PDA

View Full Version : За или против добавките



Everytime
03-04-2010, 14:24
Правя тази тема, за да знам какво е вашето мнение за добавки като протеин,креатин .. дори анабол :)

Valento
03-04-2010, 14:42
Ми аз съм против .. естественото си е най-красиво ... аз добавки не съм взимал .. защото постоянно тичам и тренирам , и просто не съм стигал до тях .. към добаки посягат хора , които не знаят какво рискуват с тях ... и както спомагат за по-бърз разстеж на мускула , така може един ден да останат без него .. другото което тези с добавките или както ги наричат повечето "Химиците" не им се занимава да правят тяло с години .. а искат за отрицателно време да се получи .. но си понасят последствията след това ! :)

Myrth
03-04-2010, 14:44
Ти не се ли научи, че анаболите не са добавки?

Иначе мнението ми е положително, но не ползвам. В много теми по-назад съм споменавал защо.

Накратно основните добавки са за попълване на дупки в диетата или добавка към съвършен хранителен режим, когато нуждите от възстановяване са особено високи. Но вторият случай се среща при професионалисти, не вярвам някой от нас да има толкова високи нужди.
Креатинът е особено добра и безвредна добавка, в случай че си в добро здраве и нямаш проблеми с отделителната система. Дава сила и енергия, оптимизира покачването на маса и е естествено вещество, което се среща в месото. Лично аз обаче не изпитвам нужда от такава добавка, правилната тренировка я замества според мен. Може би ако някой ден изпадна в застой и не мога да мърдам наникъде, което не ми се вярва да стане, бих го използвал.

едит: пил съм креатин и настина си струва.. ако търсиш моментни резултати и нямаш претенции към трайността им :)

Everytime
03-04-2010, 14:49
мне аз съм решил, че ще тренирам без никакви добавки каквито и да са и не бързам за никаде :)

dice
03-04-2010, 17:28
kategori4no protiv

fr33runner
03-06-2010, 10:45
Ми аз съм против .. естественото си е най-красиво ... аз добавки не съм взимал .. защото постоянно тичам и тренирам , и просто не съм стигал до тях .. към добаки посягат хора , които не знаят какво рискуват с тях ... и както спомагат за по-бърз разстеж на мускула , така може един ден да останат без него .. другото което тези с добавките или както ги наричат повечето "Химиците" не им се занимава да правят тяло с години .. а искат за отрицателно време да се получи .. но си понасят последствията след това ! :)

Към добавки посягат хора,който не знаят какво рискуват с тях?!?!

Какво рискуват примерно ако вземат един протейн?Да си похарчат парите,без резултати.И какво друго?Айде,моля ти се...(Изключвам,че някой с тежко чернодробно заболяване ще си вземе протейн.)

Everytime
03-06-2010, 10:56
и кфо като дадеш 2 лева за некфа храна на прах ? все едно не мога да се наям в къщи :?

hamilcar
03-06-2010, 11:45
Някои хора са много прости и не се извинявам за това. Хранителните добавки не са за наяждане. Не го ли разбрахте вече ?
Не, не са вредни, ако са качествени и се взимат както трябва има ефект от тях.

Не съм взимал анаболни стероиди, но в скоро време мисля да пробвам. Има някои препарати, които ми допадат.

Chacho
03-06-2010, 11:48
Има хора, които не могат да се наядат вкъщи защото примерно са 8 часа на работа и имат eдна почивка.

В подписа си написал че протеините са отрова и да се яде месо. А знаеш ли, че месото е най-добрият източник на протеини?

Аз съм за добавките, макар че не взимам. Доста по-чисти са от почти всичко продавано по магазините. Ако си мислиш, че се опазваш като не взимаш добавки, се замисли с кво блъскат месата, плодовете и зеленчуците, които ядете. Колко допълнителни имуностимуланти, хормони и пр. им дават.

fr33runner
03-06-2010, 12:27
Ами човек не знам,аз не съм се опитвал да се наям със протейна.И ако си намериш протейн за 2 лева и искаш да се наяждаш с такова,по-добре стой гладен.

Едит-+1 за колегите над мен. :)

Everytime
03-06-2010, 13:35
всеки си преценява за себе си :) аз лично съм категорично против и надали ще се стигне за да взимам протеини, а да не говорим за анаболите... :?
Все пак казвам отново, че всеки си отговаря за себе си и както пише по-горе за последствията :)

Everytime
03-06-2010, 13:40
а колкото до месото от магазина.Ами аз си ям от вкъщи месо. :) не купувам :) За кфо се гледат прасетата и я теленце и друго :)

Bimmer
03-06-2010, 14:48
Еми може и да има безвредни добавки, но моята истина си е, че естественото направено е най-добрата награда за всичко.

Myrth
03-06-2010, 15:38
Оф стига с това естествено направено. Излезте от клишетата. Добавките са естествени, те ти дават само градивен материал, това не променя нищо. Анаболите вече не дават материал, те са стимуланти за белтъчен синтез, това е неестественото!

А иначе, взимането на анаболни стероиди без състезателни амбиции си е чиста комплексарщина. Hamilcar, състезател ли ще ставаш?

Bimmer
03-06-2010, 17:08
Оф стига с това естествено направено. Излезте от клишетата. Добавките са естествени, те ти дават само градивен материал, това не променя нищо. Анаболите вече не дават материал, те са стимуланти за белтъчен синтез, това е неестественото!

А иначе, взимането на анаболни стероиди без състезателни амбиции си е чиста комплексарщина. Hamilcar, състезател ли ще ставаш?

Еми може и да има безвредни добавки, но моята истина си е, че естественото направено е най-добрата награда за всичко.
;)

IceCold
03-06-2010, 19:44
Абе не са много за предпочитане но аз лично съм ЗА защото се оформяш за отрицателно време 8)

Myrth
03-06-2010, 19:57
Абе не са много за предпочитане но аз лично съм ЗА защото се оформяш за отрицателно време 8)

глупости

Ivchiii
03-06-2010, 20:04
Наистина глупости..
Аз съм твърдо против !
От естественото по хубаво няма..

torino
03-06-2010, 20:05
добавките вообще не са вредни,обаче в България като чуят за тая дума и веднага хората се сещат за най-голямата химия на света ...

Everytime
03-06-2010, 20:29
Наистина глупости..
Аз съм твърдо против !
От естественото по хубаво няма..

:smt023

fr33runner
03-06-2010, 20:53
Everytime,прочети малко,поразпитай малко и си поправи подписа,защото всичко което каза до тук са глупости.

Chacho
03-06-2010, 20:59
Абе хора, вие как си представяте, че правят добавките, бе? Да не мислите, че от въздуха създават нещо изкуствено? Лошо няма да си вярвате там в квото си вярвате, но не пропагандирайте неистини. Попрочетете малко по темата, тогава коментирайте!

Аз само ще кажа, че анаболните стероиди, които толкова много отричате, още по рождение виреят из телата ви. Според вас тестостерона какво е?

Протеин = белтък. Месото е изградено от белтъци. Хайде сега отричайте протеините. Повечето протеинови добавки се извличат от яйца и млечни продукти. Извличането не е много по-различно, от разграждането на храната в стомасите ви. Говорете за неестествено..

А, помежду другото, в луканката понякога бутат нокти. Много от саламите имат колкото месо, толкова и сол. Да не коментирам вредните консерванти, ароматизатори, набухватели, оцветители, които слагат на хранителните продукти, защото няма да се побере на една страница коментара.

Хубаво е, когато храната идва от градинката в задния двор. Тогава нещата са най-контролируеми. И все пак торовете са също толкова синтетични, колкото и добавките. Оттам растът зеленчуците, с които се хранят животните в градината.

Бон апети!

LO6IQ
03-07-2010, 06:05
http://www.youtube.com/watch?v=rBBWMRRWOrM
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
STEROIDS NEVER.
Може би бих хапнал някоя протеинова вафла ,ако затъпея до такава степен. :)

fr33runner
03-07-2010, 06:45
http://www.youtube.com/watch?v=rBBWMRRWOrM
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
STEROIDS NEVER.
Може би бих хапнал някоя протеинова вафла ,ако затъпея до такава степен. :)

На къде повече от сега?
Да сравняваш стероидите и протеиновите вафли еее,ами не знам не мога да се сетя за друго такова сравнение просто. :)

Myrth
03-07-2010, 06:53
Аз само ще кажа, че анаболните стероиди, които толкова много отричате, още по рождение виреят из телата ви. Според вас тестостерона какво е?

Под формата на анаболи ако не се лъжа не се приемат чисти хормони, а техни метаболитни предшественици и подобни съединения. Не съм много запознат честно казано. Но функциите на хормоните са твърде многостранни и навързани, за да се рискува да се приемат отвън, затова съм против анаболите. Просто не се чувствам достатъчно запознат с физиологията на тялото, за да предприема такава стъпка (пък и не ми трябва). За съжаление малки шайки на по 14-15 години зобат като коне и порастват на маса в права пропорционалност с намаляването на акъла...

Everytime
03-07-2010, 07:49
fr33runer..everytime говори глупости защото не е запознат и затова е направил темата,за да види мнения на някой който знае повече.. :)
Ти примерно ако не знаеше какво е това щеше ли да си купиш ?

fr33runner
03-07-2010, 07:55
fr33runer..everytime говори глупости защото не е запознат и затова е направил темата,за да види мнения на някой който знае повече.. :)
Ти примерно ако не знаеше какво е това щеше ли да си купиш ?

Така кажи,аз останах с впечатлението,че спориш,че хранителните добавки са вредни.

Everytime
03-07-2010, 11:49
мне.нищо подобно.Темата е ясно написана : За или против добавките :)

LO6IQ
03-07-2010, 12:00
@fr33runner би ли ми обяснил защо добавките са ПОЛЕЗНИ ?
Добавките са пълна химия и вредят на тялото повече ,отколкото са полезни. Определено имат ефект външно , но едва ли укрепват здравето... :?
Това си е мое мнение за добавките.
Трениране и правилно хранене мисля че е достатъчно.

sStoianov
03-07-2010, 13:31
Няма полезна добавка дори витамин Ц всичко товари бъбреците.Това ,че има хора ,които ги мързи и искат за 1г. да постигнат резултат за 2г. говоря за греатин, аминокиселини и т.н не аноболи и стрероиди.При внезапно спитане на фитнес и добавки почти се връща старите резултати ,ако искаш да си готин сега пий добавки ,но когато нямаш време за фитнес пак ще се върнеш в предишното състояние.Ако искаш тези мусколи да ти останат до 60 -65г. чисто тренирай.

fr33runner
03-07-2010, 13:54
Бъбреците се товарят и от 100 гр водка ако става на въпрос.А LO6IQ ако мога да отговоря на въпроса ти с въпрос-ти би ли ми обяснил защо са вредни?Това е просто силнорафинирана храна.Дори на много болни,след тежки заболявание и са загубили килограми им се предписват същите протеинови пудри за да се въстановят.

Everytime
03-07-2010, 14:02
Няма полезна добавка дори витамин Ц всичко товари бъбреците.Това ,че има хора ,които ги мързи и искат за 1г. да постигнат резултат за 2г. говоря за греатин, аминокиселини и т.н не аноболи и стрероиди.При внезапно спитане на фитнес и добавки почти се връща старите резултати ,ако искаш да си готин сега пий добавки ,но когато нямаш време за фитнес пак ще се върнеш в предишното състояние.Ако искаш тези мусколи да ти останат до 60 -65г. чисто тренирай.
:smt023

Myrth
03-07-2010, 14:08
Копеле, тука има скандални идиоти.

Chacho
03-07-2010, 14:08
Myrth, съгласен съм, но под надзора на специалист, както и с лечебна цел, анаболни добавки не са вредни. Жалко е, че някои взимат игли и се боцкат без да имат достатъчно познания какво точно си причиняват. Всичко трябва да си има граници.

sStoianov, нали се сещаш, че и портокал да ядеш, бъбреците пак си вършат работата. А ти тренирай 2 години без добавки, почивай 4-5 месеца и да видим дали мускулите ще са ти същите. Без да се поддържаш, ако щеш само домашни пилета да ядеш, няма да си запазиш кондицията.

Между другото, ходенето товари сърцето. Да спрем да ходим ли?


Мен един друг въпрос ме вълнува, пак по темата. По-евтино ли излизат добавките от храните съдържащи ги? (говоря за протеини, гейнери, ензими)

sStoianov
03-07-2010, 14:38
Говоря за излишно натоварване на бъбреците при тези добавки ,защо при използване на тези добавки непрепоръчват да се пие алкохол,защото става зле за бъбреците.Пример за спадане при добавки качват се 5-6см. за 6месеца и за 3 седмици пауза 3-4 см. по-малко т.е остават 3-2 см.Без добавки за 1г. се качват 5-6см. ,но неспадаш за 3 седмици, вярно качва се мазно не бързо се губят плочките.Това е мое мнение и надблюдение всеки си има собствено.Аз съм на мнението ,че не трябва да се пият лекарстава без причина.

Myrth
03-07-2010, 14:54
Да, лекарства не трябва да се пият без причина, но това не са лекарства!!!

Много е важно какво си качил - вода и захари в мускулните клетки или чиста мускулатура. Мускулът и в двата случая изглежда горе-долу еднакво. Качеството на качените мускули зависи на първо място от вида на тренировката, след това и от наична на хранене. Най-бавни, но най-добри и трайни резултати дава тренировката с големи тежести на базовите упражнения + високомазнинна-нисковъглехидратна диета с висок белтъчен прием (разбирайте прием на протеин). При този начин каченото е най-чисто (тоест качва се предимно сухо мускулно вещество, а не гликоген и вода както при повечето билдърски сплитове), а качената мускулна маса, тъй като е истинска, се сваля трудно.

Добавките нямат никакво отношение към трайността на каченото (с изключение на креатина, при който СТРАНИЧЕН ефект е оводняването на мускулите и съвсем естествено при спиране на приема спада и водното съдържание...това при монохидратната форма на креатина)! Може да се каже, че колкото по-бързо се постигнат дадени резултати, толкова по-лесно се и губят. Това е в общия случай. Най-трайните резултати при мен дойдоха от трен със свободни тежести и на лостове. Също така, най-много маса и най-бързо качих тогава, когато във фитнеса правих само тежки клекове, набирания и кофички (и двете с доп. тежест).. по това време не взимах никакви добавки, но се хранех ужано правилно и ужасно много, просто за отрицателно време порастнах толкова, колкото не бях порастнал за дълго време тренировки с добавки и относително добро хранене.

Chacho
03-07-2010, 14:55
Добавките не са лекарства. А статистиката не знам откъде я черпиш, но силно ме съмнява, че точно добавките са били причината. Факторите са достатъчно много, че да е трудно да ги преброи човек.

Ако приемаш един и същи грамаж витамин С от хапче и от плодове, бъбреците ще се натоварват еднакво. Алкохол така или иначе не се препоръчва. Пък и по-опасно е товаренето на черния дроб, но това е при непремислени количества и по-тежки добавки.

www.bb-team.org

Everytime
03-07-2010, 16:21
Копеле, тука има скандални идиоти.
Myrth..не всеки знае колкото теб за да даваш оценка.. ако тфа за идиотите ако е конкретно насочено към мен мога да ти кажа ,че ако знаех нямаше да имам интерес да пиша тема :)

sStoianov
03-07-2010, 17:13
Моите надблюденя са за греатин,гейнар и аминокиселини на средна цена и качество.Разбира се ,че при строга диета и добре изпълнена програма резултатите са на ниво.Аз казах добавките са за мързеливи хора.Това кое колко вреди си е лично мнение(за агресията за пъпките и т.н) разбирасе за този ,който пие не са вредни.

Chacho
03-07-2010, 17:26
sStoianov, аз също не пия, но не ги смятам за вредни. Креатин и гейнер се казват. Креатина е ензим, гейнера в идеалния случай е микс от протеини и въглехидрати, аминокиселините са градивните елементи на протеините.

Понеже ти отговарям трети път на мнение, да не сметнеш, че е лична нападка. В спора се ражда истината.

Everytime - когато един човек не знае, няма нищо срамно и лошо в това да пита. Когато обаче се изказва неподготвен и подвежда други незнаещи, нещата вече придобиват съвсем друг вид.


Myrth е казал достатъчно верни неща по темата.


Аз да си повдигна пак въпроса: Кое излиза по-евтино, режим с добавки или такъв без?

Myrth
03-07-2010, 17:48
Относително е. При мен излизаше по-скъпо, защото не правех компромиси с храната. Други пък го карат само на добавки, пак излиза по-скъпо, защото не получаваш резултат. Ако се хванеш сериозно на хорото с добавките, на месец отиват поне 80лв. Виждал съм хора по форумите, които дават по около 300 лв месечно за всякакви луксозни продукти. Един стак за месец на хубава фирма от 3-4 продукта във всеки случай излиза доста солено. С удоволствие бих пробвал на BSN стака с протеиновата бленда, креатиновата матрица и азотният бустър. Това вече може да ти донесе видими, бързи резултати, само че трябват 2-3 стака за пълен ефект (поне така съм чел в review-та на продуктите). И ако вече човек знае как да запази тези резултати има смисъл от добавките! :)

Впрочем пил съм на BSN syntha-6 протеиновата бленда и останах много доволен.

sStoianov
03-07-2010, 17:51
Не го смятам за нападка.По мой приятели съдя за тези добавки никога не съм се интересувал и не смятам да се интересувам.Съдя ,че са леко изнервени и малко пъпчасали по врата :D и почнаха да мислят само за фитнес и колко им е ръката, разбира се това може да си е от хората.
По въпроса разбира се ,че без добавки е по-евтино все пак по над 100лв за горе-доло качесвени добавки.Но едно правилно и здравословно хранене по 5-6 пъти на ден изисква също финанси ,време за приготвяне и обвързване с графици и да мъкнеш навсякъде ядене.

nbb
03-07-2010, 18:05
Не го смятам за нападка.По мой приятели съдя за тези добавки никога не съм се интересувал и не смятам да се интересувам.Съдя ,че са леко изнервени и малко пъпчасали по врата :D и почнаха да мислят само за фитнес и колко им е ръката, разбира се това може да си е от хората.
По въпроса разбира се ,че без добавки е по-евтино все пак по над 100лв за горе-доло качесвени добавки.Но едно правилно и здравословно хранене по 5-6 пъти на ден изисква също финанси ,време за приготвяне и обвързване с графици и да мъкнеш навсякъде ядене.

ТИ СИ УНИКАЛНО ДА УНИКАЛНО ТЪП ЧОВЕК .......... ПРИ ТЕБЕ ПЪПКИ МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПОЯВАТ БЕ ПРИ СЕКИ Е РАЗЛИЧНО .. СТАВАЛИ ПО АГРЕСИВНИ НЕКАДАРНИК !

Myrth
03-07-2010, 18:09
По принцип появата на акне и агресивно поведение са странични ефекти при употребата на стероиди. Пирай приятелите си какво пият.

А може и да е напълно случайно.

nbb
03-07-2010, 18:22
По принцип появата на акне и агресивно поведение са странични ефекти при употребата на стероиди. Пирай приятелите си какво пият.

А може и да е напълно случайно.

ТОЙ НЕЗНАЕ КФО ГОВОРИ ЧУЛ ОТ НЯКАДЕ НЕЩО И ВЕДНАГА БИЛИ АГРЕСИВНИ МОЖЕ ДА ЗИМАТ СТЕРОИДИ АМА ТОЙ КАТО НЕМОЖЕ ДА ГИ РАЗЛИЧИ .........

Everytime
03-07-2010, 18:37
никой не се е родил всезнаещ :)

sStoianov
03-07-2010, 19:15
nbb ти си тъп казвам ,че не знам дали е от добавките може и да си е от човека и не агресивни ,а нервни като тебе.Знам ,че всеки защитава това което прави и за него това е правилно ,аз изказвам мое мнение и надблюдение.Аз си се интересувам от чиста тренировка.

nbb
03-07-2010, 19:38
nbb ти си тъп казвам ,че не знам дали е от добавките може и да си е от човека и не агресивни ,а нервни като тебе.Знам ,че всеки защитава това което прави и за него това е правилно ,аз изказвам мое мнение и надблюдение.Аз си се интересувам от чиста тренировка.

ТИ СИ УНИКАЛНО ТЪП И СМОТАН .......... 1 ВО НЕ САМ НЕРВЕН САМОЧЕ ГЛУПАЦИ КАТО ТЕБЕ НЯМА КАК ДА НЕ ИМ ЕБЕШ МАЙКАТА МИСЛЕХ ПО РАНО ДА НАПИША КОМЕНТАРА САМОЧЕ МИСЛЕХ ЧЕ ЩЕ СПРЕШ ДА ПИШЕШ НО ТИ НЕ СПРЯ ..... КАЗА ЧЕ СА БИЛИ АГРЕСИВНИ ТФА НЕ Е ОТ ДОБАВКИТЕ СМОТАНЯКО АКО ЗИМА АНАБОЛИ ЩЕ Е АГРЕСИВЕН И КФО КАТО СА МУ СЕ ПОЯВИЛИ ПАПКИ НЕ НА СЕКИ СЕ ПОЯВАВЯТ НА НИКОЙ НЕ МУ ПУКА ОТ КФО СЕ ИНТЕРЕСУВАШ ТЕМАТА Е ЗА ИЛИ ПРОТИВ ДОБАВКИТЕ МОЖЕШЕ ДА НАПИШЕШ ДАЛИ СИ ЗА ИЛИ НЕ И ДА СПРЕШ ДА ПИШЕШ ТАПИТЕ СИ КОМЕНТАРИ .......... НЕКАДАРНИК !

Everytime
03-07-2010, 19:39
спрете да се храните излишно пичове.. :)

torino
03-08-2010, 09:05
Хората се опитаха да ви го обяснят,че няма нищо вредно обаче вие верно сте некви скандални идиоти батко.За пример,храната в организма като ти се усвои също става на прах ... Правете разлика между Хран.добавки и Химия,явно не я правите,в България трудно човек може да си намери качествена химия дори.Тея добавки са мн. по хубави от 80 процента от нещата дето ги продават по магазините ...Прочетете малко и тогава говорете вредни ли са или не,а това с бъбреците са пълни глупости ...
Като заключение : Добавките не правят мускули ...

shisharkatapz
03-13-2010, 13:11
Добавките са безвредни и много полезни(дълго е за обяснение).Обаче ако искаш ДОБАВКИ трябва да отделяш по 200-300 на месец за нещо качествено и ако тренираш сериозно.Иначе от тях файда няма.

D3Co
03-13-2010, 23:36
Безвредни са,само ако знаеш как да ги пиеш и четеш за страничните ефекти,които могат да предизвикат.При протеина има вероятност да вгиднеш кръвно и така нататъка.Не може да се комбинира с лекарства и тем подобни.А креатин-а (Monohydrat) си товари бъбреците и затова хората си препоръчват да се пие само вода,когато пиеш креатин.И да добавките не са ХИМИЯ!!!Дори на моменти са полезни.Но наистина цената им е доста висока.Особено на качественият протеин.Протеините на Optimum например,които са едни от най-качествените,вървят на цена 120-130 лв за 2кг и 200-300гр,които според дозата стигат за 2 до 4 седмици.А с една опаковка чудеса не стават :).

redbul2
03-14-2010, 08:08
За съжаление малки шайки на по 14-15 години зобат като коне и порастват на маса в права пропорционалност с намаляването на акъла...

Ето това е истината.По-добре не бих могъл да го кажа.

r3c0nn3c7w3
03-14-2010, 15:37
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ !!!

Защото, от 11 години тренирам и една добавка не съм зел нито нещо с което да си стимулирам мусколите да растат повече.
Толкова промени са настъпили с тялото ми, че даже съм се учудил какво става, защо става.

kadishona
03-14-2010, 17:07
Моля простете невежеството ми, ако забележите такова!

Анаболите или Стероидите или Анаболните стероиди (едно и също е) не приспадат към добавките.

Ще кажа и за двете! Като начало има едно нещо което ги обединява - вредни са!

Анаболите си играят с гена на човек, което въобще не е хубаво. Наблюдават се странични ефекти, част от които проявяващи се след години. Може би тук всички знаете за какво говоря и няма да пиша много.

Добавките от своя страна (протеин, креатин, витамини, киселини и т.н.) много помагат при тренировки, повишават издръжливостта, мускулната маса, възстановяването на мускула и т.н., но също са опасни в големи количества и продължително ползване.

Myrth
03-14-2010, 18:00
Добавките от своя страна (протеин, креатин, витамини, киселини и т.н.) много помагат при тренировки, повишават издръжливостта, мускулната маса, възстановяването на мускула и т.н., но също са опасни в големи количества и продължително ползване.

This is simply not correct. 90 % от добавките са безвредни за целогодишно ползване.

kadishona
03-15-2010, 08:07
Добавките от своя страна (протеин, креатин, витамини, киселини и т.н.) много помагат при тренировки, повишават издръжливостта, мускулната маса, възстановяването на мускула и т.н., но също са опасни в големи количества и продължително ползване.

This is simply not correct. 90 % от добавките са безвредни за целогодишно ползване.Добавките си играят с количеството вещества, което приема тялото ти. Т.е. добавят още в-ва, по непознат начин за организма, което не е хубаво, особено ако ги ползваш много време. Може би не 90%, а 10% не са вредни (или ако са, много малко) и това може би е суровия протеин и още няколко, за които не мога да се сетя..

Chacho
03-15-2010, 09:03
Суроватъчен протеин, ензимни добавки, витамини, въглехидрати, гейнери, мастни киселини. Не са малко.
Разбира се, че всичко трябва да е в премерени количества, никой не е казал, че трябва да изядеш кофата протеин на прах за два дена. Повечето обаче са годни за непрекъснато ползване.

usmiv4o
03-19-2010, 13:54
Правя тази тема, за да знам какво е вашето мнение за добавки като протеин,креатин .. дори анабол :)
Анабола добавка... добре няма проблем... Поне си редактирай темата... ;)