PDA

View Full Version : Риск при орална любов ?



DonOmar
03-06-2010, 06:33
Въпросът ми е от френска любов дали може да се заразя с някаква болест ?
Или с други думи има ли риск ако оближа една кака да се разболея.
Не съм правил секс от много време, здрав съм (т.е. не съм болен от нещо).
Тя също не е имала безразборни контакти и двамата поддържаме лична хигиена .

Мисля обаче, но не съм сигурен имам кариес на един от вътрешните зъби и ме наболява, това проблем ли е ?

Wrathchild
03-06-2010, 07:14
Ако имаш кариес не знам, но ако имаш някаква раничка в устата, може да се заразите.

DonOmar
03-06-2010, 07:21
Е , нямам ...

xkorem
03-06-2010, 07:37
Тогава не се страхувай..

Annihilati0N
03-06-2010, 09:39
Ако имаш кариес НЕ, но ако имаш някаква раничка в устата, може да се заразите.

Emilen
03-06-2010, 13:33
МОЖЕШ да се заразиш и без раничка. Това за раничката важи основно за HIV, но за някои от другите напасти не е задължително условие.

DonOmar
03-06-2010, 15:13
В крайна сметка да правя ли, да не правя ли ?
Ся вече се наплаших.

Emilen
03-06-2010, 16:19
Какво да ти кажа, освен:Никога не го прави с партньорка, в която не си абсолютно сигурен. Принцип. Между другото, макар да не е абсолютно доказано, съществуват данни, че HIV може да се предаде при дълбока целувка, без да е задължително да имаш раничка. Неоспорим факт е, че вирусът се съдържа в слюнката при серопозитивни. Но пак напомням-не само HIV е предаван по полов път. Сифилисът също не е шега!

DonOmar
03-06-2010, 17:07
Бах маа му ... ще караме на платоническа любов. Умря ми желанието...

Emilen
03-06-2010, 17:09
Не искам да убивам желанието на никого, но си представете емоциите при чакане на резултат от тест за HIV, ако сте имали рискови партньори... Голяяяяма тръпка... Направо шаш!...

DonOmar
03-06-2010, 17:49
Няма рискови партньори приятелю . Аз съм девствен и здрав. Тя е чиста момичето .
Кажи ся да лижа ли или не ?

t0d1t0
03-06-2010, 19:25
всичко може да се хване

yuyuto
03-06-2010, 19:44
Кариес? :lol:

Emilen
03-06-2010, 20:35
Няма рискови партньори приятелю . Аз съм девствен и здрав. Тя е чиста момичето .
Кажи ся да лижа ли или не ?
Ако под "чиста" разбираш, че си е направила изследвания за венерически болести + HIV, а не само "чистоплътна", то нямаш причини да се притесняваш и можеш да направиш каквото искаш.
Всички други устни уверения, че е "чиста" са ми несигурни. Да не разказвам какви изненади съм имал!

DonOmar
03-07-2010, 07:03
Ами разбирай че не е болна от HIV. Смисъл правила си е редовни нормални прегледи и е здрава .
Т'ва е мисля .

Emilen
03-07-2010, 07:50
Тогава не виждам причина да се плашиш... ти видя ли резултатите от изследванията? (между другото, от HIV не се боледува. Боледува се от СПИН. А HIV е само името на вируса-причинител на СПИН.)

DonOmar
03-07-2010, 09:29
Тей де, знам .
Ем не съм виждал резултатите. Но все пак това е приятелката ми, не е някаква случайна госпожица, която съм видял в дискотеката.

IceCold
03-07-2010, 09:32
всичко може да се хване

DevlLady666
03-07-2010, 17:16
Какво да ти кажа, освен:Никога не го прави с партньорка, в която не си абсолютно сигурен. Принцип. Между другото, макар да не е абсолютно доказано, съществуват данни, че HIV може да се предаде при дълбока целувка, без да е задължително да имаш раничка. Неоспорим факт е, че вирусът се съдържа в слюнката при серопозитивни. Но пак напомням-не само HIV е предаван по полов път. Сифилисът също не е шега!
Еми не е вярно.. Не можеш да се заразиш чрез слюнка.. Това е доказано.. Както казваше една позната "трябва да изпиешш 10 литра слюнка, за да се заразиш.. А и щом няма ХИВ..
Нали ти е приятелка, а не някоя случайна не жвиждам защо не.. Смисъл, ако си сигурен, че няма никакви болести де.. Ако е здрава и ранички да имаш, пак нищо няма да ти стане ..
Мисля, че прекалено много се страхуваш.. Щом си сигурен, че мацката е чиста, действай 8) ;)

Emilen
03-07-2010, 18:56
Относно дали е вярно или не, все още спорят доста специалисти по въпроса. Затова и не изказах категорично мнение. Не съм изследовател, че да се препирам с тях. Между другото, сигурно е, че не се предава чрез "приятелска" целувка, но за "дълбоката", се опасявам, че данните не са толкова еднозначни.(дори за стандартния HIV има такива индикации). Да не забравяме, че вирусът-причинител на СПИН е РНК и има способността бързо да мутира.

Ето нещо в подкрепа на казаното от мен по-горе, което, между другото, съм чувал и от лектори(за да не се хване пак някой, че Гугъл лъже):
http://eklisiast.log.bg/article.php?article_id=52052

Но се радвам, че тук има експерти в областта, разполагащи със съответни преки клинични наблюдения... но явно грешат.

DonOmar
03-07-2010, 20:27
Благодаря, приятели отивам да правя the tongue tornado !!! :D

Emilen
03-07-2010, 22:29
ENJOY! :)

andret0o96
03-22-2010, 17:27
Имаме един СИП здравно образование в училище и миналия път си говорихме за полово предвани болести... имаше едно дето от орална любов и започва да те боли гърлото :D :D :D ама не помна как се казваше , но да знаеш че има шанс ... :o :o :o

xNiKx
03-23-2010, 05:26
Какво да ти кажа, освен:Никога не го прави с партньорка, в която не си абсолютно сигурен. Принцип. Между другото, макар да не е абсолютно доказано, съществуват данни, че HIV може да се предаде при дълбока целувка, без да е задължително да имаш раничка. Неоспорим факт е, че вирусът се съдържа в слюнката при серопозитивни. Но пак напомням-не само HIV е предаван по полов път. Сифилисът също не е шега!
Еми не е вярно.. Не можеш да се заразиш чрез слюнка.. Това е доказано.. Както казваше една позната "трябва да изпиешш 10 литра слюнка, за да се заразиш.. А и щом няма ХИВ..
Нали ти е приятелка, а не някоя случайна не жвиждам защо не.. Смисъл, ако си сигурен, че няма никакви болести де.. Ако е здрава и ранички да имаш, пак нищо няма да ти стане ..
Мисля, че прекалено много се страхуваш.. Щом си сигурен, че мацката е чиста, действай 8) ;)
Познатата ти е почти права :D Трябва доста повече от десет литра слюнка, за да се заразиш. Така, че ако не се лигавите много, целувайте без страх. :razz:

Midi4ka
03-23-2010, 07:07
От орална любов може да се хванат много болести...И както казаха по-горе ако имаш раничка в устната кухина,а момичето не дай си боже е заразена със Хив тогава шанса е огромен... Но дори и да няамш ранички пак можеш да хванеш нещо,като например гъбички..и т.н...

TheMan
03-23-2010, 15:52
Виж, че няа хванеш СПИН, щото си лизал приятелката си... тва е ясно. За сифилис вече не се знае, защото една малка тайна е, че той си се предава и с целувка. Обаче никой, от многоуважаваните, присъстващи капацитети не спомена за най-вероятната зараза, която най-лесно може да се хване чрез френски ласки. Някой чувал ли е за херпес...

uBuTo
04-06-2010, 15:51
Не мисля!

Gr0zDan0v
04-06-2010, 16:52
щом е здрава лижи си я бе пич... :lol: