PDA

View Full Version : Кристали за коса



BlackKeys
03-07-2010, 13:51
Може ли да ми кажете какво представляват по-точно? Нещо течно ли е, като шампояан ли какво?


Как се използват, на мокра или суха коса, само след къпане..?

Кои кристали са хубави+цена?


И тъй като имам едно на Лореал Хот Лис-то предпазва ли от преса?
И ще има ли проблем, ако ползвам и него, и кристали?

Romance
03-07-2010, 13:56
Кристалите са като олио, слага се по много малко на влажна коса
Аз използвам тези http://www.nelivip.com/index.php?productID=236
и съм много доволна.
Не мисля, че нещо ще ти стане ако използваш и 2та продукта.

darrie
03-07-2010, 13:59
Кристалите са като олио, слага се по много малко на влажна коса
Аз използвам тези http://www.nelivip.com/index.php?productID=236
и съм много доволна.
Не мисля, че нещо ще ти стане ако използваш и 2та продукта.

+1
и аз ползвам същите, препоръча ми ги фризьорката ми.
аз си ги взех за 13 лв.
слагам си по 1 капка, само на връхчетата и определено не цъфтят, както преди. доволна съм. :)

SmilezZz
03-07-2010, 14:08
Може ли да ми кажете какво представляват по-точно? Нещо течно ли е, като шампояан ли какво?
И аз не мога да ти обясня точно..Но както казаха - като олио = шампоан (почти)
Как се използват, на мокра или суха коса, само след къпане..?
Аз ги използвам на влажна коса,т.е. след къпане
Кои кристали са хубави+цена?
Аз харесвам на СЕРИ..Бях ги купила за около 12лв.. от аптеката..
И тъй като имам едно на Лореал Хот Лис-то предпазва ли от преса?
ДА,долу-горе има ефект
И ще има ли проблем, ако ползвам и него, и кристали?
Не мисля,че ще има някакъв проблем..

Claudette
03-07-2010, 14:29
Може ли да ми кажете какво представляват по-точно? Нещо течно ли е, като шампояан ли какво?


Как се използват, на мокра или суха коса, само след къпане..?

Кои кристали са хубави+цена?


И тъй като имам едно на Лореал Хот Лис-то предпазва ли от преса?
И ще има ли проблем, ако ползвам и него, и кристали?

Аз използвам професионалните на "Luna" , купих си ги от фризьорката ми за 17лв., но в някои парфюмерии съм ги срещала за около 19лв. 150мл е шишето, зелено е. По-скъпи са, но пък са страшно икономични - за повече от 6 месеца съм изразходила около половината шише, като се има предвид, че тези кристали се нанасят по дължината на цялата коса (избягват се корените, естествено), води се "Silker" и действително придават страхотен блясък!

Продуктите на "Сери" са гръцки и са качествени, но спец. от кристалите им не съм кой знае колко очарована.

Имам този балсам L'Oreal Hot Liss, без отмиване, за предпазване на косата от влиянието на пресата и съм много доволна от него. :)

Neopitom3na
03-07-2010, 15:13
нещо като гел, който предпазва косата ти. Прави я по- мека и лъскава...
на мен най- много ми харесват кристалите на Сери :)

anna93
03-07-2010, 15:56
И аз имам въпрос: Аз съм чела, че кристалите намаляват лошото влияние от пресата и че намаляват цъфтежа. Друго действие имат ли?

Biskfitka
03-07-2010, 19:24
Мойте са на BioPharma ,слагам ги понякога на влажна,понякога на суха коса и ми я държи повече време права ии по-хубава изглежда... :D

Ана93-придават и блясък на косата,изглежда по-здрава :)

tonie__
03-07-2010, 19:30
кристалите увреждат косата вътрешно,въпреки че външно изглежда по-красива.аз също ползвам,но по-рядко.мисля да си купя на Тафт балсам за преди преса 8-) и да го ползвам вместо кристалите

BelLisSimaaa
03-08-2010, 06:11
Използвам кристали на Avon. Обаче откакто си купих Loreal Hot Liss малко ми се обезсмиля действието на кристалите.Сякаш мога и без тях...

awesomesheepy
03-08-2010, 13:05
ами,добри са,купи си - няма да съжаляваш.
прави ти косата по-мека,лъскава,здрава и я подхранват..цена - различно,аз имам за 12 лв

Carmen_Kass
03-08-2010, 13:37
Кристалите за коса-съдържание на силикон.
Прави косата да изглежда по-лъскава и със здрав вид.

Ако са качествени кристали (примерно тези с вит.Е или ленено семе) леко и подхранват връхчетата.
Кристалите НЕ ПРЕДПАЗВАТ от топлината на пресата.Същото се отнася и за Хот Лисс-а на Лореал(може и да предпази,ако пресата е на 100градуса)-това са продукти за блясък и за подреждане на космите(да не стърчи,хвърчи,лети...),не толкова за топлина на преса/сешоар.Има си специални термозащитни продукти за коса,които нямат нищо общо с тези двете.(за справка специализираните магазини)

Ползвала съм на:
Био Фарма - 4.25 /6.00 цена:около 5 лв
Сери -3.00 /6.00 цена: 13-14 лв
Алфа Парф(с ленено масло,миришат божествено) 6.00/6.00 цена: 20-25 лв (ако са от фризьор са малко по-скъпи към 25 лв)

titinkaa
03-08-2010, 13:50
И аз имам въпрос: Аз съм чела, че кристалите намаляват лошото влияние от пресата и че намаляват цъфтежа. Друго действие имат ли?

Да вярно е.

Molzinka
03-08-2010, 14:05
Използвам кристали на Avon. Обаче откакто си купих Loreal Hot Liss малко ми се обезсмиля действието на кристалите.Сякаш мога и без тях...

:shock: В Ейвън няма кристали за коса или поне аз не съм чувала да има :-o

BlackKeys
03-08-2010, 17:41
Добре, в крайна сметка тия кристали предпазват ли косата от пресата?
Четох и в някакъв друг форум, че имало спрейове, които предпазват, но кресталите не.
Знаете ли нещо за тези спрейове?

Carmen_Kass
03-08-2010, 18:05
Добре, в крайна сметка тия кристали предпазват ли косата от пресата?
Четох и в някакъв друг форум, че имало спрейове, които предпазват, но кресталите не.
Знаете ли нещо за тези спрейове?

В крайна сметка НЕ предпазват от преса.Да има такива спрейове.Аз лично не полвам,защото не се изправям.Но една приятелка си взе и е супер доволна.Беше към 15-18лв.Ще питам точно как се казва(марка...) и ще постна,ако намеря и снимка.

liim0nka
03-08-2010, 18:11
На мен две фризьорки ми казаха категорично да не ползвам кристали, с цел да ми я предпазват от пресата..все пак това е като олио на косата и като прибавим 200 градуса топлина..мислите ли че помага?!

Carmen_Kass
03-08-2010, 18:15
Ето го:
http://www.studio-urody.pl/images/alfaparf%20heat%20protector%20150%20ml.jpg
На ALFAPARF e.И се води Heat Protector.

liim0nka
03-08-2010, 18:18
Ето го:
http://www.studio-urody.pl/images/alfaparf%20heat%20protector%20150%20ml.jpg
На ALFAPARF e.И се води Heat Protector.
ей това се каня да си купя от 4 месеца насам.. 8-) (просто ми е далече маагазина ;хх) и мирише страхотно

Carmen_Kass
03-08-2010, 18:19
^
Колко пари е?

BelLisSimaaa
03-09-2010, 05:20
Използвам кристали на Avon. Обаче откакто си купих Loreal Hot Liss малко ми се обезсмиля действието на кристалите.Сякаш мога и без тях...

:shock: В Ейвън няма кристали за коса или поне аз не съм чувала да има :-o

Нз дали са точно кристали...Водят се серуми за коса от серията Advance Techniques и са няколко различни вида.Аз ползвах този зеления за цъфтящите краища и синия заглаждащ който е

dqvolcheto9
03-09-2010, 11:26
Ето го:
http://www.studio-urody.pl/images/alfaparf%20heat%20protector%20150%20ml.jpg
На ALFAPARF e.И се води Heat Protector.
ей това се каня да си купя от 4 месеца насам.. 8-) (просто ми е далече маагазина ;хх) и мирише страхотно

Фризиорката ми го има и е номер 1 .Само където нз колко пари е..

BlackKeys
03-12-2010, 16:57
Това Хот Лис на Лореал предпазва ли косата от пресата?
И ако може да ми препоръчате от тези спрейове, каквито сте дали по-горе, но нещо на по-приемлива цена.

И за да не правя нова тема, ще ви питам тук. Чела съм, че лакът за коса вреди на пресата, пък и на самата коса. Но ако я изправя, напръскам с лак за коса и след 1-2 дни реша пак да мина с пресата, ще и стане ли нещо на пресата?

Shia
03-12-2010, 18:08
Препаратът полепва по пресата,може да я развали с някоя от съставките си затова се използва лак след преса и пресата се почиства редовно.


Кристалите са си за блясък,е лъжат те,че предпазват,защото нали трябва да си продадат продукта.

Carmen_Kass
03-13-2010, 15:22
Хот Лис на Лореал само докарва блясък и изглежда подредена .Не предпазва.

Shadowsogirl
03-13-2010, 15:36
Кристалите за коса-съдържание на силикон.
Прави косата да изглежда по-лъскава и със здрав вид.

Ако са качествени кристали (примерно тези с вит.Е или ленено семе) леко и подхранват връхчетата.
Кристалите НЕ ПРЕДПАЗВАТ от топлината на пресата.Същото се отнася и за Хот Лисс-а на Лореал(може и да предпази,ако пресата е на 100градуса)-това са продукти за блясък и за подреждане на космите(да не стърчи,хвърчи,лети...),не толкова за топлина на преса/сешоар.Има си специални термозащитни продукти за коса,които нямат нищо общо с тези двете.(за справка специализираните магазини)

Ползвала съм на:
Био Фарма - 4.25 /6.00 цена:около 5 лв
Сери -3.00 /6.00 цена: 13-14 лв
Алфа Парф(с ленено масло,миришат божествено) 6.00/6.00 цена: 20-25 лв (ако са от фризьор са малко по-скъпи към 25 лв)
Какво е това на Био фарма?

cskavd
03-13-2010, 16:00
Според вас на едно момче ако му е суха косата маже ли да ползва такива кристали ?

Cherry~♥
01-13-2014, 18:12
Според вас на едно момче ако му е суха косата маже ли да ползва такива кристали ?

Да.

За това ,че предпазват от пресата ....то на самите кристали пише-Пазете от източници на топлина...