PDA

View Full Version : МОЛЯ ВИ, ХОРА



linaXX
03-07-2010, 11:03
ПИШЕТЕ ЧАСТИЦАТА НЕ ОТДЕЛНО ОТ ГЛАГОЛА!
не знам
не мога
не искам
!!!!!
Не е нормално да са ИЗКЛЮЧЕНИЯ тези,които го пишат вярно! Това е най-често срещаната правописна грешка. Мразя,когато някой се прави на компетентен и продава фасони,а не може да напише "не знам"! Просто е тъжно и ужасно изнервящо!!!


Може би мястото на темата не е тук,но не знам вече какво да направя. Чета раздела и във всяка втора тема "незнам" или "неискам". Избоде ми очите вече,научете се!!

Eliii
03-07-2010, 11:19
Не знам се пише отделно за разлика от неграмотен :D ((Има такава група във фейса... Аз съм горд член :grin: ))

auraX
03-07-2010, 11:37
виж кво мн им пука на хората правописа.Това е форум а не час по български език :?

onestar
03-07-2010, 11:45
Защо го правите? Сякаш искате да се изтъкнете по някакъв начин.

Нали ти е ясно, че вероятността 1 от 100 ще започне да пише "не знам" отделно е нищожна? Ти го пиши както трябва... майната им на останалите.

linaXX
03-07-2010, 11:49
Те както пишат в часа по български,така и във форма пишат.
Просто като любител на БЕЛ такави огромни грешки ме дразнят. Дори в репортажи по телевизията съм гледала как ученици 11-12кл. казват пред камерата,че не знам е слято. :booooomb:

LoupGarrou
03-07-2010, 12:13
виж кво мн им пука на хората правописа.Това е форум а не час по български език :?

Точно, защото е във форум трябва да се пише правилно,ако не друго поне да се опитваме ; ) ! Не говорим, а пишем, поне трябва да се разбираме, понякога една запетайка променя смисъла на изречението .

fogdog
03-07-2010, 12:33
виж кво мн им пука на хората правописа.Това е форум а не час по български език :?

Точно, защото е във форум трябва да се пише правилно,ако не друго поне да се опитваме ; ) ! Не говорим, а пишем, поне трябва да се разбираме, понякога една запетайка променя смисъла на изречението .

Абе я земи се гръмни ше ти гледам аз къде да сложа запетайка къде не
Вие ако щете си пишете по сяко едно правило ма към сигурна че на 90% да не кажа и повече от съфорумниците ама хич не им пука за тъпите запетайки

UNITED
03-07-2010, 14:01
Абе незнам какво се опитвате да постигнете,но аз неискам и във форума да внимавам за граматични,правописни,пунк тоационни каквито и да било други грешки.Немога да разбера за к'во се борите :razz:

KumchoValcho
03-07-2010, 15:22
Абе незнам какво се опитвате да постигнете,но аз неискам и във форума да внимавам за граматични,правописни,пунк тоационни каквито и да било други грешки.Немога да разбера за к'во се борите :razz:много си забавен