PDA

View Full Version : ъх...убийствена тема ^^



ShtrudeL
03-07-2010, 20:17
В много филми се е случвало да питат бащата (по принцип) кой да спасят - майката или детето...
Как мислите...кой е по-добре да живее? Майката,която може да има и още деца или бебето,което пък ще живее без майка? ^^

xoxi
03-07-2010, 20:27
Всяка майка би жертвала себе си, за да спаси детето си. Всеки нов живот, заслужава своят шанс..

Axe_vs_Sword
03-07-2010, 20:29
Създала е семейство, видяла е повече от живота и мисля, че е ред на малчото. А и като се има предвид, че няма да бъде разглезено...

antiWHAT
03-07-2010, 20:31
това и по психо тестовете го има до колкото знам
;)
таа... майката, според мен.

Sham
03-07-2010, 20:40
аз бих избрала (да спася) майката, щом говорим за неродено.

липсата на майчина грижа в детството жигосва по един неприятен начин(за цял живот);
а да виждаш в очите на някого (за когото се предполага, че трябва да се грижиш и да обичаш безрезервно и пр. в същия дух) смъртта на любим човек...

filmimilmi
03-07-2010, 20:45
Според мен никой не е човек, докато не е в телефонния ми указател. 8-) Затова най-добре майката да бъде спасена.

Pliok0019
03-07-2010, 21:03
Ако съм на мястото на таткото - избирам майката.

nIkEnCeTy_bE
03-07-2010, 21:36
Всяка майка би жертвала живота си за детето си, за нея няма по важно нещо от детето. За детето пък няма по важен човек от майката. Тя ще бъде винаги до него, тя го е създала. Според мен майката, тъй като както казахте, може да направи друго дете, макар че ще страда за това. Но как би било детето без майка - това е ужасно.

cherinka
03-08-2010, 08:38
Аз ако съм мъж бих спасила детето си. Ако съм майка - пак същото.
^ Детето нима след време няма да направи свои деца?
И двете неща са травмиращи, но като че ли по-травмиращо е родител да погребе детето си...

zariibena
06-25-2010, 21:57
В случая не майката питат дали ще жертва себе си, а бащата.Той едва ли изпитва същите чувства към новороденото, или все още нероденото дете като нейните, а любовта е най - силното чувство.Ако аз бях на мястото на бащата щях да избера майката. :-|

ShtrudeL
06-25-2010, 22:09
Тъкмо си помислих "брей кога успях да я пусна тая тема..." и се сетих ^^

Forest_girl
06-25-2010, 22:54
Аз бих избрала майката, ако бях на мястото на бащата...

SuNsEt
06-25-2010, 22:54
Детето.

А темата е гадна.

ПП:Имаше един филм,в който една майка трябваше да избира да спаси сина си или племенника си.Момчетата бяха пропаднали от една скала и тя ги държеше единия с едната си ръка,а другия с другата.После сина й(който беше много гаден и хитър) започна да й се моли да спаси него,а не братовчед си.Горкото братовчедче само гледаше към леля си и към другия и мълчеше...И майката избра племенника си.

guinessgirl
06-26-2010, 09:56
детето като че ли.
щото жената вече е изживяла половината си живот,а пък на малкото тепърва му предстои

mlakniwe
06-26-2010, 10:01
Филма The Box накрая много гадно свършва...

onqtam
06-26-2010, 10:30
епа дйетйето требе живее

ThroughStruggle
06-26-2010, 11:00
Яко сте във филма.
Кой лекар би поставил човешки живот в ръцете на един баща, който не може да разсъждава трезво в този момент? И въобще, колко е трудно да се направи такъв избор в нормално състояние, камо ли в някакъв момент на ужасно притеснение.

SilentGrey
06-26-2010, 12:40
В реалния живот такъв въпрос не съществува. Първо няма обстоятелства, при които медик да има достатъчно време да разсъждава кое да спасява детето или майката, камо ли да пита бащата за "експертното" му мнение. Дори обаче да има такъв случай медикът преценява на място какво да прави и после просто съобщава новината. Това са хора с хипократова клетва, не го забравяйте.
Аз ако съм лекар и трябва да избера да спася детето или майката ще спася детето на принципа на по-малко живелия човек. /ако няма увреждания/

m1nik
06-26-2010, 14:52
детето

ShtrudeL
06-26-2010, 14:56
Аз ако съм лекар и трябва да избера да спася детето или майката ще спася детето на принципа на по-малко живелия човек. /ако няма увреждания/

О.О Значи повече живелия човек е половин човек? ех сетих се за доктор Хаус...имаше един епизод,в който един разсъждаваше като теб,а Хаус му каза:

"А вас кога ще ви отпишем?"

или нещо такова...

KickstartMyHeart
06-26-2010, 21:09
Някой по-нагоре беше написал, че такъв въпрос не съществува. Е, аз ще го опровергая и ще кажа: Съществува. Съществува, защото в тази ситуация е бил поставен баща ми - да избира между мен и майка ми, защото не се е знаело какво ще стане. Избрал е да спасят майка ми, но Господ явно е решил, че и аз трябва да живея.
Аз обаче напълно подкрепям не само баща ми, но и всеки поставен в такава ситуация, за избора му да бъде спасена жената, която обича. Вярно, че травмата да загубиш така дълго очакваното си дете е огромна, но имаш възможността да имаш друго дете със същата жена, която обичаш. Да израстнеш без майка е предполагам повече от ужасно и затова всеки ден благодаря на Господ, че майка ми е до мен.

shadow4e
06-26-2010, 21:25
Бих спасила майката/бащата/любимия човек, с дълги безсънни нощи след това, но все пак бих избрала любимия човек. Не знам какво е усещането да си майка и ако имам дете, мнението ми може да се промени. Не знам какво е да носиш дете 9 месеца в корема си и колко го заобичваш, когато е още там вътре. Дано никога не ми се налага да съм пред такъв избор, не го и пожелавам на никого.

Shu7teR
06-26-2010, 22:02
Детето трябва да се спаси според мен.

alexandr0v
06-26-2010, 22:15
Бих спасил майката, защото тя може да си направи ново дете, докато детето не може да си направи нова майка. 8-)

ArrowsOfDeath
06-26-2010, 22:55
Едва ли може да се говори за правилно решение в този случай.

Lexynnka
06-26-2010, 23:00
за майката ще е трудно да живее без детето си (известно време, докато не си направи ново примерно), но на детето (поне според мен) ще му е много по-тежко да расте без майка, както казаха това са тежки психически травми, оставащи в съзнанието на детето цял живот.
От гледната точка на бащата- не мисля, че са много мъжете, които ще кажат, че са способни да се грижат сами за едно пеленаче докато порасне и да го направят Човек..
Та мисля че майката би трябвало да се спаси
ПП.темата е отвратителна :(

ArrowsOfDeath
06-26-2010, 23:04
И двете решения са правилни. Просто случаят е т.нар. лична драма и не може да се сложи под общ знаменател с другите.

NamelessRomantic
06-27-2010, 10:06
На тоя въпрос не може да се отговори докато човек не бъде поставен в дадената ситуация.

teenems
06-27-2010, 13:47
Бих спасил майката, защото тя може да си направи ново дете, докато детето не може да си направи нова майка. 8-)

И аз може би съм на това мнение..

skuck
06-27-2010, 17:54
От чисто рационална гледана точки бих спасил майката... новороденот не е личност все още....

MajeStic
06-27-2010, 18:06
В много филми се е случвало да питат бащата (по принцип) кой да спасят - майката или детето...
Как мислите...кой е по-добре да живее? Майката,която може да има и още деца или бебето,което пък ще живее без майка? ^^

ХАха... много Др. Хаус гледаш :Р
Детето е по-важно според мен. Не се знае майката след това дали ще може да има деца, дали ще иска и ще живее по-малко от детето. В такава ситуация според мен би трябвало детето да е от по-голяма важност. Ако някой разярено реши да ме оспори... ще се включа отново (:

Lestat357
06-27-2010, 18:27
Не е разярено, но нека поразсъждаваме логично.

Вероятността това да се случи е процент. Има още страшно много фактори, които стоят като неизвестни. Вместо отговор ще ти дам пример с една игра: представи си, че си на космически кораб с двама недотам добре познати. Можеш да спасиш само единият от тях и трябва да решаваш бързо. Играта я перефразирам яко (затова не споменавам източник), но, за да си избереш кой да спасиш е желателно да чуеш и двамата. А как да чуеш гласа на Нероден Петко?!

Майката. Категорично. Ще преодолеем заедно случилото се. В реална ситуация обаче, решението не би било в мои ръце и дано намеря сили да се справя с последиците.

Понеже тематиката ти е интересна (като че ли^^>), гледай ето този филм: http://www.imdb.com/title/tt0107034/ . Тук майка трябваше да избира между живота на собственото си дете и този на племенника си.

dead_princess
06-27-2010, 18:31
Аз бих спасила майката, защото ще е много трудно дете да остане и живее без родител.Майката ще може отново да има деца след като преодолее смъртта на бебето си.
А ако спасят бебето е възможно баща му да не се грижи добре за него, да няма хубаво детство, да чувства липсата на майка си.

ShtrudeL
06-27-2010, 21:13
В много филми се е случвало да питат бащата (по принцип) кой да спасят - майката или детето...
Как мислите...кой е по-добре да живее? Майката,която може да има и още деца или бебето,което пък ще живее без майка? ^^

ХАха... много Др. Хаус гледаш :Р
Детето е по-важно според мен. Не се знае майката след това дали ще може да има деца, дали ще иска и ще живее по-малко от детето. В такава ситуация според мен би трябвало детето да е от по-голяма важност. Ако някой разярено реши да ме оспори... ще се включа отново (:

По тая логика не се знае и детето какво ще излезе. Ами ако е някой изрод,скинар или наркоман? Убиец? Оо Майката може да си осинови дете или най-малкото ще е достатъчно зряла,за да прецени как да живее живота си.

Nakadah
06-27-2010, 21:17
Майката естествено...

Некъв фетиш дето киснал в няква отрова 9 месеца и не може да диша само ли да оживее?

ShtrudeL
06-27-2010, 21:21
ммда...
Като се замисля и чак се плаша,но мисля че няма да съм в някаква депресия или нещо такова ако изгубя нероденото си бебе. Аз няма да бъда добра майка. Чувствам се като дете и изобщо няма да мога да възпитавам децата си... До скоро мноого мислих по тоя въпрос,понеже все съм си мечтала един ден да имам деца...но реално като се замисля май няма да ме бива в това. х) Или ще гледам да са някакви перфектни и ще ги разваля в старанието си. х)

ShtrudeL
06-27-2010, 21:29
Нямах това в предвид...пък и го казах леко иронично..
просто мисля,че трябва да се спаси майката. Оо

PsychoBitchFromHell
06-28-2010, 12:23
Детето ..

ShiZo
06-28-2010, 18:29
ако АЗ бъда поставена в такава ситуация.. избирам себе си. Няма да е живот без който и да е от 2мата...

happygirl23
06-29-2010, 12:58
Детето . .. ;-)