PDA

View Full Version : Цветен гипс



TheKiddd
03-03-2010, 19:52
Искам да попитам от къде мога да закупя от гипсовия бинт-пластмасовият гипс който служи за гипсиране :) :)
Питам защото на баба ми и беше чупена ръката и не са и я наместили както трябва и сега трябва на ново, искам от този по модерния цветния гипс защото един познат който си беше счупил крака каза че със този гипс можеш да се къпеш и не задушава и е много по добър Моля ви помогнете :) :) :)

xkorem
03-03-2010, 20:26
1:Оправи си правописните грешки,едвам го разчетох
2:Докторите знаят това
3:Бягай да купиш
5: Успех от xkorem :grin:

amk933
03-03-2010, 20:39
Не го купуцаш от някъде специално, просто преди да гипсират ръката на баба ти, казваш, че искаш от него и съответно си заплащаш на място м/у 50 и 100 лева горе-долу. Няма специална аптека или нещо такова. И да много по-добър е. :)

TheKiddd
03-05-2010, 17:21
аз мога да си намеря тези консумативи без пари само трябва да знам как се казват

liim0nka
03-06-2010, 20:07
Не го купуцаш от някъде специално, просто преди да гипсират ръката на баба ти, казваш, че искаш от него и съответно си заплащаш на място м/у 50 и 100 лева горе-долу. Няма специална аптека или нещо такова. И да много по-добър е. :)
моля? :shock: това в кой град е ?
защото не веднъж (за жалост) съм ползвала тези гипсове и се купуват от магазини за такива патерици, бастуни, неща да ти стягат киткатам глезена и т.н..не знам кой ги предлага по 50-100 лева..но ако не се лъжа са между 10-20лв. досега не бях чувала, че ти предлагат в болницата и от този гипс.

liim0nka
03-06-2010, 20:17
аз мога да си намеря тези консумативи без пари само трябва да знам как се казват
пластмасов гипс..ти отиди в магазина и като кажеш гипс..или пластмасов ще те разберат. :)

amk933
03-06-2010, 21:07
^ Това не е да ти стяга китката и глезена, ами си е баш пластичен гипс. Това, което си купуваш от аптеката за 10-20 лв е съвсем друго...Няма нищо общо. За счупена ръка искаха 80 лв на майка ми за пластичен гипс. Но е много по-удобен - можеш да си се къпеш с него и не спарва... ;)

TheKiddd
03-07-2010, 17:47
От Плевен съм и обиколих всички аптеки и никаде не намирам ако някой се наеме да ми закупи или знае от каде могат да се вземат да драсне едно ЛС и до колкото знам са чветни- сини червени и т.н.т по това се познават или се бъркам

liim0nka
03-07-2010, 18:10
^ Това не е да ти стяга китката и глезена, ами си е баш пластичен гипс. Това, което си купуваш от аптеката за 10-20 лв е съвсем друго...Няма нищо общо. За счупена ръка искаха 80 лв на майка ми за пластичен гипс. Но е много по-удобен - можеш да си се къпеш с него и не спарва... ;)
имах предвид, че тези магазини продават И такива неща..знам много добре какво представлява гипса..не веднъж ми се е налагало да го ползвам.Точно си е пластмасов да :) ..и се маха единствено с една машинка, която има ужасен звук ;дд.. и тези гипсове не се предлагат в аптека..а в магазини за консумативи и медицинска апаратура

TheKiddd
03-07-2010, 20:47
Мале направо ми иде да те разцелувам утре ще видя а като го взема от такъв магазин в комплекта всичко ли си има???