PDA

View Full Version : Проблемче



Gamble
03-03-2010, 11:23
Като си уча уроците,трудно се концентрирам.Прочета 2 изречения и ми минава мисъл,като какво съм правел вчера,с кой съм бил...
Какво да направя че да се отърва от разсейването ? :)

zoreto
03-03-2010, 11:31
Не мисля,че това е здравен проблем ама може да направиш следното:
изклучваш ТВ,комп и каквото други те разсейва,сядаш на бюрото и мислиш само за това,което трябва да научиш или си постави условие,което да спазиш Пр "ако не си науча,няма да ползвам комп-а днес" или нещо,което те мотивира.Сядаш и учиш,пък ако ти е по-лесно четеш на глас,пишеш. Просто трябва да се изолораш от всичко,което в момента не ти е нужно :)

ChessLAB
03-03-2010, 12:21
Не мисля,че това е здравен проблем ама може да направиш следното:
изклучваш ТВ,комп и каквото други те разсейва,сядаш на бюрото и мислиш само за това,което трябва да научиш или си постави условие,което да спазиш Пр "ако не си науча,няма да ползвам комп-а днес" или нещо,което те мотивира.Сядаш и учиш,пък ако ти е по-лесно четеш на глас,пишеш. Просто трябва да се изолораш от всичко,което в момента не ти е нужно :)

Това е доста, доста добра методика, но като цяло разсеяноста ти говори и за незаинтересованост върху важни неща за теб като ученето и възприемането на нова информация която може да ти е полезна. Пробвай това което е казала Зорето и след като си изчистиш съзнанието се концентрирай върху една мисъл или изречение от това което учиш и така разшири постепенно докато забравиш за останалото и си концентрираш върху това което правиш не само учене или четене. За всичко е необходимо концентрация за да си продуктивна личност !