PDA

View Full Version : екс-гаже и фейсбук?



kypo
03-09-2010, 20:31
абе днеска ми хрумна, че искам да пратя покана за приятелство на бившето си гадже. просто така да видя какво прави, без никакви чувства.
ама спира ме само нещо което казах преди много време, може да съм я засегнал. тогава наистина исках да я засегна, защото бях много наранен и тн. нещо от сорта че е боклук и че не искам да я виждам никога и че е умряла за мен, нещо в тоя стил. сега съжалявам, защото мина супер много време и просто ми се прииска днес да разбера какво става с нея... ама дали съм постъпил грубо и тъпо като съм казал това

какво да направя? да и пиша ли?
мерси

Abigoria
03-09-2010, 20:33
Давай, няма к'во да губиш, или ще ти приеме поканата, или не :)

kypo
03-09-2010, 20:35
Давай, няма к'во да губиш, или ще ти приеме поканата, или не :)
да бе ама ще ми стане тъпо ако не я приеме, ще е ясно че съм постъпил грешно, както си и признавам, не биваше да казвам нищо, а да си замълча. но е късно.

BonbonaBaby
03-09-2010, 20:36
Кво ти пука бе давай смело :) кажи й,че ти липсва и че и пишеш просто така да видиш как е тва онова 8-)

kypo
03-09-2010, 20:39
не бе хич не ми липсва даже, живея си супер без нея. не искам да си помисли, че искам нещо пак и започвам от далеч. как да го направя за да е ясно, че наистина нямам никакви чувства. може би само чисто приятелски. ама тва което казахм ного ме притеснява, ако съм я засегнал е по-добре да не и пиша. много съм глупав, веднъж да не обмисля нещо и да го кажа
:x

fenastz
03-09-2010, 20:45
Exxes, exxes...Недей. Щом ти е добре и без нея, недей. Обаче това, че стоиш пред дилемата дали да й пратиш покана показва, че май не е така.

kypo
03-09-2010, 20:51
добре де, всъщност много ми е интересно толкова щастлива ли е сега, след кат ос мен не беше уж. ама не мога да питам никой, щото всички знаят колко я обичах, ако питам ще си помислят че искам нещо друго, а това изобщо не е така. мога да кажа със сигурност, че не я искам изобщо обратно, никога даже. не ми е безразлична, но затова искам и да знам чат-пат кво става и как е. ама малко съм се осрал работата с ония грозни думи.. .и сега за това се двуумя, ако не бях казал нищо без проблем ще и пратя покана, че и по телефона може да се обадя, ама сега не знам

filmimilmi
03-09-2010, 20:57
Давай, няма к'во да губиш, или ще ти приеме поканата, или не :)
да бе ама ще ми стане тъпо ако не я приеме, ще е ясно че съм постъпил грешно, както си и признавам, не биваше да казвам нищо, а да си замълча. но е късно.
Ще я приеме 100%. Едва ли няма да изгаря от любопитство да види на какво дередже е сегашния ти личен живот. Аз обаче не бих добавял бивша във френд листата си. И мен ще ме изкуши да и гледам снимките, а пък само би ми станало кофти като я видя нея самата и си я спомня или пък още повече ако на някоя снимка се натиска с някой нещастник... Мен хич не ми е приятно да ровя в миналото и да си спомням. Предпочитам споменът да избледнява и да ми е мирна душата.

kypo
03-09-2010, 21:05
еми то снимките и сега се виждат, нали имаме общи приятели.
пък за моя личен живот си е на едно и също дередже, не съм я излъгал като казах че не искам друга - ми верно съм си самичък, ама щастлив вече :lol: аз се развивам само в професионален план 8-)
ноо ще си помисля до утре, хем ще прочета некой друг съвет. мерси.

pussucetka
03-09-2010, 21:16
Давай искай й приятелство ако го приеме опиши, че просто искаш да сте си само приятели .. да не си помисли нещо грешноо .. :)

filmimilmi
03-09-2010, 21:21
еми то снимките и сега се виждат, нали имаме общи приятели.
пък за моя личен живот си е на едно и също дередже, не съм я излъгал като казах че не искам друга - ми верно съм си самичък, ама щастлив вече :lol: аз се развивам само в професионален план 8-)
ноо ще си помисля до утре, хем ще прочета некой друг съвет. мерси.

Ако питаш мен, за да бъдеш с чиста съвест не я добавяй. Ако от време на време гориш от любопитство можеш да повоайорстваш така или иначе, но защо ти е всеки път като си погледнеш ф-бука да си в течение с това какво става в живота й? Остави времето да продължи да лекува и след 10 години тя да те добави от любопитство да види какво става с теб докато предната вечер дебелият и съпруг е получил удар докато са били в леглото и сърцето му е експлоадирало и причинило кръвоизлив благодарение, на който се е изтекла цяла река от кръв и изтичащи катрани от носа му заради всичките изпушени цигари, докато тя едвам диша в цялата смрад, затисната под 1 тон лой, а междувременно във фургона пищят 9 деца, които са възпитани да носят смачканите от трафика животни в близост до магистралата, за да имат нещо за вечеря... Тогава да й светне! В момента няма да те добави сама от гоределивост така или иначе, но след време... Изчакай това да бъде твоето отмъщение... Не вярвам сега да не ти се иска да й теглиш ножа. 8-) Ох, не знам и аз кво пиша! Лека!

gia_sena_mono
03-09-2010, 22:08
абе днеска ми хрумна, че искам да пратя покана за приятелство на бившето си гадже. просто така да видя какво прави, без никакви чувства.
ама спира ме само нещо което казах преди много време, може да съм я засегнал. тогава наистина исках да я засегна, защото бях много наранен и тн. нещо от сорта че е боклук и че не искам да я виждам никога и че е умряла за мен, нещо в тоя стил. сега съжалявам, защото мина супер много време и просто ми се прииска днес да разбера какво става с нея... ама дали съм постъпил грубо и тъпо като съм казал това

какво да направя? да и пиша ли?
мерси
Това е много грубо.
Четейки постовете ти открих много позната история... да не кажа абсолютно същата... дори и думите...
Спокойно, не съм бившата ти! :D

gia_sena_mono
03-09-2010, 22:27
Ако питаш мен, за да бъдеш с чиста съвест не я добавяй. Ако от време на време гориш от любопитство можеш да повоайорстваш така или иначе, но защо ти е всеки път като си погледнеш ф-бука да си в течение с това какво става в живота й? Остави времето да продължи да лекува и след 10 години тя да те добави от любопитство да види какво става с теб докато предната вечер дебелият и съпруг е получил удар докато са били в леглото и сърцето му е експлоадирало и причинило кръвоизлив благодарение, на който се е изтекла цяла река от кръв и изтичащи катрани от носа му заради всичките изпушени цигари, докато тя едвам диша в цялата смрад, затисната под 1 тон лой, а междувременно във фургона пищят 9 деца, които са възпитани да носят смачканите от трафика животни в близост до магистралата, за да имат нещо за вечеря... Тогава да й светне! В момента няма да те добави сама от гоределивост така или иначе, но след време... Изчакай това да бъде твоето отмъщение... Не вярвам сега да не ти се иска да й теглиш ножа. 8-) Ох, не знам и аз кво пиша! Лека!
Ти луд/а ли си?

Lincheto
03-10-2010, 05:18
Сигурно ще се зарадва, че се интересуваш как е.

Прати й поканата. Вероятно ще я приеме.

dimitar_ak
03-10-2010, 05:30
Аз пък ще кажа другата реакция каква може да е и тя хич не е рядка при момичетата. Тя да си помисли "Ето го, че е лигльо и никакъв мъж. Казва нещо, а после съжалява и ме търси".

FromAutumToAshes
03-10-2010, 06:41
И аз бях изправен пред такава дилема преди известно време. Съвета ми е - не го прави ! Имай малко самоуважение, а с тази си постъпка показваш, че нямаш... Поне за мен е така :)

scanadal
03-10-2010, 06:47
Недей да я търсиш в никви фейсбуци и подобни.Нали един път сте си казали "Сбогом",нека нещата да останат така.Ако и изпратиш поканата най-вероятно ще реши,че не можеш да я преживееш и се надяваш да бъдете заедно.А и то изглежда по този начин погледнато отсрани.Давай смело напред.
Сещам се за едно бруталничко лафче свързано с тази тема-"Там,където плюя,не ближа" :? :D

Muccia
03-10-2010, 07:20
е браво :-D някои поне пращат покани на бившите си, а не слагат като други хора снимки с целувки на бивши и дори не слагат сегашната си приятелка в приятели...

таа не се притеснявай, ако ти откаже ще разбереш , че или те е забравила или е още наранена от думите(много грубо от твоя страна с тея приказки) или ще ти го приеме и ще ти пише..пък кой знае може и да стане нещо повече :-P Успех :-)

Niakoitam
03-10-2010, 07:38
еми то снимките и сега се виждат, нали имаме общи приятели.
пък за моя личен живот си е на едно и също дередже, не съм я излъгал като казах че не искам друга - ми верно съм си самичък, ама щастлив вече :lol: аз се развивам само в професионален план 8-)
ноо ще си помисля до утре, хем ще прочета некой друг съвет. мерси.

Първо снимките може така да се скрият че да ги виждат само и единствено приятели.Аз така съм направил.( да не говорим че дори имаш опция и някои хора от приятелите ти да не могат да виждат дадени албуми). Ако искаш може да и пратиш покана и заедно с нея да и пратиш лично съобщение. Да и напишеш нещо подобно на това, което каза на нас, да и кажеш че съжаляваш за тези думи, които си изрекал преди време, да и се извиниш, да кажеш че искаш да сте само приятели и нищо повече, искаш да сте в по близка връзка и така.

Аз бивша във Facebook нямам, но несподелената ми любов е там. Сега съм малко по-спокоен, защото рядко, но се засичаме отвреме навреме, имам повече информация и знам че винаги, когато ми потрябва за нещо или искам да и кажа мога да го направя в чата, на ЛС или даже на Стената и и знам че ще го види. На ЛС си доуточнихме и само приятелските отношения и сега съм много по спокоен, оттърсих се от лбовната си мъка и сега гледам напред.
Така че си има и позитиви от това да сте приятели с нея във Facebook

PainMonopoly
03-10-2010, 07:51
Защо да не приеме поканата? Сигурно и тя си знае, че си я наругал заслужено и се чувства виновна.

Пък и да не я приеме, голям прас.

DevilWish
03-10-2010, 10:50
Аз пък ще кажа другата реакция каква може да е и тя хич не е рядка при момичетата. Тя да си помисли "Ето го, че е лигльо и никакъв мъж. Казва нещо, а после съжалява и ме търси".
може и това да си помисли .абе ще и погалиш егото така и така.ше се почувства важна.. :)

BlueParadise
03-10-2010, 10:58
Ами няли знаеш,че рано или късно човек до човек опира..ти ни си опрял де,ама съжаляваш тва е най-важното...относно въпроса - Нищо не губиш,прати и покана за приятелство..

MaLkaTa_LaDy
03-10-2010, 11:07
Какво те интересува какво ще си помисли тя?! Сто на сто ще и минат куп различни мисли през главата. От теб зависи коя ще надделее. И не коментирам възможността да не те приеме, защото смятам, че почти не съществува.
П.п. Пиши и, за да задовоиш своите желания. Не го мисли толкова.

Take_That
03-10-2010, 11:11
Какво те интересува какво ще си помисли тя?! Сто на сто ще и минат куп различни мисли през главата. От теб зависи коя ще надделее. И не коментирам възможността да не те приеме, защото смятам, че почти не съществува.
П.п. Пиши и, за да задовоиш своите желания. Не го мисли толкова.


++++

yuyuto
03-10-2010, 13:25
Абе тя нищо нередно няма да си помисли, ако предварително точно и ясно си й обясниш, че се чувстваш страхотно в момента, че се развиваш в професионален план и не търсиш нищо ангажиращо, което да те разсейва.
Абе кажи й истината направо: Любопитно ми е как си, щастлива ли си, нищо повече. Аз съм щастлив.
И стига си се притеснявал за хорското мнение, защо ще плащаш данък обществено мнение? Намират се хора, които ей така за гимнастика на устата са способни да кажат, че едва ли не в краката й си се хвърлил да се молиш да се върне, но важното е, че и ти, и тя знаете, че изобщо не е така и сте наясно с отношенията си. А какво говорят другите да не те вълнува.

GossipGirl89
03-10-2010, 13:35
Пробвай да си искрен с нея :) Прати й покана - ако я одобри й пиши, извини й се за думите си и й кажи, че искаш да сте си само приятели. Ако пък не приеме поканата може пак да й драснеш едно лично със същите неща :) Ако и тогава вече не отговори значи е много тъпа п*тка :D В смисъл... сори за израза ама... наистина това, което си й казал е било доста грубичко, но пък в крайна сметка всеки човек в момент на ярост казва неща, които не иска... всеки човек може да сбърка и за това ги има вторите шансове :) Ако на наея са й непознати просто я заеби и не се интересувай повече от живота й

f17n3s
03-10-2010, 19:33
твърдо НЕ !!!

Dragunov
03-10-2010, 23:17
И аз бях изправен пред такава дилема преди известно време. Съвета ми е - не го прави ! Имай малко самоуважение, а с тази си постъпка показваш, че нямаш... Поне за мен е така :)

Значи в XXI век да наругаеш някого, който не заслужава, и после да не се извиниш, е признак за самоуважение? И кое е общото тук с думата "уважение"? Страхотен прогрес в България - неграмотност, бедни речници, а сега и пълни морални п*тки от малки още. Филмите и чалгата са за забавление, не да си градите основите на ценностната система върху тях.

Имаше един израз, който отдавна си изгуби стойността, след като се употребява за щяло и нещяло, но все пак е хубав - прави каквото трябва, пък да става каквото ще. Знаеш ли какво се има предвид горе-долу? Че в края на живота ти (който може и да е утре, може и да е след 100 години) няма да дойде всемогъщ белобрад чичко, за да те пита: "Искаш ли да го изживееш отново, с шанс да поправиш грешките, които си правил?".

Някак не ми се вярва, че на тази планета има човек, независимо мъж или жена, който няма да се зарадва на едни прости и искрени думи от сорта на: "Здрасти, не си мисли за нищо задкулисно (или като искаш си мисли, но въпросът е, че аз няма да си мисля), не сме се чували от много време, а си от хората, които малко или много съм познавал в този живот и не са ми безразлични - искам да те чуя как си?". Не ти трябва да си завършил Право и Психология, за да можеш да се изразяваш точно така, както искаш да бъдеш разбран. И няма нищо ненормално. Това е човек, който е бил доста сериозна част от ежедневието ти, все пак, и то по взаимно желание, не насилствено или по работа. Трябва да си ненормален, дори извратен, за да не те вълнува състоянието му/й. Този човек представлява малка част от собствения ти живот - не е задължително да обичаш всяка част от него, но я уважавай. Уважавай себе си.

И ако правилно разбирам - ти имаш и да се извиняваш? Моят съвет е следният. Никога не избирай това, за което ще съжаляваш повече, пред онова, за което няма, просто защото така ти е било по-лесно. Не се товари психически. Щом въобще ти е сгряла главата, че си постъпил като кретен - не си трайкай. Все по-рядко се намират хора, които въобще осъзнават лошите си постъпки. Така че не се прави на п*тка (в преносен смисъл), а ме зарадвай, че все още има нормални хора в тази малоумна държава. Най-малкото ще си доволен от себе си. Това е джентълменство (не само да даваш път на жените и да казваш "Добър ден" на даскалите), това е уважение.

Auby
03-11-2010, 05:10
Миналото си е минало и няма как да се промени, нагрубил си я нагрубил си я. Дори и да се направи на много убидена и да не ти приеме приятелството, какво ти пука нали си щастлив. Аз на твое място обаче бих задоволила любопитството си. Всъщност и на мене ми се е случвало много често. Имам 2-ма трима бифши във фейсбука, и сме приятели. Всъщност, предпочитам така отколкото да се мразя с човека цял живот заради някаква грешка в миналото.

П.П. Dragunov, обожавам аватара ти :smt049

Djia
03-11-2010, 09:57
нищо няма да изгубиш ако и пратиш покана за приятелство,ако я приеме ша си попишете,ако не я приеме ще си наясно че неиска да има нищо общо с теб

FromAutumToAshes
03-11-2010, 11:18
Значи в XXI век да наругаеш някого, който не заслужава, и после да не се извиниш, е признак за самоуважение? И кое е общото тук с думата "уважение"? Страхотен прогрес в България - неграмотност, бедни речници, а сега и пълни морални п*тки от малки още. Филмите и чалгата са за забавление, не да си градите основите на ценностната система върху тях.

Ми за да я наругае все някаква причина е имало... Той не казва, че е нямало причина, а че съжалява. Мисля, че са различни неща оО А да се извинявам когато не съм виновен за нищо за мен е това, да преглътна гордостта си и да кажа, че съм сбъркал макар и да не съм го направил. Отделно нито знаеш колко съм грамотен и колко не, нито знаеш и речника ми колко е богат. Също представа си нямаш и на колко години съм (не че се изкарвам много голям, мисълта ми е друга надявам се я рзбираш). Филми - рядко, Чалга - по-добре да умра ;) Така че не вади такива радикални заключения. Не мога да разбера защо винаги се намират хора които да те нападат, за това че просто изразяваш личното си мнение... Както и да е, благодаря ти за милите думи. Със здраве :)

sweetyytweety
03-11-2010, 17:51
ако си и казал боклук.. грубо е :( а пък и 6том е минало доста време може би го е забравила пробвай пи6и и ;)

pErFeKt_GiRl
03-11-2010, 18:38
много гадно си я наругал найстина колкото и да е били сте двойка обича ли сте се.Прати и покана според мен тя ще се учуди доста (личен опит),но ще и стане и приятно.Нищо няма да загубиш даже може да станете добри приятели знае ли човек.. Пращаи и не се колебай и миг повече ! :)


пп: някак си останах с впечатлението,че дори ти тука да се кълнеш един вид,че вече не я искаш и ти е безразлична аз мисля, че е точно обратното,че подсъзнателно искаш нея и старите ви мигове

soul1199
03-11-2010, 19:00
пиши й, просто и се извини за думите си и такам

kypo
03-11-2010, 19:39
след дълбок размисъл реших, че още няма да и пращам, но след време може би.
мерси за съветите

Shely
03-11-2010, 19:44
не бе хич не ми липсва даже, живея си супер без нея

Дълбоко в себе си не мислиш така, сигурен съм. Ако ти беше безразлично, нямаше да пишеш тема в тиина и да питаш съфорумниците си. 8-) ...
Та по темата:
Прати и покана ако приеме, приеме.

pErFeKt_GiRl
03-12-2010, 05:43
не бе хич не ми липсва даже, живея си супер без нея

Дълбоко в себе си не мислиш така, сигурен съм. Ако ти беше безразлично, нямаше да пишеш тема в тиина и да питаш съфорумниците си. 8-) ...
Та по темата:
Прати и покана ако приеме, приеме.

+1

gabiiTu
03-12-2010, 07:54
И аз бях изправен пред такава дилема преди известно време. Съвета ми е - не го прави ! Имай малко самоуважение, а с тази си постъпка показваш, че нямаш... Поне за мен е така :)

SoStarstruck
03-12-2010, 10:26
Късно е за извинения. Как си могъл да й говориш така,все пак си я харесвал,ходил си с нея,имало е някакво привличане,някакви чувства .. ?! Добавяй я ако искаш,НО лично аз никога не бих дала приятелство на някой бивш,който се е държал така безобразно с мен. Много лесно се засягам и трудно прощавам и така... Аман от грубияни.

vesinka899
03-12-2010, 10:30
Давай, няма к'во да губиш, или ще ти приеме поканата, или не :)

w0sh
03-12-2010, 11:27
Аз съм потресен колко много значение отдавате на едно фейскух прияелство.

PinKchocolate
03-12-2010, 13:01
Колкото и да е само фейсбук приятелство, тя пак ще вирне носа и ще си каже, че е много важна и т.н., че той пак я търси. Казал си й едно, а пък сега обратното правиш. И какво? Сам си нарушаваш казаното. Ако съм на теб няма да я потърся повече. Просто няма начин тя да не си помисли, че пак искаш нещо повече от приятелство... Ще й мине през главата тази мисъл.

creativemax
03-13-2010, 13:42
Бъди смел :smt045 :smt045 :smt045

dontcare
03-15-2010, 21:12
нищо няма да изгубиш ако и пратиш покана за приятелство,ако я приеме ша си попишете,ако не я приеме ще си наясно че неиска да има нищо общо с теб

\:D/ Мхм..аз лично имам няколко бивши във фб..дори със сегашния се запознахме там,покрай една обща приятелка :) пък сега сме си супр щастливи веча няколко месеца,обичам го повече от всичко..та отклонявам се хД еми мисълта ми е,че понякога фейсбук е способен да направи чудеса..Нещо не ти пречи да пробваш-ако те приеме-добре дошло.Може малко да е изненадана,да си попишете,ако е някаква мила душица.Ако пък не те приеме,какво пък.въобще не трябва да ти е гузно,за това,което си й казал.за да изречеш подобни неща,както ти каза -наранила те е.Ако в случая тя има поне малко съвест ще поиска да заздравите приятелски отношения и ще приеме с усмивка изпратената от теб покана.Давай \:D/ :wink:

Metal
03-16-2010, 10:52
Давай, няма к'во да губиш, или ще ти приеме поканата, или не :) :smt023