PDA

View Full Version : Приятелките ми вече не ми обръщат много внимание!!!



SlaDk0b0nb0nChe
03-08-2010, 13:00
Здравейте! Момиче съм на 14г. от Тутракан. Имам страхотни приятелки но напоследък ме зарязват... вече не споделят толкова много колкото преди.. някой може ли да ми помогне? Не ми обръщат толкова внимание колкото преди, не ми говорят, трите си говорят в кръг и нищо не ми казват, дори понякога си мисля че за мен говорят но не съм сигурна дали е така.. с едно от момичетата ходим на танцова. Понякога когато е леко лошо времето се отказва да слиза и кара и другите момичета с които сме и те да не слизат, а когато слизаме тя и още две момичета се хващат под ръка и пак си говорят и мен ме изолирват. Каже ми какво да правя? :-o
П.С.- също след даскало ако искам да отидем на някой магазин или... някъде другаде естествено не им се ходи, но ако някоя от тях иска да слезе друг ден на другите им се излиза и аз да направя така както те правят искам да кажа че няма да излизам обаче ходя с тях.. незнам защо.. :( помогнете мии не знам какво да правяя! :(

vampgirl
03-08-2010, 13:10
просто ги попитай, за да се държат така явно е станало нещо :-o

SmileMoreOften
03-08-2010, 13:13
Ако наистина не энаеш каква и причината эа промяната в поведението им,просто говори с тях в прав текст.Това е моят съвет. :)

SmilezZz
03-08-2010, 13:15
А има ли причина да го правят ?..
Просто поговори с тях..Обясни им,че не ти е удобно така (като те изолирват)..Просто кажи в прав текст всичко

SlaDk0b0nb0nChe
03-08-2010, 13:29
Ако наистина не энаеш каква и причината эа промяната в поведението им,просто говори с тях в прав текст.Това е моят съвет. :)

ако тръгна да говоря в прав текст и да им кажа наистина какво мисля ще се скараме.. а ако се скарам с тях просто незнам какво ще правя.. нямам други приятели освен тях в класа

SlaDk0b0nb0nChe
03-08-2010, 13:30
просто ги попитай, за да се държат така явно е станало нещо :-o

със сигурност не е станало нещо... ако имаше щяха да ми кажат :-o

fogdog
03-08-2010, 16:53
О споко на всеки му се случва да го изолират, след някой друг ден нещата ще се обърнат и друга ще е изолираната. Просто имай търпение и не им позволявай да се отделят напълно.
ПС: знам го от личен опит.

anna93
03-08-2010, 17:05
А има ли причина да го правят ?..
Просто поговори с тях..Обясни им,че не ти е удобно така (като те изолирват)..Просто кажи в прав текст всичко

+1

marrmalinda
03-08-2010, 17:51
О споко на всеки му се случва да го изолират, след някой друг ден нещата ще се обърнат и друга ще е изолираната. Просто имай търпение и не им позволявай да се отделят напълно.
ПС: знам го от личен опит.

+1 :) :)

nIkEnCeTy_bE
03-08-2010, 17:57
Ако сте в ново даскало, нов клас нормално. Но е глупаво само да разчиташ на тях, щото рано или късно виж какво става. Намери си и други приятели. Зарежи ги, да видиш как ще се почустват. Покажи им, че не са единствени. Запознай се с нови хора, ще видиш как ще почнат да ти говорят, както преди. Покажи им, какво губят. Кажи си всичко в очите им, да разберат що за приятелки са.

SlaDk0b0nb0nChe
03-09-2010, 13:03
Ако сте в ново даскало, нов клас нормално. Но е глупаво само да разчиташ на тях, щото рано или късно виж какво става. Намери си и други приятели. Зарежи ги, да видиш как ще се почустват. Покажи им, че не са единствени. Запознай се с нови хора, ще видиш как ще почнат да ти говорят, както преди. Покажи им, какво губят. Кажи си всичко в очите им, да разберат що за приятелки са.
Не става въпрос за ново даскало... напротив... от както съм тръгнала на даскало съм в тва даскало.. малък е града.С това момиче дето ходим на танцова с нея съм от 5 клас със нея... Аз си знаех че така ще стане ма то да беше само тази година и само сега.. то когато им е кеф го правят и когато чак се скарат някой идват при мене и после като се собрят пак ме оставят сама и пак така и пак...
Проблема е там че в класа нямам други приятели... не са само те 3те но другите момичета са с тях.. всмисъл че целия клас сме едно, всички се разбираме но... сега те общуват със другите и аз нямам с кого.. има едно момиче но то е по-пълно и ме е срам с него да ходя :-o
И също искам да се запозная с нови хора, но като е малък града познаваме се със всички... аз съм природоматематическа и седим само в една стая, от другите класове също няма момичета с които да се сближа защото те се познават със почти всички.. незнам какво да правя.. аз така бях решила - да се запозная с други момичета да излизам с тях и да им покажа какво са загубили обаче не мога да ги намеря тези момичета с които да се запозная... абе все ще се оправя.. а до колкото да им кажа истината и т.н. ще се скараме... :-o :?

nIkEnCeTy_bE
03-09-2010, 13:23
Еми не е казано, че трябва да са от даскало. От танцовата няма ли други момичета?! Все ще има хора, с които да се запознаеш.

SkiCatA
03-09-2010, 14:26
Ако сте в ново даскало, нов клас нормално. Но е глупаво само да разчиташ на тях, щото рано или късно виж какво става. Намери си и други приятели. Зарежи ги, да видиш как ще се почустват. Покажи им, че не са единствени. Запознай се с нови хора, ще видиш как ще почнат да ти говорят, както преди. Покажи им, какво губят. Кажи си всичко в очите им, да разберат що за приятелки са.
Не става въпрос за ново даскало... напротив... от както съм тръгнала на даскало съм в тва даскало.. малък е града.С това момиче дето ходим на танцова с нея съм от 5 клас със нея... Аз си знаех че така ще стане ма то да беше само тази година и само сега.. то когато им е кеф го правят и когато чак се скарат някой идват при мене и после като се собрят пак ме оставят сама и пак така и пак...
Проблема е там че в класа нямам други приятели... не са само те 3те но другите момичета са с тях.. всмисъл че целия клас сме едно, всички се разбираме но... сега те общуват със другите и аз нямам с кого.. има едно момиче но то е по-пълно и ме е срам с него да ходя :-o
И също искам да се запозная с нови хора, но като е малък града познаваме се със всички... аз съм природоматематическа и седим само в една стая, от другите класове също няма момичета с които да се сближа защото те се познават със почти всички.. незнам какво да правя.. аз така бях решила - да се запозная с други момичета да излизам с тях и да им покажа какво са загубили обаче не мога да ги намеря тези момичета с които да се запозная... абе все ще се оправя.. а до колкото да им кажа истината и т.н. ще се скараме... :-o :?

Еми пожелавам ти късмет :) :) :) :)

SlaDk0b0nb0nChe
03-09-2010, 14:49
Еми не е казано, че трябва да са от даскало. От танцовата няма ли други момичета?! Все ще има хора, с които да се запознаеш.
има но те са по-малки и по-досадни, има едно момиче дето страхотно се разбирам с него и то също е по-малко но е от друго даскало...

sm_95
03-09-2010, 16:35
има едно момиче но то е по-пълно и ме е срам с него да ходя :-o

^^Е да ти имам логиката. Кво като е по-пълно... Ако разсъждаваш така няма да си намериш свестни приятелки. Съжелявам че съм толкова директна, но явно си общуваш само с някви "кифли" (извинявам се за израза). Не можеш да намериш много стойностни хора ако гледаш само външния вид.

Sibel1990
03-09-2010, 17:07
има едно момиче но то е по-пълно и ме е срам с него да ходя :-o

^^Е да ти имам логиката. Кво като е по-пълно... Ако разсъждаваш така няма да си намериш свестни приятелки. Съжелявам че съм толкова директна, но явно си общуваш само с някви "кифли" (извинявам се за израза). Не можеш да намериш много стойностни хора ако гледаш само външния вид.

+1 какво значи "срам ме е" ти добре ли си еми щом така мислиш, че ще си намериш приятели давай тогава какво да ти кажа... :smt010
браво бе :smt041 пълничките не са ли хора ??? :shock:

nIkEnCeTy_bE
03-09-2010, 17:09
каквито са такива - и те са хора ! Когато най малко очакваш, ще си намериш приятелки.

SlaDk0b0nb0nChe
03-10-2010, 13:21
Вие не ме разбирате... аз съм 8 клас и съм висока 1.50 най-дребна съм от класа а тя е сиорно 1.80 и е най-дебелата от класа... незнаете какво е ..всички ни се присмиват и... а и тя вообще не излиза... стои само вкъщи, не е такъв човек като всички останали...

spfenka
03-10-2010, 13:43
А има ли причина да го правят ?..
Просто поговори с тях..Обясни им,че не ти е удобно така (като те изолирват)..Просто кажи в прав текст всичко

+1

+ :P

ysmivka
03-10-2010, 16:53
Вие не ме разбирате... аз съм 8 клас и съм висока 1.50 най-дребна съм от класа а тя е сиорно 1.80 и е най-дебелата от класа... незнаете какво е ..всички ни се присмиват и... а и тя вообще не излиза... стои само вкъщи, не е такъв човек като всички останали...

Нормално да не излиза никаде,, след като явно всички мислят за нея като тебе!! :-x

А що се отнася до твойте "приятелки", поговори с тях,, питай ги защо се държат така и имат ли някаква причина,, за това си държание? А както вече казаха може да си намериш и нови приятелки,, не разчитай само на тях!

Айде успех :-)

YourSupergirl
03-10-2010, 17:20
А има ли причина да го правят ?..
Просто поговори с тях..Обясни им,че не ти е удобно така (като те изолирват)..Просто кажи в прав текст всичко

Bimmer
03-10-2010, 19:17
Не съм чел другите коментари, но според мен се опитват да те накажат (вразумят) по някакъв начин за нещо, което си им сторила, или заради начина, по който се държиш с тях. Поговори с тях, говоренето не пречи на никого ;)

nIkEnCeTy_bE
03-10-2010, 19:37
E какво и аз съм 8 клас ?! И мойта аверка е 2 глави под мен.. има ли значение каква е - и тя е човек ! :? Ти така ако разсъждаваш ще станеш като кифлите.

anonymous682486
03-10-2010, 20:02
еми така си е на тях им омръзнало да имат 10-5години приятели тябва да си търсят нови приятели :-) :-) :-) :-D

SlaDk0b0nb0nChe
03-11-2010, 16:47
Благодаря на всички за съветите вии! :-) :-) :-) поговорих с тях и се оправихме горе-долу... :-) :-) благодаря ви!

rockin
03-11-2010, 16:50
Имаш ли някое от тези момичета, с които излизаш (предполагам, че сте общо 4 или 5), което ти е по-близко? Не може да нямаш.Говори с нея, обясни и всичко, но в малко по мил вариант, в смисъл не пресилвай нещата. Кажи и го спокойно, сякаш не е нещо голямо, и я помоли да ти обръщат повече внимание, разкажи и как се чувстваш изоставена. Попадала съм в подобна ситуация веднъж или два пъти, постъпих така и нещата се получиха от само себе си - оказа се, че приятелките ми въобще не са осъзнавали, че се чувствам изолирана, и бързо поправиха това. Ако не се получи, ползвай оная стара поговорка - ако светът ти обърне гръб, и ти му обърни гръб! Спри да им се обаждаш, да им обръщаш внимание, да излизаш с тях и виж как ще реагират. Хайде успехи и пиши после какво е станало! Ще се радвам да съм ти помогнала! :-)

rockin
03-11-2010, 16:51
Хах, сега виждам, че си се оправила. Радвам се за теб и друг път бъди откровена -казвам ти, помага! :-)

Slave4You
03-11-2010, 16:53
Ако наистина не энаеш каква и причината эа промяната в поведението им,просто говори с тях в прав текст.Това е моят съвет. :)
Най-добрият вариант винаги е да се говори направо за нещата;)

SlaDk0b0nb0nChe
03-12-2010, 15:57
Хах, сега виждам, че си се оправила. Радвам се за теб и друг път бъди откровена -казвам ти, помага! :-)

Благодаря ти :-) :-) :-) :-) :-)

filmimilmi
03-12-2010, 18:15
Ти не си Слънцето, че да се въртят постоянно около теб като планети. Нормално е понякога да не получаваш желаното внимание, но за каквото ти е? Просто им бъди приятелка, а пък ако в теб има някакъв дефект, поради който да странят, какъвто изкараваш, че всъщност е проблемът, то ако са ти истински, ще ти споделят защо става така.

SlaDk0b0nb0nChe
03-13-2010, 10:45
Ти не си Слънцето, че да се въртят постоянно около теб като планети. Нормално е понякога да не получаваш желаното внимание, но за каквото ти е? Просто им бъди приятелка, а пък ако в теб има някакъв дефект, поради който да странят, какъвто изкараваш, че всъщност е проблемът, то ако са ти истински, ще ти споделят защо става така.

не съм казала че искам постоянно да са с мен, да ми споделят всичко и т.н....

danibebi
03-13-2010, 19:04
Според мен е нормално,особенно когато сте повече от 2 приятелки.Винаги ще има някоя фр.да говори зад гърба на друга и така нещата стават по-сложни.Знам го от личен опит.В моята компания сме 5 момичета и винаги някоя ще се закара с друга или ще проговори нещо зад гърба й. :-o Спокс,след време друга ще е изолираната или изобщо няма да има такава.Пък и помисли дали грешката не е в теб? Не се ли делиш по някакъв начин от тях? Примерно те вършат нещо и ти не искаш и така..аз мисля, че ако няма причина ще си оправят държанието :) успех.. ;]]

Zuzii
03-13-2010, 19:29
Скъпа авторке като гледам причината за това с приятелките ти е в теб.Може би са разбрали какъв човек се крие в теб.Извинявай за директността, но за мен ти си човек,който си търси приятелки "кифли",за да станеш център на внимание или по-известна сред връсниците си.Много съм против това да се съди за човек по външния вид.Всеки човек има в себе си нещо,което го прави готин ,било то чувство за хумор,някаква външна черта и т.н.Относно това "в класа има едно момиче,обаче е пълно и затова не излизам с него щото ме е срам".Дай шанс на него може би то ще се окаже бъдещата ти най-добра приятелка.И последно , не си мисли ,че сред по отворените и по-известните ти връсници ,някой ще те вземе на сериозно.