PDA

View Full Version : ? * Медотация ? *



anyfany2
03-06-2010, 13:49
Хей !
В днешно време ежедневието е супер натоварено. Чувала съм, че това е един от начините за отпускане и премахване на стреса.
Някой да практикува ? [и да препоръча клуба, в който ходи] =P~ =P~ =P~ =P~ Е, естествено и мнението си. Как се чувства след часовете, прекарани в медитиране ?
Благодаря на всички, които ще се отзоват. :grin:

[PS. Осъзнавам, че не е за този раздел.. (хи-хи)

KumchoValcho
03-06-2010, 14:26
По едно време се бях зарибил и всяка вечер по 20 минутки.. бях успял наистина до много голяма степен да си изключвам мислите и понякога имах чувството, че все едно цялото ми тяло е изтръпнало, или пък не можех да си различа ръката от крака и нещо ми стана зловещо и спрях. 8-)
По-хубаво е сутрин да го правиш. Полезно е :)

magito90
03-06-2010, 14:32
Да не би да имаш предвид медитация?

FlowerPower
03-06-2010, 14:35
Не се ли казва медитация :-D
Иначе майка ми редовно медитира, но тя си взе някаква книга, от където се учи как стават тея работи и е доволна. Усеща се промяна у нея, не е толкова напрегната като преди. Според мене не ти трябва чак да посещаваш клуб, можеш да се отпуснеш вкъщи на хубава музика и да оставиш въображението да те води... Аз не го правя, защото се отпускам до такава степен, че заспивам. :D

viksit0y
03-06-2010, 14:45
И моята майка си взе книга и метидираше до скоро всяка вечер. Понякога тия неща ме плашеха.. :D

anyfany2
03-06-2010, 16:47
Да не би да имаш предвид медитация?

Мхм.. просто тъпа грешка. :-D Буквите: ''И'' и ''О'' са една до друга. :D

anyfany2
03-06-2010, 16:51
По едно време се бях зарибил и всяка вечер по 20 минутки.. бях успял наистина до много голяма степен да си изключвам мислите и понякога имах чувството, че все едно цялото ми тяло е изтръпнало, или пък не можех да си различа ръката от крака и нещо ми стана зловещо и спрях. 8-)
По-хубаво е сутрин да го правиш. Полезно е :)

Мислиш ли, че след това, ''зловещо'' нещо, което написа, ще последвам твоя светъл пример ?
Направо ме срази и уплаши.. :shock: :D

GaBiIi__
03-07-2010, 07:23
медитирам в нас от време на време .. ако се прави правилно няма нищо по успокояващо иии презареждащо :)

sunshine955
03-07-2010, 07:53
как се прави това нещоо :D

slynchoo
03-07-2010, 08:17
казва се МЕДИТАЦИЯ :)
След като съм имала напрегнат ден винаги медитирам.И да,мен много ме успокоява.

SmilezZz
03-07-2010, 08:47
Не се ли казва медитация :-D
Иначе майка ми редовно медитира, но тя си взе някаква книга

Може ли да ми кажеш - автора на книгата..Да взема,да опитам и аз :D

DollDaggaBuzzBuzz
03-07-2010, 09:59
Йога е по-доброто решение,тя е съвкупност от физически и дихателни упражнения както и медитация,действа страшно разтоварващо и оформя тялото.На мен ми помогна много,чувствам се по-спокойна,по-щастлива и концентрирана,а и тялото ми се оформи и стегна,препоръчвам Ви я,няма да сгрешите. :)

GaBiIi__
03-07-2010, 10:11
Йога е по-доброто решение,тя е съвкупност от физически и дихателни упражнения както и медитация,действа страшно разтоварващо и оформя тялото.На мен ми помогна много,чувствам се по-спокойна,по-щастлива и концентрирана,а и тялото ми се оформи и стегна,препоръчвам Ви я,няма да сгрешите. :)
незнам как медитацията оформя тялото няма такова нещо.. при стрес се качват килограми когато няма стрс не може би от медитацията неможеш да пълнееш но не и да си седиш и да ти се оформя тялото от само себе си

zoreto
03-07-2010, 10:19
^ Може би има предвид ,че йога освен с дихателни упражнения и медитация има и физически упражнения и точно чрез тях се придобива гъвкавост и оформяне на тялото :)
Йогата наистина е добро решение :)

DollDaggaBuzzBuzz
03-07-2010, 10:39
^ Може би има предвид ,че йога освен с дихателни упражнения и медитация има и физически упражнения и точно чрез тях се придобива гъвкавост и оформяне на тялото :)
Йогата наистина е добро решение :)

Точно това имах предвид :)