PDA

View Full Version : Big Brother Family



semantics
03-06-2010, 20:25
Не се говори достатъчно за това "риалити". Нали това искат - да се говори, да се гледа... Ще се радвам тук да поговорим за предстоящото предаване. И искам да прочета повече позиции, особено на млади хора.

Предните сезони на Биг Брадър не съм ги гледал. Случвало се е да щракам по каналите и да виждам за какво става дума. Допълнително, постоянно се говореше, знаете, за тях, а и понякога трябва да си наясно какво се случва около теб, без това да е нездраво любопитство. Всеки случай, нито знам истории от там, нито герои - не ме занимавайте с това - какви са вашите позиции ме интересува.

За мен това ще бъде най-пошлото творение в историята на българския ефир. Не ми го побира ума, но щом като сме напът да изложим пред камерите за постоянно в рамките на цели 3 месеца най-важната клетка на общество - семейството, а с това и децата! (с всички произтичащи от това последствия) - то значи наистина не сме далеч от дъното.

filmimilmi
03-06-2010, 20:36
Какви произтичащи последици? Хората искат да се забавляват, ето им шоу. Шоу, не по-различно от правените до сега. Участниците добрволно си се включват в играта, наградата е сигурна, зрителите се насищат с простотия, продуцентите надуват гуши и такам. Не ми дреме за това, че децата на тези семейства ще ги дават по телевизора. Нали за това са си ТЕХНИ деца. Не ми дреме за нищо всъщност, нито ще участвам, нито ще съм продуцент, нито програмата на НОВА ще промени живота ми с това предаване. Нека го има и нека, който го гледа да се забавлява. Ако не е Биг Брадър, то вниманието ще е настроено срещу нещо друго. И дори ще го кажа в твой стил 8-) , умеем да гледаме останалите, да критикуваме и т.н. пък не се занимаваме със собствените си кирливи ризи. Е да, в случая 3 месеца България ще се занимава с 5 семейства и кирливите им ризи, които ще ги покажат на всички! Хляб и сеир. Проста форумула, която винаги е действала. :)

plmn
03-06-2010, 20:38
Пълна пародия е т'ва е 'шоу'.

Фактът, че продължават да бълват нови сезони е плашещ - явно интересът не спада, даже обратното.

Сборка на селяндури, опитващи се да си вдигнат рейтинга, доста успешно при това.

plmn
03-06-2010, 20:41
Не ми дреме за нищо всъщност, нито ще участвам, нито ще съм продуцент, нито програмата на НОВА ще промени живота ми с това предаване.

Променя го, макар и косвено. Искаш или не, ти си част от това общество и метаморфозите, които се случват с него те касаят.

cherinka
03-06-2010, 21:22
аз исках в биг брадър, не знам що :lol:
не ги гледам иначе,нямам време
не знам кой измисли family-to, ама...щом ще се вадят пари,нека:)
жал ме е за всички, които са противо това, чесно
слаби сте,нищо не можете да промените, явно:)

semantics
03-06-2010, 21:25
не ги гледам иначе,нямам време
не знам кой измисли family-to, ама...щом ще се вадят пари,нека:)
жал ме е за всички, които са противо това, чесно
слаби сте,нищо не можете да промените, явно:)

И това, което искаше да кажеш, е... ?

cherinka
03-06-2010, 21:29
исках да кажа, че на всички много ви знаят устите. ;)
а нямате нужната власт:)
и няма да я получите;)

semantics
03-06-2010, 21:41
исках да кажа, че на всички много ви знаят устите. ;)
а нямате нужната власт:)
и няма да я получите;)

ОК. Отракай мА, како, аз посл'ш'се науча!

cherinka
03-06-2010, 21:49
не само аз съм на градус, явно :lol:

Bimmer
03-06-2010, 21:53
Аз съм твърдо против всякакъв вид риалити шоута. Сървайвър и биг брадър им гледах първите сезони, оттам нататък не съм ги пуснал повече.
Един театър с цел изкарване на пари и уронване на достойнството, манипулиране на младите и опити за подражение, които винаги завършват доста тъжно и глупаво.
Твърдо против всякакъв вид такива шоута.
Ако ще прави някаква анкета, 8ми клас съм и това, освен, че е мое мнение, е и на родителите ми, които са ме възпитали така.

Psychoman
03-06-2010, 21:54
абееееееееееееееее да сте живи тъуппаците, че бесз вас колко бедсни тарикати и гладни к**ви шешсе да има, вие, беазморални влажни плазмодии

шнур за радъра, шнур за воайрторите, шбур и за социаланир експерименти с чове=ко-морскикте свинчета

Поне 2 промила в кръвта. :D

mArMaLaDkA
03-06-2010, 22:07
"промила 5 в кръвта му е алкохола..." 8-)

cherinka
03-06-2010, 22:19
за който не знае за квожстава въпрос:
http://vbox7.com/play:b23a2402

:D :D :D

mArMaLaDkA
03-06-2010, 22:21
виж как знаеш. 8-)

cherinka
03-06-2010, 22:23
поздрав :-)
http://vbox7.com/play:44a3d64b

semantics
03-07-2010, 07:21
^Именно.

А твърдя, че това издание ще е най-низкото падение досега, защото освен че ще изложи на показ семейството - което трябва да е съхранител на ценностите на обществото и да ги предава в поколенията, ще изложи и децата.
Последиците за тези деца ще са изключителни тежки, помнете ми думата. От всякаква психологическа, педагогическа, че и социологическа гледна точка това си е жив експеримент, но не "който ще разкрие тайните на българското семейство и общество, както казва оня нещасник Тупарев, а е експеримент с това докъде можем да стигнем...

И това наистина е много, много ниско.

Само и един пример.
В не помня коя страна и не помня как се казваше - май Big Brother Teen, имаше формат само с тийнейджъри.
ВСИЧКИ свършиха със сълзи и излязоха от къщата със сериозни тревожности, депресия...
Същите тези, както ще бъде и тук, после излизат навън и стават още по-мощен модел на подражание.

Това съвсем ще подрине обществото. Проблемът с това предаване конкретно е много сериозен. Не е случайно, че неправителствените организации надигнаха глас. Аз също работя в такава и поне се радвам, че не са оставени нещата съвсем на самотек...

И един куриоз:
Държавната агенция за закрила на детето ще е в състояние да направи нещо едва когато предаването започне и нещо се случи. Едва тогава ще може да се самосезира. Засега е с вързани ръце.
Законодателството смуче за пореден път.
Няма проблем и с отсъствията от училище.
Няма проблем с нищо - предаването не може да бъде осуететно или променено, защото няма законова рамка, в която това да се случи.

semantics
03-07-2010, 07:35
^Да, индивида...

Но дори и да не можем да виним законодателството, че му е липсвала такава реакция досега, то поне да се създаде.