PDA

View Full Version : пулс



ecstazy
03-04-2010, 17:35
искам да ви питам колко трябва да е г/д нормалния пулс за 14 годишно момиче...

mimsssssss
03-04-2010, 17:59
65 удара в минута :)

ecstazy
03-04-2010, 18:03
ОМГ в момента ми е около 90 удара в минута к'во да правяя ?!? :shock: валидол?!валериан?!лекар?! :shock: от 1 час стоя на стола нямам физическо натоварване още от 1 ден чуствам засилено сърцебиене но не мислех че е толкова...над обикновеното О.о на какво може да се дължи? стрес?страх?проблеми?

Xeon
03-04-2010, 18:20
Стрес, страх, проблеми, както ти казваш.Възбудата също се брои.

jadacris4o
03-04-2010, 18:43
Аз пък винаги съм бил така. Г/д пулса ми е 90-95. Не го усещам и нямам никакви проблеми със спорт или физическа работа. Преди години ходих на кардиолог. Гледа ме на видеозон или нещо такова, защото щяха да ме оперират от сливици и аз малко детенце направо се панирах. Пулса ми беше 150-160. И затова ме пратиха на картиолог. Той каза, че сърцето ми е било много здраво и т.н. Кажа и че през пубертета може да е ускорен. На мен не ми създава проблеми. Просто ако си го втълпяваш ще ти се увеличи повече, но пак нищо няма да ти стане. Вече не слушам, че като ми е увеличи пулса може да стане нещо. НЯМА такова нещо (поне при мен).

ImmortalSportFreak
03-04-2010, 19:58
На възрастен човек нормата е 75.
На активно спортуващ-между 40 и 60-70.
На тийн-към 80.
Естествено в спокойно състояние. ;)

YouDontKnowMe
03-04-2010, 21:08
Аз пък винаги съм бил така. Г/д пулса ми е 90-95. Не го усещам и нямам никакви проблеми със спорт или физическа работа. Преди години ходих на кардиолог. Гледа ме на видеозон или нещо такова, защото щяха да ме оперират от сливици и аз малко детенце направо се панирах. Пулса ми беше 150-160. И затова ме пратиха на картиолог. Той каза, че сърцето ми е било много здраво и т.н. Кажа и че през пубертета може да е ускорен. На мен не ми създава проблеми. Просто ако си го втълпяваш ще ти се увеличи повече, но пак нищо няма да ти стане. Вече не слушам, че като ми е увеличи пулса може да стане нещо. НЯМА такова нещо (поне при мен).
^^
И при мен е така. Иначе, в някои случаи ускорения пулс може да е признак, че си притеснен, уплашен или, че имаш някакъв проблем. Или просто си уморен. Но, не пречи , че е 90-95.

batkodoki
03-04-2010, 23:12
искам да ви питам колко трябва да е г/д нормалния пулс за 14 годишно момиче...

няма такова нещо като "нормален"!

сърдечната активност е сложна компонента от възраст+пол+килограми+здра ословен статус+психичен такъв+неща за които изобщо не знаем! => норма няма!

има обаче паталогични отклонения обективно отразени чрез ЕЕГ.