PDA

View Full Version : Диспутът между Първанов и Дянков



Chacho
03-08-2010, 17:40
Последните дни доста шум се вдига по въпроса. Вие какво мислите по темата? Защо се получи скандалът, кой е кривият, кой е правият и какво остава скрито по случая?

amk933
03-08-2010, 18:40
Естествено, че подкрепям Дянков...
Може това, което каза да е извън политическта норма и добрия тон, но това, което направи Гоце е адски подло...
Защо като можеше не публикува всички стенограми от разговорите със Доган, Сакскобургготски или Станишев? Изключителен наглец и комунист освен това.

amk933
03-08-2010, 19:50
Ами честно казано аз не виждам какво ще стане...
За да смъкнат Първанов трябват 161 гласа, а Янев на пук няма да гласува За. Освен това огромна част от конституционните съдии се назначават от пресидента...нали се сещаш кога ще му забият нож в гърба? То те трябва да разрешат пеоцедурата...

Ще си остане той президент. Дянков министър на финансите. И след няколко дена на журналистите ще им писне или ще се случи нещо друго и ще забравим какво е било...като птичия и свинския грип - много шум и изведнъж замлъкват.

Chacho
03-08-2010, 22:29
Сидеров обаче подхвърли интересен коментар, че президента се притеснил да не спипат и него за пари по швейцарските банки, и затова напада първи. Все пак атаката е най-добрата защита. От ГЕРБ са се осъмнили и вероятно ще го проверят обстойно и г-н президента.

А от тая стенограма от майната си личи, как Първанов се опитва да изкопчи някой отрицателен коментар на Дянков и да захапе за него. Било си е чист капан. Евала на Дянков, че запазва честността си докрай. Както Raybeez казва, от политиката никой не излиза чист. Финансовия министър засега поне в мойте очи още не се е опетнил.

А Пъравнов да го свалят, да го не свалят, него времето му изтича. Аз в лицето на тази личност не виждам грам съвместимост с позицията му на президент и с нетърпение чакам да се махне от поста си.

Прословутият цитат на Дянков, ако изобщо е бил негов, е бил "Президентът е стар милиардер", така ли? (не съм гледал шоуто на Иван и Андрей)

Wildchildd
03-10-2010, 17:10
Според мене това е хвърляне на прах в очите на хората от страна на правителството,защото виждат,че не могат да се справят с кризата!
Да не се обидиш, ама точно от теб не съм очаквал мнение по тая тема, впечатлен съм, а и това което си написала напълно го подкрепям :) .

yakuza_
03-11-2010, 22:47
Как да вярваш на Дянков след като УЖ не били източили сметката на президента. Има една приказка за лъжливото овчарче ...

Diam0nD
03-11-2010, 23:19
Тоя Дянков ми мирише от километри :) ГЕРБ=новото НДСВ ,ама гласувах за тях . Нещо алтернативата липсваше 8-) В момента гледа да отклонят погледа на обществото :)

Mooo6no
03-12-2010, 17:43
amk933, гласуването в Народното събрание, независимо от доводите, ще мине, но импийчмънт няма да има, защото Конституционният съд ще реши, че няма нарушение на Конституцията. И не само защото 1/3 от конституционните съдии са назначени от Президента, а и защото доводите за процедурата по отстраняване на държавния глава са абсурдни.

А относно спора - не подкрепям никого. Първанов очевидно си е подготвил срещичката, така че да се конфронтира целенасочено и да извлече евентуални политически дивиденти. Доста подла акция от страна на Първанов, но и Дянков демонстрира доста мекушаво поведение.

amk933
03-12-2010, 17:48
Абе Първанов може и да падне, ама после нали знаеш, че Ангел Марин ще заеме поста до изборите. Мен това не ми харесва особено, предвид впечатленията ми от този бивш военен. За водач на армията може и да е супер, но за държавен глава се изискват малко повечко умения и се изпълняват и други по-важни функци...

Mooo6no
03-12-2010, 17:57
Чисто хипотетично, ако бъде отстранен предсрочно по този начин, може и той да бъде истинският печеливш от отстраняването си. Защото президентството, колкото и малко правомощия да има, чрез Ангел Марин (личност, за която не знам нищо) пак ще е негово, а той ще може да се представи като "репресиран" и накрая, много по-рано ще има възможност да си създаде политическа партия, което ще му даде възможност да натрупа повече електорат за бъдещи избори.

Diam0nD
03-12-2010, 18:16
Абе Първанов може и да падне, ама после нали знаеш, че Ангел Марин ще заеме поста до изборите. Мен това не ми харесва особено, предвид впечатленията ми от този бивш военен. За водач на армията може и да е супер, но за държавен глава се изискват малко повечко умения и се изпълняват и други по-важни функци...
Тук не си много прав : едни от най-добрите президенти в световен мащаб са били военни . Пък и нашият президент главната му функция е да е лице на държавата и да ръководи армията . :-D

amk933
03-12-2010, 18:54
Аз гледах анкети от сорта на "Ако изборите бяха днес" и ГЕРБ имаха мнозинство вече...Ако Първанов направи партия, ще стане точно като с дясното - лявото ще бъде разбито на парчета и ще открадне гласове от БКП...

А това че едни от най-добрите президенти са били военни може и така да е, но на времето са се водели доста повече войни от днес и идеалът за един настоящ президент се различава от едно време. Сега трябва човек с добри дипломатични умения, а не отличен танкерист. :)

Diam0nD
03-12-2010, 18:57
не говорех за танкерист . Военните са отлични стратези и тактици ,което е доста полезно качесто за 1 президент . А навремето са били военните много почитани ,защото са били с най-високото образование ! 8)

Chacho
03-12-2010, 20:43
Този военен се е специализирал в укриването. Има шанс да го подведат под отговорност за едни далавери с ваденето на паспорт за българско гражданство на чужденци. Божидар Димитров коментира вицепрезидента миналата седмица за разни нечисти истории.