PDA

View Full Version : Моите страхове...



DevilWish
03-03-2010, 11:28
Здравейте :)
Имам страшно труден период зад гърба си, някой от вас знаят историята, а за другите накратко - имах си сериозен приятел 2 години почти, много се обичахме, но трябваше да се разделим, защото родителите му са против връзката ни.Бях наистина в депресия, която продължи към месец.След това си отворих очите и видях, че съм правила всичко за него и покрай това съм зарязала всякакви забавления.Това е миналото..
Преди седмица-две се регистрирах в сайт за запознанства, но просто ей така /пс - не съм в България и по-често хората тук са сериозни ако търсят нещо, а не е само лиготия/.И по принцип никога не си давам мсн-а на хора без снимки.Този път съм го направила.След като видях, че имам непознато момче в листа си му писах, приказвахме си към 3 часа и си допаднахме супер много.
Миналият ден излезнахме . . и вчера пак... и тръгнахме и се радвам, защото е мил и добър и ме прави УЖАСНО щастлива.Още от сега ми дава някой неща, които бившият беше забравил да ми дава.
Стана много дълго и за това ще привършвам . . проблема е следния - мисля, че почти се влюбвам, а ме е страх.Изгубила съм доверието си във ВСЕКИ един мъж. . постоянно ме е страх, че и с този ще се случи нещо и ще ме зареже.Май няма точен съвет, който да можете да ми дадете, но . . въпроса е да си позволя ли да се влюбя?Нуждая се от това, връща ми живота . . но може пак да се разочаровам.Та да се впусна ли в авантюра пък да става каквото ще?
Мерси предварително, на всички прочели :)

3oPuTy
03-03-2010, 11:39
Така или иначе все някога ще започнеш нова връзка и все някога (най-вероятн) тя ще приключи и (може би) пак ще изпиташ тази депресия,която изпитваше през изминалия месец.

Извод:Щом ти е хубаво с това момче - действай пък да става,каквото е писано :) Знаеш ли пък ... Може с него нещата да са по-хубави,от колкото с предишния ти приятел ;)

ivcheto0o
03-03-2010, 11:43
но . . въпроса е да си позволя ли да се влюбя?
Да :) Ако не опиташ с това мом4е няма как да разбереш какво би излязло.Да наистина после може да боли,но поне ще си изживяла и хубавите моменти.А и ти сама каза 4е ти връща живота.Не можеш цял живот в страх.
Успех!!Надявам се мом4ето да не те разо4арова и да сте много щастливи :)

cherinka
03-03-2010, 12:01
Виж сега, страх те е - окау:) Онзи не е бил първият, нито последният, който ще те зареже. :)
Всяка една връзка, независимо приятелска, любовна, по бизнес, винаги завършва по кофти начин и за двете страни. Цаката е да съумееш да се радваш и да изживееш всички хубави моменти, които ще насъдят у теб. А краят винаги идва... краят, който е неизбежен за всяко едно начало. :)
Какъв е смисълът да се виждаш с това момче и отвътре да те гризе, че не можеш да му се довериш и че ще те зареже? Хем още не сте заедно, хем ти е кофти. Виждаш ли?-Проблемът е в теб. Просто се отпускай незабавно ( 8-) ) и се радвай на живота..

HappyBoo
03-03-2010, 12:15
Загърби страха и се отдай на любовта. Сама казваш,че ти е хубаво с новото момче, не виждам причина да не му се довериш. Не трябва страха от загубата да ти прече да играеш,да опиташ.. Много по добре е след време да се питаш 'защо го направих?' от колкото 'какво щеше да стане ако бях го направила?'. Да, вярно е, че няма вечни неща и края идва винаги.. но това не значи, че трябва да стоиш сама цял живот от страх да не те наранят. Току виж пък излезе нещо много по-добро и от предишната ти връзка. Съдбата си знае работата. :)

djessinka
03-03-2010, 12:27
Няма смисъл да те е страх, защото така или иначе, както се изказаха няколко човека по-горе, всичко си има край. Ей, живота не може да е винаги розов, защото ако няма разочарования и болка, няма да се радваме толкова много на хубавите неща случващи се около нас. За това не му мисли, ми зарязвай този страх и се отдай на щастието. :)

DevilWish
03-03-2010, 12:54
Леле много ви благодаря!!!!!Точно това беше нещото ,което имах нужда да чуя :-) :-) Ще се оставя по течението пък ще видим колко време ще съм щастлива /надявам се дългичко/ :))
ПС - тъкмо получих супер мил смс от него =)
Леле наистина съм ви ужасно благодарна.Супер сигурна съм, че ще сгреша ако не покажа това, което наистина чувствам. Мерси, мерси и пак мерси! :oops:

Take_That
03-03-2010, 14:22
Не можеш контролираш чувствата си. Ако се влюбиш, то просто ще се случи. Не се отдръпвай и не се страхувай.
Имаше една поговорка: Никгоа не губиш, когато показваш чувствата си, губиш, когато ги криеш... Помисли си :)

Faces
03-03-2010, 14:33
Хвърляй се смело с главата напред Ели и греби с пълни шепи ;) Не възпирай чувствата си и изпитвай това което ти идва отвътре защото все пак нали това им е хубавото...че са некотролеруеми пък и кой знае...може той да е точния за теб но никога няма да разбереш ако се отдадеш на страховете си ;)

ef4etyYy
03-03-2010, 14:43
не всички са еднакви, това, че един се е повлиял от мнението на родителите си, не значи, че всички го правят! Пробвай, току виж се получило нещо още по-хубаво от миналата ти връзка .. Късмет :-)

justwondering
03-03-2010, 16:24
но . . въпроса е да си позволя ли да се влюбя?
Да :) Ако не опиташ с това мом4е няма как да разбереш какво би излязло.Да наистина после може да боли,но поне ще си изживяла и хубавите моменти.А и ти сама каза 4е ти връща живота.Не можеш цял живот в страх.
Успех!!Надявам се мом4ето да не те разо4арова и да сте много щастливи :)
+1

Neopitom3na
03-03-2010, 17:06
Мисля, че не можеш да контролираш чувствата си. :)

YouDontKnowMe
03-03-2010, 17:09
Давай, няма по-хубава тръпка от тази. Но си имай едно на ум.

Phantom93
03-03-2010, 17:50
Леле много ви благодаря!!!!!Точно това беше нещото ,което имах нужда да чуя :-) :-) Ще се оставя по течението пък ще видим колко време ще съм щастлива /надявам се дългичко/ :))
ПС - тъкмо получих супер мил смс от него =)
Леле наистина съм ви ужасно благодарна.Супер сигурна съм, че ще сгреша ако не покажа това, което наистина чувствам. Мерси, мерси и пак мерси! :oops:
Не всички сме безчувствени загубеняци. :)

Mimchy
03-03-2010, 18:00
но . . въпроса е да си позволя ли да се влюбя?Нуждая се от това, връща ми живота . .
Ти сама казваш,че се нуждаеш от това :) Няма защо да превръщаш една разбита връзка в такъв страх и недоверие към срещуположния пол. Всички сме имали такива приключили връзки,разбити сърца и тем подобни , но изводът е,че всичко преминава , а животът си тече и не чака никого да се накани .. :) Така,че му се отдавай

buuu
03-03-2010, 18:11
и как успя да се влюбиш за 3 часа и 2 дена ? и как успя да разбереш ко ти дава и ко не :-o :?

Flander
03-03-2010, 18:11
Ще си позволя да коментирам, макар и да не те познавам. Та... моята мисъл е, че ако човек не опитва нещо, в което за вбъдеще ще има радост или мъка, то след като не е опитал няма да има нито радост, нито мъка. Дано си ме разбрала. А ако не си ще се опитам да дообясня. Имах в предвид, че за да я има радостта в живота, неизбежно е да я има и мъката. Иначе животът няма да е интересен. Успех :)

DevilWish
03-03-2010, 18:51
и как успя да се влюбиш за 3 часа и 2 дена ? и как успя да разбереш ко ти дава и ко не :-o :?
Хората се влюбват от пръв поглед, ти какво говориш . . ;)
И какво ми дава естествено, че виждам.Всеки случай е по-загрижен и идва по-често макар и уморен и тн от бившият ми приятел в последните месеци от връзката ни ;) Така че преценила съм ;)

Та както ме посъветвахте ще се отдам на чувствата си, но няма да му ги показвам много, защото ме е страх да не му стана безинтересна..