PDA

View Full Version : Какво мислите за България и Македония?



Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 21:22
Постоянно гледам злобата,която се лее между "българи" и "македонци" в youtube.За мен сме един народ,един език и една държава трябва да сме.Глупаво е да казват,че говорят "македонски"...Чист диалект си е.Не знам кога ще ми дойде музата да взривя Македония просто...

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 21:30
А според мен не сме едно, защото не можеш да си "едно цяло" с някой, който не го иска... Причините няма да ги анализирам, но според мен границата ни с бюрманците трябва да бъде затворена.Че не може - не може :) Но не мислиш ли,че трябва да сме?Как може да съдим един народ с промит мозък?

Мен лично ми става гадно като слушам песен като тази http://www.youtube.com/watch?v=3mXYfGZDRRc&feature=related или Морен сокол,Назад назад моме Калино,Македонско девойче да се казва,че са Български или Македоснки,та това са песни за един и същ народ,за НАШИЯ народ...

w0sh
03-03-2010, 21:32
Македония отдавна спря да бъде България. Причини много и то в миналото.

Днес те се самоопределят като народ, както много други по света (само в Русия са изключително много новопровъзгласили се народности).

Нямам причина да искам чужденци като македонците в държавата си, след като те искат да използват нашите блага за своя полза.

Still1ME1Still1HERE
03-03-2010, 21:38
Македония отдавна спря да бъде България. Причини много и то в миналото.

Днес те се самоопределят като народ, както много други по света (само в Русия са изключително много новопровъзгласили се народности).

Нямам причина да искам чужденци като македонците в държавата си, след като те искат да използват нашите блага за своя полза.Пелин,пелин...

amk933
03-03-2010, 21:50
Два народа, две държави, един език...това мисля.

Не смятам, че сме един народ най-малкото, защото през последните години се разви една доста силна нетърпимост. Исторически не съм запознат много, но да се твърди, че Александър Македонски е българин е все едно да се твърди, че кирилицата е руска. В този ред на мисли ми се струва, че има разлики между нас още от време уно...

Имам няколко приятели македонци, разбирам се с тях. Не сме се карали с тях. Напротив даже...даже си говорим на българо-македонски...

LadyDi
03-03-2010, 21:57
Аз пък не разбирам защо у нас има такова желание македонците да се признаят за българи.
За какво ни е Македония?

AutumnTears
03-04-2010, 06:30
Аз се надявам единствено процеса за получаване на българско гражданство, за "македонците" с българско самосъзнание, да се ускори и улесни, за да се завърнат в родината си... Според мен вече е ясно, че териториално двете държави няма да бъдат едно никога повече. На кого му трябват "чужденци" с промити мозъци в държавата? Тези, които паразитират тук, не са ли достатъчни? 8-)

Canis_Dirus
03-04-2010, 07:43
Единствено желая да заведем дело за кражба на интелектуална собственост и национално наследство - историята, фолклора и тн.
След това се налага вето на членството им в НАТО и ЕС докато не спрат да ни крадат историята.

Младите македончета ще са много благодарни. Материала по История ще се взима за един срок.

AutumnTears
03-04-2010, 08:00
Искаш да кажеш да се улесни процеса за придобиване на гражданство на държава-членка на ЕС за хора, които претендират, че са с българско самосъзнание?

Да, точно това имах предвид.

AutumnTears
03-04-2010, 08:08
И как ще различиш един македонец с българско самосъзнание, от друг македонец, който иска да излъже властите и да вземе български паспорт, който да му отвори портите към целия ЕС и да се представя за българин?
Мисля, че е ясно за какви случаи имам предвид. Хора като Спаска Митрова (?) трябва по-лесно да получават българско гражданство...
(да, наистина не съм запозната обстойно с политиката на България спрямо получаването на български паспорти) Направиха ми впечатление някои изявления в телевизионни предавания, за този проблем...

Canis_Dirus
03-04-2010, 08:15
Предлагам да въведем политиката на Германия по този въпрос. Двойно гражданство е възможно сама в рамките на ЕС. Тост може да си гражданин на две държави от ЕС, но не и на държава член на ЕС и държава извън ЕС.
Това няма да спре хората да искат български папспорти, но пък какви ще са последствията за Македония?

Still1ME1Still1HERE
03-04-2010, 10:46
Предлагам да въведем политиката на Германия по този въпрос. Двойно гражданство е възможно сама в рамките на ЕС. Тост може да си гражданин на две държави от ЕС, но не и на държава член на ЕС и държава извън ЕС.
Това няма да спре хората да искат български папспорти, но пък какви ще са последствията за Македония?Това ще бъде доста грубо :D

Иначе как можем да заведем дело за фолклор и история,като преди сме били един народ с ебна история и фолкор.Късно е вече да се цепим.Просто трябва да се наричат според мен и в двете държави българско-македонска история и фолклор евентуално :)