PDA

View Full Version : Правене на сайт с wordpress



Diam0nD
03-04-2010, 20:48
Тъй да питам сега хора дето имат опит с правенето на сайтове и най-вече с wordpress .Там имам яко проблем ,че не мога да го инсталирам :( Дали може малко помощ за инсталацията ? А ако имате идеи с какво друго да почна да правя сайт : давайте . По принцип знам HTML и css + бегли познания по javascript 8-)

bebzgirl
03-05-2010, 14:25
Notepad ++ :-)

Diam0nD
03-05-2010, 16:51
ташак ли си правиш ? 8-)

SolusChristus
03-05-2010, 17:02
Diam0nd, сървъра ти поддържа ли MySQL?

Diam0nD
03-05-2010, 17:17
Мм не знам ... така де аз нямам сървър ,домашният комп не върши ли работа ? Пф аз съм доста НЕнавътре в материята с wordpress . Ако можеш да дадеш някъде линкче да прочета ?

rosenhristev
03-06-2010, 08:40
Домашен компютър ще ти свърши работа, но трябва да имаш XAMPP на него, за да ти симулира сървър... Не ти го препоръчвам, защото ако не си със мощен интернет сайта ще бави и ако не го защитиш както трябва всеки, който реши ще може да ти го бута...
Ако толкова искаш wordpress използвай примерно blog.bg, wordpress.com или нещо подобно има много, които са и лесни,защото са инсталирани и просто почваш да си правиш блога без да се занимаваш с инсталации и настройки...
Ако не смяташ да използваш системата за блог има доста по добри, които ще ти свършат по-голяма работа, но не мога да ти препоръчам нищо, като не знам за какво ти трябва...

Писането на сайт на Notepad++ не е ебавка, там се пише всичко и се предполага, че трябва да го знаеш това щом твърдиш, че знаеш html, css и още какво беше...
Можеш да използваш и програми с които да си изградиш сайта, като web page maker, dreamweaver и други...

Nam3less3
03-06-2010, 12:27
Тъй да питам сега хора дето имат опит с правенето на сайтове и най-вече с wordpress .Там имам яко проблем ,че не мога да го инсталирам :( Дали може малко помощ за инсталацията ? А ако имате идеи с какво друго да почна да правя сайт : давайте . По принцип знам HTML и css + бегли познания по javascript 8-)Ако ще си ползваш домашния компютър за хостинг, прави го само ако сайта ти е с цел обучение или експерименти. Ако искаш да се занимаваш с web programming, разгледай http://www.w3schools.com
За wordpress - тука сигурно пише всичко http://bg.wordpress.org/

Diam0nD
03-06-2010, 13:15
За мен е ебавка ,щот си пиша на дриим-а . Капиш ? Не искам блог да си правя ,а сайт ... w3school го знам ,от там учих html-a 8) Работата е ,че малко ме мързи да пиша код ,а и не съм хич наясно как се работи с пhп :(

Nam3less3
03-06-2010, 13:19
За мен е ебавка ,щот си пиша на дриим-а . Капиш ? Не искам блог да си правя ,а сайт ... w3school го знам ,от там учих html-a 8) Работата е ,че малко ме мързи да пиша код ,а и не съм хич наясно как се работи с пhп :(Значи искаш да си направиш сайт, хостван от компютъра ти, динамичен с php/asp.net? За какъв по-точно сайт става въпрос?

Diam0nD
03-06-2010, 13:54
значи аз за хост не съм мислил още . Просто май с тоя wordpress май ще тря ми е компа ,ама се чудя дали ня да е по-добре да седна да го пиша ? И да чета за тва Php 8-)

Nam3less3
03-06-2010, 13:55
значи аз за хост не съм мислил още . Просто май с тоя wordpress май ще тря ми е компа ,ама се чудя дали ня да е по-добре да седна да го пиша ? И да чета за тва Php 8-)Ако се интересуваш от програмиране чети за php, ако не, пробвай да минеш без него :D

Diam0nD
03-06-2010, 14:29
Добре де не ми е много ясно как така може да се комбинира пхп и джаваскрипт ? :oops:

Nam3less3
03-06-2010, 14:32
Добре де не ми е много ясно как така може да се комбинира пхп и джаваскрипт ? :oops:Php е програмиране от страна на сървъра. Като дадеш view source тука на форума не може да видиш тоновете php. javascript е програмиране на браузъра за ефекти, контрол на данните, които въвеждаш и т.н. Може да видиш javascript-а като дадеш view source на която и да е страница, защото това е програмиране от страна на клиента, и браузъра ти чете и интерпретира javascript-а, докато php заявките(примерно пускане на тема във форума) се обработват на сървъра.

Diam0nD
03-06-2010, 16:05
ахаа .. тва автоматично значи и боравене с база данни а.к.а май ес кю ел ?

Nam3less3
03-06-2010, 16:07
ахаа .. тва автоматично значи и боравене с база данни а.к.а май ес кю ел ?Ами да, ако искаш динамичен сайт, с user control, акаунти, коментари и всякакви такива ти трябва база данни(access, oracle, mysql и т.н.)

L0ST
03-06-2010, 17:34
Може и аз да не съм разбрал, но момчето е писало, че има проблем при инсталацията.. Ако ни каже каква грешка му дава, как го инсталира, какъв сървър използва, ще ни е много по-лесно да му кажем къде греши.

Diam0nD
03-06-2010, 19:15
ахаа .. тва автоматично значи и боравене с база данни а.к.а май ес кю ел ?Ами да, ако искаш динамичен сайт, с user control, акаунти, коментари и всякакви такива ти трябва база данни(access, oracle, mysql и т.н.)
засега това ,което съм замислил е нещо като търговски сайт - с рекламки ,качване на нови неща и така ^^

Nam3less3
03-06-2010, 19:21
ахаа .. тва автоматично значи и боравене с база данни а.к.а май ес кю ел ?Ами да, ако искаш динамичен сайт, с user control, акаунти, коментари и всякакви такива ти трябва база данни(access, oracle, mysql и т.н.)
засега това ,което съм замислил е нещо като търговски сайт - с рекламки ,качване на нови неща и така ^^Ами доста работа е. Самото писане на кода и правенето на дизайна, съвместимост с различни screen resolutions, съвместимост с различните браузъри, поддръжка, добър хостинг, добър домейн, защита против атаки, search engine optimization(SEO) и какво ли не :D
Ще ти трябва html/css/javascript/php или asp/asp.net/sql/може и xml поне на теория е така :D
Ама са готини, по-леки и лесни езици, отколкото езиците за системно програмиране.

rosenhristev
03-06-2010, 21:22
ако се хванеш да учиш всички тези работи до 2 години ще си направил доста добър сайт...

имаш и друга алтернатива:
правиш си сайта на някакъв CMS и почваш да ги учиш тези езици и да си правиш свой собствен и ще ти е по офертно, защото тъкмо ще ти се е развил почети сайта и ще си пуснеш твоя 8) или поне аз ако бях на твоето място щеше да направя така...

Nam3less3
03-06-2010, 22:08
ако се хванеш да учиш всички тези работи до 2 години ще си направил доста добър сайт...

имаш и друга алтернатива:
правиш си сайта на някакъв CMS и почваш да ги учиш тези езици и да си правиш свой собствен и ще ти е по офертно, защото тъкмо ще ти се е развил почети сайта и ще си пуснеш твоя 8) или поне аз ако бях на твоето място щеше да направя така...И другата опция е да плати на някоя фирма да му го изготви. Зависи какви са му целите.

Diam0nD
03-07-2010, 07:48
Еми човек уча компютърна,комуникационна и електронна техника в ТУ София ... според теб заслужава ли си да плащам ,след като сядам ,пиша и после в юнито ще ми е по-лесно програмирането 8-) +това разбрах ,че php не е задължително да има :oops:

rosenhristev
03-07-2010, 11:50
^по принцип не е задължително да има php зависи точно за какво искаш да го използваш този сайт...

Не съм съгласен, че уеб програмирането ще ти помогне точно в твоята специалност...

Diam0nD
03-07-2010, 20:53
до колкото знам php е писан на c ,така че ... :D

Nam3less3
03-07-2010, 23:05
до колкото знам php е писан на c ,така че ... :DКомпилатора да, а и има много езици със c-like синтаксис. Или езиците със синтаксис тип "кърдави скоби" :D

ritobis
03-08-2010, 18:27
Diam0nd, сървъра ти поддържа ли MySQL?Той не може програмата да си инсталира пък сякаш ше знае кво е MySQL :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

rosenhristev
03-08-2010, 20:49
Diam0nd, сървъра ти поддържа ли MySQL?Той не може програмата да си инсталира пък сякаш ше знае кво е MySQL :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:много станахте яките копелета тука по-добре замълчи... ако беше в неговото положение нямаше и до тук да си стигнал 90%


php няма общо с С/С++

Diam0nD
03-10-2010, 09:14
Diam0nd, сървъра ти поддържа ли MySQL?Той не може програмата да си инсталира пък сякаш ше знае кво е MySQL :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
ей боклук ,спи спокойно :) знам какво е mysql .
Четох за правене на локалхост, за боравене с база данни и следващата седмица почвам по-сериозно да чета и да слагам програмки 8-)