PDA

View Full Version : Притчата за ангела-майка (8-ми март)



yuyuto
03-07-2010, 20:54
Някога, доста отдавна, едно малко бебенце се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено:
- Господи, аз съм толкова малко и беззащитно, какво ще правя, как ще живея на Земята, как ще се справям с всичките трудности там?
Бог се усмихнал и отвърнал:
- Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах своя най-верен и най-добър ангел и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.
А бебето пак попитало:
- Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват?
- И за това не се тревожи. Твоят ангел ще те научи на техния език много внимателно и търпеливо, ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите думи, ще ти пее всяка вечер приспивни песни… И така ти много лесно и бързо ще научиш техния език…
Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И отново попитало:
- Господи, тук всички говорят, че на Земята имало много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там?
- И за това съм помислил… – отвърнал Бог – Твоят ангел ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това…
В този момент се чул някакъв шум. Като се заслушали, разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва…
Разбирайки това, в последния миг бебето попитало:
- Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?
Бог се засмял и тихо отвърнал:
- Няма значение какво е името.
Ти ще наричаш своя ангел… МАМО!

***

Тя е човекът, който най-много ме обича на този свят. Не смятам, че само на 8-ми март трябва да й напомням, че и аз нея много я обичам, но смятам, че е един подходящ повод. Направете го и вие... =))))

Честит 8-ми март на всички майки и жени!!!

Take_That
03-07-2010, 21:03
Прекрасно :)
Тук е моментът да кажа, че адски много обичам майка си.
Честит 8-ми март на всички майки и жени :)

soul1199
03-08-2010, 14:09
:) супер е :)

MeChaNiCaL_PoeT
03-08-2010, 16:44
Благодаря ти, че го сподели с нас !
Изключително красиво е !
Честит 8-ми март :)

angel4eto966
03-08-2010, 20:52
ако ти си го написала е много добро наистина.
честит 8-ми март на всички жени :)

slun4ice_90
03-09-2010, 09:18
Страхотно е,наистина! :)

petiam
03-09-2010, 09:38
прекрасна тема :-)

yuyuto
03-10-2010, 12:42
ако ти си го написала е много добро наистина.
честит 8-ми март на всички жени :)
Благодаря много! Но не съм го написала аз... Преди много време попаднах на тази притча в интернет и много ми се хареса.
:)