PDA

View Full Version : за испания



gabi222
03-07-2010, 11:56
Искам да ви попитам.. в Америка колко години трябва да живееш там,за да получиш американско гражданство и да си си американец вече..аа и същото искам да попитам,само че за Испания ?

Nakadah
03-07-2010, 16:10
Искам да ви попитам.. в Америка колко години трябва да живееш там,за да получиш американско гражданство и да си си американец вече..аа и същото искам да попитам,само че за Испания ? :-D

ако се надяваш да отидеш като Refuge в америка НИКОГА няма да вземеш паспорт! На майка ми най-добрата приятелка е женена за Българин с американски пасспорт, 2-те деца са и американски граждани и нея я гонеха всяка година, но по няква случайност тази година и дадоха зелена карта. Там живее от 20 години!

gabi222
03-07-2010, 16:22
Как така като refuge.. разясни ми,моля те.. аа защо иначе няма?

Nakadah
03-07-2010, 16:42
Как така като refuge.. разясни ми,моля те.. аа защо иначе няма?

Refuge - Беглец
т.е отиваш там с виза на турист, и оставаш да живееш, казваш на правителството че не искаш да си ходиш в твоята държава и ще останеш там....

т.е с др думи ако не спечелиш зелена карта просто няма смисъл да ходиш...

а за Испания, ние сме членове на ЕС, така че не можеш да вземеш Испански паспорт, тъй като и тя е членка на ЕС

gabi222
03-08-2010, 06:58
Е,да де,но нали все пак съм българка (чужденка).. как да не мога да взема паспорт? :shock: :(

Nakadah
03-08-2010, 17:07
Е,да де,но нали все пак съм българка (чужденка).. как да не мога да взема паспорт? :shock: :(

по точно вече не си чужденец. Ние сме в ЕС, и испания е в ЕС т.е ние сме нещо като братя. Само 1 паспорт от държа членка на ЕС имаш право да имаш, така че си оставаш с БГ паспорт...

Sisi7u
04-08-2010, 19:34
8-) баща ми бачкаше там
стоя 5 години без да се връща, накрая взе гражданство, де 8-) :D 8-)

creepingxdeath
05-23-2010, 11:00
Аз от 1 година съм в Испания, баща ми работи майка ми още оседи търси работа.. хората в тая страна са някви супер скучни .. модата им е ужасна.. просто т'ва е най-тъпата страна в която съм ходила.. Е,честно да ви кажа , така говоря 'щото в момента живея в няк'ъв задръстен град :smt116 докато преди месеци живях в Gand

nikki16
09-28-2010, 09:46
Как така като refuge.. разясни ми,моля те.. аа защо иначе няма?

Refuge - Беглец
т.е отиваш там с виза на турист, и оставаш да живееш, казваш на правителството че не искаш да си ходиш в твоята държава и ще останеш там....

т.е с др думи ако не спечелиш зелена карта просто няма смисъл да ходиш...

а за Испания, ние сме членове на ЕС, така че не можеш да вземеш Испански паспорт, тъй като и тя е членка на ЕС

Значи:

Refuge - обежище
Refugee - бежанец

Да се класифицираш като бежанец (за САЩ) е почти невъзможно за българи, както и за политическо убежище. Трябва да бягаш от война или конфликт, което трудно може да стане в ЕС, а за политическо убежише (политикал асайлъм) трябва да те преследва режима в родината ти. И двата варианта са доста Х за БГ граждани.

marais
09-28-2010, 13:22
а за Испания, ние сме членове на ЕС, така че не можеш да вземеш Испански паспорт, тъй като и тя е членка на ЕС

Това НЕ е вярно. Можеш да получиш испанско гражданство, но в такъв случай губиш българското, понеже Испания не признава двойно гражданство.

nickgr7
10-18-2010, 05:28
За гражданство не ми се вярва е така да ги дават както тука в Гърция.Но до колкото знам трябва да си омъжена 10г.Пък сега след 07' не знам как са нещата.Но пак ми е чудно за какво ти е? :)

EduArd0
11-01-2010, 19:08
[quote=creepingxdeath]Аз от 1 година съм в Испания, баща ми работи майка ми още оседи търси работа.. хората в тая страна са някви супер скучни .. модата им е ужасна.. просто т'ва е най-тъпата страна в която съм ходила.. Е,честно да ви кажа , така говоря 'щото в момента живея в няк'ъв задръстен град :smt116 докато преди месеци живях в Gand