PDA

View Full Version : Важен проблем!! Помогнете много ви моля!!



stupid0boy
03-06-2010, 11:50
Значи проблема ми е следния... примерно сегашните по - нови компютри са произведени с Windows 7 и когато се опиташ да инсталираш Windows XP ти дава ерор... Това мисля, че може да се оправи от биоса.... примерно моя лаптоп е Acer 5635 Z, но е с Windows 7. Мога да инсталирвам Windows XP, но е някък си кодиран.... Та въпроса ми е как да махна тази кодировка или нещо такова.... Как да мога да инсталирвам уиндоус екс-пи на компютър, който е предназначен за по нови версий на ОС?

doomkillerr
03-06-2010, 12:13
Здравей "stupid0boy".

Първо сегашните компютри не са произведени с Windows 7, а по скоро са оптимизирани за него. Можеш да срещнеш проблем с инсталирането на ХР на твоя компютър поради причината, че ХР то нямаше вградени драйвери за SATA контролера. Това се оправя или от БИОСА или с диск на ХР имащ тези предварително вградени драйвери. Обаче можеш да се окаже, че няма писани и пуснати в нета необходимите драйвери за лаптопа ти (видео, звук, тъчпада, мрежова карта и т.н.) работещи на ХР. Това е недостатъка! Относно Виста... изобщо не си я слагай! :?

П.С. - Не разбрах за каква "кодировка" говориш? Ако може обясни малко по-подробно!

Nam3less3
03-06-2010, 12:19
Vista ще ти е по-добре от XP, освен ако лаптопа ти е слаб, или имаш специална причина да си с XP. Не знам защо всички критикуват Vista, аз съм с нея и ми е перфектно. А естествено, по-добре е Windows 7 отколкото Vista, за това няма спор.

stupid0boy
03-06-2010, 13:16
А някой може ли да ми даде Windows XP или Windows Vista с тези драйвери за Хард Диска и които ще тръгнат на почти всички компютри? Или пък как да си оправя настройките от Биоса... Например на настолния ми компютър не му тръгва Виста....

doomkillerr
03-06-2010, 13:32
А някой може ли да ми даде Windows XP или Windows Vista с тези драйвери за Хард Диска и които ще тръгнат на почти всички компютри? Или пък как да си оправя настройките от Биоса... Например на настолния ми компютър не му тръгва Виста....

Ето ти подходящ Windows ХР - Щракни точно тук!!! (http://zamunda.net/details.php?id=188228&hit=1) :)

Ето да прочетеш на кратко и какво трябва да промениш в БИОСА, че да стане на настолния комп или на лаптопа, без тези вградени драйвери (но ако имаш тази опция): http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6819607#6819607

П.С. - Ако е избрано "AHCI" го премести на "Standart IDE"

stupid0boy
03-06-2010, 13:41
Благодаря за Уиндоуса, но не ми върши работа, защото не съм от територията на България... ако може нещо от : www.p2pbg.com или www.energy-torrent.com ще ти бъда много благодарен.... мерси

stupid0boy
03-06-2010, 14:37
Моля ви помогнете ми... това ми е биоса file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dreamy/Desktop/PIC_0284.JPG

Nam3less3
03-06-2010, 14:39
Моля ви помогнете ми... това ми е биоса file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dreamy/Desktop/PIC_0284.JPG Не се дава така линк, освен ако не искаш хората да браузват из харддиска ти :D

stupid0boy
03-08-2010, 13:21
как се дава?

ritobis
03-08-2010, 18:19
Значи проблема ми е следния... примерно сегашните по - нови компютри са произведени с Windows 7 и когато се опиташ да инсталираш Windows XP ти дава ерор... Това мисля, че може да се оправи от биоса.... примерно моя лаптоп е Acer 5635 Z, но е с Windows 7. Мога да инсталирвам Windows XP, но е някък си кодиран.... Та въпроса ми е как да махна тази кодировка или нещо такова.... Как да мога да инсталирвам уиндоус екс-пи на компютър, който е предназначен за по нови версий на ОС?С две думи ако компютъра ти има повече от три гигабайта рам памет и да искаш не можеш да сложиш екс-пи щото не може да ги поддържа.А иначе според мен екс-пи е по-добър избор от виста, първо защото товари компютъра по-малко и второ дава много по-малко бъгове.Вярно е че Виста е по-красив уиндоус, но просто не си струва.Само не знам защо не си останеш със седмака.Лек и бърз като екс-пи, красив като виста.И седмака има изцяло пренаписано ядро тъй че..... :) :) :) :)