PDA

View Full Version : моляяяя помогнете важно е трябва ми за понеделник



anonimkata18
03-06-2010, 21:27
не искам да усирам оценките си по БЕЛ, а госпожата този път даде есе, с което не мога да се справя.. поне за мен е трудно и се нуждая от помощ.. ще ви бъда благодарна, ако някой знае нещо по темата на есето да го напише.. а темата е "Имаме ли право да нарушаваме общоприетите правила и норми"... мерси предварително.. найстина ще сте ми от полза.. всъщност вие сте моята надежда :D :? :-) :-) :-) :-)

Forest_girl
03-06-2010, 21:38
Пиши каквото ти мислиш. Ще се справиш :-)

mArMaLaDkA
03-06-2010, 21:46
Много трудно. За разлика от теб, аз трябваше да си напиша тезата и аргументацията в час, за около 10 минути. А ти имаш 2 свободни(1 вече ден) дни и вместо да си седнеш на гъза и да си го напишеш, искаш да ти го пишат хора по форумите. Толкова ли нямаш собствено мнение, собствена позиция по въпроса?

kris4ety14
03-06-2010, 21:56
Помисли си за значението на общоприетите норми и правила, каква е ролята им. Ако хората се водеха само от личните си интереси, то в обществото щеше да настъпи хаос, защото често личните интереси са в противоречие с тези на другите. За да живеем мирно и спокойно с другите няма как да не се съобразяваме с нормите. Все пак ние не сме задължени сляпо да ги изпълняваме, защото сме свободни да избираме това, което ни се струва правилно и/или необходимо.