PDA

View Full Version : За любовта, секса и още нещо



valdesbg
03-09-2010, 20:30
Сърбят ме пръстите от вчера още да попитам някого за отношенията на двама влюбени във тяхната връзка. Специфичното тук е въпроса какво променя секса във връзката. Да кажем, че връзката е сериозна, примерно година.

Хм ?

Това задава една видна наша форумка като въпрос.

Доколкото темата е в раздел любов няма да нвлизам в подробности относно какво представлява секса. Ще спомена че това е най-интимния контакт, който двама души могат да имат. Съответно най-много несигурност и чуденки произлизат именно от това му естество.

Нашите главни герои отново са небезивестните Иванчо и Марийка. Като средностатистически тийнейджъри те имат връзка от да речем приблизително година и са на по 17 и 15 години съответно.

Предвид че и на двамата ще им е първи път има доста въпроси и притеснения. Преценили са Иванчо и Марийка че се обичат достатъчно за да си поделят едно одеало, един чаршаф и.. да още други интересни неща.

Къде обаче е проблема ще попитате след като и двамата се обичат и са сигурни в това? Ами на доста места може да възникнат спънки и пробойни. Нека разгледаме мъжкото мислене.

За мъжете притеснителното е частта от връзката преди първия секс, защото той е нещо като.. момент в който мъжът ще се докаже пред жената точно такъв какъвто е. И един вид ще се провери дали това което е показал преди секса съответства на реалните му възможности. Мъжете възприемат секса не толкова като акт с който да покажат че наистина обичат даденото момиче, колкото като акт в който да докажат себе си пред нея. Да, егоцентричен е Иванчо, но пък в първообраза си мъжът е бил този, който доказва каквото и да е пред жената. Така е и в този случай. Щом Иванчо е с Марийка, то е ясно че ако не я обича поне е силно привлечен от нея, и е доста влюбен. което само по себе си е достатъчна причина за да прави секс с нея.

Да обаче за Иванчо секса не е вързан с любовта. Какво имам предвид - ами това че за Иванчо не е нужно да иска да има връзка с Марийка за да прави секс с нея. Както и не е необходимо да изпитва нещо повече от привличане към Марийка. Запомнете това, по нататък ще го спомена пак за да откроите една разлика. Иванчо иска да се покаже пред Марийка като готин, сигурен и уверен и т.н. за да достави нужната сигурност на Марийка. И един вид да покаже че той наистина може и си заслужава тя да е с него. Да в мъжката глава най-първичното нещо на всяка мисъл е сексуалния контакт. Наречете го примитивно, ужасно, нечовешко но е факт. Изследвано от много психолози по целия свят - най-първичната мисъл и най-първия двигател във всяко едно мъжко действие е секса. Затова мъжете не свързват (толкова много) емоционално секса с любовта. За нас е важно да се покажат че са достойни бащи за поколениети на жената.

Разбира се в съвременен план всичко е доста по сложно устроено, но тези принципи, макар и скрити от първоначалния поглед - важат. кога за последно видяхте мъж да се вайка преди секс, че и след това за нещо? Кога сте чули мъж да откаже секс освен ако е видимо невъзможно за случая?

За жената обаче нещата не стоят така. Допитах се до жена, коятоима доста богат опит в секса и любовта. И за да не си измислям ще приложа нейните разсъждения и мисли, разбира се с известна редакция.

За жените секса е много по-обвързан с емоцията, чувтсвата и любовта отколкото за мъжете. Спомнете си по горе на кое ви обърнах внимание. За жените е необяснимо и един вид непонятно как може ние да не изпитваме чувства докато правим секс? Жената с която говорих показа явното си неодобрение към тази мъжка нагласа. Защо е така? Защото за жените секса е израз на техните чувства и усещания. Секса е още един израз на любовта към определен човек. И когато знаем този факт е доста по лесно да направим някои изводи. Например че жените са много по притеснени и объркани - както преди така и след акта. Жените са много по зависими от мъжката реакция и отношение СЛЕД секса, отколкото обратното.

Нека поясня какво имам предвид.

Жената с кяото говорих спомена че първия път при тях е съпроводен с много притеснение и неувереност. Защото тя за пореден път се пита - дали той наистина ме обича, дали не бъркам като му се отдавам, какво ще се случи след това, сали ще го оцени и ще ми го покаже и подобни. За жената да прави секс е израз на пълно доверие към мъжа. И като израз на такова тя негласно, а понякога и гласно иска да и се покаже че това е разбрано, оценено и уважено. За жените е важно да изпитват емоция и чувство по време на акта. Защото без тях.. той няма смисъл.

след като знаем всичко това спокойно можем да се насочим и към проблемите които секса като акт поражда.

Доста често се среща неразбиране на женската нагласа към секса от мъжете. Но не защото сме незаинтересовани, а защото функционираме различно. докато за Иванчо притеснението е "Дали ще го вдигна?" и "Ще уцеля ли къде да го вкарам от първия път?" то за марийка проблемите са по скоро "дали той ще бъде достатъчно внимателен?" "Как да спра да се притеснявам?" "Дали ще остане същото между нас и след акта?"

Както споменахме Иванчо и Марийка ще правят секс за първи път. И като такъв ще има огромна доза притеснение и уплаха и от двамата. Поради това повече от ясно е че пълното отпускане няма да се случи, по скоро ще има известна доза скованост, докато успеят да напаснат стиловете си(ако изобщо се случи първия път). Предвид това че Няма да има нито спокойствие, нито увереност, крайния резултат няма да е нищо подобно на това за което всички говорят и това което те може би са очаквали. И тук за Иванчо не би имало момент на съмнени еили колебание, защото той ще си каже "Е първи път е.. нормално, другия път ще е по добре" или нещо от сорта. Докато Марийка ще се чувтва уплашена, самотна, и изоставена. И тук е може би най-важния момент в първия секс и секса по принцип. Отношението на Иванчо към Марийка след акта.

Ако той не обърне достатъчно внимание и не подкрепи Марийка, то нейните страхове и притеснения ще се оправдаят. И Марийка ще се почувства използвана. Дори бегла подобна мисъл няма в главата на Иванчо, затова и той няма да разбере на какво се дължи дръпнатото поведение от страна на Марийка. И ето основание за скандал, спор, кавга и куп подобни дивотии. Макар и реално да не е така и той наистина много да я обича - той е пропуснал да го покаже в ключов момент. Което е изиграло своята роля.

И обратно ако е имало внимание и нежност, подкрепа и сигурност към Марийка - такива страхове ще се окажат безпочвени. И връзката им ще се скрепи още повече. Което ще е повод да се сближат още повече, и да споделят. И съответно повече секс. И кръга се затваря.

Затова секса сам по себе си не игаре кой знае каква роля в една връзка. Важното е кой какво влага в него и кой какво очаква. Ако двамата имат поне бегла идея какво се върти в главата на другия относно секса и любовта, ще знаят какво да направят за да няма изпуснати моменти и излъгани надежди. Споменахме че ""Иванчо и МАрийка имат сериозна връзка, затова предполагаме че повечето сериозни разговори вече са ги провели. И секса ще дойде като едно допълнително скрепяване на тяхната връзка, като още една греда в моста между тях двамата. Това ще е нещо като възможност да си покажат един на друг колко държат един на друг.

Разбира се има и другия вариант - единия от тях да не влага толкова емоции, колкото твърди пред другия. С други думи да играе театър в определено количество. Тогава секса ще е ключа, който ще отключи истинската същност и ще излязат наяве всички истини. Общо взето ще си проличи кой колко не държи на другия и в крайна сметка това ще е началото на края.

Секса е своеобразен тест за отношенията между двама души. Защото ги поставя в ситуация, в която да покажат колко точно обичат другия и колко точно държат на него/нея. Както по време на акта, така и преди/след него.


Разбирам че ще се намерят хора, които да кажат "Ама при мен това не е така". Ами може да не е така както съм го описал, но принципа заложен в него е същия. А аз се постарах да бъда максимално изчерпателен.

Ако има въпроси - знаете ЛС или в темата. Не ангажирам никого с тези разсъждения. Това е моя поглед над нещата. Ще приема всички гледни точки и където мога ще задам въпроси.

ShtrudeL
03-09-2010, 20:54
Едно голямо БРАВО. Предлагам да е Важна тема! ^_^

XTREMEFREERIDE
03-09-2010, 22:00
Едно голямо БЛАГОДАРЯ.

Вярваш или не, от момента, в който прочетох всичко, тая тема започна да помага. : )

fenastz
03-10-2010, 09:13
Ами истина е написаното.

DevilWish
03-10-2010, 10:40
Така е.Прав си за всичко казано.Най-тъпото е, че някои Иванчовци правят секс с някоя си Марийка като и обесняват колко много значи тя за него, тя вярва, но след креватното упражнение всичко свъшва и след това даденото момиче не може да повярва на НИКОГО от другия пол :) за това момчета знам, че ви се струва невъзможно ,но като ше спите с някоя и я искате ей така просто не и казвайте , че я обичате..Може да има шанс тя да се отдръпне, но помислете един път и за другия човек, а не само за себе си.

Take_That
03-10-2010, 10:52
Изключителна тема, БРАВО! Съгласна съм с абсолютно всичко написано.

yuyuto
03-10-2010, 14:02
Поздравления. Хората, на които им предстои нека не пишат нови и нови теми тук, а просто прочетат написаното. Има защо.

Sh@d0w
03-10-2010, 14:44
Едно голямо БРАВО. Предлагам да е Важна тема! ^_^

Я,щрудел да напише пост който не съдържа ирония...неможе да бъде ^^

Иначе браво за темата,Владо доста истина има :)

nadincety
03-10-2010, 14:59
Просто нямам какво да кажа ... Изключителна тема ! Толкова много истини има в нея ..
Само мога да ти кажа едно голямо браво ..

FromAutumToAshes
03-10-2010, 15:33
Уви...

dedodekster
03-10-2010, 17:31
=D> =D> =D> =D> =D> Страхотна тема - ТРЯБВА да стане важна!!!

justwondering
03-10-2010, 17:39
Просто нямам какво да кажа ... Изключителна тема ! Толкова много истини има в нея ..
Само мога да ти кажа едно голямо браво ..
Браво и благодаря. Това наистина би помогнало. :)

ShtrudeL
03-10-2010, 17:59
Едно голямо БРАВО. Предлагам да е Важна тема! ^_^

Я,щрудел да напише пост който не съдържа ирония...неможе да бъде ^^

Иначе браво за темата,Владо доста истина има :)

чш ало! Аз съм изключително сериозно винаги! ^^

Biskfitka
03-10-2010, 20:20
Въпроса е колко от потребителите ще го прочетат и осмислят... :?
Иначе браво,много е хубава темата :)

XTREMEFREERIDE
03-11-2010, 06:42
@Biskfitka

Ами, ще го прочетат тези, на които им трябва. Тези, които мислят преди да правят нещо, от което не знаят какво ще излезе. Просто не е редно да превръщаме хората, които обичаме или харесваме във част от нещо, от което може да съжаляваме.

Много ми е чудно, защо не обмислят нещата като ги вършат ?
Ама много ми е чудно.

XTREMEFREERIDE
03-11-2010, 06:44
Между другото, защо още темата не е станала важна ? :-o

viki7o0
03-11-2010, 06:56
IskLiucHiteLna TeMa !! =; =;

valdesbg
03-11-2010, 07:12
Между другото, защо още темата не е станала важна ? :-o

Предложих я на шефчетата, и сега чакаме одобрение.

А иначе благодаря за коментарите и оценките ви :)

LadyDi
03-11-2010, 07:17
Хубава тема, спор няма :) Отдавна не бях виждала такова идеализиране на секса. А той отдавна е далеч от този идеал.

В мен явно има нещо много сбъркано. Защо, за разлика явно от всички останали жени, аз разграничавам любовта от секса? Да, чудесно е, когато вървят ръка за ръка, но никога не е проблем и да са си поотделно.

Сексът е чудесно фитнес упражнение :D Питам: нужно ли да стоя и да чакам истинската любов, задълбочената връзка, за да се насладя на секса? Ами ако гаджето ми ме зареже и аз една година си стоя single, просто защото не срещам никой, който да ме допълва и с който да искам пълноценна връзка? Това значи ли и че аз една година трябва да съм "на сухо"?

Assshley
03-11-2010, 07:27
Темата наистина е много добра.Доста неща се въртят в главата ми,но незнам дали ще мога да ги свържа в смислени изречения като се има предвид това,че преди малко съм станала. 8-) Като цяло съм съгласна с теорията ти за секса и любовта.Ако говорим специално за първият път,да - при жените наистина е дълбок израз на доверие и любов,наистина го има този страх след това да не бъдеш изоставена и наистина всичко,което ще си помислиш след като си го направила до някъде зависи от човека до теб.Но ако говорим за всичките следващи пъти,в които ще правиш секс за мен не е точно така.Както каза LadyDi 'няма проблем и да са си поотделно'.Това,че правя секс с някого не означава,че го обичам,но все пак съм от жените,които трябват да имат поне някакви минимални симпатии към човека,с който възнамерявам да спя,поне малко трябва да пали нещо в мен,за да се реша да го направя.Докато мисля,че при мъжете не е така.Винаги съм си мислела,че мъжете могат да го вкарват ( с извинение) на всяка срещната стига да им се прави секс.;) И имам нагледни примери за съжаление.;// Да не говорим за факта,че повече момчета на възраст 15-17 с бушуващи хормони след като се освободят така да го нарека от девствеността си започват да се мислят за големи *бачи и в комбинация с голямото им желание за секс и доказване бързо,бързо забравят за 'големите' си чувства към момичето,с което са били до сега и бягат да търсят чуждо,което представете си какъв ефект има в/у въпросната девойка,с която са били.;) Както и да е .. има хиляди гледни точки и хиляди мнения,но като цяло темата много ми харесва.Дано повече тийнове да я прочетат и да успеят да осмислят написаното,полезно е. :)

valdesbg
03-11-2010, 08:04
Хехе :)

Марина, хубави въпросчета поставяш но не забравяй че темата е ориентирана към тийновете. А ти.. доколкото знам отдавна си извън тая категория. Както и аз. Преживяла си Х връзки имаш натрупан У количество опит. Затова за теб любов=/=секс както и обратното. И реално в тоя свят двете вървят ръка за ръка, но не са едно цяло. Могат да съществуват и поотделно.

Обаче за да разбереш че вилицата се държи в лявата ръка а ножа в дясната трябва няколко пъти да идеш на ресторант, right? Разбира се можеш да си нарежеш пържолатаи с вилица, ил да бодеш домати от салатата с ножа ипак ще се справяш чудесно. Ама защо да си усложняваш живота, след като можеш да ползваш и двата прибора. Метафорично казано, разбира се.

Секса е далеч от т.нар. идеал, защото повечето тийнове не влагат необходимата сериозност. Но не в секса като акт, щото, да - купуваш си презерватива и нещата са ясни. Затова и темата е тук - защото е нужна сериозност в отношенията между двамата човека, които ще правят секс. И темата е точно за това - да покаже двете гледни точки и да покаже какви проблеми биха могли да възникнат.

А щом момчето знае че е добре да прояви ПОНЕ елементарно уважение, към момичето с което прави секс, за да може и друг след него да се наслади на изживяването с ТОЧНО това момиче, а момичето знае че не е задължително момчето да иска нещо по сериозно от секс за да прави секс значи мисията е изпълнена.

Щото съгласи се че в света на подрастващите това са двата основни проблема когато става дума за връзка, секс, и любов. След глобалния "Харесва ли ме?"

Все пак тук говорим за възрастовата категория 14-19, щото първите сексуални контакти са по това време. Първите любовни трепети - пак по същото. А няма книга където да прочетеш за подобни неща. Трябва да го научиш от някъде, по често по трудния начин.

Нека отговоря и на въпросите ти:
Нужно ли да стоя и да чакам истинската любов, задълбочената връзка, за да се насладя на секса?

Не. Ако за теб няма проблем след края на акта, момчето/мъжът да благодари за преживяването, да прояви учтивост и да не ти се обади повече. И тук става дума да нямаш проблем с това че съществува възможност за такова развитие на нещата. А не че задължително това ще се случи.

Ами ако гаджето ми ме зареже и аз една година си стоя single, просто защото не срещам никой, който да ме допълва и с който да искам пълноценна връзка?

Тогава отговора е прост - щом не срещаш човек, отговарящ на критериите ти, няма да имаш пълноценна връзка с никой.

Това значи ли и че аз една година трябва да съм "на сухо"?
Не, не значи. Стига както споменах по горе да нямаш проблем след секса да не получиш задълбочаване на отношенията.

И между другото секса е най-доброто лекраство срещу всичко. Изгаря най-много калории и още куп други полезни неща. Така че сам по себе си секса е чудесно изживяване. Ако добавим и любов изживяването става още по чудесно :)

And that`s my point :)

LadyDi
03-11-2010, 08:25
Хехе :)

Марина, хубави въпросчета поставяш но не забравяй че темата е ориентирана към тийновете. А ти.. доколкото знам отдавна си извън тая категория. Както и аз. Преживяла си Х връзки имаш натрупан У количество опит. Затова за теб любов=/=секс както и обратното. И реално в тоя свят двете вървят ръка за ръка, но не са едно цяло. Могат да съществуват и поотделно.
Да, не съм тийн, но по мои наблюдение, не всички тийнове (да не кажа, че са малцинство) влагат истински чувства в секса. И много малко тийнове го идеализират по този красив начин.

Обаче за да разбереш че вилицата се държи в лявата ръка а ножа в дясната трябва няколко пъти да идеш на ресторант, right? Разбира се можеш да си нарежеш пържолатаи с вилица, ил да бодеш домати от салатата с ножа ипак ще се справяш чудесно. Ама защо да си усложняваш живота, след като можеш да ползваш и двата прибора. Метафорично казано, разбира се.

Секса е далеч от т.нар. идеал, защото повечето тийнове не влагат необходимата сериозност. Но не в секса като акт, щото, да - купуваш си презерватива и нещата са ясни. Затова и темата е тук - защото е нужна сериозност в отношенията между двамата човека, които ще правят секс. И темата е точно за това - да покаже двете гледни точки и да покаже какви проблеми биха могли да възникнат.

А щом момчето знае че е добре да прояви ПОНЕ елементарно уважение, към момичето с което прави секс, за да може и друг след него да се наслади на изживяването с ТОЧНО това момиче, а момичето знае че не е задължително момчето да иска нещо по сериозно от секс за да прави секс значи мисията е изпълнена.

Щото съгласи се че в света на подрастващите това са двата основни проблема когато става дума за връзка, секс, и любов. След глобалния "Харесва ли ме?"

Все пак тук говорим за възрастовата категория 14-19, щото първите сексуални контакти са по това време. Първите любовни трепети - пак по същото. А няма книга където да прочетеш за подобни неща. Трябва да го научиш от някъде, по често по трудния начин.
Да, съгласна съм с това. Съгласна съм, че трябва да се научим на уважение един към друг. Не само момчето към момичето, но и обратното. Обикновено не сме само за "едното е*ане".

Нека отговоря и на въпросите ти:
Нужно ли да стоя и да чакам истинската любов, задълбочената връзка, за да се насладя на секса?

Не. Ако за теб няма проблем след края на акта, момчето/мъжът да благодари за преживяването, да прояви учтивост и да не ти се обади повече. И тук става дума да нямаш проблем с това че съществува възможност за такова развитие на нещата. А не че задължително това ще се случи.
Малко, струва ми се, не си ме разбрал. И направо ме изкара к*рва :) Естествено, че за мен Е проблем момчето да се изправи след секса, да ми благодари и никога повече да не ми се обади. Това е курвенска работа, както от моя, така и от негова страна.
Говорех по-скоро за другия, необвързващ секс, с човек, когото харесваш достатъчно, за да си легнете, но не не е задължително да си влюбен в него и да имате дългосрочна връзка. Секс, след който не е задължително да се разхождате под ръка и да си приказвате милички думички, да се чувате по 100 пъти на ден. Но секс, след който спокойно можете да седнете на кафе и отношенията ви да са си добри, както и преди това. За такъв секс без любов говоря.

Ами ако гаджето ми ме зареже и аз една година си стоя single, просто защото не срещам никой, който да ме допълва и с който да искам пълноценна връзка?

Тогава отговора е прост - щом не срещаш човек, отговарящ на критериите ти, няма да имаш пълноценна връзка с никой.

Това значи ли и че аз една година трябва да съм "на сухо"?
Не, не значи. Стига както споменах по горе да нямаш проблем след секса да не получиш задълбочаване на отношенията.
Разцепил си въпроса ми на две. Въпросът беше по-скоро: "Ако една година стоя без гадже, трябва ли една година да стоя и без секс?"

И между другото секса е най-доброто лекраство срещу всичко. Изгаря най-много калории и още куп други полезни неща. Така че сам по себе си секса е чудесно изживяване. Ако добавим и любов изживяването става още по чудесно :)
Тук две мнения няма :)

And that`s my point :)

And that's MY point :)

valdesbg
03-11-2010, 08:33
Хмм Марина, мисля че не съм се изразил правилно, от където идва и "к*рвенската история". Имах предвид да не ти се обади за секс повече, а не да не ти се обади изобщо.
Да, сега като го прочета изобщо не звучи че има такава нотка. За което моля да бъда извинен.

Тук имаш право, и всъщност имах предвид точно това, което си написала ти - необвързващ секс.

Забележката- приета :)

Ако една година седиш без гадже - не е необходимо и една година да си без секс. Както казахме - ако си съгласна с идеята за неангажиращ секс - значи всичко е точно.

Май пак постигнахме разбирателство :)

LadyDi
03-11-2010, 08:46
Естествено, аз даже не мисля, че сме спорили. Просто си мисля, че тийновете незадължително приемат сексът така идеалистично, както си го описал. Макар че би било много хубаво, ако го приемаха :)

valdesbg
03-11-2010, 08:50
Не сме, идеята беше че пак стигаме до един извод, изказан по различен начин просто.

А на мен ми е ясно че толкова идеално както съм го описал няма как да стане. Щото както казахме - точно в тийн годините човек си дяла треските. Обаче би било добре да се научат поне на уважение към партьора. А това ще им даде възможност след това да могат да изпитват всички положителни страни на секса и любовта заедно :)

И най-важното без задръжки и притеснения.

krem4et0
03-11-2010, 14:46
Чакайте сега, ако ще насаждаме морал, да го направим като хората. Първо, съвсем не съм съгласна с твърденият на автора за момчета/момичета в темата, особено с оглед на младото поколение. Момичетата са истински мъжемелачки и съвсем не са тихи и скромни, както ги описваш. Мъжете също не са толкова притеснителни. Може да съществуват известни притеснения дали ще им стане, но до там. Останала съм с впечатление, че за огромна част от хората сексът няма общо с любовта. Да, може би има общо с привличането, харесването, но до там. Особено след първия път. След това почти не им трябва покана, за да го направят. Хем казвате, че сексът е форма да покажем привързаност, обич, доверие, да надградим връзката си, хем че наличието на връзка не е необходимо условие да го правим. Сега кого да слушат малките тийнчета?

Аз съвети за секса не искам да давам, поне не в частта колко е важна или не любовта, за да го правиш. Най-малкото опитът ми е идентичен с идеала и едва ли ще е достоверен за масата хора. Аз лично бих стояла на "сухо" с години, ако няма точния човек, с който да го направя. Разбирай човек, който обичам. А съм далеч над 19. Въпрос на светоусещане, разбиране за тази част от човешките взаимоотношения, морал...

valdesbg
03-11-2010, 14:59
Кремче - това е твоя избор и ти си ок с това. Не искам да звуча грубо, но липсата на опит(доколкото знам човека с когото си ти е първия по принцип, както и ти на него) те кара да говориш нещата, които казваш. Нямам нищо против теб, или твоите виждания. Но мисля че тоя проблем, който поставяш вече го дъвкахме с Марина.

По принцип имам други наблюдения върху тийновете. Тези мъжемелачки и пичове, за които говориш съвсем не са това което изглеждат. Но това е друга тема.

\/

krem4et0
03-11-2010, 15:08
Просто ми се струва, че хем пишеш едно нещо, хем не вярваш, че е така. Пишеш го като един "модел", но не и като твое лично становище. Разговорът ти с Марина ме наведе на това мнение. Не, че е важно, но е хубаво да не си пишем по принцип, а да сме убедени в изказванията си.

valdesbg
03-11-2010, 15:38
Кремче, твърдо вярвам в това което съм написал.

Твърдо вярвам че истински красив секс може да има само когато любовта е налице. Както и обратното. Ако исках да наливам морал.. темата нямаше изобщо да прилича на това. А щеше да има само една гледна точка и налагането че САМО тя е правилната :)

Секс без любов обаче съществува. А дали го одобрявам или не - това е друга тема, която както виждаш не съм засегнал. Въпроса е да не се чудят малките тийнове като зайци на нива когато срещнат това животно. И да не се терзаят с разни въпроси и чуденки.

А моята идея е точно това. Да покажа как и защо мисли противоположния пол. И как да избегнат чуденките, депресиите, и подобните негативни и ненужни емоции свързани с това.

Света не свършва с това че с даден човек не се е получило.

XTREMEFREERIDE
03-11-2010, 17:29
Е, и във крайна сметка какво се променя във една сериозна връзка след самия секс? Задълбочаването не може да бъде единствения вариант. А дори и така да е, в какво по-точно се състои това задълбочаване?

Извинете ме ако отговорът на въпросите ми го има някъде из темата, а аз не съм успяла да го намеря. :)

valdesbg
03-11-2010, 18:59
ФрийРайдърке - или ставате по близки, или се разделяте. Сериозна връзка е доста разтегливо понятие. По принцип секса е катализатор на едното от двете, което така или иначе ще се случи.

Накратко казано.

В какво се съсътои задълбочаването ли - ами повече доверие, повече уважение, напасване на характерите и навиците, повече желание за взаимопомощ... все такива полезни неща в една връзка :)

Ако очакваш да ти кажа - прави го с твоя приятел или не го прави.. бъркаш човека. Дадох ти фактите - как ще ги интерпретираш и какви заключения ще си извадиш - зависи от теб :)

LadyDi
03-11-2010, 19:11
Е, и във крайна сметка какво се променя във една сериозна връзка след самия секс? Задълбочаването не може да бъде единствения вариант. А дори и така да е, в какво по-точно се състои това задълбочаване?

Извинете ме ако отговорът на въпросите ми го има някъде из темата, а аз не съм успяла да го намеря. :)
Сексът наистина може да е нещо прекрасно, когато се прави с любов. Не бих казала, че връзката се задълбочава. Просто сте достигнали едно ниво на общуване помежду си, при което се чувствате удобно заедно във всяка ситуация. Сексът е споделяне на една интимност и близост. Сексът сближава и това е единственият вариант, ако връзката ви е сериозна. Това съм го предъвквала някъде преди. Ако с момчето се обичате и си ходите сериозно, сексът не може да ви раздели. Дори да не се получи от първия път, ще се опитвате докато се напаснете един към друг, а тогава вече... е прекрасно :)

Колкото до секса без любов, той също може да бъде чудесен, доколкото нагласата ти е таква, че не влагаш в него нищо повече от това - едно добро креватно упражнение. Без очаквания. Тогава обикновено се прави и най-хубавия секс - без задръжки, липсват и притесненията - как се справих, дали на него/нея му хареса, дали това пък няма да ни раздели. Действаш си за собственото удоволствие :)

babity
03-11-2010, 19:38
Много хубаво, само не разбрах защо всички изведнъж взеха да ме пазят като ми дойде времето. Вярно, че сексът изисква двама, ама вярвам, че като казвам, че съм готова, значи е така. Физическият контакт действа тооолкова добре. И настроението ми идва, и работата ми върви, и всичката ми е точна. Защо всички толкова се загрижиха за мен изведнъж... К'во ако не дочакам най - правилния? Рано или късно все ще дойде.

Едит: И защо, по дяволите, винаги жените ни изкарвате психарките в целия филм? Не, че не е на 99,999999999% вярно, но нека не забравяме, че и мъжете имат чувства, както и че те също се филмират адски мнгоо и за тъпотии, непрестанно.

dontcare
03-15-2010, 21:45
Темата наистина е много добра.Доста неща се въртят в главата ми,но незнам дали ще мога да ги свържа в смислени изречения като се има предвид това,че преди малко съм станала. 8-) Като цяло съм съгласна с теорията ти за секса и любовта.Ако говорим специално за първият път,да - при жените наистина е дълбок израз на доверие и любов,наистина го има този страх след това да не бъдеш изоставена и наистина всичко,което ще си помислиш след като си го направила до някъде зависи от човека до теб.Но ако говорим за всичките следващи пъти,в които ще правиш секс за мен не е точно така.Както каза LadyDi 'няма проблем и да са си поотделно'.Това,че правя секс с някого не означава,че го обичам,но все пак съм от жените,които трябват да имат поне някакви минимални симпатии към човека,с който възнамерявам да спя,поне малко трябва да пали нещо в мен,за да се реша да го направя.Докато мисля,че при мъжете не е така.Винаги съм си мислела,че мъжете могат да го вкарват ( с извинение) на всяка срещната стига да им се прави секс.;) И имам нагледни примери за съжаление.;// Да не говорим за факта,че повече момчета на възраст 15-17 с бушуващи хормони след като се освободят така да го нарека от девствеността си започват да се мислят за големи *бачи и в комбинация с голямото им желание за секс и доказване бързо,бързо забравят за 'големите' си чувства към момичето,с което са били до сега и бягат да търсят чуждо,което представете си какъв ефект има в/у въпросната девойка,с която са били.;) Както и да е .. има хиляди гледни точки и хиляди мнения,но като цяло темата много ми харесва.Дано повече тийнове да я прочетат и да успеят да осмислят написаното,полезно е. :)

Съгласна \:D/

SoStarstruck
03-16-2010, 08:40
Темата наистина е много добра.Доста неща се въртят в главата ми,но незнам дали ще мога да ги свържа в смислени изречения като се има предвид това,че преди малко съм станала. 8-) Като цяло съм съгласна с теорията ти за секса и любовта.Ако говорим специално за първият път,да - при жените наистина е дълбок израз на доверие и любов,наистина го има този страх след това да не бъдеш изоставена и наистина всичко,което ще си помислиш след като си го направила до някъде зависи от човека до теб.Но ако говорим за всичките следващи пъти,в които ще правиш секс за мен не е точно така.Както каза LadyDi 'няма проблем и да са си поотделно'.Това,че правя секс с някого не означава,че го обичам,но все пак съм от жените,които трябват да имат поне някакви минимални симпатии към човека,с който възнамерявам да спя,поне малко трябва да пали нещо в мен,за да се реша да го направя.Докато мисля,че при мъжете не е така.Винаги съм си мислела,че мъжете могат да го вкарват ( с извинение) на всяка срещната стига да им се прави секс.;) И имам нагледни примери за съжаление.;// Да не говорим за факта,че повече момчета на възраст 15-17 с бушуващи хормони след като се освободят така да го нарека от девствеността си започват да се мислят за големи *бачи и в комбинация с голямото им желание за секс и доказване бързо,бързо забравят за 'големите' си чувства към момичето,с което са били до сега и бягат да търсят чуждо,което представете си какъв ефект има в/у въпросната девойка,с която са били.;) Както и да е .. има хиляди гледни точки и хиляди мнения,но като цяло темата много ми харесва.Дано повече тийнове да я прочетат и да успеят да осмислят написаното,полезно е. :)

Съгласна \:D/И аз,мнение на място!

Темата също е на място,но аз всичко това наистина си го знаех досега,и то от много отдавна. :) Смея да го твърдя,и това може само да ме радва. Хубаво си го изразил с думи,по един точен начин,много правилен. И това ми харесва най-много - едно от нещата за взаимоотношенията м/у хората,което всички знаят,нo никой не може да обясни. Е,ето че може. Евала на автора! (bow) :)