PDA

View Full Version : Искам да следвам медицина но незнам...



gret4ety
03-06-2010, 13:35
Знам че половината отговори по темата ще са "боже колко си тъпа" и подобни но не ми пука... В момента съм 8 клас уча интензивно биология здравно образование и когато завърша 12 клас искам да следвам медицина. Мисля да е във Варна. Та проблема е че незнам изобщо цялата система по записване приемане изпити ала бала... Моля драгите съфорумници да ми обяснят етапите през които трябва да мина за да вляза в университета :D :D

mrtn
03-06-2010, 13:41
Още ти е много разно да мислиш за това, но ще ти кажа на кратко. Първо знаеш, че ще ти трябват химия и биология по възможност недей да изкарваш по ниска оценка от 6 за годината. Също, за да учиш това трябва да отидеш на кандидат-студентски изпити по химия и биология, където трябва да развиваш теми по биология, и да решиш 4 задачи по химия, и една тема.
Ако имаш въпрости питай, но с времето ще разбереш доста неща още ти е рано.

anisummer
03-06-2010, 15:08
И аз имам такава мечта . Майка ми е очен лекар и наистина знам колко мноооого се учи (почти цял живот). Аз не мисля , че е рано да се мисли по този въпрос.Напротив- колкото по-рано си ориентиран към нещо, толкова повече неща може да се направят, за да се усъвършенстваш. Тъй като от майка ми знам , че нивото на образувание е най- високо в Германия, сега смятам да влизам в немска гимназия в Бургас. В твоя случай бих те посъветвала софия вместо варна, но ти както си прецениш...С две думи: Медицината е хубава специалност

anonymous546178
03-06-2010, 17:40
Начи 8 клас е идеално. Учиш много по биология, теглиш си конспекта и учиш темите за 8 клас. По химия също учиш, учиш и ако искаш от 9 клас на частни уроци, защото Органичната химия е важна. Купи си сборници по орг. и неорг. химия на Регалия 6. И техния конспект си изтегли.

Unendlich
03-06-2010, 18:22
Хубаво е, че още от 8-ми клас си се насочила към нещо, а не в последния момент да решаваш като много хора. Така ще можеш да следиш и промените в кандидатстването (може да настъпят), все пак имаш 5 години преди да влезеш в университет. Хубаво е в по-горните класове да запишеш някакви уроци (ако имаш възможност), а и все пак те дават доста добро ниво. :) Особено по химия - за мен е пълна мъгла и мисля, че е доста по-трудна от биологията. :) Браво, дано имаш успех след време.

gret4ety
03-07-2010, 07:39
Мерси много за компетентните отговори :mrgreen: ;-)

ShtrudeL
03-07-2010, 09:38
wow...къде я пращате с тая химия...
Химия искат според зависи от специалността... В нашия медицински може и с матурата да влезеш ако имаш хубава оценка... Оо Ако не си я харесваш държиш само изпит по биология...

titinkaa
03-07-2010, 10:14
И аз харесвам медицината,и имам интерес да уча за висше,но в медицинския в Пловдив не приемат с матури,а с изпити,и сега съм се разровила и чета всичко квото ми харесва с медицината и се образовам да съм наясно с нещата :)

Infinity
03-07-2010, 10:46
Аз също се присъединявам към групата " харесали сме си медицина " :razz: 8-) .
Нещо не мога да намеря тия конспекти , за които говореше muscle
Малко помощ? :oops: / за осми клас /