PDA

View Full Version : Проблем със звука



bbtv
03-06-2010, 18:50
Ами момчета сложихме един чисто нов Windows 7 на един доста мощен компютър.Проблема обаче е,че Windows 7 сам си разпознава драйверите хардуера и сам си слага драйверите.Разпознава за звуково устройства нещо друго и вместо да има тонколонка при контролния панел на звука показва друга икона и вместо да пише Speakers (High Defenition Audio Device) пише Digital Audio S/PDIF.Поразрових малко из интернет и разбрах че това е кабел за 5.1 система за звук .... нещо такова.Ами добре има такава система която от време на време се използва от компютъра,но щом я разпознава защо няма звук?Датчиците за звука се движат когато пусна песен,но нито от слушалките нито от тонколоните се чува.Пробвах да махна този драйвер и да изключа системата от компютъра.След рестарт пак нея разпознава и сам си слага драйвера.Някой ако знае нещо ще съм му благодарен :)

L0ST
03-06-2010, 18:59
Ооох, да, това е един от най-гадните проблеми на windows 7...отне ми 2 часа да сложа читав видео драйвър на лаптопа ми...


Пробваи ръчно да обновиш драйверите, ако имаш късмет ще стане..ако не и не можеш по никакъв начин да спреш инсталацията на драйвери е доста по-сложно...

ПС. Ако е сравнително нова звуковата акрта, пробваи windows update

doomkillerr
03-06-2010, 19:25
Да - трябва да си инсталираш един друг драйвер! Влез в сайта на производителя на дъното и си изтегли звукови драйвери от там! :)