PDA

View Full Version : две операционни ситеми в една машина



ProKiller2
03-06-2010, 07:57
Някой може ли да ми каже как да направя в единия компютър да има две операционни системи когато искам да си пусна едната а когато искам другата говоря за уиндолс експи и седем

Norty
03-06-2010, 08:09
Тряа да имаш супер здрава машина за тва.. :-D

rosenhristev
03-06-2010, 08:17
Просто трябва да ти е цепнат харда и в едната директория слагаш единия Уиндоус, а в другата директория другия и при стартиране си избираш кой да ти пусне...

doomkillerr
03-06-2010, 09:31
Просто трябва да ти е цепнат харда и в едната директория слагаш единия Уиндоус, а в другата директория другия и при стартиране си избираш кой да ти пусне...

Да точно така! Най-добре хард диска да е разделен да 3-ри части (дяла). На "С"-то първо трябва да инсталираш "по-старата" операционна система, след това на "Д"-то инсталираш Windows 7, като той ще открие, че имаш и друга операционна система и ще поеме контрола над нея, тоест при стартирането на "Boot Manager"-а на 7-цата ще те пита коя от двете операционна системи да зареди. След това от "Boot" опциите на 7-цата ще можеш да си настроиш, коя от двете операционни системи да ти е по-подразбиране и да се зарежда автоматично след определено време, ако не я избереш ръчно! 8)

ProKiller2
03-06-2010, 12:05
да но дали ще мога да използвам целия капацитет на двата диска като сам с единия или само този в който съм инсталирал?
HDD ми е 160гб дали ще стане ?

doomkillerr
03-06-2010, 12:18
да но дали ще мога да използвам целия капацитет на двата диска като сам с единия или само този в който съм инсталирал?
HDD ми е 160гб дали ще стане ?

Ми че що да не стане... С някоя програма ще си разделеш харда - "С"-то го правиш примерно 10 GB - то предполагам ще ти стигне за ХР-то, като имаш и в предвид колко програми смяташ да инсталираш на него! За Windows 7, ще са ти необходими 30-40 GB, зависи колко битова операционна система ще инсталираш (32 или 64 бита) и колко програми (като големина)! Другото оставащо място си го отделяш като 3-ти дял и на нещо ще си държиш важната информация, музика, филми, игри и т.н.! 8)