PDA

View Full Version : Каква е новата учебна програма по биология за осми клас?



Rebellion_Angel
03-06-2010, 17:05
Някой запознат ли е как е разпледелен материала по биология в 8ми клас по новата програма? Интересувам се кои уроци са вкючени в началото.

nIkEnCeTy_bE
03-06-2010, 18:02
Главно се учат Царство животни и след това анатомията на човека. Първо почнахме с животните - риби, насекоми и тея класове. И сега сме на анатомията на човека. :)

Rebellion_Angel
03-06-2010, 18:13
Главно се учат Царство животни и след това анатомията на човека. Първо почнахме с животните - риби, насекоми и тея класове. И сега сме на анатомията на човека. :)

Благодаря, а до кой урок сте стигнали от анатомията?

Infinity
03-07-2010, 10:48
След царство Животни се учат :
Кръвоносна система
Хранителна система
Отделителна система
Дихателна система
Полова система
Кажи , ако те интересува някой урок по специално.

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 16:19
До 12.4 - Хигиена на храненето и здравни познания за храносмилателната система :)

L0ST
03-07-2010, 16:47
Хмм...от коя година е променена програмата? Миналата година учихме за анатомия на човека, като в 7 клас учихме на животните..От това, което казахте че се учи, останах с впечатление че системите се изучават паралелно, така ли е?

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 16:51
Незнам откога е променена, но имам един приятел 10 или 11 клас май и той учи Анатомията на човека. Досега учихме бегло, а сега вече по обстойно и горните класове също изучават тея работи, само че натрупват нови неща. Животните миналата година доколкото помня учихме тея червей, сега за всеки клас животни общо. Повече се набляга на анатомията на човека.

L0ST
03-07-2010, 17:01
Аз сега съм 9ти клас (профилирана природоматематическа паралелка) и доколкото и спомням учихме :

6клас: Растения - устройство и т.н.
7клас: Животно - изучаване на системите (кръвоносна, храносмилателна и т.н.)
8клас: Хора - системите доста по обстойно
9клас: нещо адски гадно...даже не мога да го опиша..за ДНК, РНК (подробно), НК, белтъци, мазнини, липиди и т.н.

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 17:30
Еми то попринцип програмата навсякъде трябва да е една и съща. Но и ние учихме тея работи доколкото помня долните класове. Ама сега тая година повече се набляга на анатомията на човека и това е добре.