PDA

View Full Version : Въпрос за Пробните изпити - 7 клас..



SmilezZz
03-03-2010, 12:29
Здравейте !!

Искам този месец да отида на пробни изпити по математика и БЕЛ..И някъде бях чела,че пробните изпити са по-трудни от истинските изпити - наистина така ли е ?.. :shock:
Който вече е кандидатствал и е ходил на пробни изпити,моля да каже мнението си тук :)


И да ви попитам - кога са пробните изпити по БЕЛ и Математика - Русе :-o

Като цяло - може ли да ми дадете малко инфо за тези изпити :oops:

LoupGarrou
03-03-2010, 12:40
Здравейте !!

Искам този месец да отида на пробни изпити по математика и БЕЛ..И някъде бях чела,че пробните изпити са по-трудни от истинските изпити - наистина така ли е ?.. :shock:
Който вече е кандидатствал и е ходил на пробни изпити,моля да каже мнението си тук :)


И да ви попитам - кога са пробните изпити по БЕЛ и Математика - Русе :-o

Като цяло - може ли да ми дадете малко инфо за тези изпити :oops:

Когато бях в седми клас (сега съм 10. клас) бях много сигурен в знанията си по БЕЛ, нищо че в даскало 'учителката' ми казваше, че едва съм за 4 . Не ходих на изпит по БЕЛ и имах над 5,50 . Математиката беше изцяло друга история, затова и реших да отида. Аз съм от малък град, затова ходих в един от големите за пробен изпит, който се заплащаше (съжелявам, но не помня цената). Беше малко преди истинските изпити, някъде към месец преди това, ако си спомням правилно (може и повече да е било) . Аз ходих с една съученичка, ама бяхме в различни стаи и си беше съвсем като на истинския изпит при нас, всмисъл изобщо не се подсказваше или нещо такова. Когато излязоха резултатите много се притесних, защото не го бях взел, тоест имах 2 oO . На изпита за кандидатстването имах 3,679.

Не мога да ти кажа кой е бил по-труден, защото оттогава мина доста време, а и аз не бях добър по Математика. В рамките на месец доста се амбицирах (или притесних е по-правилното) и бая зор си дадох. Може да е било от това, а може и от ученето да съм си дигнал успеха, не знам.

Съветът ми е да не се притесняваш от оценката, която ще получиш на изпита. Отиваш да видиш как е атмосферата и да се пробваш, ако резултатите не ти харесат, това само ще те амбицира повече да положиш повече усилия в оставащото време, ако пък са добри си кажи, че изпита може да е по-труден и продължавай да учиш : ) !

ameli
03-03-2010, 19:01
По-лесни са. ..

1 - защото са на материала взет до тук
2 - задачите са подобни, но все пак на истинския са по гадни :o

Ahhhhh
03-04-2010, 07:10
Аз като бях на пробен преди години по математика теста ми се стори по труден - имах само 50 точки от сто възможни ;д Иначе по български беше по - лесен- нямаше преразказ и самите въпроси не бяха толкова подвеждащи.

justunique
03-04-2010, 07:57
..

petiam
03-04-2010, 07:59
пробните са по-трудни от истинските .. поне аз така знам .. иначе и аз съм 7ми клас и ходих на 20 и 21 на пробните ..

girlche
03-04-2010, 20:53
със сигурност пробните са по-трудни =) :)

nefchi_bs
03-05-2010, 07:27
И аз съм останала с впечатлението,че са по-трудни от истинския изпит...Все пак не може на всички пробни да имам 2ки и накрая на реалния изпит да имам 4 и половина...Няма как да стане тва..

Pwnmaster
03-05-2010, 07:29
Министерството прави пробните по-трудни за да види на какво ниво сме и да се ориентират какви неща да дадат на същинския изпит.

green9
03-05-2010, 13:12
Да,аз също мисля,че пробните са доста по-трудни,но не се знае какво могат да измислят

LoveRetroMusic
03-05-2010, 16:30
По-лесни са. ..

1 - защото са на материала взет до тук
2 - задачите са подобни, но все пак на истинския са по гадни :o

WTF?

nIkEnCeTy_bE
03-05-2010, 16:47
Определено са по-трудни. Както и олимпиадите. Аз на пробни не съм ходила, но истинския изпит беше лесен. Смъкнаха и баловете по училищата. Моя изпит по Математика миналата година беше адски труден, тъй като някой задачи, дори не ги бях виждала. Но все пак и на уроци не бях ходила, норално. Въпреки това, пробните изпити са по трудни.

MissHouse
03-05-2010, 17:55
незнам но искренно се надявам :lol: 8-)

ameli
03-06-2010, 10:24
По-лесни са. ..

1 - защото са на материала взет до тук
2 - задачите са подобни, но все пак на истинския са по гадни :o

WTF?

добремм .. първия пробен изпит за мен беше в началото на февруари. той беше на материала взет до момента (формули, фигури, ъгли и т.н.) другата седмица ще ми е втория пробен - той ще включва симетрали, триъгълници ... нещата взети този месец + предишните

сега разбра ли .. :)

FlowerPower
03-06-2010, 10:30
Зависи къде ходиш ( при коя фирма например ). "По- амбициозните" фирми дават по- трудни тестове, отколкото са в действителност. Аз плащах по 7 лв за изпит. Обикновено изкарвах 4.90 по Математика и 5.50 по БЕЛ. На изпитите имах над 5.40 по Мат и над 5.80 по БЕЛ. Задължително отиди, пробните изпити помагат ;)

Unendlich
03-06-2010, 12:30
Когато бях 7-ми клас (сега 9-ти) ходих на всички пробни изпити. Първо имахме от училището два пробни :

- Математика
- Бел


След това МГ-то в града ни организира всяка година 2 пробни по математика - и на 2-та отидох, а таксата - 5 лева. По БЕЛ беше каквото очаквах, там нямах затруднения. (говоря за изпита на министерството), по математика обаче ми се стори по-труден от пробния. Лично според мен пробните по математика са по-лесни от същинския. Въпреки всичко - отиди, тъкмо виждаш какво е, няма нищо нереално. :)

someonerandom
03-06-2010, 13:54
Едно от полезните неща на пробните е това,че свикваш с обстановката.На мен лично доста кофти ми действат тези сериозно неща по олимпиади като анонимност,пъхане на листчета в пликове и постоянно притеснение да не объркаш проклетата процедура.По пробните опне свикваш да си на изпит.
А за трудността-аз пък мисля,че са годе-долу еднакви...

SmilezZz
03-07-2010, 07:45
Благодаря на всички за отговорите.. :-) Златни сте :-)

Но иначе някой знае ли кога са пробните изпити..Става въпрос за Русе :)