PDA

View Full Version : Малко помощ с рутери



MidwinterTears
03-08-2010, 12:53
Здравейте!Бих искала съвет от някой, който разбира и се е занимавал с рутерите.Вкъщи имам два настолни компютъра и бяха свързани чрез кабел, като единия даваше интернет на другия.Обаче нещо тази връзка се прецака, почнаха едни настройки на компютрите, а интернет ту имаше, ту нямаше.И решихме с рутер да си свързваме компютрите.Отидох до интернет доставчика ми и ще го направят момчетата,обаче се поразрових малко в интернет и се поуплаших.Значи, от интернет доставчика ми казаха, че рутера ще струва 40 лв., дотук добре, казаха ми, че скоростта ще падне мъничко - добре, обаче не ми казаха какъв точно рутер ще ми сложат - жичен или безжичен.А аз, глупавата, не се сетих да ги питам тогава, а сега се сещам.Както и да е, малко се отклоних.Та въпроса ми е - имаме настолни компютри, не лаптопи, което ме навежда на мисълта и се питам - има ли смисъл от безжичен рутер, тъй като доколкото знам е удобен за лаптопи главно.Също прочетох, че излъчванията от този рутер били адски вредни и човек не трябва да седи близко до тях.А жичния рутер - по-добре ли е?Общо взето, ако може да ми обясните предимствата и недостатъците и да ми кажете кое е по-добре в моя случай?А разликата в свързването на двата рутера?Много ще съм благодарна някой да ми изчете поста и да обясни като за човек, който не разбира.

L0ST
03-08-2010, 13:00
Първо, изобщо не се притесняваи за излъчванията..у нас 2 безжични рутера с мощни антени от години...никакъв проблем нямам нито със съня нито с нещо друго...технически излъчването е МНОГО по-малко от колкото един ГСМ или DECT телефон, така че СПОКОЙНО!

И жичните и безжичните рутери имат LAN портове - демек може с кабел, така е какъвто ида е рутера е се едно. Даже според мен по-добре безжичен - удобство, току виж сте си зели лаптоп, а лаптоп с кабел към Ланка е направо смешно.

Това за скоростта мисля че са те излъгали, скоростта не битрябвало да пада изобщо.

Petrow
03-08-2010, 13:13
Моят има и жичен и безжичен... гледам че ми няма нищо... дано само да не бие в наследството :D

MidwinterTears
03-08-2010, 13:21
Благодаря ви за отговорите, момчета!
Ами, там беше едно момиче, на което плащам таксата ми вика така, ама не знам дали разбира достатъчно.Значи, да разбирам, че разлика между двата вида рутери няма по отношение на скоростта или излъчване, има разлика само в свързването?

L0ST
03-08-2010, 14:59
Ами свързването е:
жичен рутер: само с жици
безжичен: Може и без жици, може и със

MidwinterTears
03-08-2010, 19:15
Благодаря много за информацията, може модераторите да заключат темата, ако искат.