PDA

View Full Version : Срамежливата..



spfenka
03-06-2010, 21:20
Попринцип не съм срамежлива , но когато се запознавам с някой ии нещо ми става ,, треперя цалата , изчервавам се .. :-o

Та проблема ми е .. другата учебна година съм в ново даскало ,, и незнам как да "преодолея" срама си .. ( много ми е гадно , имам чувството че заради това ще си остана без приятели :shock: ))
Аммм ако може , дайте ми някакъв съвет .. как да го преодолея :smt017

perla333
03-06-2010, 21:38
Аз миналата година, когато ме приеха 8 клас, началото на септември случайно попаднах на един сайт където се запознах с част от бъдещите си съученици..Разменихме скайп и снимка и на 15 септември първо с тях се запознах официални.. Мисълта ми е да не се срамуваш. Това че не познаваш никого е плус, защото можеш да започнеш на чисто. Ако преди си имала имидж на срамежливо момиче..ще можеш да го промениш. Недей да се притесняваш, защото няма нищо страшно. Като пристигнеш там отиваш до някой и казваш :"Здравей, аз съм ...Приятно ми е да се запознаем" и готово.

spfenka
03-06-2010, 22:36
трудното е да събера кураж и да отида :shock:

someonerandom
03-07-2010, 08:06
Сега 7 клас ли си?

ecstazy
03-07-2010, 08:30
има такива теми... виж сега и аз не съм от най общителните хора 8 клас съм и направих голяма грешка че не се запознах с едно момиче още на 15-ти но накрая събрах смелост и се запознахме и в момента сме си в една компания... значи.. не си единствена..когато влезнете в стаята знай че всеки един от класа се чуства точно като теб..всички много се плашат от новия клас ... спокойно не е толкова страшно.. не си първата, не си и последната :) няма да останеш без приятели в това не се и съмнявай... ще събереш тоози кураж ако щеш ми вярвай + тва повечето хора ще се притичат при тебе да се запознаете :) то така става здравей аз съм.... ти си .. ? и почвате да си намирате общи теми... айде успехи с новото даскало :)

xSANYAx
03-07-2010, 09:33
Спокойно..когато съм ходила в нови училища..винаги ми е било кофти..но с течение на времето ще се опознаете и ще се отпуснете,споко :)

marichela
03-07-2010, 09:36
И аз съм така.Не си харесвам особено тази черта, но както каза xSANYAx с времето ще се отпуснеш :)

L0ST
03-07-2010, 10:27
И мисли по-позитивно - и аз съм в нов клас, и аз се притеснявах много от новия клас (макар че имах 1-2 ма приятели от бившият клас), но всички се оказаха много точни и печени хора.

peshost
03-07-2010, 11:43
Мене това със срамежливостта ми мина много бързо. И аз бях така, ама просто трябва да се отпуснеш, не че е лесно, но като стане няколко пъти вече не ти пука.

spfenka
03-07-2010, 12:55
Сега 7 клас ли си?

не , осми съм :(

spfenka
03-07-2010, 12:57
Благодаря .. да се надяваме че съветите ви ще ми помогнат ;-)
.. очаквам и още съвети :-)

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 16:26
От една страна си зависи на какъв клас ще попаднеш. Трудно ще ти е, ако половината са някакви надуфки и се чудят как да ти направят гадно. Хубаво е, ако се запознаеш с някой преди това, поне да имаш с кого да си говориш в началото. Иначе обстоятелствата ще ви сближат.

spfenka
03-07-2010, 16:32
Наистина би било по-добре , ако с някой се запозная преди първия учебен ден .
. ама идея си нямам .. от каде да ги намеря :-D

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 16:34
еми не познаваш ли някой от това даскало, някоя приятелка, фейсбук, импулс :D

speedemon5
03-07-2010, 17:20
nIkEnCeTy_bE подписа кърти :D

Иначе по темата-просто се отпусни и не си мисли за това дали ще ме харесат или ще ме приемат.Наистина ако успееш да намериш начин да се свържеш с бъдещите си съученици и да ги опознаеш че е още по добре.И помни-първото впечатление е най-важно

spfenka
03-10-2010, 13:44
еми не познаваш ли някой от това даскало, някоя приятелка, фейсбук, импулс :D

Не познавам ,, 8-)

чакам още съвети .. :oops: