PDA

View Full Version : Фитнес + myai thai ???



PsyDoggy
03-09-2010, 19:43
Въпросът ми е може ли фитнесът да се съчетае с муай тай. Правя темата, защото 1 приятел ми сподели, че от фитнеса ставаш доста дървен а в това бойно изкусво се иска доста гъвкавост. Тъй като ходя на фитнес и не мисля да спирам, но съм и доста надъхан за некфо бойно изкуство ( прегледах достатачно и мисля, че муай тай е като за мен ) ,реших да питам... Да сваля малко темпото при фитнеса :?

ZipFail
03-09-2010, 20:44
Аз винаги съм си тренирал и фитнес и карате, и рядко ми създава проблеми ;)

Освен ако няма да се занимаваш професионално с муай тай, фитнеса едва ли ще ти пречи, просто ще трябва да се разтягаш повече за да поддържаш формата и да ядеш повече витамини за да не те мъчи мускулната треска от фитнеса. :)

PsyDoggy
03-10-2010, 10:36
Аз винаги съм си тренирал и фитнес и карате, и рядко ми създава проблеми ;)

Освен ако няма да се занимаваш професионално с муай тай, фитнеса едва ли ще ти пречи, просто ще трябва да се разтягаш повече за да поддържаш формата и да ядеш повече витамини за да не те мъчи мускулната треска от фитнеса. :)

целта не ми е да тренирам професионално... а просто малко повечко дисциплина и контрол над себеси :)

Valento
03-10-2010, 10:41
Аз винаги съм си тренирал и фитнес и карате, и рядко ми създава проблеми ;)

Освен ако няма да се занимаваш професионално с муай тай, фитнеса едва ли ще ти пречи, просто ще трябва да се разтягаш повече за да поддържаш формата и да ядеш повече витамини за да не те мъчи мускулната треска от фитнеса. :)

целта не ми е да тренирам професионално... а просто малко повечко дисциплина и контрол над себеси :)
Няма никакъв проблем да ги съчетаеш , обаче прави няква почивка или вземай амино киселини ... защото ще претовариш мускулите и често ще се чувстваш отпаднал! Упсех :)

PsyDoggy
03-10-2010, 17:55
днес пак бях в залата и е много зарибявка ... Понеделник почвам да ходя всяка вечер :P :P , Я предложи някви аминокиселини който мислиш, че са най-добрия избор . Мерси предварително 8)

Everytime
03-11-2010, 12:43
там в вашия фитнес не предлагат ли аминокиселини ? :) и тфа батка.. тренира примерно 3 пъти фитнес и 3 пъти муай тай
пон,сряда и петък фитнес
вторник,четвъртък и събота муай тай

неделя почивка : ) според мене така ще ти е по-добре :)

Serseri91
03-11-2010, 12:57
^Не мислиш ли, че това ще е пренатоварена програма ? Колкото и леко да тренира във фитнеса това ще му се отрази ... Най - малко 2 дена почивка на седмица, дори и това ще е малко, при положение, че тепърва започваш муай тай.Във фитнеса не се престаравай с големи килограми, ще натрупаш мускулна маса, което ограничава движенията в даден момент.

Myrth
03-11-2010, 14:03
Не може да натрупа чак толкова мускулна маса. Големите билдъри също могат да са доста подвижни, по-скоро ограничаване в движенията може да се получи от травми в ставите и претоварване на мускули и връзки. Разтягането и раздвижването вършат много добра работа. Това е отлично описано в две от книгите на руския кондиционен треньор Pavel Tsatsulin, който се интересува да ми пише ЛС.

Valento
03-11-2010, 14:34
Препоръчвам ти тези , аз ги ползвам и са много ефективни (http://nutrillion.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=9_16&products_id=639)

Забележка: Аминокиселините са основните градивни елементи на белтъчините в човешкото тяло. Те играят важна роля и за развитието на мускулите. Главните аминокиселини са 20. Всяка от тях съдържа специфична аминогрупа (NH2) и карбоксилна група (СООН), въглероден и водороден атом. Съществуват още над 150 аминокиселини, но в състава на белтъчините съществуват само основните 20




Не може да натрупа чак толкова мускулна маса. Големите билдъри също могат да са доста подвижни, по-скоро ограничаване в движенията може да се получи от травми в ставите и претоварване на мускули и връзки. Разтягането и раздвижването вършат много добра работа. Това е отлично описано в две от книгите на руския кондиционен треньор Pavel Tsatsulin, който се интересува да ми пише ЛС.
Myrth ти цял живот от по-големите ли се учиш ... ако имаш някъв опит сподели го , а не ми се прави на много умен като си чел някви хартийки и кой знае какви кутуристи сте ... важно е какво си постигнал сам а не чрез някви статийки :)

Serseri91
03-11-2010, 14:59
^добре казано.

Myrth, аз го казах това от личен опит, не съм като този на аватара ти, но най - малкото след тренировка едвам се събличам и стана близо година откакто започнах вече немога да си трия гърба сам, преди го можех.

Myrth
03-11-2010, 15:07
Валенто, тъй като в БГ се имаме за много можещи и разбираши и не се интересува особено от ''големите'', затова сме на този хал :) Личният опит е хубаво нещо, всъщност най-важното нещо, но в наш интерес е да четем и възприемаме гледни точки, които да прилагаме в опита си :)

След тренировката мусклите са с намалена еластичност. Rigor mortis (не точно разбира се, но принципът е този). И да, културистите няма да се състезават в художествена гимнастика, но това съвсем не значи, че 10 кг отгоре мускулатура ще ти се отрази негативно на бойното изкуство. Проблем е качената нефункционална маса, атлетичната мускулатура не пречи.

Serseri91
03-11-2010, 15:16
Вярно е това което казваш, и ми се струва не си ме разбрал.Аз му препоръчах да не хвърля поглед към големите килограми за да не натрупа масивни мускули, които са за сила.Точно на него му трябват малки и пъргави мускулни групи.

Спирам до тука, че се препокриват постовете ни.

Chacho
03-11-2010, 15:20
Според мен не пречи, стига да тренираш повече червените мускулни клетки. И МНОГО, ама МНОГО разтягане. Мен фитнеса ми влияе на бързината и гъвкавостта в бойното изкуство. Сигурно може да се комбинират, аз предпочетох да спра фитнеса.

Myrth
03-11-2010, 15:38
Вярно е това което казваш, и ми се струва не си ме разбрал.Аз му препоръчах да не хвърля поглед към големите килограми за да не натрупа масивни мускули, които са за сила.Точно на него му трябват малки и пъргави мускулни групи.

Спирам до тука, че се препокриват постовете ни.

много сила не значи големи мускули. 60 килограмов човек може да вдигне 120 от лег, стига да има необходимата тренировка. Обем се постига по-скоро със сравнително по-леки тежести. Но аз на негово място бих избрал бойното изкуство, тъй като му предлага много по-функционална тренировка (каквото и да си говорим, класическият фитнес не е такава). По-скоро да комбинира БИ-то със силово-кондиционна тренировка. Там приоритет не е масата и визията като цяло, а функционалната сила, точно като за БИ. ;)

Serseri91
03-11-2010, 15:41
Противоречиш си, човек.Аз се отказвам да аргументирам, така или иначе не разбирам какво говориш ...

Valento
03-11-2010, 15:59
Противоречиш си, човек.Аз се отказвам да аргументирам, така или иначе не разбирам какво говориш ...
Ти ако мислиш че той се разбира , както и да ... познавам човек .. момче на 19 години тежи 90 колограма активенс спортист от около 2 години .. и максималното му тегло което вдига на лежанка са 170 килограма прави 1 избутване но е ЧИСТО.Просто си има техника и начин на тренировка ... това пише ли го оня руснак ... ?

Myrth
03-11-2010, 16:14
Точно за това пише "оня руснак"... 90 кг не е голямо телесно тегло, но 170 кг са МНОГО на лежанката. Момчето го е постигано с правилните тренировки. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш?

Valento
03-11-2010, 16:32
Точно за това пише "оня руснак"... 90 кг не е голямо телесно тегло, но 170 кг са МНОГО на лежанката. Момчето го е постигано с правилните тренировки. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш?
Че имаш още книжки да почетеш ... сложи твоя снимка да те видим дали си як ... защото на теория си културист ама на практика не се знае :)
Нищо лично , просто любопитство :)

Chacho
03-11-2010, 16:32
PsyDoggy, може да питаш на тренировките по Muay Thai, какво ще ти препоръчат. Сигурен съм, че там също има достатъчно компетентни хора, които взависимост от целите ти да ти препоръчат начина на трениране. И все пак какво искаш да постигнеш във фитнеса и какво във бойното изкуство, за да се ориентираме какво да ти препоръчваме.

ZipFail
03-11-2010, 21:10
^Не мислиш ли, че това ще е пренатоварена програма ? Колкото и леко да тренира във фитнеса това ще му се отрази ... Най - малко 2 дена почивка на седмица, дори и това ще е малко, при положение, че тепърва започваш муай тай.Във фитнеса не се престаравай с големи килограми, ще натрупаш мускулна маса, което ограничава движенията в даден момент.

Преди известно време на седмица имах по 3 тренировки йога, 3 карате и 3 фитнес и си бях ок...претоварване така може да се получи само ако няма качествена почивка и храна, а не от многото тренировки ;)

А Myrth се опитва да ти каже, че мускулната маса не пречи ако е функционална, т.е. правилно направени и правилно тренирани мускули..Познавам хора по над 90-100кг, които са 2 пъти по-бързи от мен, (а аз съм 75 кг.), точно защото имат функционална, а не излишна маса ;)

EdinBulgarin
03-13-2010, 07:50
Истински муай тай няма да намериш в България със всичките калявания и тн и тн. Такача с каквото и да го комбинираш едвали ще даде лош ефект. По добре пробвай 1 месец и реши сам. Колкото до муай тайя от който идва славата - в тайланд го тренират така че няма да е мн полезно в началото като почваш да си каляваш костите да си натварваш и ставите със фитнес :D

Chacho
03-13-2010, 09:35
EdinBulgarin, каляването на костите не пречи да си натоварва ставите. Ако му пречи, значи едно от двете неща не ги върши правилно. Пък чак в цяла България да няма качествени тренировки ми звучи пресилено.

fr33runner
03-13-2010, 10:22
Точно за това пише "оня руснак"... 90 кг не е голямо телесно тегло, но 170 кг са МНОГО на лежанката. Момчето го е постигано с правилните тренировки. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш?
Че имаш още книжки да почетеш ... сложи твоя снимка да те видим дали си як ... защото на теория си културист ама на практика не се знае :)
Нищо лично , просто любопитство :)

А ти ако се научиш,че има "," вместо "..." пак ще е добре.И разбира се,че с този който знае повече трябва да се спори,но какво знам аз,аз използвам протеин и не съм "естествен" от твоя гледна точка.

Everytime
03-13-2010, 10:25
Точно за това пише "оня руснак"... 90 кг не е голямо телесно тегло, но 170 кг са МНОГО на лежанката. Момчето го е постигано с правилните тренировки. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш?
Че имаш още книжки да почетеш ... сложи твоя снимка да те видим дали си як ... защото на теория си културист ама на практика не се знае :)
Нищо лично , просто любопитство :)

батка .. тия плочки на профила не те праят всезнайко..

Myrth
03-13-2010, 11:56
Valento, снимка във форума няма да публикувам, но ще пратя на всеки, който е скептичен към това което казвам и се интересува как изглеждам. Просто не мисля, че този форум е мястото да си показваме мускулите ;)

ZipFail
03-14-2010, 17:30
EdinBulgarin, каляването на костите не пречи да си натоварва ставите. Ако му пречи, значи едно от двете неща не ги върши правилно. Пък чак в цяла България да няма качествени тренировки ми звучи пресилено.

И аз съм чувал подобно нещо, може и да е мит, ама дори да не е това не прави българската версия лоша 8-)

EdinBulgarin
03-16-2010, 19:44
EdinBulgarin, каляването на костите не пречи да си натоварва ставите. Ако му пречи, значи едно от двете неща не ги върши правилно. Пък чак в цяла България да няма качествени тренировки ми звучи пресилено.

Определено каляването ще ти пречи на натоварването на ставите ако го правиш както трябва. Ако не или няма да има ефект или ще се Фчупиш много бързо. Това е доста сложна тема тоято трябва да се проследява във специални фороми. Не ми се пише тука защото се ще има някой който знае много повече а не епробвал не се е наранил и не е получавал ефект :)
Поздрави

Chacho
03-16-2010, 21:10
По форумите все много знаят. Аз съм чул, видял, пробвал, охкал и накрая споделям. Всеки си вади сам за себе си изводите.

EdinBulgarin
03-16-2010, 21:41
ZipFail - Аз не казвам че българската версия е лоша, защото не съм обиколил света. Но информацията която се получава от въпросния интернет и провеждащите се двубой показва че има нещо специфично брутално при онези тренировки което защастие липсва при нас. Защото ако след Тодор Живков по улиците тръгват тук таме "биячи" . Днешно време всеки е велик ама всеки 2ри е тренирал нещо :?
Chacho - При каляването има много фактори нз дали си се срещал с тах затова почвам така обяснението. Години на индивида, начин, периоди, храна съчетаване със физическа работа и тн и тн. Но е много важен методът. Например ако риташ палмата се натоварва и коляното малко или много а после на следващия ден имаш клякъне със щанга. Идва момент в който те заболява, стискаш зъби казваш си че продължаваш така и после фала не става докато каляваш ами докато клякаш... може би (това показва практиката) май затва не съм толкова голям фен на фитнеса :D
Та точно този пример е измислен но въм виждал със прецакани - китки, лакти, рамена и колена (но не от ритане на палми де :D ) а при необмислени калявания и натварване същевременно на мускулите. За мой лични кунтузий няма да говоря защото не са толкова трагични колкото комични :D

Chacho
03-16-2010, 22:01
При нас философията е мярка и постоянство. А след известен стаж на крушата няма никакъв проблем да тренираш костите и след това да идеш да клякаш. И аз не съм голям фен на тежестите. А доколкото за контузиите, сигурно няма човек, който да е закалявал костите си и да не се е контузвал цифра пъти. И мойте са доста комични, особено когато тресна вратата да си видя силата :D

EdinBulgarin
03-17-2010, 06:25
А след известен стаж на крушата няма никакъв проблем да тренираш костите и след това да идеш да клякаш.

Това е най-добрата система. Ключовата реплика е "известен стаж" . А който го има ще знае че го има :D В смисъл вече ще е усетил ефекта от предходното. И накрая ще прибави фитнеса :)

Chacho
03-17-2010, 11:30
И според мен това е правилният начин. Ако си начинаещ в БИ, фитнеса според мен не се отразява добре. Да не говорим, че първите дни, като подновявам тренировките по БИ-то винаги ме лови мускулна треска и се отразява много лошо на фитнеса.

PsyDoggy
03-18-2010, 16:45
Е видях много различни мнения по вапроса, МЕРСИ за което :) Та по темата - вече изминаха 2 седмици и мога да кажа, че ноща не ми стига за да се наспивам палноценно, макар да лягам рано. Ако някой мисли да опита като мен ( 5 пъти muay thai и 3 пъти фитнес в седмицата, да знае че е нужна голяма воля :-D ) . Просто деня ти минава в спане, меко казано и нема мн. време за глезотии ...

А колкото до пограмата саветвах се с тренера и още едни по-напреднали типове и ми казаха да наблягам на релефа ... :P

Chacho
03-18-2010, 17:00
+1 за съвета им. Релеф = фърчене ;)

Кажи ни как са тренировките по Муай Тай, доволен ли си, изненадан ли си, разочарован ли си, нещо? :-D

usmiv4o
03-19-2010, 13:41
Въпросът ми е може ли фитнесът да се съчетае с муай тай. Правя темата, защото 1 приятел ми сподели, че от фитнеса ставаш доста дървен а в това бойно изкусво се иска доста гъвкавост. Тъй като ходя на фитнес и не мисля да спирам, но съм и доста надъхан за некфо бойно изкуство ( прегледах достатачно и мисля, че муай тай е като за мен ) ,реших да питам... Да сваля малко темпото при фитнеса :?
Ами от мъртвата тяга се преебава шпагата.Нищо не ти пречи да пробваш да ги комбинираш и да видиш резултата, след което да прецениш сам.