PDA

View Full Version : Съхраняване на лакове за по-дълго време?



shadows92
03-03-2010, 11:55
Здравейте, искам да попитам дали някой има идеи как да съхраняваме лаковете си за по-продължителен период след отварянето им и да избегнем изсъхване и разваляне на лака. При мен проблема е, че купувам лакове в по-големи разфасофки /на една марка, на която много ми харесват, но са само в такива разфасофки/ и не са никак евтини и е неприятно меко казано когато ги използваш най-много 3-4 пъти и започнат да се спичат и да не нанасят добре. Молбата ми е дали някой знае как може да ги съхраним за да не хвърляме излишно пари за нови лакове като старите дори не са свършили, а вече не стават за ползване.

Fx1
03-03-2010, 12:03
Най-важното е да ги затваряш хубаво след използване, както и да се лакираш по-бързичко - просто колкото повече контакт имат с въздуха, толкова по-бързо се сгъстяват лаковете.

Някои ги съхраняват в хладилника, но аз лично не виждам полза от това.

Решението - безотказно действа разредител за лак, но НЕ ацетон, лакочистител или нещо такова, защото те развалят лаковете. Специални разредители има на Пърфект (ней-достъпните), както и на по-професионални марки, ако ти се отделят повече пари. Няколко капки и лакът е като нов!

Infinity
03-03-2010, 12:14
Дръж лаковете по-добре на по-хладно място.
Не ги оставяй продължително време отворени.
И си купи разтворител - помага!
Не знам какви са тия лакове , които са скъпи пък не издържат много,
нооо аз мога с две ръце да ти препоръчав лаковете на Seventeen.
Уникални просто ! Супер цветове имат и издържат без да са мръднали минимум една година. :)

slynchoo
03-03-2010, 14:09
Не знам какви са тия лакове , които са скъпи пък не издържат много,
нооо аз мога с две ръце да ти препоръчав лаковете на Seventeen.
Уникални просто ! Супер цветове имат и издържат без да са мръднали минимум една година. :)

Да.Уникални са!

Pustinqchka
03-03-2010, 14:24
Не трябва да са на светлина, иначе няма как да се съхранят.

teenems
03-03-2010, 18:02
аз моите ги държа в хладилника :-D

hahavteen
03-03-2010, 18:35
Къде е логиката да се държат на хладно или в хладилника? Според мен би трябвало да е точно обратното защото ако си натопиш ръцете в студена вода след като се лакираш лака изсъхва по-бързо. Тоест според мен е логично да не трябва да са на студено... :-o