PDA

View Full Version : * ? Медитация ? *



anyfany2
03-06-2010, 14:48
Хей !
В днешно време ежедневието е супер натоварено. Чувала съм, че това е един от начините за отпускане и премахване на стреса.
Някой да практикува ? [и да препоръча клуба, в който ходи] =P~ =P~ =P~ =P~ Е, естествено и мнението си. Как се чувства след часовете, прекарани в медитиране ?
Благодаря на всички, които ще се отзоват. :grin:

ZipFail
03-07-2010, 19:47
Медитацията е изключетелно полезна, и помага във всички сфери на живота...постига се невероятна концентрация, самообладание и спокойствие..но трябват сериозни тренировки, постоянство и желание ^

Аз тренирам йога, което включва и физически и дихателни упражнения освен медитацията(които са също толкова полезни), и след тренировка цяла вечер се чувствам спокоен, щастлив и летящ, доста е готино 8-)

Пък часове могат да медитират само големите машини, за начинаещ 5-10 мин. са напълно достатъчни :)

anyfany2
03-08-2010, 13:37
ZipFail Къде ходиш на йога ? ( От кой град си ? ) :grin:

nicolepcd
03-12-2010, 22:44
ООооо, медитацията не е за мен. Никога не ми действа, поради причината, че винаги мисля за нещо, няма как напълно да се изолирам от всичко, а така ми се щеее... :? Много е трудно, според мене ;д

Nikneg
03-13-2010, 13:12
Аз се бях навил по едно време да почвам..,ама така си и останах .. - само зарибен 8-)

Дано обаче ти започнеш да го практикуваш :P :) , наистина много хубаво нещо е медитацията :) !!!

maksimal
03-26-2010, 19:15
Можете ли да ми дадете някакви уроци примерно щото не намерих в гогле?? някаква домашна медитация? :grin:

ZipFail
03-26-2010, 20:52
Ето това може да ти помогне: http://www.srichinmoy.org/bulgarian/spirituality/meditation/meditation/how_to_begin/

Без учител началото ще ти е трудно и ще се се развиваш бавно, но с желание всичко става :)

deep94
03-29-2010, 21:02
Тва са простотий ;-)

ZipFail
03-30-2010, 15:14
Тва са простотий ;-)
Благодарим, че ни просветли :oops: