възраст 11-19 ами тези,като теб предполагам ,които имат възможността да избират,но не го правят ..Аз ли?Аз съм на 16 едва - море пред мен.И ние ТРЯБВА да направим нещо,но не като казваме на другите,че са болкуци,а като ги учим да не са ;)

Canis_Dirus
03-04-2010, 07:37
Трогнат съм! Някои хора тотално бъркат анти-турско, анти-еврейско и анти-незнамсикакво с про-българско. Но разлика има.

Освен това мисленето им е като на Пепа Общата от минния техникум, която веднъж в годината отрязва някой и след това цяла година спи спокойно със самосъзнанието, че не е куpва. Нищо, че на следващия ден са я минали половината 12б клас.