PDA

View Full Version : Защо бързаме да пораснем?



MaLkaTa_LaDy
03-08-2010, 17:34
Замисляли ли сте се? Ние момичетата носим високи токчета, гримираме се и т.н., искаме да изглеждаме като жени, за да се харесаме на момчетата, която от своя страна правят мускули и говорят нахакано и се опитват да изглеждат като мъже, за да ни се харесат на нас... Опитваме се да се държим като пораснали и да вършим делата, които вършат порасналите. И в крайна сметка това не е ли друлично?

Nakadah
03-08-2010, 17:39
Замисляли ли сте се? Ние момичетата носим високи токчета, гримираме се и т.н., искаме да изглеждаме като жени, за да се харесаме на момчетата, която от своя страна правят мускули и говорят нахакано и се опитват да изглеждат като мъже, за да ни се харесат на нас... Опитваме се да се държим като пораснали и да вършим делата, които вършат порасналите. И в крайна сметка това не е ли друлично?

с др думи, тея дето се опитвате да пораснете по бързо си оставате на улицата

w0sh
03-08-2010, 17:46
Никога не съм искал да раста. Най-хубаво си е да си 10ти 11 клас.

Само че порастнах, тъжно.

Take_That
03-08-2010, 17:46
Замисляли ли сте се? Ние момичетата носим високи токчета, гримираме се и т.н., искаме да изглеждаме като жени, за да се харесаме на момчетата, която от своя страна правят мускули и говорят нахакано и се опитват да изглеждат като мъже, за да ни се харесат на нас... Опитваме се да се държим като пораснали и да вършим делата, които вършат порасналите. И в крайна сметка това не е ли друлично?


Не знам дали е двулично, знам само, че е Жалко ..... :? :(

DoctorMouse
03-08-2010, 17:50
ха... к'во порастване ... на мене все още ми липсва адски детската градина | ех , какви времена бяха :?

smiirnoff
03-08-2010, 18:00
Божеее, аз искам вечно да си остана 7ми-8ми клас.
Толкова е хубаво като си все още малък. Въобще не искам да раста :shock: .
Искам да си остана лапе на 10-11-12-13-14 години ^^.
Така ми е най - добре 8-)

onestar
03-08-2010, 18:49
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.

buuu
03-08-2010, 19:00
въъъйййй ко няма вее ! :shock: омръзна ми да пътъвам в мазния градски транспорт и да ходя на даскало като няква малоумна ..бахти някфи пълни глупости учим дето половината от тях няма да намерят проложение в живота ми ! нямам търпение да си изкарам книжка и да се махна от тая задръстена България ! тоест,само ми трябва да завърша.. и само тва ме задържа да съм още тука .. ахах отклоних темата малко ..карай 8-)

ам П.П не нося токчета не харесвам БаТки така че ...порастването ,от твойта гледна точка може да е такова..според мен не е така 8) едни токчета не те праят по голям или по отворен и нахакан ..както и едни мускули не може да те направят недостъпен и велик ..така че ако се съди по тва ..те изобщо не са израснали :lol:

FromAutumToAshes
03-08-2010, 19:05
Аз не бързам оО Просто се случва :-o

silky92
03-08-2010, 19:10
Защото ти е любопитен ,интересен живота на възрастните ,дори преди си представях ,че живота е толкова лесен и хубав като си голям и сякаш всичко просто си се подрежда.За жалост с течението на времемето разбираш ,че не е така .. в момента наистина ми се иска да се върна към безгрижните детски години,ама няма как . :?

ShtrudeL
03-08-2010, 19:12
Никога не съм искала да порастна...ама никога... даже сега искам да съм си пак дете...толкова много искам <3 Беше ми толко хубаво <3 Всъщност...не се чувствам голяма...просто не съм метър и двайсет и нямам ного детски вид...и се очаква от мен да съм голяма...ама изобщо изобщо не се чувствам така...даже не мисля,че съм достатъчно отговорна и сериозна..

Stellsy
03-08-2010, 19:27
И аз искам безгрижните детски дни.. уви няма ги.. и никога няма да ги има. Като малка много исках да порастна, сега все по-малко искам да пораствам. Всеки от нас си има място или нещо, което му напомня за детството. Аз си ходя на село единствено, за да се сетя за детските дни, за игрите, за приятелите.. как си правех торти от кал .. :D :D

Assshley
03-08-2010, 19:34
Хаха еми моето мнение се различава от твоето до някъде.Първо и на мене ми беше хубаво да съм дете.Да ме гледат като писано яйце,да си се возя в количката и само да ям да спа и да рева,беше ми хубаво и да си играя на 5-6 години на народна топка пред блока със съседските дечица и признавам имало е много моменти,в които съм искала отново да съм малко дете имам предвид на по 5,6,7,8 години (сега съм на 17),но аз съм изключително приключенски настроена и за мен живота е приключение.А като си седя вечно на 10 години няма как да го изживея предполагам. :-o Не,не искам да съм пак дете,искам да видя какви предизвикателства ще ми предостави живота,искам да видя какво ще е след 5 години,след 10,след 15 .. да видя как ще се чувствам и да,може би винаги ще има по 1 или 2 моменти,по една или две секунди,в които ще ми се иска пак да си играя пред блока обаче само до там.И това,че нося токчета,гримирам се или следвам някакви модни тенденции не означава,че не съм запазила детското в себе си или,че искам да го убия.И при всички случеи да продавам к*рвенски номера и да се държа като простачка не ме кара да се чувствам по-голяма или по-велика.Точно обратното винаги това издава тези,които са бързат да порастнат просто,защото искат да са 'ей като оная яка п*тка там" или да са "бати нацепената батка лек" . ;)

xoxi
03-08-2010, 20:39
"Проблема" с преждевременното порастване не е само в това, че единият пол иска да се хареса на другия. На мен в момента ми изникна един спомен, че като малка се качвах на един стол и се показвах през прозореца с цел да изглеждам по-голяма. Тогава бях на най-много 5 години. Какво ми е разбирала главата тогава от привличане между половете ?
Още от съвсем малки децата искат да порастнат. Имат си кукли бебета и си представят, че са майки. Виждат майка им какво прави и те и подражават. Това им е нещо като модел след който трябва да вървят.
Телевизията, компютъра, списанията и всичко останало също имат голямо влияние върху децата. Някои стилове музика също изграждат доста характера, особено ако "феновете" са още на крехки години. Та ако още в тези години детето остане с такива разбирания, то нормално е и след години да разбира нещата по същия начин.
Не, че искам нещо против феновете на поп-фолка (или така известната ни чалга), но всички знаем в днешно време особено, какво влияние оказва тя не по-малките си фенове, които все още не са се ориентирали в живота. Знаем и за какво се пее в 90% от песните. Нима това не им влияе на тях ?!
Не че обвинявам само тези неща. Много си зависи от характерите, възпитанието от страна на родителите и т.н.
Много са факторите, които карат децата да искат да порастват по-бързо.
Та мисълта ми беше, че това за мен си е проблем по който трябва да се говори на дълго и широко и не може да се обясни с няколко изречения. Това си е един вид, част от проблема на днешното поколение.

DarthLord
03-08-2010, 21:11
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.

+1

justunique
03-09-2010, 08:01
..

Snickers
03-09-2010, 08:02
Ние ли? :Д

XTREMEFREERIDE
03-09-2010, 08:58
Хм, не говори в множествено число. Просто съвет.

Аз лично за себе си мога да кажа, че никога не съм носила токчета. Ама наистина никога. Нито се гримирам специално за да се харесам на някого точно с това.
Нито пък си падам по момчета с мускули, които говорят нахакано. Строго индивидуално си е. Моята любов за момента е лапешка и съм доволна от това.

Категорично отказвам да порастна. : )

T91
03-09-2010, 09:49
Замисляли ли сте се? Ние момичетата носим високи токчета, гримираме се и т.н., искаме да изглеждаме като жени, за да се харесаме на момчетата, която от своя страна правят мускули и говорят нахакано и се опитват да изглеждат като мъже, за да ни се харесат на нас... Опитваме се да се държим като пораснали и да вършим делата, които вършат порасналите. И в крайна сметка това не е ли друлично?


Ненавиждам жени на токчета ...
Пък аз не съм с мускули . Чисто и просто правя мускулна маса , но тя се състои от сиво мозъчно вещество . По-интересно е .

sladkish_14
03-09-2010, 09:50
Интересен пример за порастване >? Смисъл питаш - защо малките момиченца искат да са големи какички, или защо искаме по бързо да завършим, да стъпим на земята ?
За тези момиченца,, ми те го правят, защото така е модерно, голямите какички изглеждат изумително, неприкосновенни, така сякаш могат да имат всички и малките искат така,, Знам ли и аз се чудя :neutral:

Споделям мнението на XTREMEFREERIDE и аз съм точно така, с изключение на `лапешката любов` 8-) .Дори ми е много тъжно, че след толкова малко време права 17, а после 18.., бла блаа..
Въпреки това има едно изгарящо желание да се откъсна от родителите си, аз съм прекалено самостоятелно момиче и тяхното внимание и не внимание ме задушава страшно много. Затова и моята стая си е моя непробиваема крепост. Не искам да пораствам просто искам да съм самостоятелна, мамка му :x .. Но сега няма как да стане, та затова, Боже кога ще навърша 18 >? 8-)

slun4ice_90
03-09-2010, 09:52
Мдааа,искам пак да съм на 10 год,НО е НЕВЪЗМОЖНО!!Когато бях даже на 6 год,обличах на майка булченската рокля и токчетата й носех,беше много смешно... :lol: Пробвах всичките й поли и рокли,правех модно ревю. :D Важното е,че се кефех на макс и ми се радваха майка и другите. 8) От малка се мацах и с червила и т.н.Готино беше.

MaLkaTa_LaDy
03-09-2010, 10:52
Не казвам, че когато носим токчета, ние сме пораснали. Нито, че мускулите са белег на зрялост. Тези неща никак не стоят добре на 13 годишни момичета/момчета. Казах, че го прав им/ят ,за да се харесат на другите за да го свържа с любовта, че иначе щеше да се намери някой, който да каже, че темата не е за тук.

А аз се изключвам от тези хора, които бързат да пораснат, но смятам, че щеше да звучи много надуто само да изтъквам чужди проблеми и да лепя етикети насам-натам. Но и аз някога съм бързала да порасна.

Иначе всички се изкарахте, че никога не сте подръжавали на по-големи момичета/момчета от вас с целта да изглеждате пораснали... o.0 Не е така, убедена съм. Но няма значение, тук не му е мястото да се самоизтъквате.

DevilWish
03-09-2010, 11:06
абе само 1но не знам..кво е за вас курва?И аз се гримирам, ходя с токчета, искам да съм хубава, това не ме прави курва според мен курва е жена, която си ляга с всеки, а не такава, която се грижи за външният си вид.Ама ок. ..Иначе не се гримирам и тн за да изглеждам по-голяма, а за да имам самочувствие.

MaLkaTa_LaDy
03-09-2010, 11:18
абе само 1но не знам..кво е за вас к***а?И аз се гримирам, ходя с токчета, искам да съм хубава, това не ме прави к***а според мен к***а е жена, която си ляга с всеки, а не такава, която се грижи за външният си вид.Ама ок. ..Иначе не се гримирам и тн за да изглеждам по-голяма, а за да имам самочувствие.
Първо Никога не съм споменавала думата курва из това, което съм написала. Второ знаеш ли защо имаш по-голямо самочувствие, когато се гримираш? Защото смяташ, че другите ще те харесат, защото [ако още си дете] ще изглеждаш пораснала. А на едно дете не му отива нито грим, нито токчета, нито другите дамски принадлежности.

BlueParadise
03-09-2010, 11:37
Половината и повечето неразбраха въпроса и намесиха токчетата,толкова неща правим в ежедневието си и в живота си за да изглеждаме по-големи - който и да отрече,че не се променя със всеки изминал ден,ще излъже.LaDy чувствам се точно като теб,задавал съм си въпроса и сега е хубаво,че има такава тема :) и наистина си права,вие си слагате грим токчета и т.н. а ние ходим в залата да блъскаме и да,и аз ходя точно за да се харесам на момичетата.Лично аз не съм си давал точно идеален отговор на този въпрос,но поне съм се опитвал да си отговоря, и винаги си отговарям едно и също - Бързаме да станем големи защото като гледаме отстрани големите,тяхния живот ни изглежда свободен (тоетс,свободен като да не ти казват внимавай колко или какво пиеш,в колко ще си дойдеш,ще направиш това и онова ... и др)всичко им е позволено,те са над нас,нещо от сорта като стана голям ще съм див и без задръжки,НО ДАЛИ ???

Violenza
03-09-2010, 11:58
Второ знаеш ли защо имаш по-голямо самочувствие, когато се гримираш? Защото смяташ, че другите ще те харесат, защото [ако още си дете] ще изглеждаш пораснала. А на едно дете не му отива нито грим, нито токчета, нито другите дамски принадлежности.
Ти сигурно по-добре знаеш защо се гримира.
Всеки се стреми да изглежда добре според своя вкус и съответно така да се хареса и на останалите.

Иначе съм съгласна, че на децата грим и токчета не им отиват. Смешна гледка са - едни такива недоразвити, с детски личица, силен грим и деколте на празния сутиен..

Take_That
03-09-2010, 11:58
абе само 1но не знам..кво е за вас к***а?И аз се гримирам, ходя с токчета, искам да съм хубава, това не ме прави к***а според мен к***а е жена, която си ляга с всеки, а не такава, която се грижи за външният си вид.Ама ок. ..Иначе не се гримирам и тн за да изглеждам по-голяма, а за да имам самочувствие.
Първо Никога не съм споменавала думата к***а из това, което съм написала. Второ знаеш ли защо имаш по-голямо самочувствие, когато се гримираш? Защото смяташ, че другите ще те харесат, защото [ако още си дете] ще изглеждаш пораснала. А на едно дете не му отива нито грим, нито токчета, нито другите дамски принадлежности.

DevilWish, MaLkaTa_LaDy наистина не е искала да каже, че тези, които носят токчета и се гримират и т.н са к***и, темата според мен целеше съвсем друго. Като заговорихме обаче за външен вид, мисля че не всички се гримирват и се поддържат, за да се харесат, някои хора го правят, защото държат на себе си (като изключа тези, които си слагат по 500 000 тона ФДТ и т.н)

Stan4o123
03-09-2010, 15:13
я чакай,аз си мислех,че съм в пенсионерски форум,за какво растене говорите?!Кои сте вие,кой съм аз,къде се дяна ченето ми?!

BlueParadise
03-09-2010, 15:17
Аре бе хора,стига караници и глупости,пишете по темата - приятна е !

DevilWish
03-09-2010, 16:01
Нямах предвит авторката.Някой друг даде такъв коментар ;) И не не съм дете, като бях дете нито съм носила токчето, нито грим ;)

MaLkaTa_LaDy
03-09-2010, 17:22
Момент. Гримът не е начин на поддържане на себе си. Прост пример: когато спиш не носиш грим. Защо? Защото никой не те вижда. И не ти е никакъв проблем че изглеждаш да речем по-зле в къщи. Всичко това се прави заради другите.

xoxi
03-09-2010, 17:37
Момент. Гримът не е начин на поддържане на себе си. Прост пример: когато спиш не носиш грим. Защо? Защото никой не те вижда. И не ти е никакъв проблем че изглеждаш да речем по-зле в къщи. Всичко това се прави заради другите.

Кофти пример даваш!
Представи си, че си лягаш с гаджето. И какво ?! Гримираш се, оправяш си прическата..

smiirnoff
03-09-2010, 17:41
Еми не .. просто не е хубаво да спиш с грим :Д. Все пак т'ва тряя ти се махне от очите и там другите места, дето си слагал/а. :Д

А аз ако се кача на токчета ще падна и ще се самоубия. Дори на бала си няма да се кача на токчета :Д.
Аз си карам с гуменки и кецове и си перкам като дете. К'во ще се клатя на токчета като кобила :Д :razz: (не, на тия дето има харесва ок, ама аз не ги харесвам токчетата :Д)
Грим - нищо против тия дето си слагат, да си крият пъпки и т.н или да си подчертаят очите. Т'ва е окей, освен ако не си като Мортиша от семейство Адамс (сем. Адамс - колко много обичам да ги гледам <33).
Пък на едно дете просто не му отива грим - то има толкова детско лице, че ще изглежда супер странно. Аз за т'ва не си слагам грим - първо, че ме мързи (не, не ме мързи, ама са да си глася ГРИМА 50 минути няя да стане :Д), второ - аз като съм на 14 (ПОЧТИ 15 всъщност :Д) едва ли ще ми е някво хубаво с грим. Мама да си слага грим колкото си иска, тя е жена, като си сложи там спирала, молив и червило просто и се подчертават чертите, а ако е дете к'во ще си подчертае :Д:Д (баси, как звучи :Д)

А и всъщност нас вече ни карат да пораснем. Моята госпожа по БЕЛ винаги казва, че сме големи хора, че вече не сме деца, пораснали сме и т.н. о.О Ама аз много мразя така като ни говори - те половината още в 8ми клас ходят с детски блузи, пък вече и пораснали трябва да сме о.О
Да, ама не :Д. Нито съм сериозна, нито съм отговорна. Аз като всяко дете супер много обичам да се лигавя 8-) .
Един пораснал човек едва ли ще се лигави и хили като мен и останалите около мен о.О.

Така че някои деца бързат да пораснат, други ги карат, трети са като мен и се чувстват още деца и т'ва ще е още дълго :Д.

^^

fenastz
03-09-2010, 18:34
Не знам.

Ти грим носиш ли ?

MaLkaTa_LaDy
03-09-2010, 18:43
Нося грим, именно за това пуснах темата. Защото си зададох въроса защо го правя, какво и аз така и 90% от момичетата в България.

Към xoxi: Ти какво си мислиш, че няма и такива ли? Виждала съм толкова трагични случаи... И както ти го каза, това изглежда изключително идиотскто, но ако имахме такава възможност сигурно и това щяхме да правим.

h0usel0ve3r
03-09-2010, 18:43
Боже мой,как иска ми се от сърце да си остана на 15 .. ама уви! :[ Искам да си прекарвам винаги така хубаво с приятелите .. ама уви! :[ Искам приключенията на един 13 годишен хлапак .. ама увии! ... Даже още помня като бях на 10 как двете ми най-добри приятелки тогава си мислеха,че са русалки :D Ехх,ех спомении. Ама растем,растем ли .. :-k :-({|= Детството ще си остане най-хубавата част от живота ми,ех безгрижните години .. как минавахаа,минаваха ... ама уви! :D

ThroughStruggle
03-09-2010, 19:09
Момент. Гримът не е начин на поддържане на себе си. Прост пример: когато спиш не носиш грим. Защо? Защото никой не те вижда. И не ти е никакъв проблем че изглеждаш да речем по-зле в къщи. Всичко това се прави заради другите.

Кофти пример даваш!
Представи си, че си лягаш с гаджето. И какво ?! Гримираш се, оправяш си прическата..

/offtopic
Естествено, че не бих се гримирала, нито ще си оправя прическата. Ще правя секс, няма да дефилирам по модни подиуми. А и аз лично, когато правя секс с някого, това означава, че между нас има чувства. А дълбоките чувства не се основават на грима и прическата.

По темата:
Не е точно така, както го представяш. Хората на 13-14-15 години не са деца. На този етап те са тийнейджъри - тоест са между детството и отговорностите и задълженията на това да си възрастен. През цялото юношество повечето хора прекарват доста периоди, на моменти се държат като незрели деца, в друг миг постъпват като възрастни. Но освен да имитират психологическата нагласа на възрастните, те подражават и на начина, по който те поддържат външния си вид (грим, токчета, етк.) . Аз поне така си го обяснявам.
Юношеството е труден период за доста хора. Не ги обвинявай толкова жестоко, че търсят вниманието и одобрението на околните - повечето са доста комплексирани, и това, предполагам, по някакъв начин вдига самочувствието им. Отделно, не съм споменала повишеното ниво на полови хормони в организма в периода на тийнейджърските години. Следователно, те търсят секс, отново следователно, обличат се по начин, който предизвиква сексуални желания и оферти, отправени към тях.

Така, за финал, да се уточня, че не говоря за всички. Анализирам мнозинството.

MaLkaTa_LaDy
03-09-2010, 19:22
ThroughStruggle хареса ми това, което написа. Но по никакъв начин не съч ги обвинила жестоко. Напротив, включих себе си в тази група, защото и част от мен на периоди иска да порасне по-бързо от колкото природата е решила за правилно.

Та каква е възмоността да пораснем, без да премираваме през този период на пренаситена натъкмена женственост в детето у нас? Въобще възможно ли е без да сме подръжавали на другите да осъзнаем, че различната личност, която сме трябва да бъде допусната да се развие? Малко излизам от темата, но нещата са навързани.

hrisis
03-09-2010, 19:33
Аз никога не съм бързала да порасна..
Даже много искам пак да съм в детската градина или втори клас, или на 15 да съм.
Ае каквото дойде все ще се радвам :D ама няма как...
Но определено детството трябва да се изживява до край и аз съм щастлива, че съм го направила :)
Дори и на 18 вече пак се чувствам като лапе (даже и първи юни мисля да празнувам 8-) :-P )
(леко се отплеснах, ама карай :D )

fenastz
03-09-2010, 19:42
Нося грим, именно за това пуснах темата. Защото си зададох въроса защо го правя, какво и аз така и 90% от момичетата в България.


Ем, какво очакваш...Всеки иска да е различен, но си оставаме едни и същи.

WrongLife
03-09-2010, 19:45
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.

+1
Еххх да имаше повече като теб....

kypo
03-09-2010, 19:50
щото всички си мислят като малки, че живота на големите е много готин - скъпи заведения дето искат над 18 години, автомобили, пари. ама всъщност после разбираш колко е гаден и лайнян истинския живот. тва е

viksit0y
03-09-2010, 19:55
Хм, не говори в множествено число. Просто съвет.

Аз лично за себе си мога да кажа, че никога не съм носила токчета. Ама наистина никога. Нито се гримирам специално за да се харесам на някого точно с това.
Нито пък си падам по момчета с мускули, които говорят нахакано. Строго индивидуално си е. Моята любов за момента е лапешка и съм доволна от това.

Категорично отказвам да порастна. : )
+ ;-)

xoxi
03-10-2010, 07:41
Към xoxi: Ти какво си мислиш, че няма и такива ли? Виждала съм толкова трагични случаи... И както ти го каза, това изглежда изключително идиотскто, но ако имахме такава възможност сигурно и това щяхме да правим.

Честно казано на мен тази идея ми се струва абсурдна!

Тук в темата много извъртяхте нещата. Тотално се прехвърлихте на гримовете.
Виждала съм деца на по 12, които носят грим, защото било модерно, а не защото те самите искат да порастват. Това ми е казвано..
Виждала съм и тийнейджъри на по 14-15-16 (от които съм и аз), които не носят грим, но това не означава, че се чувстват все още малки деца.
От къде решихте, че точно гримът дава отговор на темата ?!

DevilWish
03-10-2010, 10:59
xoxi това ми беше мисълта, това че се гримирам не ме прави човек, който иска да порастне.напротив.Просто искам да иглеждам добре.И някъде прочетох, че искаме да изглеждаме добре за другите около нас, ама не е така.Аз се чувствам добре в собствената си коя, ако съм гримирана, с оправен коса и хубави дрехи.За себе си, не за някой друг.И естествено, че когато гаджето ми идва в нас не се правя на принцеса.Ако ше правим секс няма смисъл да си оцапам чаршафите с грим и тн.Това че някои слагат тон грим само за да хвърлят боклука долу е друга тема.

razores
03-10-2010, 12:15
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.


+1 :)

Slave4You
03-10-2010, 12:43
Не знам според мен няма нужда всеки ден да се гримираш, да се обличаш смешно, да се правиш на мн забавна (за момичета) и да прекарваш луди часове във фитнеса и да се правиш на голям мъжкар като говориш като тея от филмите (за момчетата) за да се харесваш.. Искам да кажа, че ако някой наистина те харесва, той ще те хареса и без тези демонстрации. Няма смисъл да порастваме бързо, защото не знаеш кой ще хареса точно детското в теб;)

GossipGirl89
03-10-2010, 13:17
Единственото нещо, за което си спомням, че исках да порасна беше училището - нямах търпение да завърша и да ми се махне от главата :D Е, сега дълбоко съжалявам... Ще ми се отново да съм 10-11 клас... Беше толкова безгрижно - нямаше абсолютно нищо друго, за което да мислиш, освен в кое кафе да отидеш, откъде да си вземеш извинителна бележка, как да препишеш на контролното и всякакви подобни... Сега като ги пиша тия неща и ме наляга една огромна носталгия... и наистина ми се иска поне за един ден да съм пак на 15... Не, че съм много стара :D не, че студентския живот не ми е готин ама просто детството си е детство... Всеки един от нас си има моменти, в които ще се връща към него и ще му се иска пак да е дете...
Колкото до днешното поколение и стремежа му към бързо порастване - някъде по-напред го бяха казали... не е единствената причина междуполовото харесване. Има още един куп фактори, които си оказват влияние - от една страна са домашното възпитание и родителите, от друга страна е средата, в която растат и се развиват като хора и приятелите, от трета страна е това, което виждат по телевизията или в интернет... и още много такива капчици в морето. Аз лично нямам нищо против грима и високите токчета, стига да са употребени в нормални количества и в точното време от точните хора...т.е. една 13 годишна пикла с 10 см ток и 2 тона грим по лицето тръгнала с късата поличка и дълбокото деколте на училище, не прави никак добро впечатление, да не кажа даже, че е смешна... Но не можем да я обвиняваме и нея - в такава среда расте, това вижда по телевизора, това и прави :)

krem4et0
03-10-2010, 13:23
На 17 си мислех - Ех, само да стана на 18-19, да стана студентка, да се насладя на живота. Сега на крачка от 25 си мисля, че колко беше хубаво на 19-20, как искам да съм по-малка и да ням купищата отговорност, които имам днес...Нормално е. Всеки иска да е това, което не може да бъде. Но вие ще станете на 20, а аз вече не.

danibebi
03-10-2010, 16:26
Защо наричате модерните момичета "к*рви"?? :shock: Разбирам ако се продава,спи с мн.момчета-да..но само защото ходи на токчета и се облича модерно..незнам.. :? Иначе и аз съм искала да съм малко дете,както и да съм голяма :) сега съм на 14 и ми е добре,но искам да видя какво ще е след 10 години..примерно :P

justwondering
03-10-2010, 17:21
ха... к'во порастване ... на мене все още ми липсва адски детската градина | ех , какви времена бяха :?

ооо да, искам и аз в детската градина. :lol:
Иначе аз не се гримирам (и съм на 14 и половина ако някой го интересува :wink: ) и като почна, ще го правя за себе си, а не заради момче. :)

jghgh
03-10-2010, 17:38
Не трябва да бързаме да порастваме...

keisy08
03-10-2010, 19:08
аз лично не бързам да порасна , но идва и този момент за жалост

pussucetka
03-10-2010, 20:51
Замисляли ли сте се? Ние момичетата носим високи токчета, гримираме се и т.н., искаме да изглеждаме като жени, за да се харесаме на момчетата, която от своя страна правят мускули и говорят нахакано и се опитват да изглеждат като мъже, за да ни се харесат на нас... Опитваме се да се държим като пораснали и да вършим делата, които вършат порасналите. И в крайна сметка това не е ли друлично?

Това, че повечето момичета ходят гримирани .. с токчета и т.н , не означава, че всички бързат да порастнат .. Всичко зависи от възрастта .. И кво лошо има да се гримирашш .. да се харесваш по своя вкус .. това к*рва ли ме правии . ? И не съм от типа момиченца .. Наконтих се заради някой батко :lol: .. Аз правя това което ми харесва на мен, а не на другите.. Живея за себе си, не за ддругите и не за тяхното мнение !!! :wink:

alex4o
03-11-2010, 08:53
По този въпрос мога да кажа само 1 нещо: Много е лесно от дете да станеш възрастен,но е невъзможно от възрастен да станеш пак дете! И е много жалко,че децата днес не осъзнават колко хубави са детските години,а бързат да стант жени/мъже!

Djia
03-11-2010, 09:31
напълно съгласна със коментара преди моя, само където аз бързах бързах и незнам колко съм избързала ама можеше повече да ми продължат детските години

MaLkaTa_LaDy
03-11-2010, 11:03
Това, че повечето момичета ходят гримирани .. с токчета и т.н , не означава, че всички бързат да порастнат .. Всичко зависи от възрастта .. И кво лошо има да се гримирашш .. да се харесваш по своя вкус .. това к*рва ли ме правии . ? И не съм от типа момиченца .. Наконтих се заради някой батко :lol: .. Аз правя това което ми харесва на мен, а не на другите.. Живея за себе си, не за ддругите и не за тяхното мнение !!! :wink:

1. Eстествено, че всичко зависи от възрастта. Естествено, че на жените им отива грим, а на момиченцата не. Въобще това не се коментира.
2. Пак казвам, че никъде не съм споменавала думата курва. Нито съм намеквала нещо такова. Ако намериш някой цитат, в който го споменавам, нека да го видя, моля. Не ми слагай чужди думи в устата.
3. Като се гримираш за себе си, обясни ми защо, когато си си в къщи целия ден и не излизаш навън не слагаш грим. Изпълненията от сорта на "не ми пука за нищо" са смешни.
4.Спрете да се държите сякаш съм ви изяла закуската. Поставих най-обикновен въпрос, касаещ всички, така че да не обидя никого, а вие ще ме/се избиете.
5.Толкова ли не разбрахте, че не изтъквам като показател за това, че искаме да пораснем преждевременно грима и токчетата, колкото поведението ни. Грима, токчетата и мускулите бяха повече метафорично.
6.Всеки някога е бързал да порасне. Спрете да казвате "аз не бързам" защото няма никакъв смисъл в това.

nqkafsi_tam
03-11-2010, 11:28
Ми то искаш или не, живота не пита, всичко просто се случва някак си :)
Докато се осетиш и си на 30 ... :D
Готиното на живота, е че едно си тръгва друго идва, винаги има този невероятен баланс на нещата...

pussucetka
03-11-2010, 16:00
Това, че повечето момичета ходят гримирани .. с токчета и т.н , не означава, че всички бързат да порастнат .. Всичко зависи от възрастта .. И кво лошо има да се гримирашш .. да се харесваш по своя вкус .. това к*рва ли ме правии . ? И не съм от типа момиченца .. Наконтих се заради някой батко :lol: .. Аз правя това което ми харесва на мен, а не на другите.. Живея за себе си, не за ддругите и не за тяхното мнение !!! :wink:

1. Eстествено, че всичко зависи от възрастта. Естествено, че на жените им отива грим, а на момиченцата не. Въобще това не се коментира.
2. Пак казвам, че никъде не съм споменавала думата к***а. Нито съм намеквала нещо такова. Ако намериш някой цитат, в който го споменавам, нека да го видя, моля. Не ми слагай чужди думи в устата.
3. Като се гримираш за себе си, обясни ми защо, когато си си в къщи целия ден и не излизаш навън не слагаш грим. Изпълненията от сорта на "не ми пука за нищо" са смешни.
4.Спрете да се държите сякаш съм ви изяла закуската. Поставих най-обикновен въпрос, касаещ всички, така че да не обидя никого, а вие ще ме/се избиете.
5.Толкова ли не разбрахте, че не изтъквам като показател за това, че искаме да пораснем преждевременно грима и токчетата, колкото поведението ни. Грима, токчетата и мускулите бяха повече метафорично.
6.Всеки някога е бързал да порасне. Спрете да казвате "аз не бързам" защото няма никакъв смисъл в това.

На мен не ми пука за много неща . . Не съм безчувствена . . И искам да допълняя, че имах предвид като се гримирам, че си слагам спирала и толковаа .. и понякой път пудраа .. Напротив аз понякога си седя в нас така както се описах, че се гримирамм .. :) .. И кво като се гримирам .. немога да разбера къде е проблема простоо .. :lol: .. Хоратаа се харесват такаа .. а това, че другите им завиждат е друг въпрос .. :) .. Нямам предвид теб .. И не съм казала, че ти си го казалаа .. проссто видях коментиралите преди мене .. какво питат .. :) И са адски смешни ..

pussucetka
03-11-2010, 16:01
Исках да кажа пука ми за много неща .. :)

pussucetka
03-11-2010, 16:05
А да допълняя .. някои тука така се изкаха сее, чее .. :razz: .. Не знаехх че като си слагаш спирала искаш да си по-голяма или нещо от този сорт .. ;дд

Shely
03-11-2010, 19:50
Аз не бързам оО Просто се случва :-o
Напълно съгласен.

egois74e
03-11-2010, 21:03
знам колко е гаден живота на големите и въпреки всичко бързам да порастна, защото съм изключително самостоятелна и не исакм да завися вече от никого.Не че когато проансеш не зависиш пак от някого/шеф, колеги и т.н./ , но сякаш са по малко хората и нещата, от които зависиш... сигурна съм, че греша някъде и въпреки всичко това е заложено в природата ми всеки мой опит за нещо/пък кавото и да е то/ да е без помощта на никой друг... само и единственно от тази гледна точко бързам да навърша тези 18 и да се махна от града...

jessicaalba1131
03-13-2010, 10:19
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.


напълно съм съгласна с това изказване :) :)

vesito13
03-13-2010, 10:39
По този въпрос мога да кажа само 1 нещо: Много е лесно от дете да станеш възрастен,но е невъзможно от възрастен да станеш пак дете! И е много жалко,че децата днес не осъзнават колко хубави са детските години,а бързат да стант жени/мъже!Но забързаното ни ежедневие, живот, го налага. Просто все по-бързо едно дете трябва да порастне.

vas4e3to0
03-13-2010, 15:52
И аз искам да съм в детската градина,,и аз като малка съм имала страхотни изживявания,,но не искате ли да погледнете какво ще е да сте възрастни?Да взимате решенията сами,,без да търсите помощ от родителите си?Да гледате как поколението,,което сте създали,,вече е голямо и поема по вашия път?Всичко това е по-красиво дори и от детските години! :)

anna93
03-13-2010, 16:04
Много от нас бързат да пораснат, защото като станат големи мислят, че ще могат да правят каквото и когато си пожелаят т.н.. Но като дойде момента да се изправят лице в лице с реалния живот на възрстните тогава започват да съжаляват и да искат да се върнат в детството. Както казаха по - горе - детето става възрастен, но възрастния - дете не може.

fogdog
03-13-2010, 20:21
Да се гримираш, да се държиш като ку*ва, и да ходиш на токчета само за да се харесаш на някой пикльо, наистина е жалко.
В интерес на истината в днешно време това е някак... наложително. Момиченцата го правят, за да не изостанат от останалите. Не са себе си, но са "някакви", което ги удовлетворява пред това да са "никакви" в очите на другарчетата им.

С няколко думи. Правят го, защото ги е страх да са различни.

+1

+

DarknessAngel
03-13-2010, 22:49
Съгласна съм с vesito13.
Обстоятелствата, при които живеем просто не допускат да изживеем детството си пълноценно.
Тъжно,но факт. :)

vesinka899
03-14-2010, 06:13
Мислите си,че като станете по-големи ще имате по-малко проблеми.Ще се отървете от училището,ще трябва да си търсите работа да се издържате сами,Но уви това няма да е т олкова лесно.

elysunny
03-14-2010, 16:51
за всичко си има време ... щее пораснем и тогава ще искаме да сме сии останали малки 8-)

uBuTo
03-16-2010, 15:10
Има време за всичко! Искам цял живот да си остана на 15 години :)

Dyvkaaa
03-19-2010, 10:55
Може би 50% от тинеийджарати бързат да пораснат и да се запознаят със света на въсрастните.трябва ли да бързаме след като сме задоволени от всичко?Аз не бързам за никаде има време за всичко :) :P

Cybershot
03-19-2010, 14:05
Живейте си детството, не ви трябва да пораствате.
Ще пораснете и после ще ви се иска да сте пак малки.
Възползвайте се, докато още имате време да си живеете детството, защото един ден като пораснете, ще съжелявате и ще искате да се върнете назад, но няма да можете!
Иначе всички искат да пораснат, защото такава е модата.
Ако си различен, ще те отхвърлят.