PDA

View Full Version : Bluetooth



LadyDy
03-05-2010, 18:20
Здравейте! :)

Току-що ми възникна един проблем след инсталацията на Блутуут-а ми. Оказа се, че поради факта, че съм от една седмица вече с Уиндоус 7, не се поддържа от самия блутуут....само за 2000, XP, Me, etc. Само може да се сваля информация на компютъра от телефона, обратно - не. Какво следва оттук? Нов модул ли да купувам :(

bonjovi
03-05-2010, 18:25
ами не сам мого сигурен ама може да стени ако си намериш драйвери :-o

doomkillerr
03-05-2010, 18:59
Ако кажеш марката и модела на блутуута - може и да ти намерим драйвери за 7-цата... Да знаеш, че драйвери от Уиндоус Виста стават и на 7-цата - съответно на 32-битовата версия стават от Виста 32-бита и за 64-битовата версия стават от 64-битова Виста! :)

П.С. - Кажи колко бита ти е сегашната операционна система! 8)

LadyDy
03-06-2010, 17:20
Bluetooth USB Dongle

L0ST
03-06-2010, 17:38
От доста време ползвам на няколко компютъра Windows 7 и попринцип си намира драйверите автоматично за почти всички периферни устройства.

А ако вградената програма, която е включена в седмицата не ти харесва, можеш да си сложиш bluesolei (илинещо такова), преди вървеше с почти всички усторйства на диск.

doomkillerr
03-06-2010, 17:44
Bluetooth USB Dongle

Я пробвай с ето тази програма: Bluetooth Software Download (щракни точно тук за да я свалиш) (http://dox.bg/files/dw?a=c8e9e7419e)

Видях, че сама открива блутуут устройството, сваля си необходимите за него драйвери и подходящи програми за трансфер и т.н.

П.С. - Дано да стане! :)

LadyDy
03-07-2010, 07:09
Благодаря! Ей сега ще пробвам. :)

LadyDy
03-07-2010, 07:21
Ами отворих програмата, започна инсталацията, ок. Обаче още на първото - където трябва да намери Блутуут-а, зацепва. Т.е то си е в компютъра, ама не го намира и така цялата инсталация се прецаква. :(

LadyDy
03-07-2010, 12:44
Aбсолютно всичко следвах, както каза, но нищо не се получава. Какво ли не опитах, наистина, но просто няма шанс явно да се получи нещо...

doomkillerr
03-07-2010, 13:15
Aбсолютно всичко следвах, както каза, но нищо не се получава. Какво ли не опитах, наистина, но просто няма шанс явно да се получи нещо...

Нали в първия си коментар спомена, че можеш да изпращаш файлове от телефона към компютъра, но обратно не?!?! - Нали така? :-o

Като щракнеш върху някой файл денес бутон на мишката и от падащото меню избереш "Send to..." -> "Bluetooth device" - какво става? :)

LadyDy
03-07-2010, 16:14
Значи - с дискчето, като инсталирам програмата, мога само да качвам на комютъра. Пробвах и от Send to, но не стана....

doomkillerr
03-07-2010, 16:21
Значи - с дискчето, като инсталирам програмата, мога само да качвам на комютъра. Пробвах и от Send to, но не стана....

Как се казва тази програма? Би трябвало да има и по-нова версия! :)

LadyDy
03-07-2010, 17:41
Таз, която си върви със Блутуут-а. Bluetooth Soleil...

doomkillerr
03-07-2010, 18:15
Таз, която си върви със Блутуут-а. Bluetooth Soleil...

Я си свали ето тази версия: BlueSoleil 6.2.227.11 - (линка е към торент файл) (http://torrage.com/torrent/9679B0CC2C5B6BCD47D084BF34EF4DE8DD5D3FB4.torrent)

Все пак виж коя е твоята версия на програмата!

Драйвери за блутуута можеш да намериш и по хардуерния му номер... Щракаш десен бутон на мишката върху иконата на десктопа "Computer" -> "Manage" -> "Device Manager" ... Там трябва да намериш блутуута, като устройство да щракнеш върху него десен бутон на мишката -> "Properties" -> "Details" и от "Property" избери "Hardware Ids" - копирай един от номерата и го пействаш в www.google.com - Така ще разбереш модела на блутуута и съответно какви драйвери му трябват или направо пейстни номера тук и все някой ще ти намери подходящи драйвери за Windows 7.

П.С. - Все пак съм длъжен да попитам, колко битова е операционната система - 32 или 64??? :)

LadyDy
03-07-2010, 19:01
Ами мисля че 64...

L0ST
03-07-2010, 19:07
Стига сте обърквали момичето..Надали проблемът е в драйверите, се пак е на седмица...BlueSolei е напълно достатъчна, друг е въпросът че правеше разни изерии на win 7, ако решиш да я махнеш...

doomkillerr
03-07-2010, 19:19
Стига сте обърквали момичето..Надали проблемът е в драйверите, се пак е на седмица...BlueSolei е напълно достатъчна, друг е въпросът че правеше разни изерии на win 7, ако решиш да я махнеш...

Ами аз до сега си мислих, че помагам, но щом само обърквам авторката... ами преставам да се бъркам! :?

L0ST
03-07-2010, 19:46
Не бе, нямах това предвид :) ...Просто мисля, че чак да търси драйвери по ardware ID е прекалено за един блутут...Ние даже не знаем дали то не си намира драйвери (друг е върпоса, че не може да се изпращат илит ма получават айлове) + това при инсталацита на BlueSolei се инсталират някакви generic драйвери, които при 95% от устройствата работят ...

LadyDy
03-08-2010, 07:01
Това, което ме накара да изтегля....Антивирусната го взе за вирус и направо в коша......Е, не, направо не знам вече. :D

L0ST
03-08-2010, 11:23
Я кажи преди под друга ОС ползвала ли си я. Попронцип Windows 7, открфива и инсталира драйверите сам. Когато пъхенш устройството трябва в десният долен ъгъл да се показва икинка за bluetooth, показва ли се?

LadyDy
03-08-2010, 17:52
Преди това бях със ХП, нямах никакви проблеми. НИКАКВИ. Сега, само мога от телефона на комютъра да прехвърлям, но обратно - не... не знам къде е проблема, наистина. Не съм комютърно неграмотна, че да не мога да се оправя с една програма, но факт, че проблема не е в мен. Инсталирам си всичко точно, от дискчето, което е към блутуута - оказва се, че не става за седмица тая програма иии...така.