PDA

View Full Version : аз правя всичко за нея,а тя..



nymphadora
03-05-2010, 07:08
То не беше Тривитаминол,то не бяха домашни маски
да не говорим колко маски и балсами съм събрала в нас..
и косата ми си е суха,каквото и да правя :-#
даже маската на LORYS не ми помага особено,но все пак има някакъв резултат..
имам чувството,че колкото повече се грижа за нея,толкова по-суха става (тя е къдрава попринцип и затова е сухичка) :-o вече ми иде да си я мия само с шампоан,та да види тя!

nixx
03-05-2010, 07:42
Зависи от колко време я отглеждаш по този начин. Моята също е къдрава и гадничка. Спомням си, че когато започнах много да се грижа за нея първия месец почти нямаше разлика, въпреки че я мажех със 100 неща. Може би се нуждае от малко подстригване?

ecstazy
03-05-2010, 07:47
често ли я миеш...то сигурно от всичките тия маски може... остави я да подиша без нищо мий я възможно най-рядко подстрижи я не я гори...и не знам...

nymphadora
03-05-2010, 07:56
мия я два пъти седмично (което според мен си е съвсем нормално)
и грижи за нея полагам от около половин година..
нито я суша със сешоар,нито ползвам преса :neutral:
странно,нали.. 8-)

Canis_Dirus
03-05-2010, 07:58
А поемаш ли достатъчно А и Б витамини? А Есенциални мастни киселини? А?

nymphadora
03-05-2010, 08:02
А поемаш ли достатъчно А и Б витамини? А Есенциални мастни киселини? А?

А и Б витамини-да
есенциалните мастни киселини напоследък съм ги позабравила,но не мисля,че това е причината.. :-o

Canis_Dirus
03-05-2010, 08:05
A по колко поемаш на ден?
Е така от любопитство питам.

MakeMeLaugh
03-05-2010, 08:12
Отиди на лекар.
Така няма да я оправиш.
Възможно е да имаш някакъв проблем.

nymphadora
03-05-2010, 08:15
ами витамин А около 2,5 мг.
витамин Б пиех Б комплех и гледах отделно да ги набавям от храната или чрез домашни маски :)

ecstazy
03-05-2010, 08:21
съгласна съм с шефчето :lol: отиди на лекар или..нз :?

heiress
03-05-2010, 08:23
Честно казано и да отидеш на лекар.. все тая е....
Дерматолозите тука са под всякаква критика. Аз имах огромни проблеми с косата и съм обиколила сигурно всички дерматолози в София, че и в провинцията съм ходила.. единствено доктор Тонкин си разбира от работата и то не кой знае колко. Проблемите ти с косата може и да идват от друго място, така че е много трудно да се останови от какво точно ти е проблема с косата, но мисля че едни качествени витамини и продължението с маслата ще ти се отрази добре.

nymphadora
03-05-2010, 08:52
чак пък за лекар не мисля,че съм :?
напоследък се храня много нередовно и съм под много стрес,това също се отразява много на косата..

MakeMeLaugh
03-05-2010, 09:05
Не ти го казах напразно..... ;)

Отиди на лекар и искай направление за кожен.
Ако нищо не стане и след това отиди на гинеколог да ти оправи хормоните малко.

Не се бъ(а)зикам ;)


П.П. Много е дразнещо това българско мислене - ама те лекарите така и така не стават не ходи, няма смисъл. Или пък тя ще ти каже същото, можеш и сама. Никаква хъс, никакъв ентусиазъм да си решиш проблема. Лекарите не са 1-2 или двама, избор - голям, позаинтересувайте се бе. Егати мърмораните сте станали.
Има проблем, косата й пада, пробвала всичко което знае, ама не ще и не ще да иде на лекар и слуша другите как й казват да не ходи.
като си търсиш оправдание постоянно, за какво мислиш за проблема изобщо..

heiress
03-05-2010, 09:20
Аз не съм казала да не ходи на лекар.. просто от личен опит знам, че дерматолозите изобщо не разбират от коса.. 100% има изключения, но поне аз не съм попадала на читав лекар.

MakeMeLaugh
03-05-2010, 09:27
Твоя опит се базира на ходене най-вероятно в 1 град, или до 3-4 дерматолога - това какъв процент е?
Има и значение дали е бил частен или не?
И дали пък твоите проблеми не са били малко по-специфични, а нейните може да не са.

Аз също бях обиколил над 5-6 дерматолога заради един смешен проблем, но накрая с интересуване и питане намерих доста добър, който каза напълни различни и верни неща. С питане и интересуване всичко се постига, а пари за частен лекар свързано засягащи здравето не се пестят, когато няма друг вариант.

Ама тука вече влизаме в друг спор.

Авторката ще й дойде акъла, ама дано да не е късно, че проблемите с кожата или хормоните бързо се влошават и усложняват.

yonsaaa
03-05-2010, 11:19
еххх моята косица пък е толкова мазна,чеее.........бих убила да имам суха коса