PDA

View Full Version : Пъпки по вагината :(



qna0115
03-07-2010, 14:05
Извинете,от 3 дена ми се появиха някакви гадни пъпки по вагината, които представляват - те са големи и накрая все едно им е отрязан върха , не знам как да ви ги опиша по-добре за да добиете представа не знам , но са ужасни,когато отида да оринирам болката е непоносима.Никога досега не съм ги имала,спазвам хигиена,водя полов живот,но не може да е от момчето,защото той не е спал с друго момиче освен мен през последните 7 месеца... Много съм притеснена , мажа ги с някакъв крем,но не помага , моля ви ако знаете какво е или как да се излекува , но е желателно да не ходя при генеколог,защото водя полов живот а родителите ми не знаят и ще стане много лошо , ако разберат, все пак съм на 14... МОЛЯ ВИ < ПОМОГНЕТЕ МИ !!!! :smt022 :smt022 :smt022 8-[

zoreto
03-07-2010, 14:10
ми на 14 къде си се разбирзала за полов живот ,ама то си е твоя работа.Това може да е сериозно никой не може да ти каже с точност какво е и какви медикаменти да изолзваш.Най-добре говори с родителите си ,през личния и на гинеколог

qna0115
03-07-2010, 14:14
Аз говорих с майка ми, но тя каза че не знае от какво може да са тези пъпки,говорих с приятеля си и той каза че ако до сряда не се махнат ще е по-добре да отида на лекар. Ти имала ли си някакви такива проблеми ? или изобщо някакви проблеми , искам да знам , защото наистина се притеснявам :shock:

_butterfly_
03-07-2010, 14:18
Според мен имаш инфекция и това,че приятелят ти не е спал с друга през последните месеци не означава нищо. Не мисля, че ще се оправиш без гинеколог

ПС:Не съм медицинско лице и не го взимай това насериозно, но знам че симптомите на гениталния херпес са- групи воднисти мехурчета и пъпчици около влагалището +болка.

zoreto
03-07-2010, 14:19
Нямала съм такива проблеми и по-добре хич не дей да чакаш ,а още утре заминавай на лекар. Пловите "заболявания" не за шега!!!

qna0115
03-07-2010, 14:23
Да наистина има мехурчета вода или не знам как да го опиша,днес за трети път се преобувам и даже и в момента съм мокра,мила,можеш ли да ми помогнеш по някакъв начин ? стига само да не е единственото решение да ходя на лекар!

kalpazanka
03-07-2010, 14:30
А знаеш ли дали не е лепнал нещо отпреди тези 7 месеца? Има коварни вирусчета, които се спотайват безсимптомно, пренасят се и правят изненада.

qna0115
03-07-2010, 14:35
Не мисля,че ще е заради това, правили сме го преди 4 месеца , после на третия месец , на втория даже два пъти , никога не е имало проблеми , той е по-голям от мене , но живеем и доста далече аз варна , той - софия , но никога не би ме излъгал,колкото и наивно да звучи аз съм обедена в това !!! не знам от какво може да е , регистрирах се тук , за да искам помощ от вас , защото наистина много се притеснявам , никога не съм имала този проблем , а ако се наложи да отида до тоалетна болката е ужасна , не мога и да се пипна за да се подмия(правя го с адска болка , съвсем леко , не знам изобщо успявам ли да се измия).

kalpazanka
03-07-2010, 14:41
Иди на гинеколог. В момента се опитвам да ти обясня на чист български, че не е нужно да ти е изневерявал!!! Има инфекции с дълъг латентен период и може да си носи гадости, без да има симптоми! Може да е лепнал зараза от кака, която не е показвала симптоми или е имала същото нещо, но в по-горните отдели.
Консултирай се с гинеколог. Тук нямаме право да поставяме диагнози и да назначаваме лечение!

qna0115
03-07-2010, 14:47
Добре , благодаря ти , ще изчакам до сряда и ако не се подобрят нещата определено ще отида на генеколог (макар че доста ме е страх , защото тогава и наще ще разберат ще не съм детствена).

kalpazanka
03-07-2010, 14:47
Да си мислила по-рано.

qna0115
03-07-2010, 14:49
Да,но не съм мислила,ако не е тайна теб кога те отвориха ?

kalpazanka
03-07-2010, 14:54
Бях пълнолетна, ако това имаш предвид.
Можех да си позволя "лукса" да отида при гинеколог без майка ми да знае, мога да направя аборт без родителско съгласие, ако се наложи, въобще всичко онова, за което вие на 14 трябва да се червите, хлипайки и оправдавайки се пред мама и тате.

qna0115
03-07-2010, 14:55
Ясно,няма да ми е лесно да държа сметка пред наще!!!

kalpazanka
03-07-2010, 15:08
Това ти е най-малкият проблем в момента. Заминавай още утре на лекар. Историята с мехурчетата не е за подценяване.

qna0115
03-07-2010, 15:10
добре,благодаря :smt059

SceneGirl
03-07-2010, 18:08
Аз първо щях да кажа на майка си за половия живот пък ако ще да ме заколи.И да иди на лекар ние не сме специалисти и неможем да ти кажем :(

qna0115
03-07-2010, 18:39
Мерси,но не мога да споделям с майка си , не я познаваш каква е за да ми кажеш че ако на мое място първо си щяла да говориш с майка си , с мойта НЕ МОЖЕ да се говори за нищо , камоли пък затова !!

pussucetka
03-08-2010, 10:52
разбирам те и аз с майка ми немога да споделям .. и да научат вашитее все някога ще ти простат .. все пак си им дете .. но не мисли за тях, а за здравето си което е по-важно .. защото това е сериозно .. и не мисли отивай на лекар. . :)

qna0115
03-08-2010, 14:03
Здравейте,връщам се от лекар,нямаше как,трябваше да се престраша.Казаха ми,че това са херпеси,питаха ме дали съм имала полов акт и аз отрекох пред личната лекарка,но не и пред генеколога.Той ми предписа някакво лекарство,което се маже в областта на херпесите и около тях!на 12.03 пак трябва да отида на контролен преглед,а дотогава трябва да мажа херпесите по 5 пъти на ден , през 4 часа... когато отида ще ви пиша,за да ви кажа какво е станало!Благодаря ви много,едва ли щях да се престраша да отида на генеколог без вас :)

SK0RP10N
03-08-2010, 16:30
малка шафрантия - като ще се ебеш от 10-годишна, ще си носиш последиците.
Мажи се там, каквото са ти предписали и да ти е за урок.
И приятелят ти също да върви да се прегледа, че после да не ти го предаде това повторно или пък и при него да се изразят някакви неприятни симптоми

atteroDominatus
03-08-2010, 16:42
Аз щи я спукам тая пъпка, няма закакво да се тревожиш. Не ги слушай другите.

Biskfitka
03-08-2010, 19:16
ДеВствена и гИнеколог :)

И кажи и на приятеля ти да ходи на лекар...

_butterfly_
03-08-2010, 19:30
Ако си спала единствено с приятеля ти му кажи задължително да се лекува, защото дори да няма симптоми той е носител. Още един приятелски съвет- на 14 години си и ако те е грижа за здравето и бъдещето ти не си позволявай лукса да правиш необезопасен секс.

cyclops
03-09-2010, 06:32
Ползвай презервативи !

qna0115
03-09-2010, 10:54
малка шафрантия - като ще се ебеш от 10-годишна, ще си носиш последиците.
Мажи се там, каквото са ти предписали и да ти е за урок.
И приятелят ти също да върви да се прегледа, че после да не ти го предаде това повторно или пък и при него да се изразят някакви неприятни симптоми

Заразата не е била от него :-x ,ще спрете ли с тъпите си обвинения! има свестни хора,а не като тебе да ми викаш шафрантия , не се еба от 10-годишна! бях на 13,разликата не е голяма , но щом имам цикъл мога и да се еба! не знам какво искаш от мене,това е тема не да ме критикуваш,а ако може да ми поомогнеш с нещо.я кажи ти жена ли си ? мъж ли си ?

qna0115
03-09-2010, 10:57
Най-свестната тук според мен е : _butterfly_ , ето това е разбран човек , никога досега не ме е нагрубила , защо останалите (поне някои) си давате това право ? :-o

qna0115
03-09-2010, 10:59
Аз щи я спукам тая пъпка, няма закакво да се тревожиш. Не ги слушай другите.
Ти хубаво ще я изстискаш,ама това не е обикновена пъпка и не е една !!! Не знаеш как боли ... Ходих на лекар и ми казаха , че е херпес !

SK0RP10N
03-09-2010, 12:12
Честито - на 14 години, а вече и венерически болести имаш
Трябва да си горда с постижението си.
Ако имаш дъщеря, научи я да те надмине и теб, да хване трипер или сифилис най-много на 12 години, че иначе изостава

qna0115
03-09-2010, 13:04
Честито - на 14 години, а вече и венерически болести имаш
Трябва да си горда с постижението си.
Ако имаш дъщеря, научи я да те надмине и теб, да хване трипер или сифилис най-много на 12 години, че иначе изостава

Това може да се случи на всеки,не всички го имат и ти се радвай!Аз поне се престраших да отида на лекар-генеколог,благодарение на тези хора,не знам дали ти би отишъл/а , съжалявам за рода , но не ми отговори какво си ! мъж или жена ? или може би хемофродит ?

krem4et0
03-09-2010, 14:40
Искам само да ти кажа (ако лекарят е пропуснал), че от херпес не можеш да се излекуваш. Прочети тук повече: http://www.puls.bg/illnes/issue_72/part_1.html
Твърде вероятно е и твоят партньор да го има. В бъдеще е добре да споделяш на евентуалните си сексуални партньори. Рискът да им предадеш заразата е голям.

mgxpower
03-09-2010, 15:18
Откъде пък си сигурна, че той не спи с други момичета? В днешно време не би трябвало да имаш вяра на никой освен на себе си!

cyclops
03-10-2010, 06:50
Откъде пък си сигурна, че той не спи с други момичета? В днешно време не би трябвало да имаш вяра на никой освен на себе си!

Според мен имаш силно основание да се съмняваш в него !! кажи му поне като спи с други да ползва презервативи. Както и ти- винаги ползвай.

Една близка, която ходише с гаджето си от 3 години и уж много се обичаха се зарази със СПИН благодарение на това, че той решил да й изневери (уж) веднъж и то без презерватив. Сега и на двамата животът им е съсипан...

SK0RP10N
03-10-2010, 07:27
Честито - на 14 години, а вече и венерически болести имаш
Трябва да си горда с постижението си.
Ако имаш дъщеря, научи я да те надмине и теб, да хване трипер или сифилис най-много на 12 години, че иначе изостава

Това може да се случи на всеки,не всички го имат и ти се радвай!Аз поне се престраших да отида на лекар-генеколог,благодарение на тези хора,не знам дали ти би отишъл/а , съжалявам за рода , но не ми отговори какво си ! мъж или жена ? или може би хемофродит ?

Мъжки съм :)
То добре може да се случи на всеки, ама не е ли малко раничко на 14 години !?

qna0115
03-10-2010, 10:25
Мъжки съм :)
То добре може да се случи на всеки, ама не е ли малко раничко на 14 години !?[/quote]
Не,не мисля,че е раничко! 8)

malkoto95
03-10-2010, 12:25
бях на 13,разликата не е голяма , но щом имам цикъл мога и да се е**!

ми добре мене като ми дойде на 11(почти 12) да не би да см била готова да се е**.Изобщо много е погрешно да мислиш че като ти дойде и веднага айде тръгвай да се е**ш.иначе радвам се че си се оправила.но внимавай много и не прави толко малка секс без презерватив.

SK0RP10N
03-10-2010, 12:47
Изчакай поне до 16 години, че нали виждаш, като мислиш, че ти е овреме да те чекнат, как ти се е изприщила вадолицата.
В крайна сметка тя си е твоя и теб ще те боли и ти можеш да имаш стерилитет, не аз.
Сигурно като ди е дошло за пръв път, си рекла: "ае, вече съм жена, отивам да диря някой да ми отпори гьона"

krem4et0
03-10-2010, 12:57
Какво общо има появата на менструация и началото на половия живот. При мен двете събития бяха на отстояние 10-тина години. И да, на 13-14 не е много нормално да правиш секс. Ето, на 14 с генитален херпес, на 17 с аборт и т.н. Част от тези неща се получават поради НЕЗНАНИЕ. Не искам да звуча наставнически, но сексът се прави с отговорност, зрялост, разбиране за възможните проблеми.

Към авторката: да заключвам ли вече?

qna0115
03-10-2010, 13:37
Да заключете темата :) благодаря ви на всички !!! :-) :-) :-)

krem4et0
03-10-2010, 13:59
Да заключете темата :) благодаря ви на всички !!! :-) :-) :-)