PDA

View Full Version : Какво да уча?



LegacyOfLife
03-06-2010, 07:55
Здравейте,нуждая се от помощ!
Вече съм 11 клас и догодина ми предстои кандидатстване,а изобщо не съм ориентирана какво да уча!Искам да намеря перспективна професия,която да се развива,но немога..
Незнам защо,но немога да си се представя да работя като нещо,много ми е трудно защото нямам време,а искам да реша..
В училище се старая и имам висока оценка по почти всички предмети,
мисля че съм най-добра в немския език и биологията..
но хубавите специалности с биология вървят с химия,а там не ме бива!
Ааа за немския незнам,мисля че обучението в Германия е мн добро,но пък бих искала тук да прекарам студентските си години ;(( Насочила съм се към София или по точно Унсс или Сф,
помогнете!

la_loba_mariana
03-06-2010, 08:32
АМИ С НЕМСКИ БИХ ТЕ ПОСЪВЕТВАЛА - МИО(Международни отношения)-Много добра специалност,перспективна и с езика ще е много добре и маи с език и бел е изпита,не е трудно,щом ти върви

ospower
03-06-2010, 08:34
Кандидатствай в Германия. Там наистина обучението е много по-добро от тук. Има ли значение къде ще прекараш студентските си години? Ако искаш в България - каквото и да завършиш, ще работиш в някакъв магазин за GSM-и или в офис. Това се работи основно в България. :) Все пак изборът си твой, но аз ти препоръчвам Германия. Така че не се чуди много. Не мисля, че имаш бъдеще в България. Тук каквито и възможности да имаш, пак ще си с обикновена професия и нищожна заплата. :-o

anonymous546178
03-06-2010, 09:12
Бе ... добре си по всичко освен по български език, като гледам. Нали знаеш, че догодина имаш матура по БЕЛ. С тоя правопис :?

minionka
03-06-2010, 09:42
Бе ... добре си по всичко освен по български език, като гледам. Нали знаеш, че догодина имаш матура по БЕЛ. С тоя правопис :?

И какво и е на правописа?

Аз също ти препоръчвам Германия, тук наистина нямаш бъдеще!

Bimmer
03-06-2010, 15:15
Кандидатствай в Германия. Там наистина обучението е много по-добро от тук. Има ли значение къде ще прекараш студентските си години? Ако искаш в България - каквото и да завършиш, ще работиш в някакъв магазин за GSM-и или в офис. Това се работи основно в България. :) Все пак изборът си твой, но аз ти препоръчвам Германия. Така че не се чуди много. Не мисля, че имаш бъдеще в България. Тук каквито и възможности да имаш, пак ще си с обикновена професия и нищожна заплата. :-o
Ако си добър/а в това, което правиш, ДАЖЕ и в България може да успееш ;)

anonymous546178
03-06-2010, 17:43
мимионка, ако няма да държиш матура по литература, недей да се притесняваш ... ама и ако ти кажеш че си 12 клас :shock: :shock: това са грешки, които могат да се допускат в 5 не в 11.

ospower
03-06-2010, 17:46
мимионка, ако няма да държиш матура по литература, недей да се притесняваш ... ама и ако ти кажеш че си 12 клас :shock: :shock: това са грешки, които могат да се допускат в 5 не в 11.
В твоето изречение също има грешки. :)

anonymous546178
03-06-2010, 17:58
Напълно е възможно, мързи ме сега да проверявам. Но каквито и да са не са толкова груби. Идеята ми беше просто да обърне особено внимание на българския език.

Chacho
03-06-2010, 21:11
PR

В България образованието не е толкова смотано, колкото го изкарвате. Переспективни работни места също има.